Anna Jantar - Nic nie może wiecznie trwać
Niedziela wieczór nie może przecież wiecznie trwać...
https://youtu.be/LBmUBMnuU2k?si=7fWsYJP4Y7PNBPJv
#muzyka #annajantar #lata70 #lata80 #niedzielawieczur #kolchoz
Anna Jantar - Nic nie może wiecznie trwać
Niedziela wieczór nie może przecież wiecznie trwać...
https://youtu.be/LBmUBMnuU2k?si=7fWsYJP4Y7PNBPJv
#muzyka #annajantar #lata70 #lata80 #niedzielawieczur #kolchoz
Zaloguj się aby komentować
Pamięta ktoś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=XA_1CG31mGo
#nostalgia #lata80 #lata90 #kreskowki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Matt Whitehead – We're Bombing [UK, 2016]
#electro #lata80 #80s #breakdance #muzykaelektroniczna #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Daicon IV - krótkometrażowa animacja otwierająca konwent sci-fi Nihon SF Taikai zorganizowany w 1983 roku w Osace. Autorzy w następnym roku założą studio Gainax, odpowiadające za popularną serię Neon Genesis Evangelion. Jako podkładu muzycznego użyto Kitaro - Noah's Ark i Electric Light Orchestra - Twilight. Ze względu na złamanie szeregu praw autorskich animacja nigdy nie trafiła do oficjalnej dystrybucji, poza limitowanym wydaniem na Laserdisc, przemyconym jako dodatek do artbooka wydanego przez twórców w 1988.
#anime #ciekawostki #elo #rock #muzyka #animacja #filmykrotkometrazowe #lata80 #lostmedia
Zaloguj się aby komentować
New Romantic grany na Rolandzie JX-3P (mniej znany siostrzany model popularnej serii Juno).
#syntezatory #synthpop #lata80 #italodisco #muzykaelektroniczna #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Pamala Stanley - I Don't Want To Talk About It [US, 1983]
#hinrg #disco #muzykaelektroniczna #muzyka #80s #lata80
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w wieku 80 lat zmarł Toto Cutugno. Legenda piosenki włoskiej i całego gatunku italo disco, jednego z moich muzycznych idoli odkąd pamiętam. Bez niego śpiewanie "Lasciate mi cantare" już nigdy nie będzie miało tyle sensu.
A singiel z L'italiano był pierwszą płytą którą kupiłem na discogsie.
#muzyka #winyle #lata80

Zaloguj się aby komentować
Amnesia - A.D.N. [Belgia, 1988]
#80sunderground -> selekcja nieodkrytych pozycji lat 80.
#newbeat #ebm #synthwave #muzykaelektroniczna #muzyka #80s #lata80
Zaloguj się aby komentować
#seriale #lata80 #airwolf #nostalgia
Jak ktoś lubił Airwolfa to i nawet ta słynna łezka się może zakręcić
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wiseblood - Motorslug [US, 1985]
#80sunderground -> selekcja nieodkrytych pozycji lat 80.
#ebm #industrial #synthpop #80s #lata80
Zaloguj się aby komentować
Balearic Beach - Balearic Beach [Belgia, 1988]
#80sunderground -> selekcja nieodkrytych pozycji lat 80.
#acidhouse #newbeat #house #balearichouse #muzyka #80s #lata80
Zaloguj się aby komentować
Kryzys - Mam Dość
Jestem już zmęczony, mam tak dość...
#muzyka #lata70 #lata80 #kryzys #polskirock #rock
Zaloguj się aby komentować
Znalazłam zdjęcie modelu Barbie, którą dostałam w prezencie na moją pierwszą komunię. Był rok 1990 i wcześniej takie zabawki oglądałam tylko za szybą w Peweksie. Był to dla mnie najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek dostałam. Nie pamiętam, żeby cokolwiek później sprawiło mi podobną radość. Młodszym nadmienię, że w latach 80' zachodnie zabawki były dla zdecydowanej większości dzieci poza zasięgiem. A w latach 90' były dla rodziców naprawdę sporym wydatkiem. W Boże Narodzenie moja Barbie dostała męża, Kena ze zmieniającymi kolory pod wpływem wody spodenkami. Dorobili się czworga dzieci
Gdy miałam 14 lat, oddałam moje wypieszczone i zadbane laleczki młodszym dzieciom z rodziny. Później, kiedy ich odwiedzałam, serce mnie bolało, gdy widziałam moją piękność w kącie, nagą i rozczochraną (wyglądała jak po gwałcie). Mój młodszy brat z podobnym szacunkiem traktował swoje zestawy Lego. Nie mógł zginąć żaden element. Dzisiaj bawi się nimi mój syn.
Obecnie Barbie jest dalece mniej popularną zabawką, moja córka nigdy się specjalnie takimi lalkami nie bawiła. Ale do kina że mną pójdzie
#lata80


@Lunek1 Rozumiem doskonale. Też bym sobie jeszcze poprzebierała i poczesała. Ja z kolei marzyłam o domku dla Barbie, takim różowym. Nigdy nie dostałam i moje leleczki musiały się zadowolić M-1 na meblościance Antek. Sama szyłam dla niej sukienki ze starych skarpet. A za krzesła służyły pokrywki po dezodorantach.
@A.Star Ja się nigdy lalkami nie bawiłam ale miałam świra na punkcie pluszaków.
W latach 90tych był szał na różne interaktywne zabawki (zwykle niedostępne w Polsce). Pamiętam jak ciocia przywiozła mi z Niemiec wymarzonego pluszowego kotka z czujką w nosie która po dotknięciu aktywowała miauczenie i ruch łapkami jakby próbował złapać to co go smyra po nosie 😄
Zaloguj się aby komentować
The Outfield - Your Love
I just wanna use your love tonight
#muzyka #lata80 #lata90 #rock #theoutfield
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na dobranoc małe kłamstewka
Ps: ***** ********** - brzydzę się nimi i dużymi też.
https://www.youtube.com/watch?v=uCGD9dT12C0
#muzyka #lata80 #fleetwoodmac
Zaloguj się aby komentować
Polecam osobom, które widziały - celem przypomnienia, oraz tym z Was, którzy nie mieli sposobności obejrzeć - serial popularnonaukowy pt. Kosmos z 1980 roku. Jego prowadzącym był, niestety nieżyjący już, Carl Sagan - astronom, pisarz i popularyzator nauki. Autor powieści Kosmos (również polecam), na bazie której zrealizowano film z Judy Foster w roli głównej.
Serial dostępny jest na CDA. Poniżej link do pierwszego odcinka:
https://www.cda.pl/video/105483746b
#filmdokumentalny #nauka #lata80

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować