Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Społeczność
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Bądź mną, oddaj ukochanego sedana do blacharki, bo jakiś dzban we mnie wjechał.
Dostaję w zastępstwie jakiegoś ulepa - wielkie, bezduszne kombi (albo co gorsza SUVa, jedno i drugie to ta sama krowa).
Kurba, wsiadam do tego czołgu... O boże, jak wysoko, czuję się jak kierowca autobusu miejskiego, kierowca traktoru i emeryta na grzybobraniu jednocześnie, zero czucia drogi.
Gdzie ten sportowy, niski profil, gdzie ten prestiż?
To wypierdek_mamuta_i_koleby.jpg
Dobra, jedziemy. Chcę wrzucić bieg, a tu gałka wielkości i kształtu głowicy od kaloryfera, cała konsola wygląda jak skrzyżowanie meblościanki z promem kosmicznym - tragedia, ale dobra, jakoś to to toczy się do przodu.
Już pod domem -> próba parkowania.
Ojjj nie czuje dobrze człowiek. Promień skrętu jak w Titanicu, a ten tył ciągnie się za mną w nieskończoność. Czuję się, jakbym manewrował przegubowcem, lusterka wielkie jak patelnie, a i tak nic nie widać, bo ta buda zasłania pół świata.
Pojedź na zakupy, otwieraj ten "wspaniały" bagażnik. No tak, stodoła. Można tam wstawić lodówkę, zasiać ziemniaki, dorzucić dwie krowy + świnię i jeszcze zostanie miejsce na wesele na 50 osób. Po co to komu na co dzień? Rzucam jedną reklamówkę biedrony z zakupami, a ta leci na sam przód, pod oparcie tylnej kanapy. No nie sięgnę tak po prostu.
Wczołguję się tam do połowy, tyłek mi wystaje na zewnątrz jak u mechanika naprawiającego kocioł albo jak u hydraulika nurkującego pod zlewem, pakuję się w tę otchłań, żeby wyłowić nieszczęsne parówki besos... <jeb> rozbrzmiał głuchy huk.
Jak nie przygwoździłem plecami i łbem o tę wielką, ciężką klapę, która unosi się na wysokość drugiego piętra i akurat zaczęła opadać, bo siłownik stwierdził, że ma dość. Aż mi się ciemno przed oczami zrobiło, kręgosłup strzelił w trzech miejscach, kurba aż gwiazdy zobaczyłem.
Cholerne stodoły na kołach.
Jak widać, nie trzeba mieć małego bagażnika, żeby zostać kaleką we własnym aucie zastępczym.
#gownowpis #motoryzacja #pdk i na pewno #heheszki
@meciasek wara ci od kombi. To najlepszy rodzaj nadwozia dla rodziny z 1 lub 2 dzieci. Chcesz pojechać z rodziną na wakacje - no problem. Chcesz wziąć 3 rowery i z kumplami pojechać na wypad rowerowy - no problemo. Trzeba przewieźć szafę z Ikei - spoko, wejdą dwie.
Cx gorszy od sedana o maks 10%, waga wyższa o jakieś 50 kg, więc dynamika i spalanie praktycznie takie samo. Pozycja za kierownicą tak samo niska, prowadzenie prawie takie samo, chociaż wiadomo przy belce z tyłu tył trochę taczkowaty.
To na suvy trzeba pluć. Ha tfu
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co to jest?
Spacerując po koronie zapory wodnej w Zagórzu Śląskim znalazłem takie urządzenie, wiecie do czego to służy?
#cotojest


Zaloguj się aby komentować
Ratusz informuje o kolejnym efekcie audytu zleconego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia oszustwa. "Na konto szpitala Dawid Kacprzyk zwrócił znaczną część wypłaconych mu środków. Dziś Rada Nadzorcza podejmie decyzję o zmianach w zarządzie szpitala" - informują urzędnicy.
Konsekwencje poniesie (to dobrze), mimo że zwrócił kasę (też dobrze). Zapewne dzięki temu zarzuty będą ciut mniejsze. Zastanawiam się tylko jakby to wyglądało jeszcze kilka lat temu...
#polityka
Tak przy okazji całej "afery lekarskiej" to polecam sobie poczytać "opinie" NILu na temat różnych ustaw, albo poszerzania kierunków lekarskich itp. Retoryka w stylu "o la boga odpierdolta się od nas biednych lekarzy i cieszcie się ze w ogóle chcemy tu pracować".
W jednej z ustaw MZ zalecało by okręgowe izby stwierdzały "zdolność do pełnienia zawodu przez lekarza ze względu na stan jego zdrowia". Według Izby Lekarskiej kategorycznie odrzucają możliwość odsuwania lekarzy od zawodu z powodu "złego stanu zdrowia, który dyskwalifikowałby ich z zawodu". Ale oczywiście potem Ci powiedzą, że to dla dobra pacjenta bo brakuje lekarzy przecież(ale rozszerzenia liczby miejsc na kierunkach lekarskich, czy otwarciu rynku na lekarzy zza granicy oczywiście nie rekomendują).
Zaloguj się aby komentować
A wiecie że w #poznaniu otwarto KICIOLANDIE
czyli muzeum kici koci...
#heheszki
I można spotkać tam nafuranego PACKA.

Zaloguj się aby komentować
Twarożek ze szczypiorkiem i odrobiną dżemu z porzeczki czarnej i czerwonej jest godny uwagi. Bardzo ciekawe połączenie, łamie przepisy jak okrasa xDDD
#gownowpis #oswiadczenie #gotujzhejto #jedzenie #pletwalztwarogu



Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Dostalem pare dni temu oferte pracy w innej firmie( szybko sie zdecydowali)- ale praca stacjonarna w Wawie i tylko 1200 zl wiecej na reke( jak sie okazalo to i tak byla oferta z gornych widelek xd)- niewiele mniej wydam na pociag,dodatkowo takie godziny pracy,ze praktycznie bym sie z dzieckiem nie widywal. Taki to los hiobowy, jest dramat z praca zdalna,albo chociaz hybrydowa( typu 3 dni z domu,2 w centrali,bo wiekszosc hybrydowych to jest 1 dzien z domu na tydzien albo dwa xd) Grzecznie podziekowalem- szukam dalej,moze cos sie trafi xddd #pracbaza #oswiadczenie
@WatluszPierwszy miejsce biurowe kosztuje,umowy podpisane... Inna sprawa,ze niestety,ale wiekszosc ludzi nie potrafi odpowiednio organizowac pracy z domu i nie wiem- beda w tym czasie kupowac plytki w leroy merlin.
Prace mam malo wymagajaca,kasa jest w miare,ale dobija mnie psychicznie- wolalbym po prostu robic cos innego,najchetniej do sprzedazy ubezpieczen( ale zdalnie,bo mam swinski ryj i spierdolenie spoleczne) albo underwritingu( moje marzenie)- w tym drugim nawet mialem rozmowy( godzilem sie na najnizsze stawki i obowiazki juniorskie,byle tylko zaczac)- ale wiekszosc chce placic stawki juniorskie,a miec zatrudnionego kogos z doswiadczeniem eksperckim xd
Zaloguj się aby komentować
Pojawi sie jeden komentarz pod wpisem i dodaje dżemu do tego serka ze szczypiorkiem i jem ten crosover
#gownowpis #jedzenie #gotujzhejto #pletwalztwarogu #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Wpadł wczoraj @TyGrySSek więc zabraleygo na śmieciowe żarcie tak jak lubi.
#koty

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wreszcie bez dziur i dziwnych wtrąceń żużla w samym środku XD
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
W końcu zaczynają pojawiać się rzetelne artykuły
5,5 tys. ludzi zarabia ~10 mld zł, np. budżet na całą Policję wynosi 20 mld zł
https://www.gazetaprawna.pl/biznes/zdrowie/artykuly/11264064,nawet-56-tys-lekarzy-moze-zarabiac-ponad-100-tys-zl.html
#lekarz100k #wiadomoscipolska #afera #szpital

Zaloguj się aby komentować
https://wit.pwr.edu.pl/aktualnosci/odra-5-komputer-kwantowy-dla-polskiej-nauki-425.html
i ta nazwa
#komputery #ciekawostki #technologia #polska
Zaloguj się aby komentować
Bądź mną, oddaj auto do blacharki (czytaj wcześniejszy wpis o stłuczce)
dostaje civica w sedanie jako zastępcze, kurde siadam
o boże jak nisko, człowiek odzwyczaił się od jeżdżenia niskimi samochodami XD
to wytak_zyjecie_mem.jpg
dobra jedziemy, jeszcze tylko telefon podłączyć, szukaj wejścia USB przez dobre 10 minut, odkryj co w tym temacie odjaniepawlili Japończycy, szanuje
już w domu> parkuje, ojj czuje dobrze człowiek, zapomniałem jak to jest mieć auto z promieniem skrętu Japończyka <3
Pojedz na zakupy, otwieraj bagażnik, o cie hui tuż to można wynajmować jako mikroapartament
jedna torba z zakupami, wsadzę tam głębiej w końcu mam gdzie, i cyk po drugą do koszyka
<jeb> rozbrzmiał głuchy huk
jak nie przyjebałem łbem o zamek klapy bagażnika
Aż mi się jasno zrobiło, kurła aż niucha po czole pociekła
yebane sedany,
jak widać, nie trzeba upadać, by sobie głupiego łba rozwalić
#gownowpis #motoryzacja troche #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Moskwa w płomieniach #rosja #wojnawnaukrainie #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Chciałbym zaprezentować swój ostatni model w ramach #modelarskarzeznia Jest to Sud Aviation Vautour IIN – francuski dwumiejscowy taktyczny myśliwiec bombardujący. Model w skali 1:72 od Special Hobby (72412). Maszyna w barwach jednostki myśliwskiej 2/6 „Normandie-Niemen” Francuskich Sił Powietrznych, stacjonującej w 1960 roku w Oran-la Sénia w Algierii. Relację budowy można znaleźć na powyższym tagu
#modelarstwo #hobby





Zaloguj się aby komentować