Zaloguj się aby komentować
Uchwyt do monitora do 300 zł, ale długi, taki z 75 cm od mocowania do biurka, do mocowania do monitora.
I w miarę stabilny.
Natrafiłem na https://www.amazon.pl/komputerowego-Aluminiowy-podnoszenie-monta%C5%BCowy-V63C-Black/dp/B0DVZKSF7F
A jest wersja tańsza srebrna https://pl.aliexpress.com/item/33004944352.html
To by było stabilne? Czy to lipa?
Taki długi, bo chcę obracać o 180 stopni w kierunku łóżka, które jest obok biurka. Teraz też tak robię, ale nie wystaje poza biurko i muszę w bok po skosie patrzeć.
#monitory #komputery #sprzetkomputerowy #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
To uczucie, gdy wymieniasz monitor raz na 10 lat
Jak to mówią, once oled, you never get z powrotem.
#gry #komputery #gothic #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Fajny odcinek
#retrocomputing #komputery #diy #technologia
Zaloguj się aby komentować
Teraz pora
jaki monitor(nowy) tak do 24"? do gier do tysiaka ale najlepiej gdzieś w okolicach 500 zł - bo ten obecny to jakiś zabytek mam PHILIPS 223V5L
Jaki zestaw KiM - klawiatura raczej pełnowymiarowa - i niski skok klawiszy - przyzwyczajenie z laptopa - raczej coś taniego bo i tak na padzie będę grał w 99% gier
#pcmasterrace
#komputery
Zaloguj się aby komentować
#pcmasterrace #komputery
Dzieci drogie, pomóżcie dziadkowi.
Jak zrobić aby to nie wyskakiwało przy każdym uruchomieniu kompa tylko automatycznie "się potwierdzalo"?

@Fishery a wez zobacz czy to pomoze - namierz exe, ktory sie odpala podczas staru. Ctrl+shift+esc, autouruchamianie i znajdz sciezke do tego softu od klawiatury. Otworz ta lokalizacje w eksploatorze i kliknij prawym na plik exe, wlasciwosci. W zakladce kompatybilnosc daj uruchamiaj jako administrator i zmien te ustawienia dla wszystkich uzytkownikow.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ryzen 7 5800X, 32 GB, Radeon RX 6650 XT, 1 TB M.2 PCIe
czy Ryzen 5 8500G, 32 GB, Radeon RX 7600, 1 TB M.2 PCIe
lub z Nvidia
Ryzen 5 5600X, 32 GB, RTX 4060 Ti, 1 TB M.2 PCIe
Ram w każdym to 32GB
Procesor lepiej lepszy w zestawie czy karta ? bo cena zestawów prawie taka sama
Są to gotowce EDIT i okazuje się ze nie mają WIFI ani BT xD . Pisałem z rana do tych co składają PC i ni potrafili wybrać do tej pory zestawu. Edit poczekam na ich pomysły bo w przypadku gotowców można się naciąć że coś przeoczysz a tak piszesz konkretnie co ma być i tyle.
Cały dzień przegladania i nadal wiem tyle co z rana - czyli NIC
#komputery
#cowybrac
#pcmasterrace
Dlaczego nie chcesz wybrać gotowego zestawu dodać to do koszyka i kliknąć usługę montażu ?
Dwa pierwsze nie uciągnąć ci gier na wysokich 1080p przez następne 3 lata - raczej skończy się vram, trzeba będzie zejść do średnich.
Trzeci zestaw możliwe że uciagnie ale blokujesz opcje upgradu do am5.
Z tych wszystkich bralbym środkowy, tam gdzie RX 7600 nie będzie dawał rady to odkładać grę na później, i za 2-3 lata wymienić kartę graficzną.
Z tych wszystkich zestawów jedyna polecana częścią jest Ryzen 5 5600x w tańszych zestawach. Reszta przodków i kart jest średnio opłacalna, są lepsze części. Do gotowców idzie to co się nie sprzedaje i to widać po tych zestawach.
No powiem to tak, wzorując się @pokeminatour
Jeśli składasz z części to masz ryzyko, że nie będzie to najlepsza opcja w tej cenie
Jeśli bierzesz gotowca to masz taką pewność.
To ty wiesz czego potrzebujesz, bierz dla siebie, a nie patrzysz na to co już ktoś przed Tobą wymyślił, a wylądujesz średnio półkę jakościową wyżej
Zaloguj się aby komentować
Jako że nowy Steam Machine jednak nie powstaje szukam czegoś
Jaki komputer do gier w kwocie około 3 tys za samą jednostkę centralną?
Jaką firmę/stronę polecacie co złoży taki komputer i skonfiguruje - tj 2 systemy operacyjne - Windows i Steam OS .
najlepiej z Śląska ale może być wysyłkowo
Wymagania:
Nowe Gry działały w Full HD w 60 klatkach na wysokich ustawieniach przez najbliższe 3 lata
Komponenty takie by w przyszłości bez wymiany większości elementów można było włożyć coś lepszego
Dysk minium 1 TB
Nie wył jak odkurzacz
#gry
#komputery
Zbyt wysokie wymagania do tej ceny.
Rezygnacja z upgrade to wtedy pierwszy zestaw techliptona za 1600 z wymienionym procesorem na Ryzen 5 5600 i dołożonym RX 6750 XT i wyjdzie około 3200zl w tym zestawie głupio byłoby nie dołożyć od razu do 32gb ramu i wtedy wyjdzie około 3350zl.
Z opcją upgrade przy tej samej grafice i am5 wyjdzie 3800zl za wersję z 32gb ram.
Opcja sensowną i w tym budżecie byłoby wzięcie platformy am5 z Ryzen 5 7500f 32gb ramu co kosztuje 2300zl i wrzucenie tam używanej karty typu rtx 3060 12gb lub rx 6700 XT wtedy za 3500zl masz spełnione wszystkie wymogi jeżeli zaakceptujesz używana kartę graficzną.
Kiedyś były zestawy ciekawe na https://geex.x-kom.pl/
Chociaż nie wiem czy są to zestawy faktycznie polecane
Zaloguj się aby komentować

To był zaszczyt być tutaj z Wami.
Bawcie się i kochajcie, póki jeszcze macie na to czas.
Trzymajcie się mocno i nie patrzcie w stronę potężnego błysku na niebie!
#technologia #nauka #sztucznainteligencja #komputery #ciekawostki
Nawet głupi instalator klienta jest gówniany. Instaluje to dziadowstwo już bite 5 minut, nic nie obciąża, i to wcale nie jest jakiś słaby laptop. #fortigate jak ja cię dziadu nienawidzę! #teammikrotik
#komputery #informatyka #sieci

Zaloguj się aby komentować
zaczalem uzywac #lightmode zamiast #darkmode i bardziej mi sie podoba. jest bardziej estetyczny i czystszy.
#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #komputery #smartfony #technologia #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
#polska #informatyka #komputery

Zaloguj się aby komentować
Tomeczki doradźcie coś, bo wypadłem z obiegu a nie chcę kupić jakiegoś paździerza. Potrzebuję laptopa z przeznaczeniem na uczelnię, do pracy biurowej i internetu. Budżet około 2500. Dobrze by było jakby miał możliwość dołożenia w przyszłości RAMu i ewentualnie drugiego dysku M2. Ktoś coś? Do laptopa lepiej sprawdzi się procek AMD czy Intela?
#komputery #laptopy #pytanie #pcmasterrace
@Baltic_Vodka nie mam teraz jak poszperać, ale w ciemno mogę zasugerować:
https://techlords.pl/polecane-laptopy/
Ja bym szedł w jak najnowszego Ryzena, bo Intel to będzie pewnie maks 12gen. Ale warto też przejrzeć polecane modele np. na notebookcheck pod względem ekranu - te tanie często mają dosyć słabe matryce. Asus, Acer czy Lenovo - dzisiaj wszystkie są wykonane znośnie i raczej nie ma fuckupów w stylu zawiasów wyłamanych od samego patrzenia się na nie. Może ktoś poleci coś konkretniej.
Zaloguj się aby komentować
#komputery #windows #microsoft #win10 #kiciochpyta
Tomeczki, planuje zakup nowego kompa w tym roku. Jak dotąd używałem prawie wyłącznie win10 i szczerze mówiąc wolałbym żeby tak zostało.
Są aktualnie opcje żeby jeszcze legalnie kupic licencję win10?
Na ile powinienem się przejmować perspektywą zakończenia wsparcia na win10?
Zaloguj się aby komentować
Jak działają kieszenie #Raid na USB?
Mam plan, sprytny.
Stacja robocza 1 do gier, do filmów, podłączona do monitora włączana okazyjnie.
Stacja robocza 2, terminal działający cały czas jako chmura. Tam 3 dyski twarde:
- Sata systemowy
- USB 4 TB lub więcej #HDD (2TB partycja A i reszta partycja B)
- USB 2 TB SSD (kopia partycji A)
Chciałbym na terminalu zrobić sobie postawić zdalnie obsługiwanego torrenta domową chmurę ze zrzutem z kilku urządzeń #OneDrive, iCloud czy #Resilio lub alternatyw (HDD B) i #Backup ważnych rzeczy (HDD A).
Tutaj moje pytanie pierwsze. Da się to tak skonfigurować tego raida, aby jeden dysk kopiował tylko jedną partycję drugiego?
Pytanie drugie. Ma to sens? Terminal udźwignie kilka usług?
#komputery #informatyka
@Jendrzej
Ja chciałem sobie taki serwerek zrobić i w sumie biorąc pod uwagę:
prąd
wymianę okresową tego dysku co kilka lat
ewentualne usterki innych podzespołów
uzależnienie od jednego dostawcy internetu (jak Twój ISP akurat będzie miał awarię to nici z 'chmury')
Wyszło mi, że taniej jednak za prawdziwą chmurę płacić
Co prawda ja się mieszczę na 200GB z googla póki co, ale te 150zł rocznie to jest pryszcz przy tym jakbym miał stawiać jakiś wydajny, cichy i energooszczędny sprzęt, przy 2TB widzę, że to jednak wychodzi drożej.
Ale nawet biorąc pod uwagę minimalne zużycie 20W (choć wątpię żebyś aż tak nisko zszedł) to za sam prąd mamy rocznie:
20W * 24h * 30dni = 14400W czyli 14,4kWh miesięcznie
Rocznie to prawie 173kWh więc przy obecnych stawkach (z wszelkimi opłatami) możemy zaokrąglić cenę kWh do 1zł - w takim układzie koszt samego prądu to prawie 200zł rocznie, a to dość ostrożne wyliczenia poboru mocy, jak zrobisz na zwykłym PC z zasilaczem 400W to pobór może oscylować na poziomie około 100W więc kilka razy więcej..
Ale oczywiście - dałoby się.
@Jendrzej po co kombinować z kieszeniami USB? Podepnij dyski bezpośrednio do terminala. Nie wiem czy już masz sprzęt, ale można dokupić karty ze złączami SATA, czy to na m.2, czy na PCI-E i to działa. A potem Proxmox i skonfiguruj storage jak ci się podoba. Ja mam Fujitsu Futro na Intelu j5005 i przy tym o czym piszesz by się nudził zużywając paręnaście watów. Muszę w sumie kiedyś zmierzyć ile realnie z 2 małymi talerzowcami :P. Możesz zrobić RAID, możesz z drugiego dysku korzystać jako share sieciowy i tam sobie zrzucać dane, albo ustawić kopię dla danego mountpointu (może być to jedna z partycji, folder, czy cokolwiek). Brzmi na skomplikowane, ale jeden-dwa wieczory i masz wszystko spięte fajnie. Jak posiadasz w sieci NASa to sobie na niego wyrzucasz kopię całej maszyny wirtualnej i masz to zabezpieczone jako tako. Wrzucasz sobie jakiegoś Anydeska na system i masz dostęp z każdego miejsca, nawet z komórki jak się bardzo uprzesz xD no albo po prostu używany NAS, każdy ma opcję na klienta torrentów.
Zaloguj się aby komentować
#komputery
Mam win 10, na dolnym pasku jest ikona która zazwyczaj pokazuje pogodę, albo notowania giełdowe. Jak się na to kliknie, to pokazuje się jakaś strona internetowa z gównowiadomości. Pytanie: jak to wyłączyć a najlepiej usunąć?
@s_____ - przychodzisz na portal linuksiarzy i prosisz o poradę na temat okienek?
Rada może być tylko jedna: zapytaj czata żepete: https://duck.ai
Zaloguj się aby komentować

Problem z dużą ilością propagandy polega na tym, że czasem nie wiadomo już, co jest prawdą, a co kłamstwem. Przed sporym wyzwaniem rozpoznania fałszu staje obecnie Rosja, której główny kanał telewizyjny zaczął podawać informacje, zmyślone przez media satyryczne. Program Wiesti na kanale...
#komputery
Jako osoba leworęczna zawsze używałem myszek dla praworęcznych ale koniec z tym. Zakupilem myszkę pulsar X2A która jest uniwersalna, ma boczne przyciski z lewej i prawej strony, można je na dodatek łatwo zdemontować. Ogólnie bocznych przycisków używam tylko przy graniu i przypisane są do przeładowania broni. Więc w starych myszkach wciskałem ten klawisz najmniejszym palcem ogólnie mało wygodne ale się przyzwyczaiłem. W nowej myszce pograłem przez chwilę i wymontowałem te z prawej strony bo cały czas wciskałem kciukiem przez przypadek. Tak że teraz mam myszkę przystosowana dla lewej ręki ale i tak używam jak dla prawnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale myszka spoko

Zaloguj się aby komentować