Siemanko szukam agd do nowego domu a dokładniej piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka, pralka, suszarka. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone modele ? #remontujzhejto #agd #kuchnia #remont #dom
Siemanko szukam agd do nowego domu a dokładniej piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka, pralka, suszarka. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone modele ? #remontujzhejto #agd #kuchnia #remont #dom
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #kiciochpyta #agd
Hej, jaki polecacie model suszarki (takiej na prąd)? Standardowy rozmiar albo slim, jeszcze nie wiem.
Zaloguj się aby komentować
#agd #dom #mieszkanie #remontujzhejto #kuchnia #gotujzhejto
Szukam zmywarki 60cm do zabudowy. Kuchnia połączona z salonem, więc fajnie by było jakby była w miarę cicha i jakby był koszyk na sztućce, a nie szuflada. Co byście polecili w budżecie ok. 2000zł?
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli tylko się da to staram się kupować wszystko przez Allegro, także lodówkę. Po prawie dwóch latach w lodówce Samsunga padł przedni panel i po przesłaniu zgłoszenia przez Allegro serwis Samsunga odrzucił reklamację przez telefon bo sam zmieniłem kierunek drzwi i to na pewno moja wina, elo. Poprosiłem o pomoc Allegro i nawet nie trzeba było się kłócić o powód odrzucenia bo sklep nie ogarnął terminów ustawowych i reklamacja została uznana xD
No i nie polecam lodówek Samsunga bo pomimo wzięcia najlepszego modelu z prorankingu to ta okazała się strasznie tandetnie wykonana, a przewód łączący drzwi z lodówka wygląda jak kabelki z arduino sklejone taśmą klejącą. Serwis Samsunga to dno i metr mułu
#samsung #allegro #cokupic #agd

@kobiaszu
Na allegro narzekają tylko sprzedawcy co się na JDG kiszą. Dlaczego? Bo sprzedawanie tam wymaga przestrzegania jakichś standardów. Nie muszę się sądzić z typem, bo nie wysłał mi pierdoły za 50 zł, tylko cyk reklamacja do allegro i oni już go maglują.
Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym
Zaloguj się aby komentować
Używa ktoś z was frytkownicy beztłuszczowej? Sprawdza się to? Kupiłbym sobie ale nie przepadam za frytkami z piekarnika, nie dość że długo dochodzą do siebie to jeszcze zawsze wychodzą takie gumowate. Jednocześnie mam wrażenie że za dużo jem smażonego i chciałbym coś zmienić w tej kwestii.
#agd #kuchnia
Zaloguj się aby komentować
Nabyłem drogą kupjna pralką z automatycznym dozowaniem detergentu i szukam jakiegoś sprawdzonego, niezbyt gęstego detergentu w dużych baniakach. Czy jest w stanie ktoś polecić jakiś detergent z allegro który się sprawdza? Chodzi mi o takie w większych baniakach bo i tak zalewam szuflady raz na 2 tygodnie, a fajnie można zoptymalizować ksozty i narobić zapasów.
Przykładowo taki format: https://allegro.pl/oferta/bresh-niemiecki-plyn-do-plukania-tkanin-5l-200-plukan-bardzo-wydajny-jakosc-11757929382?fromVariant=11758032433
Udało mi się już coś takiego zrobić z proszkiem do zmywarki i z powodzeniem od roku używam śmiesznie tani, niemiecki który nie pozstawia zapachu i jest turbo wydajny: https://allegro.pl/oferta/proszek-do-zmywarki-niemiecki-1-5kg-100-myc-all-in-one-g-g-14803062299?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZTY0NDdjYmQtNmI0NC00MjdkLTk0MDQtM2U5NDI4MjcxYWY1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a4641f35-5671-4c23-a883-61d32571dfa1
#agd #pranie #sprzatanie

Zaloguj się aby komentować
Hej!
Możecie mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi?
Mam zmywarkę Beko, która zaczęła przeciekać od spodu. Po rozkręceniu boków i spodu, sprawdzeniu szczelności, etc. nie mogłem zlokalizować skąd cieknie woda. Pomyślałem, że postawie ja na klockach i uruchomię, żeby zobaczyć, gdzie kapie. Kapała od przodu. Myślę: "Aha, uszczelki do wymiany, miały prawo". Po wymianie d⁎⁎a, dalej to samo. Zrobiłem inspekcję miejsca z którego mogło kapać znalazłem dziada. Przetłoczenie w blasze w drzwiach, które dla mnie nie ma najmniejszego sensu, prócz zalewania podłogi.
#elektronika #agd #naprawa

