Znalazł jeden prosty trik, żeby nie płacić za tokeny. Zobacz jak!
#zajebanezjoemonster #genz #heheszki

Znalazł jeden prosty trik, żeby nie płacić za tokeny. Zobacz jak!
#zajebanezjoemonster #genz #heheszki

Zaloguj się aby komentować
#alkohol #genz #filtr #tiktok
Gen Z odkrywa tajemnice Sagalii starożulów polskich denaturacyjnych. Pradawny filtr chlebowy. Dzisiaj już normalnie przez filtr do wody.
Nie mam takiego filterka w domu, bo zamontowałem osmotyczny pod zlewem.
Próbowaliście?
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #milenialsi #boomer #genz #genalpha #it #komputery

@A_a
True.
W latach 1999-2005 gdy komputery upowszechniały się w Polsce to ludzie sami musieli ogarnąć "naprawy" i rozbudowy pc.
Wtedy dyskietki rozruchowe, formaty, instalację, sterowniki itp. to samemu się robiło.
Dzisiaj łatwiej. Włączasz komputer i kilkoma kliknięciami świeża instalacja sama się robi z partycji zapasowej.
Po tym jak widziałem gen z robi zadanie informatyki to mnie nic nie zaskoczy! Mieli coś zrobić w arkuszu kalkualcyjnym...
Wiec, w Google docs na telefonie coś nastukali, później screenshot i wysłane do nauczyciela jako zdjęcie.
Zaloguj się aby komentować
Zawsze sobie jak czytam te wypociny ekspertów pwc_ czy innych Kensigntonów kto zauważam pewną rzecz. Opisy grup społecznych i tych generacji nie są kompletnie kompatybilne z wersjami narodowymi występującymi w Europie.
Przykładowo millenialsi w Nowym Jorku to kompletnie inną grupą osób niż ludzie urodzeni w tych samych latach w Polsce, Niemczech, UK, Rosji.
Jak widzę jak jest to słynne gen Z, to w Polsce widzę jakąś psychozę zawiązaną z naśladownictwem tego zachowania sprzedawanego w mediach.
Czy to oznacza, że w Polsce istnieje jednak pokolenie powojenne, socjalistyczne, JP2 i xD? Nie wiem, choć najprawdopodobniej ktoś tak uważa.
#przemyslenia #zdupyprzemyslenia #pokolenia #millenials #genz #heheszki


@dziad_saksonski no wiadomo że tak jest. i z tego co kojarzę to w literaturze też tak od zawsze było. w sensie nikt poważny nie stawiał znaku równości pomiędzy dwoma społeczeństwami rozwijającymi się w zupełnie innych realiach, tysiące km od siebie xD. tak samo jak w Polsce nie ma "boomerów". nasze gówniaki też są pewnie zupełnie inne niż te z USA, chociaż żyjąc w globalnej wiosce te różnice już są mniejsze.
Zaloguj się aby komentować

Co ja właśnie przeczytałem :v
Badanie brytyjskiej firmy Cazoo faktycznie wykazało, że aż 62% młodych kierowców w wieku 18–24 lata w Wielkiej Brytanii odczuwa niepokój związany z tankowaniem samochodu. Wskazane powody lęku obejmują presję społeczną, obawę przed pomyłką (np. wyborem złego paliwa...
Jakie to prawdziwe
#heheszki #humorobrazkowy #boomer #genz #komputery

Zaloguj się aby komentować
Kwalifikacja wojskowa - nowe pokolenie nie będzie potrzebowało emerytur bo ich nie dożyje.
dr n. med. Sławomir Chomik, lekarz szacuje, że nawet ok. 30-40 proc. 19-latków, którzy pojawiają się na kwalifikacji wojskowej ma problem z nadciśnieniem, 60 proc. z nadwagą, a ok. 30 proc. zmaga się z otyłością.
Określenie stosowane przez psychologów "pokolenie płatków śniegu" idealnie to określa. Przychodzą często nadwrażliwi, wycofani ludzie, którzy nie potrafią sobie radzić ze stresem i zdradzają to już swoją postawą ciała - ocenia lekarz.
#boomer #genz #choroby #spoleczenstwo #wojsko #pobor

