A więc tak wygląda przyszłość technologii: leasing konsoli. W sumie to nie wiem co o tym myśleć. Niby nieopłacalne, ale można wykupić potem konsole albo upgrade zrobić. Do tego w najtańszej opcji to są grosze. #gry #ps5

A więc tak wygląda przyszłość technologii: leasing konsoli. W sumie to nie wiem co o tym myśleć. Niby nieopłacalne, ale można wykupić potem konsole albo upgrade zrobić. Do tego w najtańszej opcji to są grosze. #gry #ps5

@Sveg
Do tego w najtańszej opcji to są grosze.
Tia. Takie grosze, że podpisując leasing na 3 lata wydajesz tyle ile na certified refurba już teraz (albo niewiele mniej od nowej), a w wersji 12 miesięcznej wydasz tyle w 20 miesięcy xD To już lepiej kupić konsolę i wtedy zatrzymać, zwrócić albo zrobić upgrade przez sprzedaż starej i zakup nowej.
Jako wypożyczenie to jeszcze ma sens. Ogarnąć płytki od znajomych, wziąć na miesiąc dwa i zrobić sobie maraton exów. Jak wejdzie do Polski to sam tak pewnie zrobię. Ale jako główny sposób "posiadania" ma to zero sensu.
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy temat hejtolajnanyłej przypomniał mi historię koleżanki z pracy mojej żony. Poszła na wizytę do ginekologa, siada na fotel, lekarz zagląda i mówi:
- O ho ho, ale się Pani wystroiła...
Koleżanka nie wiedziała o co gościowi chodzi, zerka w dół i ... widzi, że ten dezodorant, którym sobie psiknęła w majty tuż przed wyjściem z łazienki to był jednak brokat w spraju do włosów w kolorze złotym.
Tak, zmieniła później lekarza.
#heheszki
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Propo zarobków lekarzy wyobraźcie sobie, że to gówno wypływało bardzo powoli i wiele z tych patologii było tolerowanych latami, natomiast sami lekarze zachowali się na tyle kumato, że nikt na lewo i prawo nie chodził i nie chwalił się ile zarabia na waleniu w c⁎⁎ja, a do tego pilnowali, ile osób może dostać się do koryta.
Tej umiejętności nie nabyli programiści, którzy swego czasu dookoła puszczali w eter info, że w sumie to oni pracują 2h, walą klientów w c⁎⁎ja, płacą im za to 15-20k i jest sielanka, eldorado i każdego zapraszają do zawodu, dając tysiąc wskazówek jak się nauczyć ich fachu xD W efekcie jest płacz, że skomplikowane rekrutacje, brak miejsc pracy, ogromna konkurencja i tak dalej.
#programista15k #gownowpis #praca #pieniadze
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Takiego wielkiego śledzia to ja jeszcze nie widziałem!
#niewiemjaktootagowac #wielorybytonieryby #islandia




Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś jarał szlulgi regularnie w mieszkaniu to jest to już nie do odratowania? Powiedzmy, że przez np 5 lat. #remontujzhejto #mieszkania
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Uff, to nie po mnie
#poznan @dradrian_zwierachs coś wiesz?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#kryptowaluty #scam właśnie odebrałam telefon. Z holenderskiego numeru. W języku polskim. Średnia jakość połączenia, możliwe że rozmówca z akcentem wschodnim. Z informacją że mam do odebrania pieniądze z krypto waluty . I teraz nie wiem co myśleć. Dobra niby wiem, tylko że jest ALE.
Kiedyś miałem konto na Binance, w związku z wycofaniem z Holandii krypto, doszło do transferu zasobów z Binance na inną giełdę. I nie mam tam dostępu. Mój numer telefonu (lokalny) nie lata po Tinder itp i nie ma do mnie połączeń z ofertami scamowymi. Poważne pytanie: czy podanie numeru konta typu revolut umożliwia obrabowanie mnie?
Kiedys już miałem podobny telefon w języku angielskim, z pewnego powodu połączenie przerwałem. Z podobnego powodu sam nie dokończyłem transferu środków.
Czy miał ktoś podobne doświadczenia?
@Analnydestruktor kupowałeś coś na aliexpress albo używałeś nr. tel. do zarejestrowania się np, podczas instalacji kamerki do monitoringu albo jakiegoś smart-gniazdka?
Soft do nich często prosi o zgodę na dostęp do twoich danych, trzeba wszystko ręcznie wyłączać za każdym razem, a tych firm było z 600 albo i 900 raz.
Jak u chińczyków jest z uczciwością to wszyscy wiemy, a logowanie się przez nie konto z hasłem, a nr. tel jest co raz częstsze.
Zaloguj się aby komentować
Heh kuwa starosc, kolejny ząb out i tera przymusowa pauza od sportu, anytbiotyk wjezdza - sie mlody dentist meczył 40 minut XD #zalesie #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj kupowałem słuchawki w sklepie typu Orange/T-Mobile i typ kasjer klikał z 30 raz myszką coś na komputerze zanim mi pozwolił zapłacić. xd
#sklep #pamietniczek

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jezu ale mi głupio. Prywatnie jestem strasznym dzikusem. Jeżeli ktoś obcy do mnie podchodzi na ulicy, na przystanku, w sklepie i zagaduje - co na Podlasiu jest normą - to jeżę się jak kot i zbywam tą osobę, ignoruję albo udaję że nie słyszę. Nie wiem dlaczego tak mam, ale tak mam, że nie potrafię zwyczajnie odpowiedzieć - a już tym bardziej pozytywnie. Dlatego jak ktoś mnie nie zna, to pierwsze co o mnie myśli - ludzie co za gbur.
Dziś pojechałem do zegarmistrza. A tam kartka, że chłop tego dnia akurat będzie o 11.30, a nie o 10.00 jak zwykle. Patrzę na zegarek z oberwanym paskiem, a na nim 10.50. No nic, nie będę stać pod drzwiami 40 minut. Poszedłem do Biedry popatrzeć na bibeloty. A tam nie ma działu z bibelotami, sama spożywka. No trudno. Wchodzę do Black Red White, by popatrzeć na zupełnie mi niepotrzebne meble, a tam nic ciekawego. Zostało jeszcze 20 minut.
O jest lodziarnia! Poszedłem, kupiłem sobie 2 gałeczki, wychodzę zadowolony. Podchodzi do mnie jakiś stary, łysy, gruby facet. Z twarzy podobny zupełnie do nikogo, zwykły, przeciętny, nic specjalnego. Nie menel, nie zajechany życiem bezdomny. Normalnie ubrany.
Od razu wiedziałem, że coś jest nie tak, bo ja szedłem chodnikiem, a on przechodził przez pustą ulicę i wołał do mnie "przepraszam". No to się zatrzymałem, a on zatrzymał się na środku jezdni. Tyle mi wystarczyło, by wiedzieć, że nie będzie pytać o drogę czy godzinę, a zwyczajnie czegoś chce.
I on do mnie mówi - Czy mógłby mi Pan kupić loda, bo nie mam pieniędzy. Widać, że chłop się stresował, bo miał taki tik nerwowy, że jak mówił to szybko kręcił kciukami wokół palców wskazujących, na co od razu zwróciłem uwagę. I ja też się zestresowałem i zamiast nawet kulturalnie odmówić, to tylko nawarczałem na niego, że "są odpowiednie instytucje od pomocy".
I głupio mi się zrobiło. Mogłem mu tego loda kupić. Ale cóż. Jestem dzikusem.
#truestory
Nie poznasz motywów tych ludzi. Ja naciełam się na życzliwość ludzką zbyt wiele razy. Czasami dochodziło do absurdalnych sytuacji, że podchodził do mnie człowiek drugi raz, abym znowu kupiła mu picie. Zapomniał, a ja się poczułam wyruchana mentalnie. Kolejny raz facetowi zrobiłam zakupy bo prosił, dałam mu cała torbę, mimo że nie miałam sama dużo kasy bo liceum. Po 30 minutach zobaczyłam jak za moje produkty zbiera kasę wśród innych bezdomniaków. Ostatnio powiedziałam dość, nigdy więcej. Dopiero jak poznam szerszy kontekst. Nie czuj się odpowiedzialny za sytuację człowieka, którego nie znasz. Postaraj się przygotować na następny raz przygotować tekst, który będzie w zgodzie z Tobą.
Zaloguj się aby komentować
W zwiazku z tym, ze skladka zdrowotna nie wystarcza na pokrycie kosztow NFZ, panstwo dorzuci od siebie w tym roku drobne 26000000000 (26 mld) PLN. Jest to o 16 mld wiecej, niz planuje sie dolozyc do gornictwa. Jako ciekawostka, ponizej kwoty za poprzednie lata.
Wychodzi na to, ze jezeli chodzi o obciazenie budzetu panstwa, ci znielubieni gornicy to pikus przy lekarzach.
#lekarze #gornictwo

Zaloguj się aby komentować