Zaloguj się aby komentować
Szukam robota kuchennego ugniatania ciast i makaronów i zbieram opinie, bo na rynku pełno szajsu.
Ma ktoś może coś ciekawego, godnego polecenia? Zależy mi na:
możliwości ugniatania/mieszania ciasta na pizzę/drożdżowego
możliwości przygotowania ciasta makaronowego
wyciskarce do makaronu ze zmienialnymi formami
#gotowanie #agd #kuchnia
Zaloguj się aby komentować
Gdyby ktoś się zastanawiał jak cicha jest nowa pralka LG z super napędem Direct Drive to wrzucam filmik z odwirowania kilku szlafrokow I ręcznika XD
Model F4W1175YW z dodatkową funkcją młota pneumatycznego. W dłuższym perspektywie pewnie zaczną odpadać mi płytki od ścian xD
https://youtube.com/shorts/H9puqnW5Cr8?si=y94QadkPAnXFgLAH
#agd #lg #pranie #sprzatanie #afera
Mam pralkosuszarke lg od 2 lub 3 lat i ma dokładnie to samo. Wołałem serwis na poczatku i generalnie gość z serwisu powiedział tak:
-wie Pan ją tu w protokole napiszę, że był poluzowany amortzator żeby pan nie placił za przyjazd ale powiem Panu, że te urządzenia to wszystkie tak mają.
W necie jest filmik gościa co wymieniał urządzenie pięciokrotnie aż dostał cicho pracujace.
No ja nie mam czasu na takie zabawy w przestawianie pralki co kilka dni więc ogólnie to pi⁎⁎⁎ol się LG, nigdy więcej niczego od tego producenta, nie polecam.
Zaloguj się aby komentować
Czołem!
Tomki i Kasie, popsuła mi się deska do prasowania [vileda bulwo], więc szukam stację parową do prasowania - logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Używam żelazka z Philipsa za jakieś 250zł od 4lat i złego nie powiem, ale prasujemy z różową na tyle, że stacja może sie przydać.
Znalazłem to: https://www.philips.pl/c-p/PSG8160_30/perfectcare-8000-series-generator-pary
NIe ma kamerki, bo i po co mi, jest całkiem poręczne.
Ktoś coś lepszego? Patrzylem na tefala i coś ciężkie się to wydaje. Są na tym rynku jakieś marki "premium" o których nie wiem?
#agd #modameska #modameska#modadamska #moda #kiciochpyta

Ja mam wręcz odwrotne doświadczenie z tą firmą. Wybierałem najwyższe modele golarek, szczoteczek i wszystko do kosza miesiąc, dwa po gwarancji.
Ta stacja parowa to tak na oko 2x przepłacona w porównaniu do Tefala (którego mam), jakieś turbo czujniki które, jak się zepsują to naprawa będzie nieopłacalna. Popatrz sobie na ajbodach i innych pepperach bo są często promki.
Jak kupisz to zwracaj uwagę na odkamienianie, bo to jest killer dla grzałki w tych sprzętach.
@dru_gru nie wolisz sobie kupić parownice stojąca zintegrowaną z deską? Okolice 1000zl można kupić mocną. Szybkie i wygodne prasowanie, mam i polecam. Philips np. https://www.mediaexpert.pl/agd-male/prasowanie-i-pielegnacja-ubran/parownice-do-ubran/parownica-do-ubran-steamer-philips-gc552-40
Przy cenie 2k za philipsa, to może jednak lepiej coś takiego? https://bmd.pl/s/46-301--BELLISSIMO-STELLA---Wytwornica-pary-z-kotlem-1-5L-i-zelazkiem.html
Wiem, że nie jest to piękniś, ale powinien sprawnie radzić sobie z koszulami, być naprawialny i do tego lejesz zwykłą wodę mając w d⁎⁎ie zabawę w filtrowanie/destylowane.
Zaloguj się aby komentować
#dom #mieszkanie #rtv #agd #sprzatanie #odkurzacz
Siema.
Jaki polecacie odkurzacz pionowy?
Myślę nad Boschem albo Elektroluxem.
Budżet +/- 1000zł. Może być tańszy albo trochę droższy.
Xiaomi cenowo wychodzi najlepiej ale trochę im nie ufam.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Zaloguj się aby komentować

