Dziś w #czujechemiedopulaw o tym jak Grzybek uratował terminy budowy puławskich azotów:)
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie



Dziś w #czujechemiedopulaw o tym jak Grzybek uratował terminy budowy puławskich azotów:)
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie



Zaloguj się aby komentować
Dziś w #pracbaza dla odmiany golone tigiem.
DN60, ciśnienie robocze 40Bar, 120A drut 2.0, oś ruchoma, sztuk dziesiątki.
Robótka fajna, bo "samo się robi" i można shitpostować xD
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Pod zdalnym mentorskim wsparciem @LaMo.zord uratowałem miskę wybieraka skrzyni biegów.
Historia ma się tak, że gumka wybieraka jednak była walnięta i musiałem wyjąć cały mechanizm żeby ją wymienić. Będzie o tym wpis, natomiast teraz krótkie pokazanie jak takie "szybkie" roboty idą nie po myśli.
Skręcałem w całość mechanizm po wymianie i nasmarowaniu, wszystko właściwie spoko. Sprawdzam luzem czy wszystkie biegi da się wybrać, a tu d⁎⁎a. Wstecznego nie wrzucę.
Podczas skręcania górna miska zawędrowała nie tam gdzie powinna i ściąłem jej brzeg. To zablokowało zejście drążka w dół, poniżej blokady wstecznego.
Pierwszy raz w życiu spawałem MIG-iem, drugii raz w życiu spawałem w ogóle. Po obróbce na szybko dremelem wygląda to wystarczająco dobrze. We wtorek lub środę dojdzie nowa miska, będę mógł znowu ją zmasakrować
#macmajster #diy #zrobtosam #fiat126p #maluch #chwalesie #pracaspawaczamnieprzeistacza




Zaloguj się aby komentować


Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do https://www.hejto.pl/wpis/no-jak-to-gdzie-u-lamo-zord-psujemy-tlumik-macmajster-spotkanie-mechanikasamocho
Tłumik już spsuty XD
IMO chodzi to legancko
Co się biedny @macgajster owalczył to jego
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #dzielalamozorda
Zaloguj się aby komentować
Helou!
Dzisiaj #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie !
Układ wydechowy do BMW E34.
Tłumiki dwa przelotowe środkowe i jeden przelotowy końcowy.
Od kolektorów do Y-pipe średnica 50.8, a dalej do końca 63.5mm.
Wyszło to nawet jak do ludzi. Zostaje mieć nadzieję, że właściciel nie będzie jeździł cały zaś na odcięciu
https://streamable.com/nci3k8 - dźwięk
#dzielalamozorda
Pozdrawiam cieplutko





