Ze smutkiem stwierdzam, że #olx znacznie lepiej działa na chromiuim niż w gecko (Firefox)
#oswiadczeniezdupy
Ze smutkiem stwierdzam, że #olx znacznie lepiej działa na chromiuim niż w gecko (Firefox)
#oswiadczeniezdupy
Zaloguj się aby komentować
Wystawiłem ogłoszenie na olx, ktoś od razu zapytał czy jest mozliwa wysylka, teraz mnie pyta o e-mail sprzedawcy i wysyła mi zdjecie edytowanej strony.
raczej pisze z translatora bo uzywa raz formy zenskiej raz meskiej
o co tu chodzi?
aha zanim dokończyłem pisac widze ze gosc dostal bana xD
#olx #pytanie


Zaloguj się aby komentować
Na OLX jest typ co wystawia przedmioty (stare gry na PS2 i książki w języku angielskim) po kosmicznych cenach (no tak z 4x tyle ile jakoś rozsądne by się wydawało). Z ciekawości kliknąłem w jego profil bo już chyba piąty raz odświeżył te same książeczki i sprawdziłem czy ktoś w takiej cenie kupuje od niego. Kurde oniemiałem bo typ ma wystawionych ponad 1000 przedmiotów ale ani jednej opinii. Czy ja czegoś nie rozumiem? Nikt od gościa nigdy nic nie kupił a on dalej odświeża i odświeża? #olx #cotusieodpierdala #ksiazki #gry
Zaloguj się aby komentować
W ogóle jeśli chodzi o perypetie z #monitory to z #olx z wysyłką przyszedł taki. To było jeszcze zanim odebrałem temte co pokazywałem wcześniej tutaj. Na szczęście sprzedający zachował się spoko. Po zgłoszeniu problemu napisał, żeby zgłosić przez olx i odesłać. Ale potem napisał, że nie opłaca mu się ten zwrot i żeby sobie zatrzymać a olx odda kasę. Szkoda, że strzelony bo w porównaniu do tego co jest teraz, to podświetlenie ma ładne.
Nie wiem co z nim zrobić.
#komputery



Zaloguj się aby komentować
Post w ramach #niepoprawnelego do którego zbierałem się długo. Takie podsumowanie zakupów luźnych klocków #lego sprzed ~miesiąca. Trochę się to jednak pokomplikowało, jak zwykle na #olx .
Opisane tutaj klocki były głównym hamulcem całości - konkretnie te 10kg z samochodami.. Okazało się że ok 33% to odpad klockopodobny. Po długiej dyskusji, a nawet groźbach sprzedający w końcu dosłał parę kg więcej oraz brakujące autka. niestety czekało mnie żmudne oddzielanie ziarna od plew. Będzie jeszcze runda upewniająca (to co w czarnym kartonie otwieranym do góry to już 100% lego) wśród klocków odrzuconych jako podróbki. Mam też małe pudełko klocków, co do których nie mam pewności czy są ori czy nie, ale te pochodzą z wszystkich zakupów. No i właśnie wczoraj skończyłem je oddzielać (łącznie z tymi dosłanymi). Wśród aut trafiło się parę fajnych zestawów jak niebieski dźwig, kamper itp. Jest sporo instrukcji, ale raczej nie będziemy odbudowywać poza małymi wyjątkami.
Z klocków z linka powyżej, które były razem z puzzlami połowa to było odpad. Z tym, że tu wiedziałem, że tak będzie. Poza tym i tak parę kg z tego było, z tego co pamiętam. Przy tamtej cenie zakup i tak bardzo opłacalny. Tu też trzeba było oddzielać. Są już zmieszane z innymi oddzielanymi, które były razem z częściami do kolejki. Tj z tymi oraz z takimi, które dokupowałem później lokalnie i musiałem je umyć (foty w komentarzu).
Z tego wszystkiego jest spore pudełko ludzików, więc tych już mi kompletnie nie trzeba.
Co do wspomnianych w linku lego friends, to wpadły jeszcze dodatkowe. Tu niestety czeka mnie oddzielenie, ale jest stosunkowo niewielki %. Młoda już tam zaczęła sobie z tego budować po swojemu i bardzo ładnie jej to wychodzi. Tylko muszę jej parę rad sprzedać odnośnie sztywności konstrukcji. Ogólnie jest na zdjęciu wszystko razem częściowo z tymi, które leżą na biurku i na drukarce.
Na tym nie koniec, bo trzeba to jeszcze posortować i oszacować ile szufladek jest do kupienia.
Podsumowując (waga z opakowaniami):
Fota 1: 6.5kg
Fota 2: 7kg
Fota 3: 9kg (minus ~2kg instrukcji)
Odpad: 5kg
Luźnych zakupów raczej nie przewiduje, chyba że trafi się coś, co da się odbudować i mnie zainteresuje, lub będzie dużo elementów dark bluish gray.