Na przestrzeni lat sprzęty kuchenne przeszły wiele zmian, zyskując nowe funkcje i możliwości. Na ich tle toster jest jednak wyjątkiem. Mimo postępu technologicznego przez 100 lat praktycznie nie uległ żadnym większym zmianom, a mechanizm jego działania pozostaje praktycznie taki sam jak na początku...
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z urządzeniami kuchennymi typu termorobot, pokroju Thermomix?
Chodzi mi tutaj konkretnie o MPM iCoook 2.0 (MRK-38) lub Silvercrest Monsieur Cuisine Smart. Nie mam o tym zielonego pojęcia, bo nigdy czegoś podobnego nie używałem i nie wiem, co jest istotne w przypadku wyboru takich urządzeń. MPM ma większy zestaw akcesoriów, dokładniejszą wagę (MPM do 1 g. Lidlomix do 5 g.), jest też nieco tańszy. Urządzenie z Lidla ma za to zasobniejszą listę przepisów. Czy ktoś z Was porównywał może w praktyce te dwa urządzenia? Chciałbym to kupić w ramach prezentu dla rodziców i szczerze nie wiem, który z tych produktów lepiej się sprawdzi.
Znalazłem takie porównanie, acz nie wiem, czy coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę.
https://oiot.pl/mpm-icoook-2-0-vs-monsieur-cuisine-smart-porownanie/
#gotowanie #kuchnia #agd #kulinaria
@Ciuplowski miałam lidlomixa, to jest fajne jak ktoś nie lubi gotować, albo potrzebuje prowadzenia za rączkę. Nie jest szybciej, gar słabo się myje. Dobre do wyrabiania ciasta i do ogarnięcia obiadu przy małych dzieciach, bo nie przypalisz.
Smażenie jest kiepskie, za to gotowanie na parze fajne, bo dwupoziomowy wkład
@Ciuplowski Nie zgodzę się trochę z @moll - gotuje się znacznie, znacznie szybciej jeżeli ktoś nie lubi (lub nie umie) gotować, bo nie trzeba pilnować gara. Ma się czas pomiędzy gotowaniem na inne rzeczy.
U mnie w rodzinie wszyscy (oprócz jednego kuzyna) mają albo Thermomix, albo Lidlomix. Sam miałem oba (z lidlomixa przeszedłem na Thermomixa) i oba polecam. O MPM się nie wypowiem, ale Lidlomix pod kątem cena/jakość bije na głowę Thermomixa i świetne urządzenie.
Chciałbym to kupić w ramach prezentu dla rodziców i szczerze nie wiem, który z tych produktów lepiej się sprawdzi.
Bierz Lidlomixa - zarówno moja mama, jak i siostra początkowo nie chciały urządzenia, obecnie codziennie korzystają z urządzenia.
@Ciuplowski mam lidlomix w tej najbardziej podstawowej wersji, bez przepisów online i do jednej rzeczy jest to bardzo dobre, wygodne rozwiązanie - zupy krem. Siła ostrzy jest na tyle duża że wychodzi idealny krem bez grudek, a wszystko można przygotować w jednym garnku.
Jest to o tyle istotne z punktu widzenia osób starszych, że zupy są bardzo pożywne i zdrowe, więc może być to dobre dla Twoich rodziców jako i mobilizacja do lepszej diety jak i usprawnienie kuchenne.
Jestem dosyć zabiegana / zajęta i uważam że urządzenie ułatwia proces przygotowania zdrowego jedzenia. Wrzucam do gara co tam potrzeba na zupę, ustawiam czas, w międzyczasie ogarniam inne sprawy a nie pilnuję czy gotuje się ok.
Zaloguj się aby komentować
Fakty nie teorie.
Toster na 4 tosty nie jest 2 razy lepszy od tostera na 2 tosty tylko jest lepszy zdecydowanie więcej!
4 tosty robi szeregowo, a nie po 2 równolegle i nie musisz do niego wracać w trakcie
6 tostów które wymagają 3 pieczeń i 2 wymian tostów tutaj się robi w 2 i można zrobić nawet 8 w tym samym czasie jak ktoś jest szalony
chciałeś kiedyś zrobić tosty, ale miałeś zwykły toster i 2 to mało, a 4 to ile będzie pierdolenia? poczwórny toster nie ma tego ograniczenia, ciesz się radością z tostów każdego dnia
masz rodzinne czy gości i chcesz zrobić głupie tosty na kolacje czy śniadanie, ile ich będzie spoko 12? powodzenia w pieczeniu tego szeregowo po 2
tosty prawem a nie towarem
Tak serio polecam, najprawdziwsza prawda.
#toster #kuchnia #gotowanie #agd #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Jaki odkurzacz bezprzewodowy polecacie?
Zależy mi bardziej na lekkości i mobilności, niż na tym, żeby ciągnął jak na erazmusie w Hiszpanii. Mam zwykły odkurzacz+robota, ale szukam czegoś uzupełniającego, żeby na szybko posprzątać po młodym+ do auta.
#agd #kiciochpyta #sprzatajzhejto #sprzet

Mam Dyson V12 Detect Slim Absolute i jest super, nie powala mocą, ale mam parkiety wiec wystarcza. Ma fajny bajer, takie podświetlanie laserem, widzać każdy pyłek na podłodze. Ogólnie sporo akcesoriów jest w pudełku. Jest lekki, wygodny i ma normalny przycisk do włączania, więc nie trzeba trzymać żadnego spustu cały czas. Z minusów to cena.
Zaloguj się aby komentować
Tak ogółem to polecam tego #dyson
Dużo cichszy od zwykłych suszarek a tak mocno wieje ze się w skórze robi zagłębienie tam gdzie się celuje.
Czujnik temperatury też spoko, trza się postarać żeby się poparzyć.
Ale akcesoria się grzeją, kłamali z tym cold touch.
#suszarki #agd

Zaloguj się aby komentować
Hejo,
czy tylko ja mam wieczny problem z tymi je⁎⁎⁎⁎mi zmywarkami?
K⁎⁎wa zawsze, ale to zawsze sztuccie sa niedomyte. Nie wazne jaki plyn, ile soli, jaki nablyszczacz, ukladane zawsze zgodnie z instrukcja, a i tak nie domywa.
Raz na miesiac zmywarka jest myta takim srodkiem jak na zdjeciu( roznych firm) i k⁎⁎wa 3-4 mycia jest super, a potem znowu kamien na talerzu.
K⁎⁎wa jak zyc.
Sol do zmywarki jest uzupelniana w dozowniku co 3-4 zmywanie.
Tez tak macie?
A recznie to byle jaki plyn do naczyn, nawet jakis marki wlasnej, jako-tako gabka i lsni jak zle.
Wkurwilem sie.
#agd #zmywarki #zmywarka #jakzyc



Zaloguj się aby komentować

Właściciel pralki LG przeżył w zeszłym tygodniu szok, gdy urządzenie zaczęło zgłaszać codzienne wykorzystanie 3,6 GB danych.
Johnie, który na X/Twitterze podpisuje się jako FinTech Geek, zamieścił w zeszłym tygodniu wiadomość na platformie Elona Muska, po tym jak zauważył, że jego pralka LG...
Myślę o kupnie robota sprzątającego. Czy ich musi być tak dużo?
#agd #sprzatanie #robotsprzatajacy
@Acrivec Mam jakiegoś robochłopa czy coś w ten deseń i chyba po roku kupiłem Dysona a tamten się kurzy. Niby spoko ale żeby Ci w miarę dobrze odkurzył to i tak trzeba mu poodsuwać krzesła i jakiekolwiek przeszkody z drogi żeby się zmieścił więc jak Cię nie ma w domu to puszczanie go przez apkę ma tak średnio sens.
No a jak jesteś w domu to szybciej i dokładniej jest ojebać wszystko normalnym odkurzaczem, zwłaszcza bezprzewodowym
Zaloguj się aby komentować
#agd #biedronka #pytanie #pytaniedoeksperta
Wie ktoś może jakie akcesoria pasują do tego blendera? Dostałem od siorki samą bazę.

Zaloguj się aby komentować