A powieszę jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #diy #tlumiki #mechanikasamochodowa


A powieszę jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #diy #tlumiki #mechanikasamochodowa


Zaloguj się aby komentować
I zrobione
Można iść na kolację
Dobranoc XD
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #dzielalamozorda #diy
#tlumiki


Zaloguj się aby komentować
Nie ma spania!
Ciche tłumiki trzeba robić!!oneone
Przeróbka przelotowego na pojemnościowy
#spawanie #diy #dzielalamozorda

Zaloguj się aby komentować
YEAH!!!
Parę lat temu jak szukałem hobby to oglądałem filmiki o lutowaniu itp. I kupiłem zestaw ze szkoleniem, stację lutowniczą i w uj więcej gratów (tak już mam).
I dziś się przydało. Cały na biało, zlutowałem urwany kabel od światełek choinkowych XD. Bohater domu kurfa. Zapomniałem wszystkiego co się nauczyłem. Skręciłem kable ze sobą, podgrzałem i zalałem cyną, a na to termokurczka. Nawet nie robiłem fotki tej popeliny. Dam fotki tego (częci tego) co kupiłem do nauki lutowania i dziś stargałem ze strychu.
Chyba wracam sobie odświeżyć naukę.
Trochę #diy


Zaloguj się aby komentować
W niedzielę wieczorem kupiłem na #aliexpress szlifierkę prostą, na baterie #makita
Dzisiaj przed południem kurier ją dostarczył. Szybciej niż niektóre przesyłki z allegro.
Będzie przeróbka, na napęd do pompy wody. Więc dodaje #diy i #konstruktorelektrykamator

Zaloguj się aby komentować
Czas podreperować gazellkę, taile już są, tylko kuwa nypli do szprych wiatraki nie dały. Muszę jeszcze teraz je dodatkowo zamówić, no cóż poczekam.
#rower #diy




Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wieczorem wyskoczyłem na szybko na #20minuteadventure. Zakończyło się po jakichś 90 minute adventure, ale są sukcesy.
Wyciągnąłem reflektory do regeneracji, bo nocą widać całkiem niewiele.
Przy okazji wytargałem (z musu) atrapę pod maską, bo ukrywała śruby reflektorów.
Znalazłem wgniotkę w pasie przednim świadczącą, że we francji mieli stłuczkę i nie skończyła się na polepionym zderzaku. Pas przedni powinien iść równolegle ze zderzakiem, a ewidentnie rozjeżdżają się. Prawdopodobnie po stłuczce zrobili co mogli i popchnęli do żyda.
Przy okazji wyjąłem kratkę wlotu powietrza z maski, będzie malowane razem z atrapą.
#macmajster #prestizowygruz2 #rover #sd1 #roversd1 #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam





Zaloguj się aby komentować
Dostałam wczoraj od pani N. trochę gałęzi różnych iglaków na stroiki. Jeszcze nigdy nie były tak bogate. Jest mamą mojego kolegi z klasy. Lubię strasznie z nią czasami pogadać, bo bardzo interesuje się różnymi roślinami, ma ich mnóstwo, całą dżunglę i każdą umie nazwać z odmiany.
Sadzę u siebie na podwórku też takie różne rośliny, żeby być może kiedyś taką starszą panią, co ma badyle na każdą okazję.
#swieta #diy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem piernika w kształcie Lisy Simpson! #chwalesie #diy #zrobtosam #gotujzhejto #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Pierwsze przymiarki do ręcznie wykonanej sowu z blachy puszki po napoju. Wyszło nieźle, pomogły konsultacje z @Szuuz_Ekleer
Muszę zmodyfikować narzędzie - stary śrubokręt jest jeszcze zbyt ostry. Kolejną będę "klepał" na podkładce teflonowej do lutowania. Gąbka jest niestety zbyt miękka
#diy #upcycling #sztuka





Zaloguj się aby komentować
Własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe
Gosia, lat 44
#swieta #diy

