Filtr blokujący przycisk Wesprzyj autora dla ublock origin/adguard #hejto #protip #ublockorigin #ublock #adguard
Filtr blokujący przycisk Wesprzyj autora dla ublock origin/adguard #hejto #protip #ublockorigin #ublock #adguard
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#samochody #memy #heheszki #protip #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Gdyby ktoś używał windowsowego notatnika to polecam tę darmową alternatywę ze sklepu windowsa
Mnie zachęcił najbardziej ciemny tryb (którego nie można ustawić w standardowym edytorze/notatniku), ale z czasem okazało się, że plusów jest coraz więcej. Można włączyć np. tryb w którym nie traci się treści zapisanej, nawet, jeżeli nie zapiszemy pliku.
Projekt jest cały czas rozwijany i ma swoją stronę na githubie.
Warto się minutę pobawić i stwierdzić, czy się nam przyda (ja korzystam codziennie).
#notatnik #edytor #windows #protip

@nobodys Świetne, myślałem, że to to, ale nadal szukam ciemnej wersji notatnika, ale z podstawowym formatowaniem...
Znalazłem "nextpad", ale on niestety nie obsługuje polskich znaków (wyświetla, ale nie da się wprowadzać).
https://apps.microsoft.com/detail/9NBLGGH4NRCQ?hl=pl-PL&gl=DK
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Powoli zbliżamy się do sezonu "świzdu gwizdu, 200 złotych poszło w pi..." więc podzielę się pro tipem dla osób które mają psy.
W przypadku kiedy pies boi się fajerwerków polecam zrobić mu taką kamizelkę uciskową z np. szalika która jest na dodanym obrazku
#psy #protip

Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam argument obrońców reklam którzy mówią coś w stylu:
Jak wyłączysz reklamy, to twórca materiałów nic nie zarobi i nie będzie mu się chciało robić nowych materiałów
Tylko co w tym samym czasie robi Youtube? Demonetyzację.
Od groma bardzo ciekawych i rzetelnych materiałów z historii jest demonetyzowanych, bo ośmieliły się użyć zakazanych słów "swastyka", "wermacht", "hitler".
Tak więc nie mam żadnych wyrzutów przy blokowaniu reklam i wy również ich nie miejcie i używajcie blokerów tam gdzie się da np. Ublock Origin - https://ublockorigin.com/
Jak chcesz wesprzeć twórców to rób to bezpośrednio np. na patronite - https://patronite.pl/IrytujacyHistoryk
Link do wideo - https://youtu.be/rwdC-uZqboo
#youtube #reklama #ublockorigin #protip

Na reklamach ma zarabiac yt, nie popieram tego co odstawiaja ale mi sie wydaje ze problem jest w tym ze za bardzo przyzwyczajili ludzi do darmochy ; ich koszty serverow ida w gore non stop, wiadomo ze bedzie kompresja ale twoj filmik z tel w HD bedzie tam dostepny 10lat po uploadzie. A alternatywy niema.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
czasem kiedy czuję się przytłoczona światem, wyobrażam sobie że jestem w psychiatryku i moim jedynym zadaniem na tę chwilę jest poczuć się lepiej.
mogę chwilę wychillować nie oskarżając się że marnuję czas.
zamiast czekać aż coś się grubo spierdoli i będę zmuszona przez smutnych panów, robię wirtualną wizytę.
ale bez użerania się z niedogodnościami faktycznego pobytu w takim przybytku i jego mieszkańcami #protip #winkwink a w szafce mam czipsy i batony.
za to rodzina i znajomi nie dowiedzą się, że sprawa jest poważna. czy to dobrze czy źle? chyba dobrze, bo spotykałam się raczej z utratą szacunku i później pobłażliwością.
ej, zaraz, to trochę chore że muszę sobie wyobrażać #psychiatryk żeby pozwolić sobie na luz.
#przemysleniazdupy
Zaloguj się aby komentować
Jak jesteście krótkowidzem, w danej chwili bez okularów / soczewek, to można zobaczyć coś włączając i patrząc na aparat w telefonie #protip #lifehack
Zaloguj się aby komentować
Zdejmij aparat na zęby i okulary
#protip
#heheszki #logikarozowychpaskow

Zaloguj się aby komentować
#lifehack #protip #sztuczka
Jakie macie losowe protipy/lifehacki/mało znane nawyki których faktycznie używacie?
Jeden który mi oszczędza dużo kłopotu z siatkami to że zawsze w kieszeni kurtki mam taką wielorazowa torbę na zakupy, nie muszę brać tych papierowych co się drą i są drogie
Drugi to że jak chcę kupić jakąś książkę papierową to zawsze szukam najpierw na olx, zwykle udaje mi się kupić za połowę ceny okładkowej taką która wygląda jak nowa i jeszcze z dostawą
Nie wiem czy to lifehack ale ja jak robię zapas papieru toaletowego to zawsze dwie-trzy rolki daje w nietypowe miejsce (obok proszku do prania, w szafce na kosmetyki). Tym sprytnym sposobem nawet jak już się skończy papier to mamy zawsze jeszcze ratunkowe dwie rolki w domu
@panek do kina na film zawsze chodzę w ostatnim tygodniu seansów jak już film ma być zdejmowany. Puste sale gwarantują, że można sobie wygodnie usiąść w supervipach z osobą towarzyszącą na normalnych biletach, bo nawet jakby wszystkie osoby na sali siadały na supervipach to i tak by ich nie zapełniły.
Branie swoich przekąsek i napojów też ale to chyba każdy wie.
Obecnie trochę ta rada jest słaba, bo i tak w kinach nędza i nie ma na co iść xD
@panek
Papier do pieczenia zalać wodą i zgnieść jak kulkę. Legancko się układa w foremce.
Jak smażysz kiełbasę z cebulką to rozdziel to na dwóch połówkach patelni. Cebulką wychodzi miękka i nie spalona.
W aucie zawsze wożę pelerynę przeciwdeszczowa.
Pocket robi świetną robotę na kompie.
Z baterii AAA można zrobić AA dodajc na końcach trochę folii aluminiowej.
To tak z głowy na szybko.
Jeśli w pracy dostaje się zadanie typu "przeanalizuj coś", "sprawdź to", warto sobie zapisać notatki lub wnioski w jakimś pliku word lub nawet notatniku. Zadania takie mają to do siebie, że bywają przekazywane innym ludziom lub odkładane na półkę na jakiś czas, wiec potem można łatwo do nich wrócić lub je komuś oddać jak się ma spisane własne uwagi.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gdybyście w wygodny sposób chcieli sprawdzić ile cm śniegu ma spaść w ciągu najbliższych x godzin/dni to w apce windy fajnie to działa przy przesuwaniu mapki
Wcześniej wybierany widok "świeży śnieg"
#pogoda #windy #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Mam pewną polecajkę dla osób które oglądają #seriale na różnych platformach i chcą mieć zapisany progres i podgląd. Jest to apka TV Time i lepszej do tego nie znalazłem
#protip

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jeśli przestawicie zegarki już dzisiaj zamiast jutro uzyskacie 2 dodatkowe godziny zamiast jednej.
#protip
Zaloguj się aby komentować
Może odkryję Amerykę, a może komuś też się to przyda, bo dopóki youtube nie wprowadził anty adblocków, to tolerowałem np. reklamy w apce mobilnej, a teraz zacząłem szukać alternatyw, gdy zaczęli wyświetlać te anty adblockowe plansze.
Jest taka aplikacja jak FreeTube na wszystkie systemy operacyjne https://freetubeapp.io/#download
Domyślnie blokuje reklamy, można włączyć sponsor blocka (blokowanie lokowań produktów) i DeArrow (tytuły i miniaturki robione przez społeczność zamiast click baitów). Wygodne ustawienia lokalizacji, kategoryzowanie subskrypcji w profilach. Ogólnie wygodniejsze niż oryginalny youtube.
Nie ma wersji na iOS, ale wystarczy stworzyć sobie skrót do strony https://marmadilemanteater.github.io/freetube/
i działa nawet odtwarzanie na zgaszonym ekranie.
W sumie w szoku jestem, że istnieje coś takiego, bo dopóki youtube nie zaczął kombinować, to nawet nie wiedziałem o istnieniu alternatyw, a teraz brak reklam i na kompie na na telefonie, wygodniejsze zarządzanie subskrypcjami, youtube nie decyduje o tym co mi się wyświetla, a co nie, no coś pięknego.
#youtube #protip
Zaloguj się aby komentować
W zwiazku z pierwsza skrobanka i zaobserwowana meka moich sąsiadów
Przypominam ze ludzie północy dawno wymyślili skrobaczki z mosiadzu na allegro nazywane potocznie
"skrobaczka murska/finska"
Ktore powoduja ze skrobanie samochodu zamiast meka staje sie drobnostka
Kosztują po 8-15zeta na allegro, zawsze mam w samochodzie kilka aby wspomoc męczących sie sasiadow
Pic rel
#samochody #zima #skrobanka #protip

Zaloguj się aby komentować