#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #cielę #kurczę #źrebię


#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #cielę #kurczę #źrebię


Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 23.01.2026
Bezpieczeństwo siebie i najbliższych, to kwestia, która wymaga odpowiedniego przemyślenia i przygotowania. Do większości polskich domów dotarł już Poradnik bezpieczeństwa. Użytkownik @371t3 3 dni temu dzielił się swoją propozycją plecaka ucieczkowego.
Pytanie na dziś: Czy czuję się przygotowany na ewentualne zagrożenie?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #bezpieczenstwo
#owcacontent
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy są na tym portalu brodacze?
Ja noszę brodę odkąd pamiętam, z małymi okresami gdzie w ramach fanaberii goliłem ją do zera. Aktualnie idę na rekord długości, który wynosi u mnie ok. 18cm i chcę go pobić.
Pytanie: jaki jest Twój stosunek do brodaczy?
#lifestyle #broda
#ankieta


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 22.01.2026
Zeszły rok w wielu państwach stał pod znakiem deregulacji - swoje wysiłki w tej materii ogłaszali wszyscy, od USA przez Polskę aż po Japonię czy Wietnam. Unia Europejska również, poprzez raport Mario Draghiego, byłego premiera Włoch, wyraziła potrzebę odejścia od nadmiernej produkcji prawa. Hucznie ogłoszono 6 pakietów Omnibus, które miały w pewnym stopniu zderegulować poszczególne branże w Europie. Tyle tylko, że póki co same natrafiły na biurokratyczne problemy - pierwszy z nich czeka na głosowanie w Parlamencie Europejskim, które ma nastąpić na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Prawdopodobnie nie będzie to oznaczało również, że nowe, kolejne prawa będą dalej powstawały.
Pytanie na dziś: Czy Unia Europejska jest w stanie dążyć do deregulacji?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #polityka #politykazagraniczna #uniaeuropejska
#owcacontent
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 21.01.2026
Prezydent USA, Donald Trump, zaprezentował swój nowy pomysł, który ma pomóc w rozwiązywaniu konfliktów na świecie: Radę Pokoju. Do grona członków do niej zaproszonych zostało kilkudziesięciu przywódców, m.in. przywódcy europejscy, ale również takie osoby jak Putin czy Netanjahu. Jednym z warunków stałego uczestnictwa w organizacji, której dożywotnim liderem (z niemalże nieograniczoną władzą) ma być Trump, jest wpłacenie 1 mld USD. Jednym z państw, które póki co zdecydowały się na odrzucenie propozycji Trumpa, jest Francja, za co w odwecie Trump zagroził nałożeniem 200% ceł na szampana i wino z tego kraju. O swoim odrzuceniu członkostwa poinformowały również Szwecja oraz Norwegia.
Polska, w postaci prezydenta Karola Nawrockiego, również otrzymała zaproszenie do tego grona. Aktualnie trwają rozmowy między stroną rządową a prezydencką, które mają zdecydować o odpowiedzi Polski na tę propozycję. Z jednej strony członkostwo dawałoby możliwość bliższej współpracy z amerykańską administracją, na której wciąż Polska opiera w dużej mierze swoje bezpieczeństwo. Z drugiej strony oznaczać to by mogło dalszy rozpad światowego porządku, na którym Polska buduje swoją stabilną przyszłość i bogactwo od kilkudziesięciu lat.
Pytanie na dziś: Czy Polska powinna dołączyć Rady Pokoju, nowej inicjatywy prezydenta USA Donalda Trumpa?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #polityka #politykazagraniczna #trump
#owcacontent
Zaloguj się aby komentować
czy Wasi rodzice/dziadkowie też mają takie po⁎⁎⁎⁎ne myślenie i gdy gdzieś wychodzą to zostawiają telefon w domu?
no k⁎⁎wa
od tego jest telefon żeby mieć możliwość stałej komunikacji
tłumaczenia, prośby i groźby nie docierają
#japierdole #ankieta #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 20.01.2026
Spora część mediów społecznościowych w swoich regulaminach wymaga od swoich użytkowników przekroczenia odpowiedniego wieku do założenia konta - najczęściej 13 lat. Jednak mimo specjalizowania się w profilowaniu swoich użytkowników, akurat ta kwestia nie podlega głębszej analizie i pozostaje jedynie zapisem w regulaminie, którego nikt nie czyta. Tymczasem według polskiego raportu „Internet dzieci”, z tych mediów społecznościowych i komunikatorów aktywnie korzysta 1,4 mln dzieci w wieku 7-12 lat, czyli ponad połowa (58%) tej grupy. NASK wskazuje , że już jeden na trzech nastolatków wykazuje oznaki uzależnienia od internetu. Negatywne efekty korzystania z mediów społecznościowych są coraz lepiej dokumentowane w badaniach naukowych.
Pytanie na dziś: Czy dzieci i nastolatki powinny mieć dostęp do mediów społecznościowych?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #polityka #media #mediapubliczne
#owcacontent
No niby nie powinny. Propaganda sieje takie spustoszenie, że dorosły się nabierze. A co dopiero nastolatek.
Tylko jak to zrobić? Nie podoba mi się pomysł weryfikacji wieku. Ale gdyby tak w szkołach był chociaż jakiś przedmiot szkolny dotyczący Cyberprzestrzeni... I uczulał małolaty na takie rzeczy, to może być coś to pomogło.
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #motoryzacja
#ankieta
Tylko Hilux jest niezniszczalny (dosłownie) https://youtu.be/e9Yy5P6FUes
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co Wy na to? 19.01.2026
Wysokiej jakości media publiczne są ideałem, do którego media mają kiedyś dążyć - zaraz po rozwiązaniu wielu innych problemów, zaczynając na wciąż niekończącej się dyskusji na temat ich finansowania oraz sensowności istnienia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Bo bez odpowiedniego finansowania nie ma nawet co marzyć o spełnieniu tego ideału. Tyle tylko, czy ten ideał jest faktycznie osiągalny? Przez długi czas jako istniejący wzór stawiano brytyjską BBC - która sama w ostatnich latach jest pod coraz większą krytyką, jak choćby przy okazji zmanipulowania nagrania przemówienia Donalda Trumpa.
Pytanie na dziś: Czy niezależne od wpływu polityków i wysokiej jakości media publiczne mają szansę bytu?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #polityka #media #mediapubliczne
#owcacontent
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do Was drogie Tomeczki
#pytanie #ankieta
Chodzi o ten poradnik w formie papierowej:
Poradnik bezpieczeństwa - Portal Gov.pl

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Uwaga do #cowynato #ankieta
@bojowonastawionaowca patrzę na serię pytań i muszę zaznaczyć. Część z nich są mało precyzyjne, nie jestem przekonany czy one dokładnie pokrywają twoje intencje.
Chociażby z SCT. Pytanie powinno być raczej, czy ankieter uważa implementację SCT za DOBRY pomysł I to jeszcze lepiej czy to w samym #krakow jest dobrze.. Bo każdy jeden samochód mniej to jest łopatologicznie czyściejsze powietrze. I na poziomie ontologii to jest "krok" niekoniecznie, ale pytanie czy dobry czy zły to już nie wiemy.
Co znaczy umiar w lekach? Bez doczytania, że chodzi Ci o nadużywanie leków przeciwbólowych, to pukałbym się w głowe.
To już lepiej pytać czy ktoś uważa, że homeopatia jest dobra, co też jest podchwytliwe, bo ktoś uzna, że efekt placebo jest metodą w tym szaleństwie.
Dla anty przykładu. Pytanie czy Mercosur posłuży Polsce jest precyzyjnym pytaniem.
@wielkaberta jak pisałem na początku, inspiruję się programem Co Państwo na to? w Radiu357 - i z racji tego, że sam tam nagminnie widziałem źle zadane pytania, to chciałem samodzielnie się spróbować - i w sumie niewielka niespodzianka, idealne konstruowanie pytań do dyskusji, ale z wariantami Tak/Nie nie jest proste
W przypadku pytania o leki i suplementy chciałem uniknąć pytania o ogół społeczeństwa, bo to raczej jest coś, z czym trudno dyskutować - mamy twarde dane mówiące o tym, że część społeczeństwa nadużywa leków, a zwłaszcza suplementów, więc trudno z tym dyskutować. Ciekawszym wydawało mi się pytanie o Wasze osobiste odczucia w tej sprawie. Jak najbardziej więc pytanie nie było idealne, ale swój cel spełniło.
Z kolei o SCT to muszę przyznać, że im dłużej patrzyłem się na to finalnie zadane przeze mnie pytanie, tym bardziej byłem z niego niezadowolony i tu pełna zgoda
Dziękuję pięknie za komentarz i za słowa solidnej krytyki!
Zaloguj się aby komentować
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfwGVlregwAxIkTjluhVa3hsrXQCD7SjJZg4DiT1F2pZ7X5lw/viewform #mapy #ankieta #swietlanmaps
Zaloguj się aby komentować