zaczynamy imprezę
#napierala #alkoholizm #nocnazmiana

zaczynamy imprezę
#napierala #alkoholizm #nocnazmiana

Zaloguj się aby komentować
Naszło mnie żeby opisać pewną banalną sytuację z mojego życia, która sądzę że zapadnie mi w pamięć na dłużej przez moją zmianę nastawienia do życia.
Zacznijmy od tego, że szykowałem się do wyjazdu na wczasy własnym autem. Samochód przejrzany przez zaprzyjaźnionego mechanika wszystko gra. No i jak to w takich przypadkach bywa na półtorej tygodnia przed wyjazdem na desce rozdzielczej pojawiła się czerwona kontrolka poduszki powietrznej. Czym prędzej pojechałem do elektryka, który po podpięciu urządzenia diagnostycznego stwierdził, że jest to błąd poduszki powietrznej od strony kierowcy. Ponoć częsta sprawa spowodowana przetarciem się taśmy kierownicy. Oczywiście ja jak to ja musiałem sobie kupić auto do którego można kupić tylko części eksploatacyjne a reszty to szukaj nie wiadomo gdzie.
Okazało się na szczęście, że są firmy zajmujące się regeneracją danej części, tylko najbliższa była 150km od mojego miejsca zamieszkania. Firma była nastawiona na naprawę wysyłkową także wszystko gra. Część wysłana w środę, naprawione i w piątek wysłana spowrotem do mnie. W poniedziałek przyszła paczka, zawiozłem ją do elektryka który powiedział że jest szansa na zamontowanie tego samego dnia. Popołudniu dzwoni do mnie i mówi, że taśma jest za krótka bo jakoś dziwnie ciężko chodzi i nie mogą ustawić czujnika kół więc muszę odesłać spowrotem z reklamacją. Do tamtej firmy udało mi się dodzwonić dopiero we wtorek i stwierdziłem, że nie mam już czasu żeby bawić się w wysyłki bo do piątku może się uda a może nie a nie mogłem ryzykować wyjazdu na wczasy. Umówiłem się, że w czwartek przyjadę na 8 rano samochodem z popsutą taśmą przez co miałem niesprawny ABS i kontrolę trakcji i zrobią mi naprawę od ręki, w czasie półtorej do dwóch godzin.
Czwartek 6:10 zapakowałem się z plecakiem w samochód i dotarłem na miejsce 3 minuty przed 8. I teraz miałem wybór albo opcja A więc to co wybierałem zawsze do tej pory w podobnych sytuacjach bo wydawało mi się, że jest to jedyna opcja czyli
Opcja A: Myślę, że standardowy wybór wielu osób w takiej sytuacji czyli siedzenie na krzesełku gdzieś w kącie u mechanika, gapienie się w telefon i wkurwianie na to, że musiałem tu przyjechać. Myślenie o tym czemu mnie to spotkało, czemu naprawa nie mogła pójść tak jak powinna za pierwszym razem, czemu teraz musiałem wydać pieniądze na paliwo i ogólnie popsucie humoru na resztę dnia.
Tymczasem uświadomiłem sobie, że nie jest to jedyna opcja a jest ich sporo. Postanowiłem więc iść na przekór dawnego siebie i wybrałem
Opcję B: Wziąłem plecak z samochodu i sprawdziłem sobie na telefonie mapę okolicy, 2,5km od miejsca w którym zostawiłem samochód było jezioro. Obrałem je sobie za cel i ruszyłem na wycieczkę. Po drodze minąłem zakład pogrzebowy o wdzięcznej nazwie Twaróg xd
Minąłem resztę miasteczka i wszedłem w las na skraju którego zobaczyłem domki letniskowe-beczki, widać że postawione chyba w czasie PRL-u.
Po drodze pomyślałem, że mogłem wziąć ręcznik i kąpielówki skoro idę nad jezioro ale doszedłem do wniosku, że nikt mnie tu nie zna i wlece na waleta albo w gaciach i potem do domu wrócę już bez gaci w samych spodenkach
Po 25 minutach marszu dotarłem nad jezioro i okazało się, że jest w połowie wyschnięte a wody przy dobrych wiatrach jest po kolana więc opcja z pływaniem umarła śmiercią naturalną
Siadłem sobie na ławce przed wiatką PZW i wziąłem się za jedzenie śniadania - dwie wcześniej przygotowane kanapki, dopiłem też resztę energola, którego siorbałem sobie po drodze. Zacząłem czytać książkę ale po niecałej stronie spojrzałem na to wyschnięte jezioro i stwierdziłem, że przygoda wzywa
Ruszyłem brzegiem jeziora i po chwili spotkałem 2 wąsatych wędkarzy z którymi pogadałem chwilę o stanie wody w jeziorze. Jeden z nich pyta się mnie gdzie mam wędkę a ja mówię, że ja tu tylko do mechanika przyjechałem xd To też było dla mnie coś nowego bo zazwyczaj starałem się unikać kontaktów z obcymi ludźmi. Idąc dalej brzegiem jeziora stwierdziłem, że całkiem ładna ta okolica i spędzenie weekendu w domku-beczce zaczęło wydawać mi się kuszące a tu dzwoni majster, że auto do odbioru #smutnyziomek bo zacząłem się rozkręcać z wycieczką. Tak na serio to nie przejąłem się i wróciłem w dobrym humorze odebrać samochód. Jeszcze po drodze spotkałem padalca którego jak debil musiałem dotknąć xd
Auto odebrałem i ruszyłem do domu a dobry humor towarzyszył mi przez resztę dnia :)
Nic niezwykłego ani ciekawego, jednak na mnie ten dzień zrobił wrażenie bo po raz pierwszy świadomie wybrałem radość i dobry humor zamiast wkurwienia i zjebanego dnia.
Nie było by to możliwe, gdybym nie zaczął od początku czerwca praktykować stoicyzmu a w następstwie tej praktyki nie zrezygnował z alkoholu i suszu konopnego, z którymi to używkami od dłuższego czasu ostro już przeginałem. Polecam każdemu zrezygnować z nałogów i odzyskać radość życia a jeśli nie masz problemów z używkami to polecam się zastanowić czy warto się wkurwiać na rzeczy, które nie są zależne od Ciebie czy może lepiej wybrać opcję B :)
#stoicyzm #alkoholizm #spierdotrip #wycieczka




Zaloguj się aby komentować
Jestem przepocony, przepity i przećpany oblech.
Poczułem woń gówna, to zapewne moj oddech.
#fraszka #rymujzrebuzem
#narkotykizawszespoko #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować

Wszystko wskazuje na to, że Magical po kręceniu odnośnie imienia swojej nowej sympatii finalnie pękł. Detektywi z TT szybko znaleźli dziewczynę, z którą obecnie spotyka się Daniel Magical. Ponownie, jest dość młoda, ale to raczej nikogo nie dziwi. Początkowo Magical mówił, że dziewczyna ma na imię...
#przegryw #alkoholizm
Nie jestem wodzem, ja tylko czesto zawodze..

Zaloguj się aby komentować
Podsumowanie stanu jak czuje się człowiek po odstawieniu alkoholu
#alkoholizm #ciekawostki #podcast
Zaloguj się aby komentować
Mija mi 2 tygodnie bez alkoholu. Tutaj powinienem napisać stylem jakbym był oświecony, jakie pozytywne efekty dało mi odstawienie tego gówna jednak system poznawczy mam tak zaburzony, że ich nie widzę. Wczoraj miał dużo piorunów wpis o nie piciu, ale jestem nie fotogeniczny więc nie dam zdjęcia.
#oswiadczenie #alkohol #alkoholizm #polska #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym się wam do czegoś przyznać, już od ponad roku nie piję alkoholu i czuję się z tym bardzo dobrze.
Nie dajcie sobie wmówić, że tak się nie da, lobby alkoholowe jest bardzo silne, ale coraz więcej osób dostrzega prawdę. Wady? Brak, życie na trzeźwo nabiera barw.
PS nigdy nie miałem problemów z alkoholem
#oswiadczenie #alkoholizm #alkohol #ciekawostki #polska #zdrowie


Zaloguj się aby komentować
AYO CAPTAIN JACK, AYO CAPTAIN JACK!
#pijzhejto #rum #alkohol #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Bardzo fajny wywiad z Peją i od 37:40 jest o alkoholizmie. Mimo że nie pije 14 lat to daje w nim to siedzi i, że gdyby pił dalej to by nie żył.
#alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
D⁎⁎a jest do srania, Konfa do jebania.
#heheszki #heheszkipolityczne #jebackonfe #konfederacja #bekazkonfederacji #ryszardpetru #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować

Leczenie chorób wywołanych przez alkohol kosztuje ponad pół miliarda rocznie. Związane z napojami wyskokowymi koszty więziennictwa sięgają 213 mln zł. Wcześniej sporo pracy mają policja (56,6 mln zł), prokuratura (128 mln zł) i sądy.Podczas gdy wpływy z akcyzy sięgają niespełna 12 mld zł. #polska...
https://www.youtube.com/watch?v=CfR4lX9oD9c
Zrobiłem wywiady z ludźmi podczas festiwalu piwa w Krakowie
Sam jestem niepijący, ale musze powiedzieć, że bawiłem się naprawdę dobrze.
Zapraszam do subskrybowania kanału, będzie tego więcej.
#pijzhejto #alkoholizm #piwo #hejtopiwo #tworczoscwlasna #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#przegryw #samotnosc #depresja #alkoholizm
Teraz cos o genach. Tato byl dynamicznym przystojnym chlopakiem, mama tez lubila imprezy i miala sporo znajomych. Wytwor tej milosci? ja.. wrazliwiec, introwertyk, niedorajda zyciowa. Chociaz rodzice na kazdej potancowce zdobywaja tancem parkiet, moim sukcesem jest ze nie nadepne wiecej niz 5 razy partnerki w tancu. ehh..

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#anonimowehejtowyznania
Jestem alkoholikiem... Ale nie za bardzo chce coś z tym zrobić.
W sumie interesuje mnie wizja zaprzepaszczenia wszystkiego czego się dorobiłem, ucieczki do Ameryki południowej i życia tam w jakichś slamsach... Bez problemów jakie mnie dzisiaj spotykają, tylko zebranie kilka peso na fawele i picie...
#alkoholizm #przegryw
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #649220bc3f90e2bdbb3a399b
Post dodany za pomocą AnonimoweHejtoWyznania: https://anonimowehejto.pl - Zaakceptowane przez: HannibalLecter
Zaloguj się aby komentować
#astronomia #gastrologia #gastronomia #gotujzhejto #gotowanie #alkoholizm
Nie wiem jaka to faza księżyca ale na pewno długo nie potrwa, bo nie chcę doznać zaćmienia.

Zaloguj się aby komentować

Co roku około 100 tys. kierowców traci prawo jazdy za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. większość z nich otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów, mało kto wie jednak, że zakaz ten można poniekąd skrócić i jeździć samochodem wyposażonym w blokadę alkoholową. Z tej możliwości korzysta zaledwie...