Smacznej drugiej kawusi
#dziendobry #kawa #koty

Smacznej drugiej kawusi
#dziendobry #kawa #koty

Zaloguj się aby komentować
#kawa #kawiarka
Cześć bąble (jeszcze nie wiem jak tutaj ludzi nazywać). Chciałem podpytać was, użytkowników kawiarkę, bądź też tych, którzy wolą jakieś alternatywne sposoby, jakie są wasze ulubione kawy/palarnie kawy? Szukam jakiegoś miejsca online lub we #wroclaw , w którym mógłbym się zaopatrywać w kawę do kawiarki bądź aeropressu. Jak macie jakieś swoje ulubione typy to chętnie się o nich dowiem (najlepiej z krótkim opisem dlaczego właśnie ta kawa / ten sklep lub palarnia). Z góry dzięki za odpowiedzi!
Zaloguj się aby komentować
Hej wszystkim, przychodzę z pytaniem na temat kaw ziarnistych. Chciałbym zacząć wchodzić głębiej w świat kaw, bo narazie ograniczałem się do Jacobsów i Lavazz, ewentualnie Cafe d'or z biedronki XD. Czy polecacie może jakieś strony internetowe, gdzie znajdę do zamówienia dobrej jakości kawy nie za miliony monet? Nie chcę żeby to były jakieś krafty za 1000zł/kg, ale powiedzmy coś nieco lepszego niż można kupić w losowych marketach
#kawa #kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Dziś sobota rano więc zrobiłem Was wszystkim kawę
Proszę się częstować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawa #hejto #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Nie ma jak kawusia o poranku #kawa#kawusia #kawazhejto

Zaloguj się aby komentować
No dzień dobry XD
Dawno pod #kawa nic nie pisałem na orlen.ru bo ban XD
Wracając, mój xeoleo 45mm zaczyna mnie wkurzać i może ktoś z Was wie o co mu chodzi.
Po jednym czyszczeniu i ponownym złożeniu, jak skręcę chłopa na "0 klik" jestem w stanie obracać nim XD
Poza tym jakość przemiału raczej ok, ale z tylu głowy mam, że zepsute i mnie to wkurza.
Miał ktoś coś takiego? Póki co darmowa wilfa od jednego mireczka dobrze mi służy, ale brakuje mi krecenia korbą.
Zaloguj się aby komentować
![[EN] Dlaczego kawa z perkolacji i immersji smakują tak różnie od siebie? (Dużo danych, tabelek, wzorów i innych!)](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/f52837cd9ec81e93e81b3aef81a84520.gif)
Artykuł który przedstawia solidne dane pokazujące jak różne metody parzenia wpływają na smak kawy. Porównywana jest perkolacja (v60, Chemex) i immersja (French Press, Clever, Aeropress)
#ciekawostki #kawa #kawatime #gruparatowaniapoziomu #nauka
Timemore C3 Pro za 299 z kodem CoffeeDeals
https://www.konesso.pl/product-pol-12353-Mlynek-do-kawy-Timemore-C3-Pro-Black.html
#kawa #kawatime #okazje

Zaloguj się aby komentować
(Nie) poranna kawa z Hejto część 3
Cappuccino
Niby drobiazg ale warto sobie rozpracować
1/3 filiżanki espresso
1/3 podgrzanego mleka
1/3 pianki z mleka
Wszystkiego po trochu
Mleko spieniamy w dyszy
1/3 dzbanka mleka, może troszkę wyżej, zależy jak dobrze operujesz dyszą, dzbanki do spieniania mają często dziubek wypukły i w miejscu w którym się on rozpoczyna jest idealnym punktem odniesienia lecz wszystko zależy od dzbanka więc nie jest to zawsze takie samo. Pozostańmy z troszkę powyżej 1/3 dzbanka mleka.
Ustawiamy dysze około 1cm pod powierzchnią mleka prostopadle do dna dzbanka, odpalamy dyszę, będzie dosyć buzowało jednak musimy okiełznać tą siłę i dalej w pozycji początkowej spieniamy mleko z tą małą różnica żeby opuszczać dzbanek powolutku w dół, brawo właśnie spieniasz mleko. Ciśniemy w dół dzbanek na tyle wolno żeby dysza zbyt nie wyłaniała się z powierzchni mleka (ma być taki mniej więcej odgłos darcia kartki) ale też trzeba pamiętać żeby nie przegrzać mleka (dzbanek zaczyna cię lekko parzyć? Wyłącz dyszę, koniec)
Mleka praktycznie powinien być cały dzbanek teraz
Ciekawostka- możecie pominąć ten punkt jak macie automatyczny spieniacz, robi idealna pianę na cappuccino
Zaparzamy espresso ma być około 1/3 filiżanki
Kiedy mamy zaparzone espresso rozlewamy kawę po ściankach filiżanki okrężnymi ruchami tak żeby trochę pianki z kawy zostało na bokach naczynia . Powoduje to że w trakcie poprawnego lania piany powstaje tak zwany ring, czyli po prostu pierścień z kawy, powoduje to że od razu po zaczerpnięciu pierwszego łyka kawy nie przedostajemy się do niej przez mleczna piankę tylko od razu zasmakowyjemy się tym (pół)czarnym wywarem.
Lanie piany
Mieszamy dzbankiem okrężnymi ruchami na stole tak żeby połączyć mleko z pianką i trochę wygładzić mleko, jak pianka w dzbanku będzie świeciła tak samo jak psu jajca na Wielkanoc bądź cycki moderatorki wykopu to wtedy możemy lać do espresso, Zdecydowanym ruchem, dziubkiem przy samej krawędzi filiżanki celujemy pianą na środek filiżanki, jak leje się za dużo mleka to możemy lekko wytrząsnąć piankę z dzbanka.
Ring kawowy powinien mieć minimum pół pierścienia a kawa powinna się zaczynać mniej więcej pod 1/3 warstwy pianki.
#gotujzhejto #kawa #hejtogotuje

Zaloguj się aby komentować
Mirk... ah, stare przyzwyczajenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koledzy! Znacie może CLEVER DRIPPERA? Takie sprytne połączenie french pressa i dripa. Kawa wychodzi z niego bardzo smaczna (tak jak lubię najbardziej - mocno owocowo, no ale zmieliłem Etiopię), przyjemnie i bardzo łatwo się tego używa.
Polecam, warto
#kawa #zainteresowania

@u_k1 aż se zrobiłem bo przez to że się zafascynowałem espresso dawno nic poza kolbą nie tykałem xD Dobra jak zawsze. Najlepsze w Cleverze, że jest idiotoodporny, możesz zmielić nie tak, dać złą temperaturę, a efekt będzie i tak znośny, dalej wydobędziesz bogate aromaty jeśli masz ciekawe ziarna.
Ogółem to otwiera dyskusje o tym czy lepsza metoda parzenia do przelewowa czy zaparzeniowa czy kuźwa jak to się po polsku nazywa (percolation vs immersion) xD https://coffeeadastra.com/2019/07/16/why-do-percolation-and-immersion-coffee-taste-so-different/
Zaloguj się aby komentować
pije se kawusie i testuje se aplikację mobilną hejto i generalnie bardzo spoczko, taki lepsiejszy wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawatime #kawa #testowanieoprogramowania
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, kolejna smaczna kawusia, w tym roku to już chyba 33 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak tam humorki muchomorki
#kawa #dziendobry #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Jeden z fajniejszych gadżetów jaki sobie ostatnio kupiłem. Często się zdażało, że wylewałem na biurko po potrąceniu ręką naczynia. Teraz legancko sobie stoi. #kawa #zakupy