Zaloguj się aby komentować
Dziś podczas zakupów na #olx trafił mi się sprzedawca śmieszek
#heheszki

Zaloguj się aby komentować

Prezes UOKiK nałożył 28 mln zł kary na Grupę OLX za mylący system ocen - poinformował w czwartek Urząd. Wskazał, że korzystający z platformy OLX.pl często nie zdawali sobie sprawy, że ocena może być wystawiona przez osobę, która nie dokonała zakupu.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)...
Już kolejny raz na #olx trafiam na jakiegoś zjeba.. Dziś sam sprzedałem kartę właśnie na tym portalu, o czym pisałem. No i poleciliście taką, co to tylko jedna jest dostępna.
Typ wystawia za 1150zł (do negocjacji). Rozmowę macie na screenie. Potem patrzę i zwiększył do 1200
I pewnie mi się oberwie, że jestem #janusz ale gdy ktoś zaznacza do negocjacji to negocjuję. Dajmy na to wczoraj stacja DELL WD19 poszła za 120 zamiast 150 i rozmowa była normalna.
#zalesie #ehhh


Zaloguj się aby komentować
#polska #niemcy #olx
Umawiasz się z Polakiem z olx na odbiór osobisty. Nie przyjeżdża, telefon wyłączony albo przyjeżdża po 2h.
Umawiasz się z Niemcem z Kleinanzeigen
Umówieni na 10..00 a Hans juz 15 min wcześniej podjeżdża i czeka grzecznie w samochodzie na 10.00
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak działają zgłoszenia na OLX w 2 aktach.
Zgłoszone jako pojazd już sprzedany.
Jest jakiś lepszy serwis? Pewnie nawet jeśli jest, to mało popularny, a jakby zdobył popularność, to by się stał taki sam.
#zalesie #olx


Zaloguj się aby komentować
Chyba muszę odpisać, że 6000 w piątek to ostateczna propozycja xd
#olx


Zaloguj się aby komentować
#beninscam #olx #oszukujo
Ehhh jedno ogłoszenie wystawione a kilku myśli że się nabiore...
No i dlaczego taki mailto druga fota wyjasnia


Zaloguj się aby komentować
#nes #retrogaming #olx #biedatoniewstyd
Dzisiaj będzie trochę o moich średnich decyzjach zakupowych i o tym, dlaczego nie warto łamać swoich zasad, jeżeli chodzi o zakupy na OLX.
Za dzieciaka marzyło mi się aby móc w domu grać w gry telewizyjne (tak zwanego pegasusa). W domu żyło się skromnie za to bez wygód, to też nikt nie zawracał sobie głowy takimi duperelami. No i ostatnio pomyślałem sobie, że w sumie fajnie było by pograć w Mario i kaczki. Ale nie jak biedak na taniej podróbce, tylko na prawilnym NES'ie!
I tutaj zaczęły się problemy. Kupić to w uczciwych pieniądzach nie było łatwo, ale znalazłem jedno ogłoszenie.
Jedyny problem, że na drugim końcu Polski. Zawsze w takich tematach jadę sprawdzić osobiście czy sprzęt działa, postanowiłem jednak zrobić wyjątek.
Kupiłem jeszcze od innego sprzedającego grę i zappera (tutaj już sprawdzone osobiście i wiem, że wsio działa).
Konsola przyszła. Zajarany lecę do sąsiada bo ma jeszcze telewizor z cinch'ami. Sprawdzamy, a tu zonk... Gra rusza na sekundę i potem konsola się resetuje. Trochę smutny popatrzyłem w internety i okazuje się, że problem jest powszechny. Pierwszą rzeczą było dokładne wyczyszczenie płyty głównej, gniazda 72pin i kartridża z grą. Mimo że było sporo kurzu i brudu, to nie pomogło.
Potem pomyślałem, że gra przecież się pojawia, ale znika po chwili, czyli konsola odczytuje zawartość "dyskietki". Okazuje się, że jest coś takiego jak CIC. Układ, który sprawdza czy gra jest legitna. Jeżeli coś idzie nie tak, konsola wpada w pętlę resetu co sekundę. Brzmi znajomo, więc sprawdziłem jak obejść ten układ i ktos również już to robił!
Wybrałem opcję bez uszkadzania samego układu czyli mostki na dwóch pinach CIC oraz oscylatora.
I działa! Co prawda na monitorze LCD zapper nie chce pracować ale dlaczego to dowiem się w swoim czasie #pdk. Księżniczko nadchodzę!





Zapper na LCDku nie działa przez input lag samego monitora. CRTki co dostawały na wejściu wypluwały na ekran, bez pytania, bez przetwarzania, po prostu od razu.
LCD żeby z tego co dostaje na wejściu zrobić to co ma być na wyjściu, potrzebuję czasu. A tu rozchodzi się się o pojedyncze klatki i nic z tym nie zrobisz.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wystawiłem na OLX używanego nas synology, bez dysków, bez gwarancji, bez faktury. Opisałem że działa, i jest kompletny.
Dostałem takie zapytanie i zastanawiam się co odpisać
#olx #heheszki #synology

@Pan_Slon jak Cię lubię to teraz chyba niepotrzebnie się zgrzałeś na pytanie ewentualnego kupującego.
Jak chłop się nie zna to może myśleć że jest jak w komputerach, dysk przeważnie jest. Lub też sprzędajacy zapomniał napisać. Poza tym że mało grzecznie (bez dzien dobry, bez interpunkcji) to zadał proste pytanie.
Więcej luzu do OLX bo tylko niepotrzebnie będziesz tracił nerwy.
Za bardzo mierzysz innych swoją miarą. Nie każdy wie, że nas jest sprzedawany bez dysków jako nowy. Nawet nie musi wiedzieć czym się różni jeden model od drugiego. Napisałeś kompletny, może to zasugerowało, iż mogą być dyski i pomyślał, że warto dopytać. Tym bardziej, że często do różnych używanych rzeczy dokładane są jakieś peryferia co zostają jakby w gratisie i sprzedawcy często o tym nie piszą. Więc zapytał i nie zrobił tego niegrzecznie. Niepotrzebnie tak mocno z tak błachej sprawy spinać pośladki.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#olx #zalesie
Od dawna uważam, że olx to nieużywalne gówno, ale teraz już przeszli samych siebie. Nie da się wystawić ogłoszenia bez przesyłki olx (╯°□°)╯︵ ┻━┻


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cholerny olx, więcej tych emotikon dajcie w tytule to jeszcze bardziej się upodobnicie do scamerów których u was więcej niż kupujących.
Poleciało prosto do spamu po czym po zalogowaniu na konto się ogarnąłem, że to było legitne.
#olx #scam #gownowpis

@emdet Robię różne kampanie, komunikacje etc. I po setkach testów AB już dawno temu mi wyszło, że używając jakichkolwiek ikonek w temacie maila, są mniejsze open rate'y i więcej unsubscribe'ów.
Ciekawostka - w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, obserwuję mniejszą konwersję i OR dla tematów z CTA.
Ludzie po prostu coraz bardziej gardzą i unikają marketingowego pierdololo. Działa słabiej niż ten sam tekst bez CTA.
Zaloguj się aby komentować