Hej @bojowonastawionaowca dobrze ci w skórze
#motocykle #heheszki #owcacontent

Hej @bojowonastawionaowca dobrze ci w skórze
#motocykle #heheszki #owcacontent

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pomysł odwiedzenia północno-wschodznich rubieży kiełkował w mojej głowie od 2 lat, kiedy to mój serdeczny przyjaciel i dawny kolega z zespołu zaprosił mnie na "oglądactwo" domu, który wreszcie skończył... Obiecywałem, ze "teraz przecież łatwiej jest bo Panie takie drogi pobudowali i znów jest jednoślad", ale zawsze było milion powodów, które wydawały sie ważniejsze....tym razem też tak było, ale dopiero na finiszu...ale o tym za chwile, a właściwie na końcu (jak nie zapomnę). Odezwał sie do mnie miesiąc temu kumplel z "gangu kiblarzy" (czyli 3 kible dobrych przyjaciół), ze przecież mielismy jakąś traskę walnąć...
Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być lepiej
#motocykle #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Kawaleria przybyła z odsieczą: @knoor na czarnym stalowym rumaku i @macgajster co kupił Opla
Dzięki Panowie za spontan - spocik i rozmowy na tematy wszelakie. Trzeba to powtórzyć w bardziej cywilizowanych warunkach
#motocykle #hejtosoczek


Zaloguj się aby komentować
Chcesz mieć dobrze, zrób to sam. Mechanik wziął kasę i odjebał fuszerkę. Pozostawiony sparciały wężyk od paliwa + brak osłony termicznej na połówce zbiornika. Niefajnie
#motocykle #majsterkowanie





@swrscyk doszedłem do tego momentu że będę robił sam. Z czego się w sumie cieszę. Po akcji sprzed dwóch lat gdy wylądowałem w rowie okazało się że lagi były źle złożone. Miałem szczęście że to było przy V 50 a nie 150
Po zdjęciu zbiornika okazało się że nie ma m.in. filtra paliwa a miał zostać założony. Ciekawe co znajdę w gaźnikach
Zaloguj się aby komentować
@cebulaZrosolu kiedy wieczorem jedzie do roboty*
https://youtu.be/JHXEaoaLwIA
*tylko bez papierosa
#motocykle #skutery #muzyka #azoty

Dodałbym jeszcze ten kawałek. Na kolejny wieczor. http://youtu.be/YUeFb8mo4ik?si=nlSKFQgW4Ji5rTTY
Zaloguj się aby komentować
Ej #motocykle weźcie wy się zdecydujcie z tym machaniem xD
Ja z zasady nie macham bo to dla mnie głupota+jakieś kutasiarskie zagrywki że jednym się macha drugim nie. Ale czasem mi z automatu ręka poleci jak kątem oka zobaczę i się później wkurzam xD
#skuter #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Przychodzi taki moment, gdy umiejętności zdobyte w pozornie niepowiązanej działce przydają się zupełnie w innej. Parę lat temu nakleiłem się i namalowałem sporo czołgów, przy okazji nauczyłem się jako-tako posługiwać aerografem. Okazuje się, że (po wymianie dyszy) nie tylko plastikowe czołgi idzie nim pomalować.
Jedną z irytujących cech harlejków jest to, że malowane są zwykle lakierami perłowymi, z dużą ilością ziarna czy tam brokatu. Przy uszkodzeniu powłoki żadna zaprawka jakiej używałem nie jest w stanie oddać tego efektu - ziarno nie odbija światła i mniejsce naprawy nie dość że jest widoczne to jeszcze wygląda brzydko. Optymalnym rozwiązaniem byłoby albo ponowne malowanie baku - albo pogodzenie się z tym, że uszkodzenie będzie widoczne. Okazuje się jednak, że jest też trzecia opcja i tu z pomocą przychodzi rzeczony aerograf.
Jeden z kupionych wiosną harlejków miał brzydkie odpryski lakieru na baku i błotniku, denerwowało to tym bardziej że lakier był w ciekawym odcieniu. Po długim okresie prokrastynacji wziąłem się w końcu do roboty. Na początek użyłem jakiegoś czarnego lakieru zaprawkowego żeby wypełnić zagłębienie po uszkodzeniu farby. Po zeszlifowaniu do równej powierzchni natrysnąłem właściwy lakier - wartwa czarnego, warstwa lakieru bezbarwnego zabawionego na czerwono z ziarnem, wartwa klaru ze złotym ziarnem i wreszcie warstwa zwykłego klaru. Użycie aerografu do punktowej naprawy sprawiło, że ziarno ładnie "osadziło się" w lakierze i zaczęło odbijać światło. Czeka mnie jeszcze polerowanie, bo lakier nie siadł idealnie ale wstępnie wygląda całkiem nieźle.
Ogólnie naprawa była dość chałupniczna i polowa, jednak udało się chyba skutecznie zamaskować uszkodzenie - jest teraz duuuużo mniej widoczne (oczywiście na żywo wprawne oko pewnie je dostrzeże) nie mówiąc o tym, że sam koszt naprawy był z pewnością mniejszy niż potrzeba malowania całego zbiornika i dorobienia naklejek.
A rzeczony motocykl dałem w komentarzu, na początku w ogóle mi nie podszedł i chciałem od razu się go pozbyć, ale nagle ni stąd ni zowąd zaczęło się śmigać bardzo fajnie i teraz mi go szkoda:)
#motocykle #motoryzacja #harlejekzusa





@sumrzeczny Mi lakier zaprawkowy robił tutaj de facto jako szpachla lub wypełnienie;) Położyłem kilka warstw, żeby nabudować ponad ubytek lakieru a potem wyrównałem papierem ściernym (600 albo 800, nie pamiętam). Głównie papierem na paluchu a na sam koniec kilka przeciągnięć z użyciem klocka, żeby było równiej. W przypadku harlejka sprawę ułatwia fakt, że lakier kładą w fabryce naprawdę obficie - auto, a zwłaszcza nowsze chyba robiłbym trochę drobniejszym, np 1000 ze względu na cieńszy lakier.
Tu jeszcze dwie fotki - zaprawka po wyschnięciu i zeszlifowaniu, kolor zaprawki akurat nijak się ma do koloru moto, ale u mnie na tym etapie było to zamierzone:)


Zaloguj się aby komentować
Zlot kiblarzy - Liwiec, most linowy, w drodze na podlasie¯\_(ツ)_/¯ Wiecej info po 16.
#spierdotrip #podrozujzhejto #motocykle #stareludzia


Zaloguj się aby komentować
Drodzy Twarożanie i inne baśniowe stwory,
korzystam z zapowiadanej dobrej pogody w weekend i lecę na wycieczkę około krajoznawczą w kierunku Podlasia.
Bardzo wstępnie wygląda to tak (trasa i punkty do zaliczenia):
Dzień pierwszy:
https://maps.app.goo.gl/asQY8JDfDr2hG8n26
Dzień drugi (zbyt ambitny, na pewno coś wyleci z listy):
https://maps.app.goo.gl/HVFf2npW7u7PWecq7
Czy możecie polecić jakieś fajne miejscówki do obejrzenia/odwiedzenia mniej więcej w tym obszarze? A może na któryś z w.w. punktów szkoda czasu i z czystm sumieniem można z niego zrezygnować lub zastąpić czymś innym?
Z takich być może wartych odwiedzenia mam np nie ujęte (jeszcze) w powyższym:
Tykocin
Wizna
Kasztelik
Pawilon Towarzyski w Stoku (jedzenie)
Plany są nawet zbyt ambitne i być może trasa do przebudowy jeszcze dzisiaj - a dlaczego nie?
Z góry dziękuję!
#podlasie
#podrozujzhejto
#motocykle
#stareludzia
W Ciechanowcu jest spoko muzeum/skansen, co prawda byłem z 10 lat temu tam, ale pewnie niewiele się zmieniło.
https://www.muzeumrolnictwa.pl/
Co do samej trasy, to jak będziesz jechać z Kruszynian w stronę drogi 65, to w Łużanach lepiej skręcić w lewo i pojechać na Bobrowniki.
Jadąc na wprost będziesz jechać przez las drogą żwirową, której stan jest zmienny. Kilometrów wychodzi kilka więcej, ale czasowo wychodzi to samo, bo jedziesz szybciej, asfalt nowy.
W samych bobrach jest ładna cerkiew na wzniesieniu.
Szkoda, że nie inny termin, zaprosiłbym Cię do siebie na kawę, bo mam włości niedaleko.
Zaloguj się aby komentować
Jednoślady.
W sumie c⁎⁎j, emocje ostygły, ale pomysłałem, że się podzielę.
2 dni temu motur poszedł na serwis bo ekspoatuję ponad jego możliwości co warsztat potwierdza ("- łopanie, tyle mało od zmiany oleum a tu jakaś czarna maź przy zlewaniu?!"). Pare tematów do poprawek było a w weekend trasa wiec niech bedzie slow-job byle dobrze.
W zapasie zawsze Komar wiec wyciagam insekta z piwnicy i nakurwiam po DC - głownie wokół komina, ale też mam "bezpieczną trasę" do fabryki z czego korzystam.
Ugułem wszystkie kierowniki nie robią problemu, że: \ rozpedzam sie z pod świateł jak rzułf\ \
Akcja z wczoraj...jadę szybciej niż korek z "noclegowni"...na krótkim odcinku prostej wyprzedza mnie samochod " na milimetry"...no dawno tego nie miałem.
#noszkurwa
Smiesznie, bo insekt na kolejnym skrzyżowaniu ustawia sie przed tym Suzuki Swift SKcostam, ślunks jakiś ...patrzę na kiera i śniadość widzę czyli dostawa żarcia albo inne ubery/bolty. Ugułem Ci "nasi" taksówkarze w mojej opini mają dobre potsrzeganie jednośladów - jak jeżdzę zimą to jedyne auta co robia mi miejsce to "Uberki".
C⁎⁎j, zapala sie sie zielone ruszam mopikiem i słyszę trompke (zagapił sie, ma przed sobą "coś"...WTF? Ogladam sie i widze, ze kiero sie pluje, cos tam gestykuluje. Moja, być może nieadekwatna rekacja to środkowy palec. No to się zaczęło :slightly_smiling_face:
Ofkoz, wyprzedzil mnie na ciągłej, podjechał blisko, otoworzył szybke z nadzieją, że przekrzyczy dwusuwa, popierdolił coś tam i wykurwił do przodu...heh.
Epitafjum:
Zaskoczyło mnie to bo w "poludniowych" krajach zwracają uwagę raczej na jednoślady i nie mają z tym problemu (patrz Włochy).
NIe każdy jemigrant ma olej w głowie w kontekscie jednośladów (samochody przemilcze...to inny temat).
Trochę sie zastanawiam czy nie powinienem zatrzymać maszynę w poprzek drogi "bo przeciez trombił, że z mopikiem coś się dzieje!" i eskalować konflkt (niestety słaby w tym jestem), ale jak bym się zdecydował na ten idiotyzm to w mojej ocenie miałem "lepsze warunki do dyskusji"...ale czy warto tracic czas...heh
Nie spodobało mi sie, że ktoś dyktuje mi warunki poruszania sie na drodze.
Pierwsza taka akcja..."nieskam" pozostał.
Moto odebrałem...Komar idzie do szafy.
Tylko tyle aż tyle.
Fotka bzyka z dzisiejszego "night riding".
#notorasizm
#motocykle
#imigranci
#cozapojebanaakcja

@pacjent44 nie wymarzylem - mierzone giepeesem ¯\_(ツ)_/¯ to juz nie jest ten sam sprzet - ale jedyne przerobki to inne zebatki, lancuch...o zaplonie elekteonicznym nie wspomne i o mieszance 1:50 (bo mozna bo srodki smarne na to pozwalaja). Brzmi dziwnie, ale dziala i wyncyj jezdze niz pcham! Aaai to malowanie nie bylo czerwone - jak miales sztywniaka to drugi wariant byl wiśnia/czarny!¯\_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Motocykl oklejony naklejkami Motula, Akrapovica, Bridgestona - rozumiem.
Wydech tak głośny, że zmarli wstają z grobów - rozumiem.
Wydawanie ostatnich pieniędzy na specjalne, kolorowe kombinezony - rozumiem.
Wieśniackie, kocie uszka do kasku - rozumiem.
Jazda na slikach - rozumiem.
Jazda bez prawka - rozumiem.
Za ch*ja nie rozumiem jednak tej głupiej mody na "małe kierunkowskazy" co ledwo je widać i zwykle wiążą się z jakimś badziewnym mocowaniem tablicy rejestracyjnej gdzie odpada ona po przejechaniu 100 kilometrów.
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
W Pruszkowie trwa impreza miejska na zakończenie lata połączona z.in. z akcją Motoserce - zbiórką krwi przez kluby motocyklowe. Zjechało sporo maszyn, poza standardowymi kilka starszych gratów.
#motocykle






Zaloguj się aby komentować
Dobra, najprawdopodobniej właśnie wróciłem z ostatniego #torowanie w tym sezonie i jestem z siebie pieruńsko zadowolony.
Poprzednio w Białymstoku udało się kilka razy liznąć asfalt lewym kolanem. Dziś lewe od razu wchodziło w miarę łatwo, ale z prawym jeszcze się męczyłem. Nie potrafiłem przyjąć na prawych zakrętach dokładnie tej samej pozycji, co na lewych. Z lewej strony moto bez większego wysiłku się zwieszałem, a z prawej ni cholery, jakoś strasznie mocno opierałem się prawą nogą na secie. Ale w końcu zaskoczyło.
I już poleciało. Szorowanie za każdym razem gdy chciałem. I wtedy w końcu dostrzegłem praktyczność tego rozwiązania (na moim amatorskim poziomie, co ja tam wiem o praktyczności tego w MotoGP :P). Teraz już wiedziałem, że mam dobrą pozycję i skoro nie drę kolanem po asfalcie, to znaczy, że spokojnie mogę pchnąć kierownicę, by docisnąć zakręt i jednocześnie odkręcić manetkę. W końcu jechałem z dużo większym tempem i mogłem brać innych na patelniach po wewnętrznej (zewnętrznej zresztą też).
Dziś idę spać spełniony
A, i nowe oponki sprawdzone. Battlaxy S23 petarda, polecam.
#motocykle #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Zielony ziomeczek wrócił ze mną do domu
#gownowpis #motocykle #zwierzaczki


Zaloguj się aby komentować
Podwiozłem ziomeczka #motocykle m do #pracbaza
#zwierzaczki #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Miałem skoczyć do Lidla po chleb, ale zapomniałem skręcić i jakoś tak długo nie było okazji do zawrócenia, a 150 km później już było zamknięte
Człowiek ogląda mapy i szuka tras, a zapomina że dosłownie pod nosem ma eleganckie asfalty z widokami, zwłaszcza wokół Dzierżoniowa sobie upodobałem ścieżki
#motocykle #wroclaw

Zaloguj się aby komentować
Najładniejsze i najciekawsze dzieło jakie napotkałem przy ostatniej wizycie w muzeum sztuki nowoczesnej.
#sztuka #motoryzacja #motocykle



Zaloguj się aby komentować
Z900 poszło na serwis i wymianę opon, dostałem w zastaw #kawasaki Eliminator. Dwucylindrowa rzędówka, pojemność 500, 45 koni. Dziś będę dostojnie pyr pyr pyr po Warszawie.
Nigdy jeszcze tak nie zajechałem opon - tak szybko i tak ładnie
#motocykle



Zaloguj się aby komentować