@M_B_A W sumie nigdy się nie zastanawiałem jak to się nazywa, kupiłem w Ikei: https://www.ikea.com/pl/pl/p/lanespelare-uchwyt-na-kubek-czarny-90507844/
Zaloguj się aby komentować
mmmm KAWKA
(w Polsce 2.5kg na osobę na rok)
#humorobrazkowy #memy #ciekawostki #kawa #europa #polska #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
(Nie) Poranna kawusia z Hejto część 2
ICED CAPPUCCINO
Do tego wywaru niestety będziemy musieli się zaopatrzyć w przedmiot zwany spieniaczem do mleka na zimno, większość spieniaczy automatycznych ma funkcję spieniania na zimno więc nie powinno być to problemem.
1/3 szklanki mleka
Kostki lodu
Espresso (ma wyjść również 1/3 szklanki)
Spienione na zimno mleko 0.5% 1/3 szklanki
Wlewamy do szklanki zimne mleko
Dodajemy delikatnie parę kostek lodu ( ja użyłem wielorazowych żeby nie rozwadniało mi kawy)
Przygotowujemy się do zaparzania espresso
I teraz mamy dwie opcje
Słodka i normalna
W przypadku normalnej podstawiamy mleko z lodem pod dysze ekspresu i lejemy espresso, wtedy najlepiej się rozwarstwi
Jednak jak chcemy słodka kawę musimy nalać do filiżanki espresso bądź czego tam chcecie następnie posłodzić i lać koniecznie WOLNIUTKO niczym działanie moderacji wykopka po kostkach lodu, wtedy też powinno się fajnie rozwarstwić
Jak macie syrop do kawy można go używać jako dosłodzenia do mleka, wtedy też pod dysze
Przygotowujemy zimna piankę
Mleko 0.5% najlepiej się pieni na zimno dlatego go używamy, postępujemy zgodnie z instrukcją danego spieniacza
WOLNIUTKO musi nam opaść sama pianką konsystencji pianki do golenia jak wyleje się mleko które nam rozwali rozwarstwienie to d⁎⁎a nie ICED CAPPUCCINO
Możemy przyozdobić posypka że stencilem
Smacznego
#kawa #lukasz
#kawatime #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Ktoś się zna na automatycznych ekspresach do kawy? Miałem phillips lattego od 5 lat ale się zepsuł: przecieka i robi jakąś lichą kawę. Nie zamierzam się już nim przejmować.
Szukam czegoś nowego do 3k PLN. Jak będzie warto mogę dołożyć, ale nie chce jakiejś jury dla domorosłych baristów.
Nie jestem wielkim znawcą i amatorem kawy.
Sypię Lavazze z allegro, chcę wcisnąć przycisk, ma zrobić brrr i mogę ćpać kofeinę.
Kawy zwykłe i mleczne, spienianie w procesie, dwie czarne kawy na raz, prosty w czyszczeniu i serwisowaniu, możliwość dostosowania ilości mleka/kawy w programie pod siebie.
Mam swoje typy, ale może ktoś coś poleci.
#kawa #ekspresdokawy
Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Zamawia/zamawiał ktoś tu kawę ze sklepu blue_orca na allegro? Chwalą się że kawa palona nie dalej niż 7 dni przed wysyłką i chciałem wypróbować ale ciekawe jestem czy ktoś ma tu jakąś opinie bo widziałem że pod jedną promocją na pepperze narzekali na to że jest kwaśna a ja nienawidzę kwaśnej kawy.
#kawa
Zaloguj się aby komentować
Smacznej kawusi życzę
Bawi mnie to, że tutaj można używać emotek XD Ktoś tego w ogóle używa?
#kawa #dziendobry

Zaloguj się aby komentować
Poranna kawusia wypita. Ogółem to wiem, że sam ustawiłem opis społeczności hejtujący spalone blendy, ale aktualnie taki pije. A powód jest prosty - moja babcia na święta podarowała mi kilogram Jacobsa palony "po Włosku", blend robusty z Arabicą. Sam ofc bym se takiego czegoś nie kupił, bo sieka straszna, ale kocham swoją Babcię i każdy łyk tej kawusi sprawia mi radość, że wie czym się interesuje, i że jest w stanie kupić mi taki prezent
A poza tym, jak się uczyć to na tańszej kawie i takiej której się trochę ma xD Zdarzało mi się kończyć worek 250g bez decyzji na jakim stopniu mielenia powinienem zostawić młynek xD
Kochajcie swoje babcie czy coś, nie wiem jaki morał miał z tego być xD
A zara, za pół godzinki wejdzie pokawowe sranko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#kawa #kawatime #babcia

@hipotrofia gdzieś widziałem palarnie co sprzedawała fine robuste, także coś tam się dzieje w temacie poprawienia jej wizerunku (to że ktoś da na opakowaniu 100% arabica nic nie znaczy jak spali ją w stylu "włoskim" bo i tak daje spalenizną xD). No i robusta jest znacznie przyjaźniejsza dla środowiska bo jej uprawa nie wymaga po⁎⁎⁎⁎nych wysokości w górach. Polecam filmik https://youtu.be/_qiwccma8Hs
Zaloguj się aby komentować
Lotnisko Kraków, może i kawa byla droga, ale za to jest niedobra.
#gownowpis #kawa #podroze #przegryw

Zaloguj się aby komentować