Zaloguj się aby komentować
Rozmowa z ekonomistą o kredycie, mieszkaniach, szczęściu, konsumpcjonizmie.
Mam nadzieję że nie spamuję za mocno tym ir2. Myślę że dobrze jest promować strony które nie dają Ci w twarz reklamozą, scamem, i otpustową estetyką.
#reportaz #ekonomia #ir2 #genz #mieszkanie #kredythipoteczny
https://ir2.info/article/generacja-z-tez-dorosnie-do-kredytu/
Zaloguj się aby komentować
Parę dni temu dodawałem fragment artykułu o analfabetyzmie społeczeństwa. Gdzie 40% badanych nie potrafiło czytać ze zrozumieniem. Teraz mając trochę bardziej wolne realizuje ze znajomymi hobby, gdzie konieczne jest styczność ze zwykłymi ludźmi. Gdzie na co dzień w pracy mam zbyt wysoki próg wejścia aby trafić na takich. Widzę pewien zły trend.
Jak często macie styczność z gen z? Nie wydaje się wam, że są mega tępi? Kompletnie nie ogarniający co się dzieje wokół nich. Takie 20 - 23 latki które kompletnie nie potrafią czytać i nie rozumieją o czym się do nich mówi. Kultury osobistej czy obycia też za bardzo nie ma. Ze starszymi też bywa różnie ale nie aż tak. Pustka w oczach, energetyk w łapie i ekiep w mordzie to znaki rozpoznawalne gen z. Jeszcze jest trend na bycie brudnopisem, ale tutaj też widziałem starszych więc bym nie oceniał.
Ktoś odpisze, że są to pewnie dane z d⁎⁎y. Z powodów bezpieczeństwa spisywane są dane osobowe w tym daty urodzin więc tutaj nie ma lepszego oparcia.
#spoleczenstwo #genz #krajzkartonu
#ankieta
Tak, zetki są głupsze niż milenialsi.
...ale uwaga, moim zdaniem zetki są mniej głupie, niż moje pokolenie było w ich wieku. Dostęp do całego świata prawie na "dzień dobry" w postaci internetu i j.angielskiego sporo daje.
(...)Gdzie 40% badanych nie potrafiło czytać ze zrozumieniem.
Nie aż w takich ilościach oczywiście, ale widzę podobne zjawisko na portalu dla starych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc może trochę wyrozumiałości.
Zaloguj się aby komentować
Witam, czy sklep #temu to takie #telezakupy mango dla #genz ? Ze wszystkich stron mnie to temu atakuje, chyba poszli mocno w reklamę, tak jak swego czasu shopee, i jak widać podziałało, bo spotkałem się już kilkukrotnie z tym że jakiś znajomy o tym wspomina. Więc postanowiłem tam dzisiaj wejść i zobaczyć o co się rozchodzi i to co zastałem na stronie głównej przypomniało mi o czymś co leciało ze 20 lat temu na polsacie, a mianowicie telezakupy mango, czyli zbiór bezużytecznych rzeczy, wątpliwej jakości, reklamowanych jakby bez tego żyć się nie dało, reklamy profesjonalne bardzo często wideo, więc wydaje się to być dobrze działająca maszyna do wyciągania pieniędzy od ludzi uzależnionych od konsumowania. O jakości nic nie napiszę, bo nic stamtąd nie kupiłem, ale na pierwszy rzut oka wygląda to jak jakiś chiński najtańszy szajs co się złamie przy wyjmowaniu z pudełka, świadczyć o niskiej jakości może też relatywnie niska cena tego co tam jest oferowane. Miał ktoś z tym jakieś doświadczenia i jest mi w stanie wyjaśnić fenomen tego sklepu?
#gownowpis #ecommerce #zakupyonline
Jeden z bardziej gównianych sklepów internetowych. Nawet aliexpress jest półkę wyżej. Wszędzie wyskakują popupy, co chwila "coś wygrywasz", w skrzynce będziesz miał co chwilę powiadomienia o promocji, apka regularnie będzie zawracać d⁎⁎ę, a to co przyjdzie będzie typową chińszczyzną. Agresywny marketing i nic więcej.
Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem ankiety boże.
Hejtamto nie różni się od przekopu.
Pozdrowionka millenialsi.
#genz #millenials #hejto #przekop


Zaloguj się aby komentować
Zadałem pytanie w moim poprzednim wpisie. Chciałem dowiedzieć się jakie generacja przesiaduje na HEJTO.pl
Wychodzi na to, że tu są millenialski albo starsi.
Powtórzę więc pytanie, w formie ankietki.
Rozpiska generacji tu:
https://www.hejto.pl/wpis/zadalem-pytanie-w-moim-poprzednim-wpisie-chcialem-dowiedziec-sie-jakie-generacja?commentId=03d20214-c248-414c-af4a-cdceba31aedf
#pytanie #genz #genalpha #genx #gensilent
zaznaczyłem milennialsa w ankiecie bo 85' ale zawsze myślałem że jestem gen X i raczej tutaj bym się przypisał jak już (może przez to że na prowincji wszystko z opóźnieniem). no jakby mnie ktoś milenialsem nazwał to bym się obraził.
wydaje mi się że w Polsce gen x to właśnie roczniki do mojego włącznie. następny rocznik to były pierwsze roczniki które poszły do gimnazjów i czuć różnicę pokoleniową między tymi ze 'starego' systemu, a gimbusami
85' to był ten ostatni prawilny. po nas w szkołach średnich nie było rocznika. prawdopodobnie dlatego żeby właśnie oddzielić ostatni normalny rocznik od nadciągającej gimnazjalnej milenialnej dziczy
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #genz

Zaloguj się aby komentować
Pytanie do młodych (lub rodziców nastolatek): o co chodzi z przyklejaniem sobie na twarz jakichś czarnych gwiazdek czy serduszek? Skąd się to wzięło i o co z tym chodzi? Co kilka dni spotykam na ulicy nastolatki z takimi naklejonymi rzeczami i zawsze mój wewnętrzny krótkowidzący neandertalczyk myśli, że to dżuma. To jakiś trend z tiktoka, od koreańskich zespołów, skądś inąd?
#kiciochpyta #genz #pytaniedonastolatkow #problemystarychludzi

Zaloguj się aby komentować