Suszone plasterki pomarańczy, sezon trzeci. Po raz kolejny doskonale się przechowały i będą zdobić choinkę
#zrobtosam #diy #swieta #ozdobychoinkowe



Suszone plasterki pomarańczy, sezon trzeci. Po raz kolejny doskonale się przechowały i będą zdobić choinkę
#zrobtosam #diy #swieta #ozdobychoinkowe



Zaloguj się aby komentować
Popełniłem drobną przeróbkę.
Rok temu kupiłem w stonce lampkę warsztatową z magnesami. Taką do podwieszania pod maską samochodu.
Fajna, choć ma dwie wady:
krótko świeci, coś rzędu 1,5 godz. przy maksymalnej mocy,
jeden upadek powoduje wyłamanie zatrzasków od obracania stop.
Kupiłem drugą, taką samą, z wyjątkiem marki i koloru. Jest nowa, więc ma całe zatrzaski, ale akumulator ma pojemność 1200 chińczyko-godzin.
W pracy mam dłubaka, który wyposażył mnie w trzy ogniwa 18650 z odzysku. Drugi przygrzał blaszki. Mnie zostało połączyć to w pakiet 3p. Dla jakiegokolwiek bezpieczeństwa dałem BMS 1s.
W latarce mieści się to na styk, bo projektant zdecydował o daniu odbłyśnika do listwy led, co cofnęło wkład na środek rury. Jest jednak zamocowane oryginalnymi obejmami i liczę na brak fajerwerków poza wydłużonym czasem pracy.
Przy okazji odkryłem i usunąłem niemalże zwarcie zrobione cyną na złączu baterii.
#macmajster #elektronika #diy #zrobtosam





Zaloguj się aby komentować
Za oknem księżyc już prawie w pełni - a u mnie księżycowe pudełeczka, w pełni wykończone
Szkatułki są dostępne w wersji czarno-zielonej i czarno-niebieskiej - cena jednej to 80 zł plus koszty wysyłki
#rekodzielo #handmade #diy #tworczoscwlasna #ksiezyc




Zaloguj się aby komentować
Kupiłem dwa metalowe profile ościeżnicowe do ścian GK. Trochę pogadałem z pracownikiem magazynu jednego z marketów budowlanych i udostępnił mi kabel na zapleczu bym mógł sobie te profile pociąć kątówką na odpowiednią długość.
Profile to ceowniki z solidnej blachy grubości min. 1,5 mm.
Zagadka: co z tego zrobię?
#majsterkowanie #diy #zrobtosam


Zaloguj się aby komentować
Życie bywa zaskakujące
Szukaliśmy z moją drugą połówką jakiegoś miejsca typowo magazynowego do przechowywania ogromnej ilości pomocy dydaktycznych (praca terapeutyczna z dziećmi). Są tego dwie duże szafy 2,5*2,8 metra. Mieszkamy na osiedlu spółdzielni mieszkaniowej która dysponuje pewną ilością "dziupli" na poddaszach bloków itp. Niestety po kolejnych kontaktach z administracją i odbiciu się od ściany zaczęliśmy szukać garażu jako docelowego miejsca na składowanie naszych fantów. I tutaj porażka bo albo były to zagrzybione ruiny albo ceny z kosmosu. I tak moja połóweczka trafiła zupełnie przypadkowo na stronę spółdzielni z...
Takie badyle namierzyłam przy drodze. Google podpowiada, że to szczeć pospolita. Po podpicowaniu farbą i brokatem kolejne elementy do kolekcji na stroiki świąteczne. Jakiś czas temu postanowiłam nie kupować więcej plastikowych chińskich ozdób, tylko korzystać z naturalnych materiałów.
W ogóle za⁎⁎⁎⁎ście się to odkurzało odkurzaczem. Było brudne, przykurzone, z pajęczynami. Bałam się, że się pogniecie albo połamie przy odkurzaniu - ale mimo że prawie całe momentami zasysało do rury, to elegancko wyssało brud oraz wszystkie nasiona, zostawiając całą i nienaruszoną szyszkę
Link do stroika w zeszłym roku
https://www.hejto.pl/wpis/stroik-swiateczny-prawie-eko-bez-chinskich-plastikowych-ozdob-zebrane-w-lecie-ma
#diy

