Pomysł na rozwiązanie problemu wiecznie ginących figurek #lego
Półka IKEA Nordhagg + taśma dwustronna + panele do budowy lego, użyłem tych z Pepco i są świetne. Klocki pasują, nic nie odskakuje. Półka na 45cm szerokości.
#diy #majsterkowanie



Pomysł na rozwiązanie problemu wiecznie ginących figurek #lego
Półka IKEA Nordhagg + taśma dwustronna + panele do budowy lego, użyłem tych z Pepco i są świetne. Klocki pasują, nic nie odskakuje. Półka na 45cm szerokości.
#diy #majsterkowanie



Zaloguj się aby komentować
Kichani , natchniona wpisem @Half_NEET_Half_Amazing i prozą życia, napisałam odę do męża w inspiracji najpopularniejszej pasty o fanatyku wędkarstwa. Edit, trochę poprawiona z uwzględnieniem uwag @zomers.
Mój stary jest fanatykiem druciarstwa. Pół mieszkania zajebanene trytkami, płytami OSB, wkrętami i jakimiś dziwnymi klocami, które “jeszcze się przydadzą”. Wszędzie trociny, kurz i zapach acetonu, zmieszany z kawą z fusami. Jak ktoś wejdzie i się potknie o jego bambetle, to stary mówi, że to “do projektu DIY”. Rzeźbi od rana do nocy. W sobotę wieczór zamiast do sypialni, idzie do garażu, bo tam znajduje ukojenie. Jak coś się złamie albo zepsuje, to nie wyrzuca. Połata, zalutuje i będzie jeszcze lepsze. Jak mu kiedyś powiedziałam, żeby wyrzucił te skrawki płyt, to zrobił z nich wieszak na kolejne narzędzia. Najgorsze jest to, że on wszystko potrafi zrobić z niczego. Raz widziałam, jak z deski do prasowania, śrubokręta i starej dętki zrobił stojak na rower. Kiedyś mu się palnik od lutownicy złamał to zrobił nowy z widelca. 50-letnią wiertarkę sam naprawia, bo “teraz już takich nie robią”. Sąsiad się śmieje, że powinien mieć muzeum druciarstwa. A on mówi, że “muzeum to będzie po mnie”. Jak kiedyś zapytałam, po co mu tyle przydasi, to spojrzał na mnie i powiedział: “w każdym tym przedmiocie siedzi potencjał. Trzeba go tylko odpowiednio wykorzystać”. Teraz chodzi i gada, że jak umrze, to mam go pochować w trumnie ze sklejki bo będzie się czuł jak w garażu.
P.S. Adresat jest tu z nami. Może się ujawni ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#pasta #rzezba #druciarstwo #diy #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Depilacja kółek meblowych z włosów i sierści. Wiem, dziwne, ale działa i to bez zbędnego wysiłku
#diy



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W lipcu zeszłego roku montowałem zestaw wannowy, fajny, nowy, czarny, mosiężny. Podobno. Ale po kolei. Zestaw zakupiony na alledrogo, polska firma z Warszawy, dobre opinie w sieci itp. Pasował nam design, cena wtedy zbliżona do średniej rynkowej, bierzemy. Montaż ok, trochę głośna, ale nie ma co narzekać. Pierwszy fakap nastąpił po trzech miesiącach, z kranu zaczęła schodzić czarna powłoka. Reklamacja, wymiana i spoko. Tydzień temu Różowa przygotowuje kąpiel dla syna i spust dosłownie wyskakuje z obrzeża wanny i wpada do wody. Rdza wszędzie. Szybkie oględziny, magnes warsztatowy i wszystko jasn. Śrubunek został wykonany najprawdopodobniej z...
Zrobiłem zestaw ramek pod plakaty. Drewno to klon, mahoń, dąb i orzech. Nie mam plexi na przód, plakaty będą przyczepione na żywca.
#stolarstwo #diy #majsterkowanie #drewno #hobby

Zaloguj się aby komentować
Baba makówki na złoto maluje
Chyba muszę zamówić inny odcien złota
#diy #rekodzielo

Zaloguj się aby komentować
Chiński mosiądz czyli o tym jak ktoś chciał przyoszczędzić na śrubunku i niechcący stworzył ogniwo galwaniczne które przyspieszyło rdzewienie stali. Wpis jutro rano
#majsterkowanie #diy #zrobtosam



Zaloguj się aby komentować
Drzewniane świry!
Zrobiłem ja byłem projekt przeróbki stołu ikea norden w kierunku ikea kallax. Powody, które mi przyświecały to:
cebula,
drewno.
Z materiałów, które chciałbym użyć:
dąb - na blaty, montaż na kołki i klej,
sosna - na stelaż (nogi, podpory) i kołki trzymające krzesła na boki, montaż na jakieś fikuśne, mało widoczne, rozwiązania,
brzoza (właściwie "sklejka liściasta") - na szuflady, front i dno 10 mm, boki i tył 6 mm, w rogach kantówka żeby połapać wszystko ze sobą,
prowadnice rolkowe pod szuflady,
lakierowanie byłoby hartzlackiem w półmat albo mat, bo twardy.
Patrząc na załączone przeze mnie widoki, macie jakieś przemyślenia? Co byście zmienili? A może się nie opyla? Na razie jest to tylko pomysł, nie ruszyłem etapu wykonania
Panowie udzielający się pod tagiem, wołam: @emdet @owczareknietrzymryjski @PlatynowyBazant @Man_of_Gx
#macmajster #stolarstwo #drewno #diy #zrobtosam #meble #majsterkowanie #wystrojwnetrz



Podsumowując:
Najlepiej byłoby wymienić te dwie nogi na cztery, każda mocowana w rogu.
Muszę sprawdzić ile będzie ważył blat i pod to dostosować grubość nogi.
zrobiłbym tak, że noga byłaby blokowana w pozycji rozłożonej, np. za pomocą takiego mechanizmu jak w stolikach turystycznych lub profilem zamkniętym zsuwanym z góry na nogę po jej rozłożeniu.
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszą myślą przewodnią jest
"Bezpieczeństwo Hamuje Pracę"! XD
Jak ja lubię pracę w nocy (zwłaszcza w okolicy 1-2). Cisza, spokój, tylko radośnie metal leci z głośnika
Zębatki rozwiercone na 55mm (muszę gdzieś tokarkę wyżebrać lub na nią XD) koronką tct.
Jeszcze w trakcie nie wiem jakim cudem wpadł mi do uchwytu wiertarskiego opiłek w łączenie na stożku moersa ;/ Trzeba było szybką akcję ratunkową robić żeby uchwyt nie spadał z trzpienia.
Później już izi pizi zębatkę przyspawać do wałka.
Wałek 55mm z odzyskanego tłoczyska siłownika koparki.
Prąd 120A, drut 309 lsi.
Wyszło jakotako czyli elegancko.
Przy takim spawaniu polecam robić to w krótkich odcinkach żeby:
-Nie przegrzać wałka (ten by się rozhartował)
-Nie przegrzać zębatki bo się zwichruje!
Życzę miłego dzionka i odpocznijcie trochę
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #diy #dzielalamozorda




Zaloguj się aby komentować
Olej spływa, a w tym czasie odpakowałem wcześniej pomalowany zamek klapy silnika.
Lakier strukturalny to jest nadlakier. Położysz go na źle przygotowane podłoże? Ziom, spoko.
Zrobisz za grubą warstwę? Pfff, pomaluj jeszcze raz i elo. I tak nie spłynie.
Wielkość ziarna można regulować przez grubość warstwy ale też temperaturą szpraja w puszce. Im zimniejszy szpraj tym grubsze ziarno. Ja (ostrożnie i co kilka sekund mieszając) podgrzewam puszkę farelką. Można też podejść bezpieczniej przez włożenie jej do ciepłej wody.
Audycja zawierała lokowanie produktu.
#macmajster #diy #zrobtosam #lakierowanie #protip


Zaloguj się aby komentować
Áh krucí. Here we go again.
#macmajster #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa

Zaloguj się aby komentować
Już oficjalnie: magazyn energii numer 2 został uruchomiony i dołączony do instalacji fotowoltaicznej
Na razie nie poprzez busbary (szyny rozdzielcze) a przykręcone jednocześnie do Apatora RBK00.
Wszystkie ogniwa dokręciłem momentem 8Nm, sprawdziłem połączenia z konektorami i wszystkimi śrubami w środku i jest git.
Testowo ładuje całość prądem 100A i ładnie równo się rozkłada pomiędzy magazynami.
Zmieniłem też hardware Solar Assistanta z Raspberry Pi Zero 2W na Pi 5 4GB żeby otrzymywać dokładniejszą (częstszą) aktualizacje danych - niestety mam problem z pobraniem bazy danych ze starego RPi - może ktoś tu ogarnia InfluxDB?
Kolejny cel to kupić drugą taką obudowę i BMS i włożyć do niej stary magazyn energii zamiast tej obudowy z płyty wiórowej.
#fotowoltaika #diy #elektryka #zrobtosam #dildomajsterkuje


Zaloguj się aby komentować
Mała, drewniana skrzynka na drobiazgi inspirowana #harrypotter , w trochę mroczniejszym klimacie niż skrzynka z podobnym motywem, którą pokazywałam na tagu jakiś czas temu. Grafika na życzenie zamawiającej, do tego kilka ręcznie formowanych i malowanych detali wypukłych, plus motyw z przejrzystej pasty szklistej. Wnętrze wieczka zdobione, dno wyklejone czarnym filcem, z boku srebrne metalowe zapięcie.
Więcej szpargałów twórczych z Pracowni Apaturium jak zawsze na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #diy #chwalesie #tworczoscwlasna #pracowniaapaturium #hobby


Zaloguj się aby komentować
Są postępy, BMS uruchomiony i wszystko pracuje jak trzeba. Jeszcze tylko poukładać pajęczynę kabelków w środku, zaprasować kable prądowe i podłączyć do falowników. Oczywiście drugi magazyn musi mieć takie samo napięcie więc muszę go doładować z sieci bo dziś jest chyba najbardziej pochmurny dzień i zapowiada się może 2-3 kWh produkcji.
#dildomajsterkuje #fotowoltaika #diy


Zaloguj się aby komentować
Jednak pan Chińczyk się postarał i już dziś ogniwa są u mnie więc powoli sobie dłubie całość.
Jednak EVE to jakość, wykonanie ogniw bardzo staranne, widać że to Grade A.
Wszystkie ogniwa zbalansowane napięcie między 3.253V a 3.254V więc wystarczy całość skręcić i może pracować.
#dildomajsterkuje #diy #fotowoltaika


Zaloguj się aby komentować
Postęp w dalszej konstrukcji magazynu energii #dildomajsterkuje
Dziś zamówiłem ogniwa, ostatni (poza przewodami i końcówkami oczkowymi) element brakujący do uruchomienia magazynu energii.
Ciesze się jak dziecko z zabawki. Jak dobrze pójdzie to w poniedziałek lub wtorek będę miał ogniwa u siebie.
Teraz tylko złożyć, zaprasować kable prądowe i połączyć oba magazyny razem.
Dodatkowy magazyn poprawi komfort używania fotowoltaiki, będzie można więcej zużywać po zmroku a dni pochmurne nie będą tak uciążliwe w lato. W zimę jeśli będzie słoneczny dzień to będziemy mogli wykorzystać 100% produkcji która starczy nawet na dwa dni. Łącznie oba magazyny pomieszczą 32kWh energii elektrycznej.
#fotowoltaika #diy #zrobtosam #elektryka


@myoniwy jeśli nie masz żadnego magazynu to spoko, ja wolę mniejsze z dwóch powodów: jeśli jakieś ogniwo padnie to trzeba wydać 2x tyle kasy na jego wymianę. Jeśli będziesz chciał drugi magazyn to też większa jednorazowa inwestycja. Poza tym jak padnie mi BMS w jednym magazynie to mam jeszcze drugi i całość może pracować. Wole dywersyfikację.
Zaloguj się aby komentować
Każdy dzień przybliża mnie do usunięcia tego bajzlu. Jeszcze chwilę i będzie ładnie, czysto i wygodnie. Schodki do ogrodu in statu nascendi.
#majsterkowanie #diy



Zaloguj się aby komentować
Noo, zobaczymy. Okazało się, że mam w domu lampę UV
#diy #lego #niepoprawnelego



Zaloguj się aby komentować
Kilka miesięcy temu wspomniałem o tym, że fachowcy remontujący mieszkanie dali ciała przy odpływie skroplin z klimy. W skrócie końcówka rurki która wychodzi ze ściany jest za nisko i woda stała i się przelewała przez kratkę nawiewu..
Potrzebowałem rozwiązania chociaż na chwilę bez kucia ściany i innego wiercenia za meblami w kuchni. Ostatnio miałem serwis klimy i przedstawiłem gościowi który ją montował moje rozwiązanie XD
butelka po mleku (przekrojona na pół)
taśma (profesjonalne złączenie butelki i izolacja XD)
pompka za 15zł (w butelce od mleka)
gniazdo na pilot z ikei
ścierka
Coś co jest głupie i działa, nadal jest głupie, ale działa
Gość od klimy sam był zdziwiony, że tak dobrze to działa. Na dobrą sprawę wina leży po stronie ekipy od remontu a nie jego.
W ostatnim wątku ktoś zwrócił uwagę, że dało by się połączyć bezpośrednio skropliny z dalszą prostą częścią odpływu przy syfonie. Ogólnie to tak, ale istnieje pewne ryzyko, że faktycznie by było czuć smród (przynajmniej gość od klimy tak powiedział). Ja się tylko cieszę, że ten sposób ze szkoły wazzupa się sprawdza XD ciekawe, jak długo ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#klima #klimatyzacja #diy #gownowpis

@cebulaZrosolu O takim profesjonalnym połączeniu mogę pomarzyć bez kucia ściany. Rurka ze ściany wychodzi za nisko i jest powiedzmy, na najniższej wysokości syfonu. Teraz wpada tak jak było pierwotnie w planie do głównego odpływu z kranu łazienki i kuchni, ale jedynie z pomocą pompki (zdjęcie w trakcie remontu dla podglądu). Oczywiście cała ściana jest zakryta meblami kuchennymi a we wnękę mieści się tylko ta symboliczna butelka po mleku.

@nobodys a dobra widzę, tu z prawej. No faktycznie chujowo to zrobione jest.
A co do pompki to zaoszczędziłeś jakaś stówkę bo tyle kosztują u Chińczyków dedykowane
Patrzyłem bo sąsiadka z dołu narzekała, że jej kapie na balkon, miałem podłożony pojemnik o którym oczywiście czy na czy żona zapominaliśmy i się przelewało na dół
Miałem montować pompkę by mi szło w kwiatki ale walnąłem sobie wiadro 30l jako zbiornik skroplin xD o tym już na pewno nie zapomnę
Zaloguj się aby komentować