Rozwaliło mi piekarnik, rozwaliło...
Coś zrobiła ty rozwalająca siło?
Jak jest zbudowany świat?
Stał piekarnik tyle lat....
#muzyka #agd


Rozwaliło mi piekarnik, rozwaliło...
Coś zrobiła ty rozwalająca siło?
Jak jest zbudowany świat?
Stał piekarnik tyle lat....
#muzyka #agd


Zaloguj się aby komentować
#agd #pytanie
Czołem załoga!
Żona dostała kupon na 1500 zł do jednego z elektromarketów. Zastanawia się nad odkurzaczem akumulatorowym bo nic innego nie przychodzi nam do głowy.
Jakiś sensowny model w okolicach tej ceny? Ogląda od tygodnia jakkieś testy na youtube ale warto zapytać ekspertów
Zaloguj się aby komentować
Jaki polecacie odkurzacz do sprzątania domu z zbiornikami? Obecnie mam ROBOROCK S55, bez zbiorników, warto wymienić na te z zbiornikami? Dobrze myje, lepiej sprząta? #pytanie #smarthome #xiaomi #agd

Zaloguj się aby komentować
Panie i panowie, szukam czajnika z podtrzymywaniem zadanej temperatury, żebym w nocy nie musiał co chwilę grzać. Macie coś do polecenia dobrego?
#czajnik #agd
@szymek Takiego sprzętu jest pełno teraz .
Ja osobiście korzystam z takiego Boscha .
Moi rodzice mają chyba tego Viccio . Jest sporo tańszy i chyba nie narzekają.
Zaloguj się aby komentować
chciał bym mieć taką kuchnię, ale żeby móc sobie taką sprawić to trzeba by pewnie jakiś stary pałac kupić albo najlepiej zamek. Tylko że wtedy i tak bym w niej nie gotował tylko miał służbę na etacie, ehh...
...człowiekowi nigdy nie dogodzisz
#kuchnia #projektowaniewnetrz #agd

@SiostraNieZdradziDziewczynaTak Tag AGD mnie rozjechał 🙂 szanuję poczucie estetyki, te miedziane naczynia robią robotę kontrastując z tą stalową wyspą. Coś pięknego.
Ja bym chciał mieć porządny piec chlebowy.
@jimmy_gonzale e w piwnicach za to latem bardzo przyjemnie, wiem bo urzędowałem w takiej kuchni, ale bardziej była to sceneria z programów Polsatu typu "chłopaki do wzięcia" lub "Rolnicy Podlasie" niż z obrazka OPa. Zima też jest do przeżycia, zazwyczaj piec stoi w piwnicach 😔
Zaloguj się aby komentować
Nie kupujcie tej k@#%% pralki Candy. 3 razy mi się wylała w przeciągu 8 miesięcy od zakupu. A tfuuu #pralki #agd #k⁎⁎wa
@Klopsztanga nie kupujcie sprzetu z najnizssej półki k⁎⁎wa jego mac xD
Nie ma tez powodu aby placic za te najdrozsze chyba ze ktos szuka bajerow ale kazda marka ma polki jakosciowe ktore wyglądają mniej wiecej tak
1 Gowno dla biedaków robione z gowna
2 Srednia polka bez bajerow jakos pozyje
3 Srednia polka z bajeramo jakos pozyje ale ma bajery
4 lux torpeda przeżyje dzisdka stacha a bajerow loooo panie
Zaloguj się aby komentować
Czołem Piorunki. Dorwałem okazyjnie kuchenkę z piekarnikiem na olx. Wszystko działa ok tylko w zestawie była spalona skamielina na dnie piekarnika? W jaki najmniej inwazyjny sposób się tego pozbyć? Próbowałem sody ale nic nie pomogła, a na razie wstrzymuję się z druciakami.
#agd #bojowkapiekarska

Raport z bitwy po użyciu Clinex grill. Radzi sobie całkiem dobrze jednak skorupa okazała się za twarda aby wyczyścić na błysk. Ostatecznie po kilku Clinexach, skrobaniu "plastikowym" druciakiem, drewnem itp. w ruch poszła używana (podtępiona) metalowa szpachelka. Ideału nie ma (skrobałem delikatnie, a nie siłowo), ale piekarnik po nagrzaniu już nie kopci. Jak znów znajdę cierpliwość pewnie jeszcze powtórzę procedurę.
Dzięki za porady

Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, mamy tu kogoś kto ogarnia temat suszarek bębnowych? Chcę kupić taką ale wolę się upewnić czy to dobry wybór: https://www.euro.com.pl/suszarki/bosch-serie-6-wtw8760epl.bhtml
Cena jak na boscha umiarkowana, można go postawić na pralce i ma odpływ wody na zewnątrz, a na tym mi zależy. Zbędnych bajerów w stylu wifi czy apka na telefon nie chcę.
Jest coś konkretnego na co powinienem zwrócić uwagę? Jak szukałem pralki to patrzyłem żeby bęben nie był klejony na wypadek konieczności wymiany łożyska, ale tutaj kompletnie nie mam pojęcia.
Nawet nie wiem jak to tagować, #agd ma 0 obserwujących. #pytanie #pytaniedoeksperta

@6502 Kupując suszarkę zwróć uwagę na jej programy. O ile przy pralce korzystam tylko z "bawełna" i "szybki" tak przy suszarce warto dobrać odpowiedni program żeby nie niszczyć za bardo ciuchów. W mojej mam jeszcze możliwość zmodyfikowania poziomu wysuszenia dzięki czemu można suszyć nawet delikatne ubrania, np. koszule. Jeśli chcesz stawiać ją na pralce to zwróć uwagę na wymiary (u mnie producent zalecał żeby pralka była głębsza niż suszarka) i dokup od razu pasujący łącznik.
Także dostęp do filtrów jest dosyć ważny bo trzeba je czyścić w zasadzie po każdym suszeniu - zbiera się pełna garść kłaków. Z tego też powodu znajomi odradzali mi pralko-suszarki bo podobno czyszczenie jest katorgą.
@6502
Tylko suszarki z pompą ciepła. Te "tradycyjne" to wiatrak i grzałka, uciekaj od tego. Pralkosuszarki z tego co wiem to tylko bieda wersja suszenia, nie znajdziesz tam pompy. Ale może jakaś rewolucja mnie ominęła...
Najważniejszy parametr suszarki to wydajność kondensacji.
https://www.euro.com.pl/slownik.bhtml?definitionId=5054282517
tutaj > https://media3.bosch-home.com/Documents/specsheet/pl-PL/WTX87EH0EU.pdf bosch ładnie podaje (model przypadkowy).
Zaloguj się aby komentować
Rozglądam się za pakowaczka próżniowa do żywności, możecie coś polecić w niedużych pieniądzach?
Jak patrzę po allegro to często pojawiaja się opinie, że słabo odciągają powietrze, a takiej za tysiaka to nie kupię :p
#agd #kuchnia
@Daewoo_Esperal Silvercrest z Lidla - kosztuje grosze i działa spoko już od dłuższego czasu. Jak się tak zastanowić, to nie wiem po co miałbym kupić jakąś droższą, bo ta lidlowska odciąga spoko, ma kilka różnych opcji odciągania (płynne żarcie, miękkie żarcie, jakieś odciąganie rurką) i kosztuje grosze jak wcześniej wspomniałem.
@Daewoo_Esperal Caso vc10, niemiecka maszynka, w restauracji której pracuje już troche jest, rok temu pękł jej dzyndzel ktory zatrzaskiwal, wystarczy rękoma docisnąć i śmiga dalej 😃
Szybko vacuje, dobrze zgrzewa kwota śmieszna nie spodziewaj sie po tym stalgasta czy yato 😃 do domowego użytku mogę polecić jak najbardziej
Zaloguj się aby komentować
Cześć! Miał ktoś do czynienia przedmiotem z filmu na żywo? https://youtube.com/shorts/q-rdBHb2hVU Jeżeli tak to czy da się to potem jeść? Bo na filmach ta kukurydza wygląda na trochę wymęczoną
@Prezes_Kozlowski Kupiłem z ciekawości i raczej nie polecam. Nie wiem na czym to podrzewają, ale na nafcie ten dbanuszek w kilka minut jest cały czarny od sadzy, zdecydowanie lepiej i szybciej robi się to na gazowej kuchence turystycznej. Na tej lampie co dostajesz, musisz kręcić przynajmniej 15 minut aby ciśnienie było gotowe (tyle było czasu w przypadku mojego dzbanku na 100ml, na tym większym pewnie sporo więcej czasu) Ten popcorn jest inaczej uprażony niż z patelni czy z microfali, moim zdanie lepiej smakuje z tego dzbanka. Teroretycznie można jeszcze robić z tego ryż dmuchany, ale mi się to nie udało.
Jak chcesz popełnic ten sam błąd co ja i to kupić, to nie biesz zestawu z rękawiczkami (dają dziecięcy rozmiar) i z tą lampą. Ważne aby był worek i ten stelaż
@tomilidzons
Dzięki za profesjonalną odpowiedź!
Na pewno nie brałbym osprzętu w takim razie, worek i stelaż jakoś ogarnę.
Zdziwiło mnie że smakuje!
Jeśli mogę dopytać:
Jak wypada w porównaniu do kinowego popcornu/lub z paczki? zębów nie potracimy? Dużo nasionek pozostaje nie "wystrzelonych"?
I ile zajmuje Ci takie prażenie na nafcie/kuchence turystycznej? Bo w takim razie pewnie próbowałbym z palnikiem na wkłady.
Nie chcesz czasem odsprzedać tego wynalazku?
Zaloguj się aby komentować
Mamy tu jakiegoś specjalistę od AGD?
Poluję na jakąś suszarkę do ubrań i wpadłem na taką stronkę z recenzjami:
https://www.agdmaniak.pl/70514/suszarka-do-ubran-top-10/
chodzi mi dokładnie o model suszarki
Hisense MHD830
Cena regularne we wszystkich sklepach to ~2600zł a w Media Expert jest promka na 2000zł.
Na stronce z recenzjami polecają ale parametry techniczne, rodzaje silników itd. nic mi nie mówią bo się na tym nie znam
Teraz pytanie czy warto.
Chyba, że ma ktoś jakiś inny model godny polecenia budżet to około 2,5-3k.
#agd
#zakupy
#suszarka
#pytanie
#pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
#agd #lodowka #naprawa #majsterkowanie #porady
heloł
jak by wam kiedyś lodówka przestała chłodzić a zamrażalnik będzie zimny to znaczy że gromadzący się lód zatrzymał wentylator
trzeba odkręcić tylną ściankę wewnątrz zamrażalnika odciągnąć z niej styropian i wyjąc zmarzlinę
oczywiście o ile macie podobny typ lodówki
to taka porada zanim zadzwonicie na serwis


Zaloguj się aby komentować
#agd #zmywarka #pytanie
Przymierzam się do zakupu i instalacji zmywarki w domu rodzinnym. Jakieś pro tipy za czym patrzeć i na co uważać zanim będę przebijał się przez pisany przez copy-writerów bełkot?
@TRPEnjoyer ja dużo gotuje w wielu garnkach wiec dla mnie 60 must have. U różowej w domu jest 40 i ona jakoś to wszystko mieści ale upakowane na ciasno (Bosch. Wszytko domywa, nie wiem jak ona to układa).
Za jakiś czas będę zmieniał zmywarkę i na pewno będę chciał żeby sama się otwierała po zakończeniu cyklu zmywania. A jeśli jakims cudem nie chcesz tego (w sklepach mówią że blat niszczy się od pary! Heheh), to upewnij się ze chociaż piszczy jak skończy zmywać.
Jeśli nie będziesz miał samo otwierającej się to sprawdź co ile możesz ustawić opóźnienie zmywania (teraz nastawiamy wieczorem starając się trafić o której rano wstaniemy). U różowej jest co godzinę, u mnie co trzy trzy godziny (stary Bosch). Wybór programów. Mam ich 5, u różowej jest chyba 6. W zasadzie korzystamy z jednego.
W obu domach kapsułki 3w1. Sól ja stosuje najtańsza, różowa chyba tylko Finisch. Nie ma żadnej różnicy.
Środki czystości do zmywarki. Jeśli wstawiasz naczynia do umycia na „później” to nie zamykaj zmywarki. Lepiej żeby wyschło niż żeby w środku gniło.
Jeśli zmywarka się zapuści można użyć środków czystości do zmywarki (tylko finisch). Czyść filtr regularnie a będziesz szczęśliwy.
Zaloguj się aby komentować
#whirlpool #indesit #serwis #agd #pralka #pytaniedoeksperta
Czy u tego producenta (Whirlpool) pod marką Indesit czas oczekiwania na części wynosi powyżej miesiąca lub dłużej. A to jest moduł zamka, jedna rzecz w panelu oraz grzałka, bo pralka po roku zrobiła pranka że wybiła bezpieczniki w mieszkaniu
Zaloguj się aby komentować
Hejo, czy mamy znawcę od odkurzaczy?
Rodzicom spalił się odkurzacz - Electrolux, który mieli dobre kilkanaście lat.
Chciałem im jakiś kupić i zastanawiam się nad kolejnym Electroluxem, bo nie dość, że z tego byli bardzo zadowoleni, to u siebie też mam trochę sprzętu firmy Electrolux i jestem raczej zadowolony.
Tylko, tak patrzę na numerki i... stary odkurzacz miał moc 1600W, ten nowy ma ledwo 750W/850W. Wiem, że zła łunia zakazała wszystkiego powyżej 900W, bo #ekologia, ale zastanawiam się czy to w ogóle będzie ssał dobrze, z mocą 2x mniejszą?
#agd #odkurzacze #odkurzacz
Od mocy ważniejsza jest szczelność układu. Przez unijne ograniczenia mocy odkurzaczy producenci są zmuszeni szukać lepszych rozwiązań technicznych przy zmniejszonym poborze prądu. Ja byłem w szoku jak odkurzacz z o polowe mniejszymi "Wattami" sprzątał dwa razy lepiej i byl zdecydowanie cichszy (bo byl szczelniejszy wiec nie świszczal jak po⁎⁎⁎⁎ny każdym możliwym łączeniem). Tam gdzie kiedyś połączenia miałem tylko plastik-plastik teraz pojawiły się uszczelki
Zaloguj się aby komentować
Jaki blender polecacie? Taki ręczny ostrze wyjmowane i najlepiej do nabycia w sklepie
był temat na pepperze ze polecają jakiś bo ma mega wiele akcesoriów, części, super moc ktoś coś jaki blender?
#kuchnia #gotowanie #agd
Zaloguj się aby komentować
Dożyliśmy czasów kiedy w przedsprzedaży kupuje się 6000zł odkurzacz na baterie xD
Wytłumaczy mi ktoś tę modę na za⁎⁎⁎⁎scie drogie odkurzacze? Sam mam w tej cenie roborocka ze stacją który sam odkurza, mopuje, czyści szmatkę i dolewa sobie wody. Serio co jest w tych Samsungach i Dysonach? Przecież to nadal tylko ręczny odkurzacz.
#samsung #odkurzacze #agd

Zaloguj się aby komentować
Hejo, mam problem i szybkie pytanie. Myliśmy piekarnik chemią i niestety po umyciu zostały w piekarniku białe zacieki. Czy da się to jakoś uratować, czy piekarnik całkowicie do wymiany?
Będę wdzięczny za pomoc
#pomocy #pytanie #pomocy #agd #hejto

@Agresywna_Kremowka
Szybki sposób na czysty piekarnik
Na początek opróżnij piekarnik. Następnie przygotuj naczynie żaroodporne, wypełnij je około pięcioma szklankami wody, włóż do naczynia tabletkę do zmywarki i wsadź naczynie do piekarnika. Nastaw temperaturę na około 100 stopni i pozostaw naczynie w piekarniku na około 1,5-2h.
Wiem, że to żadne rozwiązanie w tym konkretnym przypadku, ale przy następnej wymianie piekarnika polecam zainteresować się takim z pyrolizą. Jak piekarnik się mocno zabrudzi, można włączyć program czyszczenia, który wypala cały brud. Potem wystarczy tylko wymieść powstały popiół. I to wszystko bez żadnej chemii, magicznych trików i takich tam.
Cudowna technologia.
Zaloguj się aby komentować
Zawsze byłem przeciwny nadmiernej legislacji, i nadal jestem, ale akurat zmiany w ustawie o informowaniu o cenach towarów i usług popieram, bo to jest komedia.
(Akurat szukam pralki dla starszej pani którą się trochę opiekujemy, jakby kto pytał).
#pieniadze #ekonomia #agd


Zaloguj się aby komentować
Hej, polećcie jakiś odkurzacz piorący do tysiąca zł
#odkurzacz #agd #sprzatanie
Zaloguj się aby komentować