Zaloguj się aby komentować
#genithalia #mechanikasamochodowa #zpamietnikamechanika #diy
Jak to ładnie powiedział @Ten_koles_od_bialego_psa odszczurzanie trwa. Z uwagi na zadania poboczne była mała przerwa, musiałem na cito skończyć auto u klienta (bo trzy kolejne ma w kolejce...), więc prezentuję na pierwszych zdjęciach wymianę gniazda 13 pin.
Zapytacie - dlaczego gniazdo jest na trytki, chętnie odpowiem! Nie montuję nigdy na śruby bo zawsze to zgnije i nie da się odkręcić. Dodatkowo u tego gościa zdarza się mnóstwo wypadków więc to jest mój czas na rozwijanie szlifierki jak mu będę znowu wymieniał gniazdo. W środku elegancko wypryskane wszystko preparatem do klem akumulatorów, można to rozsądnie utopić i nie zgnije przez rok. Webastem się musiałem dogrzewać bo trochę precyzyjna zabawa z tulejkami i palców nie czuć na mrozie. I żeby się nie schylać to auto na najazdy.
Side quest był dużo dużo większy, auto u mnie przez 3 tygodnie przechodziło reinkarnację ale temat śliski więc pomijam.
A więc GenIThalia, z nawiewów leci takie sobie to powietrze, sprawdziłem na ekspresówce temperaturę i okolice 70 stopni. Nie dotykałem rury za termostatem itp, stwierdziłem że rozpoznanie bojem czyli wymienimy w ciemno. Uboższy o 17złotych wymieniam. Odrazu wiedziałem że coś będzie głupiego bo był jakiś mikro wyciek z obudowy. No więc wyczyszczone, na zdjęciu resztki czegoś dziwnego co się okazało uszczelką papierową pod gumową uszczelką termostatu. Złożony nowy termostat, wlane płynu, kap,kap,kap, zapierdziela nawet bez odpalania. I teraz nie do końca wiem co tu producent miał na myśli bo plastikowa obudowa ma zbyt głębokie wyżłobienie, przez co guma termostatu nowego i starego nie ma jak się ścisnąć.
.... Nie mam takich uszczelek, stara umarła i stąd mikro wyciek. Szybka decyzja, składamy na dwie uszczelki, ze starego termostatu w miarę miękka więc doraźnie pewnie się uda. Złożone, zalane, odpowietrzona nagrzewnica. Test 10km z wysokimi obrotami, coś mi się zbiorniczek poci. Kolejne zdjęcie to pokruszony oring korka płynu. Dobrałem coś podobnego, przegrzanie, po odkręceniu ładny syk czyli ciśnienie trzyma.
Zaraz muszę do pracy lecieć więc 25 minut na demontaż bębna, wymianę łożyska w tylnym kole i montaż. Przy okazji doszły kolejne kwiatki, zapocenie z cylinderka hamulcowego, dochodzi do listy. Na nowy łożysku zero luzu, 26 złotych, nie w kij dmuchał taka inwestycja. Zostawiłem stary dekiel bo nowy mi coś nie chciał wejść ładnie.
Mam jeszcze normalną uszczelkę przepustnicy wiec niebawem rozbiorę znowu ale chyba przy okazji sprawdzę luzy zaworowe.
Ostatnie zdjęcie nie dla dzieci- w osobówkach koła dokręcam dynamometrem na 112Nm, wyjątkiem są jakieś duże suvy, busy etc. To nic nie kosztuje a potem da się to koło normalnie odkręcić bez szarpania.
Z priorytetów zostało - ściąga lekko w lewo, trzeba sprawdzić przednie zawieszenie i ta felerna tylna poduszka skrzyni ale nie chcę w ciemno jej zamawiać bo to prawie 50zł ;).
Przypominają mi się czasy jak jeździłem różnymi Daewoo i te ceny części. W kolejnym poście zacznę na żywo zliczać pieniążki





Zaloguj się aby komentować
BzzzZZzzt
#macmajster #pracaspawaczamnieprzeistacza #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam
Zaloguj się aby komentować
@Yes_Man dostarczał danych na bieżąco, a ja podsumuję.
Z tego miejsca chciałbym podziękować @PanNiepoprawny za udostępnienie miejsca, narzędzi i, przede wszystkim, podnośnika.
@Yes_Man poza kamerowaniem zadbał o cukier na otarcie łez i luźną atmosferę.
Udało się wszczepić gniazdo sondy lambda, wszystko pasuje, nie pierdzi. Odkręciłem tylko mocowanie rury wydechowej, ale sam wydech pozostał przykręcony. Polecam tych użytkowników!
#macmajster #prestizowygruz2 #rover #sd1 #roversd1 #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam #niepoprawnyrover



Zaloguj się aby komentować
Może wygląda jak rzeźba, ba, to jest rzeźba, ale działa i to jest najważniejsze
#diy


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Raport z placu boju
#diy #ogrodnictwonapelnejkurwie o #rosliny

Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Razem z @Zielonywewszystkim zaczynamy kolejny po⁎⁎⁎⁎ny projekt
#diy #ogrodnictwo #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Hy hy, hy hy, coool...
Trochę to głupie, bo stary chłop i pierwszy raz spawa, ale #chwalesie bo mi się strasznie spodobało.
Chyba faktycznie, #pracaspawaczamnieprzeistacza :P
Miałem okazję nauczyć się spawać kilka lat temu, nie skorzystałem i żałowałem, bo bez tego ciągle jestem skazany na drewno, jak coś chcę zbudować.
Nie zrozumcie mnie źle, lubię pracować w drewnie, bardzo, ale wicie rozumicie, inna technologia, inne możliwości, inna wytrzymałość itd.
Nie pokazuję efektu bo oczywiście gówno (zwłaszcza że pierwsze spawanie i od razu pionowo), ale podjarałem się.
#spawanie #diy


Zaloguj się aby komentować