Zaloguj się aby komentować
Co robi Yes_Man wieczorową porą?!
Miesza beton (☞ ゚ ∀ ゚)☞
Ze specjalną dedykacją dla @cebulaZrosolu
#majsterkowanie #diy #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Ale sobie projekt na zimę wymyśliłem - będę składał nowiutkie #atari
Pewien typek zza oceanu zaprojektował i wypuścił na open source nową płytę główną małego Atari w formacie Mini-ITX. Płytka zawiera w sobie kilka ulepszeń, a do działania wymaga kilku kolejnych, jednak jako całość jest to nadal Atari. Posiada miejsca na oryginalne złącza do urządzeń zewnętrznych, dodatkowo wyjście RGB i wejścia PS/2 na mysz i klawiaturę. Pięć głównych chipów Atari, czyli Sally, Antic, Pokey (sztuk dwie, jak chcesz mieć stereo), GTIA i PIA też trzeba wsadzić - to właśnie czyni z tego projektu prawdziwe, unowocześnione Atari, bo nie jest to komputerek na FPGA czy innym RaspberryPi, który teraz emuluje Atari, a za pięć minut może udawać Amstrada.
No tylko cały ambaras w tym, że te chipy trzeba skądś wziąć. Rozmontowanie działającego sprzętu w tym celu absolutnie odpada. Mam jednego trupa, więc aktualnie plan jest taki, że wylutuję z niego co się da i przetestuję w innym egzemplarzu. Jak żaden z układów nie będzie działać, to CPU (w sensie Sally) da się tanio kupić na Ebay. Z tandemem Antic + GTIA trudniej, bo aktualnie widzę tylko wersje NTSC, w dodatku w USA z wysyłką za ponad stówkę. Pokey to już w ogóle ciężko dorwać, ale tu myślę, że i tak odejdę od oryginału i wrzucę posiadany PokeyMAX, bo ma dużo większe możliwości. Pozostaje jeszcze kilka szczegółów, jak np. kwarc 3,546894 Mhz, którego śladu na portalach aukcyjnych nie widzę. Ale ponoć jest dostępny zamiennik i już poczyniłem kroki w celu pozyskania takiego. Poza tym wiadomo, pierdyliard rezystorków i kondensatorków, ale to już standardowe rzeczy. A, i te wspominane rozszerzenia. Jedno z nich jest dostępne tylko w USA, ale popytam ludzi w Polsce, może ktoś zamawiał więcej sztuk i ma na handel. Później jeszcze uśmiechnąć się do kogoś z drukarką 3D, żeby wydrukował elementy do obudowy i będzie piękny minikomputerek pod telewizorem.
W dokumentacji napisano:
It is assumed that the assembler of this board is at an expert level concerning soldering skills, with previous board assembly experience, and has a good foundation in electronic trouble-shooting. This is not a project meant to be taken on by an amateur.
Czyli idealnie dla takiego profesjonalnego amatora, jak ja
#elektronika #diy #starekomputery #atari1088xel

>Co może pójść nie tak?
pójść może nie, ale skoro to wszystko rozłożyłeś na kanapie, to przynajmniej na tym nie usiądź (☞ ゚ ∀ ゚)☞
a tak serio to wrzucaj postępy na tagu, albo załóż dodatkowo autorski
ja wymiękłem w momencie gdy rozglądałem się za ataryną 130XE to jedyne co znalazłem wtedy to była kompletnie rozdupcona i niedziałająca 65XE za 2 tysiaki (☉__☉”)
Zaloguj się aby komentować
fajnie o sprzętowym "debouncingu" przycisków
https://www.youtube.com/watch?v=j_CMNkEFPso
#elektronika #diy #arduino #raspberrypi
Zaloguj się aby komentować
Nie mogłam się zdecydować na konkretną kolorystykę, więc zrobiłam serię. Prostokątne, drewniane pudełka w klimatach leśno-runicznych, w których zmieszczą się kości, znaczniki lub inne akcesoria do #rpg , ewentualnie #bizuteria lub podobne drobiazgi. Pod wieczkiem i na dnie każde pudełko ma wklejony czarny filc.
Grafika nakładana w technice decoupage, z fragmentami oryginalnego, średniowiecznego manuskryptu runicznego Codex Runicus. Na wieczku wypukłe listki, a pośrodku wypukły motyw - pierwsze runy tzw. Futharku Starszego, najstarszej formy alfabetu runicznego używanego na północy Europy. Na obrzeżu motyw ozdobny, całość lakierowana.
Każde pudełko ma zamknięcie na magnes i wymiary 18 x 10 x 3,5 cm. Wykonałam po dwa egzemplarze z każdego rodzaju - jeśli ktoś jeszcze szuka pomysłu na oryginalny prezent, są dostępne od ręki
Więcej moich szpargałów twórczych tradycyjnie na #apaturiart .
#rekodzielo #handmade #diy #tworczoscwlasna #fantastyka #fantasy #sredniowiecze #magia #runy




Zaloguj się aby komentować
Pudzle przyszli!
Jeszcze miska i pokrywa amelininowe. Uszczelnić skrzynię biegów, poskładać wszystko, założyć nowy tłumik i przez jakiś kolejny czas mogę dalej swobodnie pomykać.
#macmajster #diy #samochody #renowacja #zrobtosam #fiat126p #maluch #chwalesie




Zaloguj się aby komentować
#diy #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza
@Felonious_Gru https://youtu.be/Kj5PAsPK7hA?t=1806 Oglądajcie od 30:00 minuty
Zaloguj się aby komentować
Cześć hejtowicze
Zostało mi kilka akumulatorów 12V 9Ah po padniętym UPS-ie.
Nie są stare, więc szkoda mi je wyrzucić, wystawiłem na OLX, ale zero zainteresowania, bo nie mam zamiaru tego wysyłać.
Macie jakieś fajne pomysły na użycie tego? Jakieś ciekawe projekty? Jakaś strona może? Coś brakuje mi kreatywności.
#diy #elektronika #pomysly
@ivaldir czy to litowo jonowe?
bo jak tak to ja mam taki pomysł:
potrzebujesz baterie litowo jonowe
piankę do nurkowania najlepiej 9+9
go pro
bilet lotniczy do usa
robisz jakieś prosta elektronikę żeby po jakimś czasie doprowadzić do zwarcia i zapalenia się akumulatorów. Bierzesz to do podręcznego. Ubierasz się w piankę, zakładasz go pro i lecisz do usa
w połowie lotu pożar, wodowanie, panika, wszystko nagrywasz. Ludzie w zimnej wodzie umierają, ty masz piankę i dalej nagrywasz.
jesteś uratowany jako jedyny, sprzedajesz nagranie za miliony, udzielasz wywiadów, piszesz książkę. Jesteś ustawiony do końca zycia
dla mnie 10%
Zaloguj się aby komentować
Halo, boss? Container broken. No. No problem.
#zycietomem #heheszki #memy #diy

Zaloguj się aby komentować
#niepoprawnetoledo #samochody #motoryzacja #diy
Tym razem zająłem się dodatkowymi przekaźnikami - przerobiłem przekaźnik od ESP pod pasujący do nadstawki uchwyt. Przekaźnik od dziennych przepiąłem pod dedykowany przy włączniku świateł pin. Nie wiem czy wiecie, ale w ELSIe jest schemat świateł dziennych do 1M. Co prawda są rozwiązane totalnie z d⁎⁎y, bo na pozycji 0 świecą się mijania i pozycje, czyli dokładnie tak jakby to włączyć włącznikiem, ale dedykowane wyjście można zamiast tego elegancko podpiąć pod cewkę przekaźnika, co też zrobiłem. Przy okazji przeróbki zdecydowałem się dorobić dwa przekaźniki do świateł mijania. Sygnał z włącznika zamiast do bezpieczników 18 i 19 idzie teraz do dwóch przekaźników i zamyka ich cewki podając prąd przez bezpieczniki dalej do światła lewego i prawego. Takie rozwiązanie odciąży styki włącznika świateł. Wykorzystałem do tego idealnie pasującą podstawę z przekaźnika wycieraczek, która jest uchwytem na dwa przekaźniki. Światła w 1M zaprojektowane są po taniości, ale wypala się przez to włącznik. Jest to też przygotowanie pod włącznik z A3, który już kiedyś pokazywałem i który wpadnie w późniejszym czasie.
Po przeróbce podpiąłem wszystkie masy i sprawdziłem z ciekawości przerobione poduszki - jest ok. Trzeba tylko podpiąć lampkę bo wykrywa jej błąd i będzie ok.




Zaloguj się aby komentować
W ramach odskoczni od kołchozowej dramy pojechałem dziś zrobić próbę malowania jednej ramki szyby w drzwiach.
To pierwsza warstwa lakieru w pędzlu marki na H. Ma być matowa, ale nie chciało mi się czekać pół dnia.
Następnym razem smarnę drugą warstwę i kolejną ramkę. Oczywiście jeśli to co zrobiłem dotychczas będzie jakoś wyglądało.
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam





Zaloguj się aby komentować
Alkoholizm level Złota Rączka.
Ale przynajmniej bombelek się do czegoś przyda.
#heheszki #diy #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
#niepoprawnetoledo #samochody #motoryzacja #diy
Zeszło się trochę dłużej bo w międzyczasie przyszła książka - nowy #wiedzmin i mnie wciągnęła.
Sukces jest połowiczny - udało mi się założyć jedną prowadnicę. Drugiej ni cholery nie byłem w stanie. Jest jednak sukces bo wszystko pasuje i mieści się nadstawka na dodatkowe przekaźniki, czego wcześniej nie dało się zrobić. Jeszcze trochę zabawy mnie czeka bo trzeba dodatkowe wiązki dodać (poziomowanie ksenon, lampki na nogi, przerobić dwa przekaźniki pod pasujące do nadstawki gniazda, dodać przewody do pamięci fotela pasażera oraz zasilanie podświetlanych kratek nawiewu) ale najgorsze za mną. Dodałem też piny do fotochromów w niebieskich kostkach słupków A.
Najpierw jednak wjedzie deska z konsolą i kierownicą.



Zaloguj się aby komentować
Chłop na swoim podwórku przebija bezpiecznik 5 kA.
Kocham ten kanał, szkoda, że od lat nie jest aktywny
https://www.youtube.com/watch?v=0mGhhdPgXG8&ab_channel=Photonicinduction
#elektryka #wtf #diy
Zaloguj się aby komentować
Czy starej czechosłowackiej lutownicy, pogromcy grotów i topocielce cyny i wszystkiego czego się dotknie, sparzycielce palców należy się piorun?
#diy #chwalesie

Zaloguj się aby komentować