[Eng] Turcja sugeruje reset stosunków NATO z USA. https://apple.news/AZLvyfWRyQkWuKlZFlSjL_A #polityka #trump #nato
[Eng] Turcja sugeruje reset stosunków NATO z USA. https://apple.news/AZLvyfWRyQkWuKlZFlSjL_A #polityka #trump #nato
Zaloguj się aby komentować

Donald Trump ma rozważać przeniesienie amerykańskich wojsk z zachodu Europy do państw na wschodniej flance Sojuszu, takich jak Polska. Temat obecności wojsk USA nad Wisłą od lat budzi zainteresowanie, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa regionu i współpracy w ramach NATO. Równocześnie pojawiają...

Sekretarz generalny NATO Mark Rutte poinformował europejskich przywódców, że prezydent USA Donald Trump oczekuje od nich w ciągu najbliższych dni konkretnych zobowiązań — podaje "Der Spiegel". Ma chodzić o wysłanie okrętów wojennych lub innych sił zbrojnych na Bliski...

Wyjście Stanów Zjednoczonych z NATO jest czymś, o czym prezydent USA Donald Trump prowadzi dyskusje i będzie o tym rozmawiał z sekretarzem generalnym Sojuszu Markiem Rutte - powiedziała w środę rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt. #wiadomosciswiat #usa #politykazagraniczna #nato #owcacontent

Polskie niebo przechodzi historyczną transformację! 🌤️ Siły Powietrzne RP zyskują nowoczesne F-35, zmodernizowane F-16 i lekkie FA-50, co stawia nas w czołówce NATO. To jednak dopiero początek – w 2026 roku z Łasku wystartują pierwsze myśliwce! Czas na zmiany, które na zawsze odmieni nasze...
Trump: A co na to NATO?
NATO:
https://www.youtube.com/watch?v=zbBCke8H4Bs
#heheszki #nato #usa #heheszkipolityczne
Zaloguj się aby komentować
Odkryłem dzisiaj na YT kanał gościa, delikatnie mówiąc niezbyt optymistycznie nastawionego do polityki Trumpa. Facet był prezenterem radiowym, a nawet użyczył głosu w pierwszej części Nagiej Broni. Ma już swoje lata ale umysł bardziej trzeźwy niż większość amerykanów. Jak ktoś ma chęć to proponuję go posłuchać.
Tu np. tłumaczy czym jest NATO:
https://www.youtube.com/watch?v=a37gRMztIKA
#trump #polityka #usa #nato
Zaloguj się aby komentować

Prezydent USA w rozmowie z "The Telegraph" nazwał Sojusz "papierowym tygrysem". — Poważnie rozważam wycofanie Stanów Zjednoczonych z NATO — oświadczył, pytany o członkostwo w Pakcie Północnoatlantyckim w obliczu ostatnich wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Następnie wskazał...

Brytyjska Królewska Marynarka Wojenna (Royal Navy) nie byłaby w stanie sama wypełnić zobowiązań w ramach NATO na północnym Atlantyku, stąd decyzja o wypożyczeniu okrętu. W kwietniu Wielka Brytania miała przejąć dowodzenie w Stałej Grupie Morskiej NATO 1 (SNMG1) - stałych siłach morskich szybkiego...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Donald #trump w styczniu podsumował 13 lat zaangażowania żołnierzy z innych krajów NATO w wojnę w Afganistanie obrażając tych żołnierzy i mówiąc wbrew faktom, że się tam obijali i nie robili nic godnego pochwały.
Niecałe dwa miesiące później dziwi się, że żaden z krajów #NATO nie chce wysłać swoich żołnierzy by sprzątali jego syf.
Ale to jest łeb.
#politykazagraniczna
A mnie się wydaje, że wykorzysta później to jako fakt ( o którym wspomniał w styczniu) że” artykuł 4 znowu nie działa( w jego głowie )!!11ONEone” bo przecież poprosił o pomoc ( w jego głowie artykuł 4), a nie dostał. Więc jak jakiś kraj NATO zostanie zaatakowany przez jakiś imperialistyczny twór, to Trum powie, że artykuł nie działa!( USA nie wyśle posiłków )
Zapiszcie screena
@Bjordhallen art. 5
poza tym (w mojej opinii) to się zgadza. trump jest najlepszym w historii ruskim agentem, obojętnie czy robi to dobrowolnie, czy raczej pod presją kompromatów.
w zasadzie już jesteśmy w sytuacji, gdzie w przypadku czysto teoretycznego na razie ataku ruskich na Finlandię, Łotwę czy chociażby przesmyk suwalski, USA nie wyśle nic i nie zrobi nic. to największe osiągnięcie ruskiego wywiadu w historii.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #heheszkipolityczne #nato #ukladwarszawski

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Polska świętuje dziś 27. rocznicę wstąpienia do NATO. To, co dziś wydaje się być oczywistością, jeszcze w połowie lat 90. nie było wcale pewne. Za to pewne jest, że sytuacja Polski byłaby dziś zdecydowanie gorsza, gdybyśmy do NATO nie wstąpili. [...] 27 lat temu, 12 marca 1999 r., w Independence w...
#rocznicanadzis #rocznica #nato #polska #rosja
Dziś przypada rocznica przekazania w Independence (USA) przez Ministra spraw zagranicznych Bronisława Geremka dokumentów ratyfikacyjnych na ręce sekretarz stanu USA, Madeleine Albright, co formalnie zakończyło wieloletnią drogę Polski do NATO..
Polska oficjalnie stała się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego 12 marca 1999 r.
Minister Geremek powiedział wtedy słynne słowa: „Polska wraca na zawsze tam, gdzie jest jej miejsce: do wolnego świata”.
Wybór Independence w stanie Missouri na miejsce uroczystości był głęboko symboliczny – to właśnie tam urodził się prezydent Harry Truman, za którego kadencji w 1949 roku powołano NATO.
Traktat zawarty ponad podziałami politycznymi III RP, który zmienił oblicze naszej armii, a także pozycję geopolityczną.

@alaMAkota To jest w sumie niebywałe, że w tamtych czasach, nawet tak skrajnie odmienne grupy, jak AWS i inne potomstwo Solidarności, oraz postkomuchy, które tąż Solidarność jeszcze 10 lat wcześniej by najchętniej poszczuły ZOMO i ORMO, potrafiły dojść do zgody w obliczu realnych zagrożeń.
Smutnym zarazem jest to, że obecnie, w obliczu równie realnych zagrożeń, niektórzy politycy, próbują robić kapitał polityczny sabotując działania poprawiające bezpieczeństwo lub otwarcie wspierając wrogie Polsce kraje i wrogich Polsce polityków.
@LondoMollari mnie też to zadziwia, że w tak trudnych czasach przy niestabilnej gospodarce i wewnętrznych kłótniach wyraziliśmy jako naród wolę i podpisaliśmy 3 najważniejsze dokumenty, które diametralnie zmieniły Polskę: konstytucja RP, akcesja do NATO i akcesja do UE. Dało się wtedy:)
Do dziś pamiętam okładkę gazety : NATO się doczekaliśmy
Zaloguj się aby komentować