Kolejny k⁎⁎wa debil na polskich drogach. Jakby ludzie byli odrobinę inteligentni to nawet by nie myśleli o takich modyfikacjach a normy by nie były potrzebne. Niestety idioci lubią wkurwiać mieszkańców wsi i miast, taka natura mniej bystrych obywateli (co "zaskakujące", najczęściej pociąga ich właśnie do bmw, choć nie tylko)
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś myśli o karierze w #spawanie jakichś drzwi czy bram to - DONT!
Co za ludzie to aż mnie telepie.
Miałem zrobić dla gościa drzwi do garażu, wymiar całkowity 3,3x2,4, sztuk dwie, same ramy bez krycia i ościeżnicy
Pierwsza wersja miała być z blachą trapezową i trapez poziomo, za dwa dni (pół roboty, dwa skrzydła już zrobione na gotowo) zmiana koncepcji bo blachą jednak na pion.
Co się stało?
Pan w blachowni mu powiedział, że na blasze T8 będzie się bród zbierał.
Nie wiem co prawda jak, no, ale zmieniamy.
3 z 4 zrobione i przyjechał dekarz, który to oblachuje:
"Chrum, trzeba wzmocnienia bo blacha będzie pracować, a tak wogóle to lepiej T20 bo będzie sztywno".
Posłuchał Jaśko, ale dekarz był stary to wiadomo. WIE!
Znowu dokładka bo trzeba wedle wytycznych zrobić wzmocnienia do przykręcenia blachy (to te poziome).
Powoli strzela mnie c⁎⁎j.
Wrota zrobione, ale ale!
"Tutaj trzeba komtownik (!) bo muszę blachę do czegoś przykręcić!". (Pionowe linie hejto guru color).
Bo na tych biednych dwóch i pół metra to trzeba wedle Janusza na⁎⁎⁎ać 3kg wkrętów. Nie 3 sztuki.
Bo się pognie.
Jedno skrzydło ma drzwi.
W drzwiach o wymiarze 2x0,7m też zastrzały "bo się pognie".
Tu już sporo mnie strzelało.
Mówię, że już "kilkanaście lat jestem spawaczem i niejedno robiłem" to dostałem zawoalowane:
"Młody jesteś, c⁎⁎ja się znasz".
Do tego tysiące tekstów:
"Co ten spaw taki krótki? Urwie się!"
Robota która miała być na 4 dni max, zajęła 5,5... (32 vs 55h)
Na koniec mówię:
"Całość materiał i robota 3k"
"Cooo? Miało być 2,4"
"No i miało być 3-4 dni bez setek przeróbek"
Kurtyna.
Cisza.
"Pietrek idź po pieniądze i zapłać"
Dodatkowo spore insynuacje, że go na cenie materiału robię. Bo policzyłem 1,4k za cały...
Dzisiaj jeszcze telefon żeby zamek poprawić w drzwiach "bo chujowo zrobiłem".
No chujowo, przyznaję.
Jak nie masz tego zamka (pamiętającego gierka) to robisz najlepiej jak potrafisz z pamięci, a i tak będzie źle.
Nawet 70 zł na kasetę do wspawania z zamkiem było mu szkoda kasy bo "przecież ten stary jest dobry!".
Przychodzę poprawić - "tak nie bo mi się nie podoba".
Odwróciłem się i poszedłem do domu.
Ach, jeszcze jedno. Przy ścianie "muszą zostać te stare masywne zawiasy i teownik bo kiedyś to BYŁO!"
Ale łon się na wszystkim zna, sam większość robił dookoła domu (no ułożenie kostki to mu wyszło prima sort przyznaję).
Tak, że obecnie i przyszli prywaciarze - trzymajcie się!
I nie bierzcie fuch od sąsiadów!
Legenda:
-linie pomarańczowe na około profil łóżkowy
-pionowa przy drzwiach profil 40x40x1,5, na skrzydłach (pionowo) ceownik 20x40x1,5, zastrzały profil 20x40x1,5
-krótkie poziomie czerwone ceownik "na płasko" j/w
-punkt 1 i 2 to dołożony ceownik "na plecy" żeby przykręcić
-fioletowa dołożony kątownik 20x30x2, żeby blachę przykręcić
Ogólnie projekt był w trakcie zmieniany 4 razy, a pierwszy oczywiście zaakceptowany bez żadnych zastrzeżeń.
Zdjęcie nr1 przedstawia drzwi u teścia o wymiarach około 3,5x2,7m.
Bezczelne już ponad 10 lat stoją i się nie urwały, ani nie poginęły.
No chamstwo!
#jdg #pracaspawaczamnieprzeistacza #dzielalamozorda
Am się rozpisał XD
Gratulacje dla wytrwałych i sorka za błędy



Zaloguj się aby komentować
Pierwsze spawanie w życiu zrobione. Dałem z siebie całe 30% xD.
#remontujzhejto #diy #pracaspawaczamnieprzeistacza #ogrodnikzrodos #grill


Zaloguj się aby komentować
Poczyszczilem i połapałem. Zamówiłem spawarkę i teraz czekam na maszynę xD. Macie jeszcze jakieś protipy dot. S
spawania? #pracaspawaczamnieprzeistacza #remontujzhejto #diy


Zaloguj się aby komentować
Mireczki, muszę pospawać ruszt na grilla 75x40cm z prętów zbrojeniowych. Czym to zrobić? Jaką spawarką? Nigdy nic nie spawałem także jaką spawarkę polecacie? #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #diy #ogrodnictwo #grill
Zaloguj się aby komentować
Monter z drugiego końca hali odszedł od roboty i zaczął klaskać, a inni monterzy zaczęli śpiewać barkę
#pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Napawanie jest jedną z metod spawalniczych, która polega na pokrywaniu metalowych przedmiotów powłoką materiału na nadtopioną powierzchnię podłoża. Pomaga ono naprawić ubytek w tworzywie albo uzyskać jego nowe cechy. Co jeszcze warto wiedzieć o napawaniu? Dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!
https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/obrobka-porady/co-to-jest-napawanie/
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie

Zaloguj się aby komentować
Witam, rozglądam się powoli za ukośnicą wielomateriałową, będzie cięte głównie drewno i stal.
Chciałbym ciąć profile max 100x100x3/nie liczę, że utnie mi to na strzała
Budżet do 1000 PLN
Niby polecane są Evolution R210SMS+, ale może coś doradzicie ciekawszego w tym budżecie?
(foto dla uwagi, tak wiem, mam śmietnik w garażu)
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #majsterkowanie #narzedzia #stal

Zaloguj się aby komentować
#diy #budowadomu #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Ostatnie dwa tagi żeby wkurzyć prawdziwych spawaczy, ja dobrze lutuję.
Muszę się pochwalić mikro projektem, sąsiad wywalał śmieci, ostatnia składowa część tego projektu była w nich tzn uchwyt od anteny. Koszt całego projektu to około 8zł na nowy łańcuch, reszta ze śmieci, no chyba żeby liczyć beton ale sam kręciłem z jakimś starym cementem i żwirem który został po innym betonowaniu. Wykop w ziemi 23-25cm średnicy, głębokość 80cm, w ten wykop wsadzona rura pół calowa, wystaje do góry około 1.4m. Na nią nałożona ta czarna rura, wysokość ustalona śrubą na przestrzał na której wisi chwytaczek do kiełbasek. Całość rusztu można obrócić i odsunąć od ognia, poprzewracać i nałożyć spowrotem. Komfort życia +20, w pewnym wieku już się nie chce stać przy grillu, wygodniej usiąść przy ognisku.
Z wad - na pusto za lekko się obraca, muszę kupić większy ruszt żeby porządniej konstrukcję obciążyć i tarciem rury o rurę wytracić trochę tego lekkiego ruchu
Z zalet - na zimę można to całe cholerstwo zdjąć i schować, zostaje wtedy tylko rura w betonie w ziemi
Następny kulinarny projekt to przeróbka betonowego grilla na gazowy z klapą, żeby przed ogniskiem napchać kałdun




Zaloguj się aby komentować
Przyszły zabawki 🥰
Jaram się jak dziecko🤭
#spawanie
#pracaspawaczamnieprzeistacza
#chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Nie stać mnie na fachowca co mi zrobi bramę więc postanowiłem nauczyć się spawać i nie dawaj zarabiać złodziejowi (to żart gdyby ktoś nie skumał) No i bardzo chciałbym pochwalić sie swoim progresem, w sumie od soboty po parę minut dziennie 😅
MMA, elektroda rytułowa 2mm.
Chyba zrobię kurs i zmienię branże.
Opłaca się to jeszcze??
(bo w sumie mam mega zajawke na to xD)
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
#heheszki #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #smiesznekotki

Zaloguj się aby komentować
https://joemonster.org/filmy/133630/Kobiety_tak_maja
#heheszki #fotografia #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #kobiety
Zaloguj się aby komentować
Jakis czas temu poszukiwaliśmy szafki do przedpokoju. Spacerując po pasażu handlowym trafiliśmy na sklep ktory z odleglosci pachniał mamoną xD
Z ciekawosci zajrzałem do środka no i ceny mebli były takie jak sie spodziewałem. Zestaw salonowy 25k, stół jadalniany 12. Meble robiły wrażenie. Jednak zboczenie zawodowe dało za wygraną, więc podszedlem do krzesełka za 3k zł, wyciągam latarkę i ogladam jak jest od spodu pospawane. Ku mojemu zdziwieniu nawet odprysków im sie nie chciało oklepać. W krzesle za 3000 zł. Normalnie były zamalowane farbą.
Zacząłem sie smiac do mojej, ze ta babka z obslugi powinna w przyjsc w tych szpilkach, ze skrobakiem i je przy nas oklepac xD
Zdjęcie poglądowe, bo wtedy nie zrobiłem
#spawanie #meble #remontujzhejto #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować