Zdjęcie w tle
StaryMokasyn

StaryMokasyn

Koneser
  • 16wpisy
  • 181komentarzy
Cześć Tomki i Tośki z tagi #perfumy
Ma ktoś odlać CK one oraz Acqua do gio? Chciałbym sprawdzić te zapachy zanim wydam większe pieniądze.
nigerian_prince

@StaryMokasyn Szczerze to spodziewam się, że takie taniochy to raczej nikt nie odlewa w ilościach na testy. Kiedyś kupowałem próbki z odlewkiperfum i było spoko, oczywiście sporo drożej za mililitr niż w przypadku całej butli, jednak nawet 2 ml można było dostać w fiolce z atomizerem.

Zaloguj się aby komentować

Widziałem, że jest tu paru amatorów boskiego paprykarza. Podzielę się z Wami moim ulubionym sposobem jedzenia tego daru niebios.
Paprykarza Szczeciński z oliwkami, cebulką i kapka oliwy z oliwek. Do tego bułeczka własnego wypieku.
Smacznego dla mnie.
#jedzzhejto
#paprykarz
440d55e0-073a-410c-8f51-05c6d9e40339
Topia

Ale paprykarza, to ty rób sam!

W Szczecinie w różnych knajpach jest jako przystawka paprykarz swojego wyrobu. Czasem nawet jako czekadełko.

Utylizejszyn

@StaryMokasyn Panie, to danie za 50 zł do wódeczki

Gadu_gadu

Namówił. Sprawdzę dzisiaj na kolację. Tak się składa, że zakupiłem ten niebiański kąsek dzisiaj.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
A pochwalę się.
Przed Państwem królik w śmietanie!
Metafizyczne danie!
Na talerzu nieco nadgryziony juz.
af0384ec-a58c-4321-a08e-f4157fab6874
0dbbb4c7-fe97-4a7a-8329-8363f0aed437
vredo

Znowu jedzenie i jedzenie aż się człowiek głodny robi. Nie możecie spamować jakimś dziadostwem jak na wykopie? Smacznego.

StaryMokasyn

@vredo a dzięki już zjedzone, reszta na jutro

vredo

@StaryMokasyn Nic się nie może zmarnować - czego nie dasz rady zjeść dziś - zjedz jutro. Albo nawet pojutrze, jestem eko

Zaloguj się aby komentować

#hejto co to za dziwne reklamy się pojawiają? O śniadym księciu albo milionerze ze stanów to rozumiem ale pan M?
A jeszcze co do reklam na portalu to niekiedy wyświetlają się w sposób zasłaniający treść.
Tak tylko zgłaszam.
ac082857-b2b4-4800-ad70-c4d83b3fa568
wombatDaiquiri

@StaryMokasyn a to nie jest do tej samej grupy docelowej co grupy sponsora tytularnego tego znamienitego portalu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

StaryMokasyn

@wombatDaiquiri a ja nie wiem, osobiście tej osoby nie wspieram a i w grupie wiekowej wyborców nie jestem. No i trochę mnie skręca kiedy rano do kawki zamiast coś wartościowego to mi się ta facjata wyświetla.

Sweet_acc_pr0sa

@StaryMokasyn jeszcze ta mina w stylu "no dogadałem się z pisem, i co mi zrobicie"

Zaloguj się aby komentować

Cześć.
Tak jak obiecałem wpis podsumowujący co i jak się dotychczas stalo. Jeśli będą jakieś pytania na które znam odpowiedź to odpowiem. TLDR z podsumowaniem na końcu.
Tak jak pewnie już wiecie, na 5 dni przed zabiegiem pobrania komórek zacząłem brać zastrzyki ze środkiem pobudzającym produkcję komórek macierzystych. Ze skutków ubocznych miałem ogólne zmęczenie, ból pleców i mięśni. Było to nieprzyjemne, ale dwa apapy po zastrzyku pozwalały normalnie funkcjonować. Nawet na imprezie rodzinnej byłem, co prawda na trzeźwo, ale zaliczone
Na zabieg pobrania stawiłem się wcześnie rano o własnych siłach, więc mogę spokojnie stwierdzić, że ta część, choć nieprzyjemna- jest do przeżycia.
Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej w moim przypadku trwało dwa dni. Niestety, mój organizm nie wytworzył wystarczającej ilosci po 9 zastrzykach i musiałem dobrać dwa dodatkowo, czyli wieczorem po zabiegu i rano przed.
Cały czas myślałem, że na zabiegu będę sam (nie wiem czemu w sumie), a tymczasem pierwszego dnia był ze mną jeden kolega, drugiego zaś dwóch.
W tym miejscu serdeczne pozdrowienia dla nich, fajne chłopaki, pozytywny przekaz leci.
I tu ciekawostka- wszyscy braliśmy ten sam specyfik w zastrzyku, ale było różne dawkowanie, np jeden z kolegów ostatnia dawkę miał nieco zwiększoną. Nie wiem od czego to zależy, pewnie jakiś lekarz się wypowie.
Co do samego zabiegu mogę go podsumować jednym slowem- nuda
Gdyby nie wspaniała Pani pielęgniarka ( jeśli to Pani czyta to gorąco pozdrawiam i dziękuję za kocyk ) to chyba bym tam zszedł z nudów.
Jak to wygląda: siada się w dużym wygodnym, regulowanym fotelu, wenflon w rękę lewa i prawa, podłączenie rurkami do maszyny separacyjnej stojącej obok i... 5h leżenia prawie w bezruchu. Pierdolca można dostać. Oczywiście jeśli ktoś ma lepszą produkcję komórek wychodzi po 3-4h, ale u mnie trwało to dokładnie 5. Plus godzina czekania na wyniki, plus godzina zanim podłączą, etc, no 7h trzeba spędzić.
Po wszystkim dostaje się komplet wyników, broszurkę o tym jak i kiedy można się skontaktować z biorca, książkę z historiami dawców i biorców, no i oczywiście legitymację dawcy i znaczek. Niestety bez pompy- żadnych kwiatów, wywiadów ani uścisków dłoni. Ale i tak fajnie.
Podsumowanie+TLDR
Nieprzyjemności ograniczają się do paru zastrzyków, grypowych objawów, wkloc wenflonami i spędzeniu paru godzin w pozycji siedzącej. A przyjemności? Możliwość uratowania komuś życia.
I to jest w tym najważniejsze.
Wołam osoby które chciały być wołane
@3379338
@Thomash80
@kajak98
@Pleonazm
@zuchtomek
3b3d8612-0b07-4326-9698-68d9e96776a9
Zielczan

@StaryMokasyn a mozna miec inaczej ulozone rece? Np jakbys chcial w te pare godzin pograc na switchu czy cos?

StaryMokasyn

@Zielczan teoretycznie tak. Natomiast wenflony są na tyle długie, że każde mocniejsze zgięcie w łokciu powoduje zaburzenia przepływu krwi, alarm na urządzeniu i zatrzymanie pomp. Czyli w praktyce ręką podłączona bezpośrednio do maszyny właściwie nie ruszasz (moja lewa) a drugą tylko w ograniczonym zakresie.

Pleonazm

Brawo! Trochę jestem zdziwiony, że dają namiary na biorcę . Opowiadaj dalej jak się czujesz i czy dojdzie spotkania z ocalonym. Jesteś bohaterem!

StaryMokasyn

@Pleonazm nie dają, gdzie masz takie info?

W ciągu 2 najbliższych lat nie mogę się skontaktować z biorca bezpośrednio, jeśli chce napisać to wszystko cenzuruje DKMS. Po tym czasie istnieje możliwość spotkania jeśli biorca i dawca będą chcieli.Natomiast dostałem info, że biorca w moim wypadku to dorosła kobieta. Z Polski. Jak to czytasz to dużo zdrowia

Pleonazm

@StaryMokasyn biję się w pierś. Źle zrozumiałem tekst czytany . Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie

Zaloguj się aby komentować

Czołem.
Dzisiaj było pobieranie komórek.
Wpis z rana
https://www.hejto.pl/wpis/lecimy-z-koksem
Z rzeczy nieprzyjemnych to wkłucia i lekkie drętwienie, poza tym wszystko super.
Niestety, mój organizm nie wyprodukował wystarczającej ilości komórek dlatego jutro z rana powtórka.
Jutro też postaram się napisać podsumowanie mojej przygody z oddawaniem i jakie są perspektywy na poznanie biorcy.
Jeśli ktoś chce być wołany do wpisu podsumowującego to proszę tutaj się zgłosić. Na razie wołam
@3379338
@Thomash80
@kajak98
@Pleonazm
55f75730-54b4-4254-ab5c-3c6b0862fe91

Zaloguj się aby komentować

Cześć.
Pierwsza szpryca za mną.
Zgodnie z zaleceniami lekarza mam przyjmować lek na "porost" komórek macierzystych przez najbliższy czas aż do pobrania. Codziennie rano i wieczorem. Więc do porannej kawki ampulkostrzykawka zamiast ciasteczka.
Smacznej kawusia życzę
@3379338
@Thomash80
@kajak98
@Pleonazm
Aha. Wśród działań niepożądanych jest gorączka, biegunka, wymioty, nudności, zmęczenie, kaszel, zaburzenia snu, ból, osłabienie... Dużo i nie chce mi się pisać.
No zobaczymy jak będzie.
2bea8198-59f3-4683-977d-d7c10454da89
bishop

@StaryMokasyn tak, 2 lata temu. Jakbyś miał jakieś wątpliwości to pisz :)

StaryMokasyn

O proszę! Więcej tutaj dawców! Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Macie kontakt z biorcami?

5PM

Oddawałem we wrześniu z krwi, zabieg troszkę trwa, nwm z 3/4 godzinki nie jestem pewny. Komórki trafiły za ocean, bardzo prawdopodobne że jest to moja rodzina z którą nie mam kontaktu więc ewentualnie poznam tę osobę dopiero za 2/3 lata

Zaloguj się aby komentować

Cześć.
Wczoraj byłem na badaniach wstępnych. Mają one ostatecznie zakwalifikować dawce i upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. W moim przypadku trwały one od 7 do 11, co jest podobno bardzo dobrym czasem.
Ale po kolei.
Zgłosiłem się do kliniki w terminie ustalonym wcześniej. Przemiła Pani koordynator DKMS zaprowadziła mnie do niewielkiego pokoju zabiegowego, gdzie najpierw odbył się wywiad z lekarzem- pytania o stan zdrowia mój, rodziców i rodzeństwa, dużo podpisywania papierów, a później pobranie krwi przez pielęgniarkę (trochę jej było; krwi, nie pielęgniarki) Następnie w osobnych pomieszczeniach EKG, RTG i USG brzucha. Wszędzie byłem prowadzony, wszyscy byli bardzo uprzejmi i właściwie nigdzie nie czekałem dłużej niż 10min. Wszystkie swoje rzeczy osobiste mogłem zostawić w pokoiku- dostałem do dyspozycji klucze.
Podczas rozmowy z lekarzem mogłem pytać o wszystko co dotyczylo pobrania komórek. W ogóle na każdym etapie wszyscy byli bardzo pomocni.
Na samym końcu dostałem zestaw zastrzyków które mają zwiększyć produkcję komórek macierzystych wraz z instrukcją jak i kiedy je stosować. Dostałem też zwolnienie na ten dzień z pracy i skierowanie do gabinetu zabiegowego jeśli miałbym problemy z wkłuciem.
Co dalej?
Czekam na telefon z DKMS potwierdzający że wszystko jest ok. Po potwierdzeniu szprycuje się specyfikiem na wzrost komórek przez 5 dni i lecę na pobranie.
Co może pójść nie tak?
Na tym etapie- tylko jakieś ukryte choroby bądź infekcje, które przechodzę bezobjawowo. Na miejscu nic nie wyszło, więc jeszcze sprawdzenie krwi.
Z tego miejsca chce pozdrowić całą ekipę która mnie obsługiwała, podziękować za profesjonalizm i uprzejmość. Kto ma wiedzieć ten wie
W załączeniu zdjęcie fragmentu pokoiku zabiegowego. Urzekły mnie balony.
Wołam osoby które chciały
@3379338
@Thomash80
@kajak98
@Pleonazm
5d419a59-19d6-4b8e-bb4f-1b5acb586adc
kajak98

Doceniam to co robisz, powodzenia! 🥰

Pleonazm

Super robota! Ja niecale 2 tygodnie temu dostalem już potwierdzenie rejestracji więc piąteczka dla Ciebie czyli kapitana w drużynie.


Pamiętaj proszę by wołać dalej!

3379338

Informuj na bieżąco. Pozdro

Zaloguj się aby komentować

Cześć.
Na początku nawiązanie do wpisu poprzedniego
https://www.hejto.pl/wpis/w-nawiazaniu-do-tego-2
I od razu update: dostałem telefon niedawno, wszytko jest na odpowiednich torach. W sensie, że szanse na zostanie dawca są na prawdę wysokie. Badania wyszły dobrze, zgodność też. Na koniec maja będę miał dokładniejsze badania w klinice w mieście wojewódzkim najbliżej mnie.
I, jeśli wszystko ze mną i z biorca będzie ok, w połowie czerwca oddaje komórki macierzyste metoda "filtracji". Pobranie z biodra w tej chwili nie jest konieczne, raczej jako opcja jeśli biorca będzie miał komplikacje. Wcześniej mam brać zastrzyki na zwiększoną produkcję komórek, co może dać objawy grypowe, jednak bez zarażania. Jeśli będę potrzebował L4, noclegu, zwrotu kosztów przejazdu, posiłków, etc. to bez problemu na podstawie fv/paragonów.
Mam już umówione terminy na wszystko.
Postanowiłem, że przez najbliższy miesiąc bardziej o siebie zadbam, żeby mieć pewność, że wszystko przebiegnie pomyślnie.
Żeby nie było, że sciemniam- załączam parę materiałów, które dostałem z DKMS.
Wołam osoby które chciały
@3379338
@Thomash80
@kajak98
618b776f-5023-4162-a142-7d18a9e07c19
c427e1cf-29e7-4247-96ec-94dd75a501c3
Pleonazm

Grom srogi leci. Brawo! Wołaj koniecznie jak się sprawa dalej bedzie rozwijać. Jest motywacja by o siebie zadbać.

green-greq

Też tak miałem, badania wszystkie ok, byłem "zarezerwowany" na 3 miesiące ale koniec końców nie zostałem dawcą. Minęły 3 miechy, zadzwoniłem się spytać co się dzieje to powiedzieli że nie mają informacji czy może pacjent dostał od innego dawcy czy jego stan nie pozwolił na transfuzję także nie wiem czy stety czy niestety. Ale w twoim wypadku trzymam kciuki !

Letara

To na prawdę nie jest finansowane z Ministerstwa Zdrowia tylko ogarnia to jakaś prywatną fundacja (przedostatni akapit)? Japierdole, gdzie my żyjemy

Zaloguj się aby komentować

Pytanie z cyklu może głupie może mądre nie wiem:
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w pracy z Japończykami?
Dostałem ofertę pracy w firmie japońskiej, kadra mieszana pl/jap.
Obawiam się jednak o ich umiłowanie zapierdolu i presję jaka może być wywierana.
Mam czego?
#pracbaza #praca #kiciochpyta
obibok

@StaryMokasyn Słyszałem, że pierdzą bez obciachu. Serio

shack_my_kak

@obibok Chińczycy, i do tego bekają. Niestety byłem tego świadkiem ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽

shack_my_kak

@StaryMokasyn No raczej nie zapierdol. U nich w dobrym tonie są drzemki w ciągu dnia i to w pracy ( ͡o ͜ʖ ͡o)

argonauta

Nie wiem jak w tym przypadku, ale słyszałem, że jak Koreańczycy przyszli do Danwoodu to nie mogli zrozumieć ile w Polsce mamy wolnego i że ludzie pracują tylko 8h. Trochę chyba nie ogarniają, że u nas nie ma drzemek w pracy i liczy się wydajność a nie godziny spędzone za biurkiem :P

StaryMokasyn

@argonauta

Pracowałem z Koreancami, dosyć specyficznie. Ale koniec końców całkiem nieźle się z nimi robiło. Nie wiem natomiast jak z cesarskimi. Firma raczej średnia wielkościowo, przemysł, miasto powiatowe. Z drugiej strony mam porównanie do korpo z europejskiego kręgu. No i mam propozycję od Jankesów.

Zaloguj się aby komentować

W nawiązaniu do tego wpisu
https://www.hejto.pl/wpis/hejo-chcialem-sie-pochwalic-ze-zostalem-wytypowany-jako-potencjalny-dawca-szpiku
Na początku tygodnia miałem pobranie próbek krwi. Wyglądało to tak, że dostałem telefon z fundacji w celu umówienia terminu pobrania krwi. Dokładnie miejscem i godzine, jak mi pasuje. Do szpitala w mojej miejscowości DKMS wysłał kopertę z fiołkami. Stawiłem się na godzinę, kontrola dowodu, myk myk i po sprawie. W sumie ok 30ml krwi.
Dosłownie chwilę temu otrzymałem mail Z DKMS, że badania są OK i teraz czekamy na decyzję z kliniki Biorcy. Może to potrwać do 3 miesięcy i nie jest to jednoznaczne z tym, że finalnie to ja podam komórki. Może się jeszcze dużo zdarzyć ale jestem dobrej myśli.
Wołam osoby które chciały
@3379338
@Thomash80

Zaloguj się aby komentować

Hejo. Chciałem się pochwalić, że zostałem wytypowany jako potencjalny dawca szpiku. Właśnie wypełniłem ankietę medyczną. Oczywiście nic nie jest przesądzone, ale mam nadzieję, że uda mi się komuś pomóc. Trzymajcie kciuki, przede wszystkim za biorce!
3379338

Gratulacje. Nie wahałbym się ani chwili jeśli mógłbym pomóc. Pisz jak się sprawa potoczy dalej.

biskitus

Gratki! Jestem potencjalnym dawcą od kilku lat ale jeszcze nie miałem bliźniaka. Nie wiem czy to dobrze czy nie ;-)

KHOT

@StaryMokasyn gratki, zazdraszczam. Ja już 12 rok czekam aż się trafi zgodność.

projektant_doktorant

@KHOT I idealnie dla wszystkich by było, gdybyś się nie doczekał. Bo to by znaczyło, że nie byłoby chorych - ergo biorców.

StaryMokasyn

@projektant_doktorant szkoda, że nie żyjemy w świecie idealnym.

Zaloguj się aby komentować

Właśnie skończyłem #tlou2
I mam mieszane uczucia.
Z jednej strony wspaniała historia.
Wszedłem w nią właściwie z takim samym zaangażowaniem jak w część pierwsza.
Było trochę dłużyzn, ale bawiłem się bardzo dobrze a świat i zwroty akcji wciągnęły mnie przeogromnie.
Z drugiej strony spodziewałem się domknięcia historii. Tymczasem pozostał pewien niedosyt. Nie chce spojlerowac, ale dla mnie pozostawienie takiego zakończenia nie dopełnia opowieści. Jakie są Wasze odczucia po tym?
#tlou #gry
StaryMokasyn

@Felidiusz niespełnione nadzieje- lepiej bym tego nie określił! Rzeczywiście spodziewałem się po tej grze zamknięcia a jest tak jak piszesz, wrażenie bezsensu, wszyscy są skrzywdzeni. Flashbacki mi się podobały bo pokazywały zawiłość relacji Joela i Ellie po jedynce.

StaryMokasyn

@Janusz_Nosacz no ostatnie etapy polegają w zasadzie tylko na parciu do przodu i można je tak przejść. Ale nie zakłóca mi to odbioru gry.

Janusz_Nosacz

@StaryMokasyn no i wiesz, jednak klikerzy w jedynce to było wyzwanie. W dwójce już nie widziałem takiego wyzwania na tym gameplay. Parę fajnych momentów było, ale czy to robi całą grę? Mam wątpliwości.

Zaloguj się aby komentować