Dobrze się zapowiada, może być rekord.
#polityka #wybory


"Powiedziałem wejdź, nie stój tam"
Dobrze się zapowiada, może być rekord.
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo, kochani moi,
Poszukuję papierowego wydania "Drugiej Wojny Czeczeńskiej" Anny Politkowskiej.
Jeżeli ktoś posiada tą pozycję i byłby skłonny odsprzedać to będę dozgonnie wdzięczny.
#literatura #rosja #dziennikarstwo #ksiazki

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio odczuwam niedosyt literatury postapokokaliptycznej. Uprzejmie proszę szanowne grono o polecenie książek pełnych szarej, smutnej i ubogiej w filtry i amunicję rzeczywistości.
Od siebie polecam "Aleję Potępienia" Rogera Zelaznego, "Drogę" Cormaca McCarthyego oraz oczywiście wszystko co stworzył Dimitri Głuchowski.
#ksiazki #literatura #postapo

@ikran__makto odpaliłem kiedyś audiobooki jego książek i Chrystusa panie, jakie to bylo gówno xD Tysiąc razy powtarzane jakie te wschodnie chlopaki są męskie jaka ta wschodnia technika cudowna, a zachód ch⁎⁎⁎wy xD nawet nie podchodź xD
Ale jeśli ktoś zna książki innych autorów w uniwersum stalkera błagam dajcie znać
Zaloguj się aby komentować
Właśnie na BP spotkałem Pawła z Warszawy xD
Chwilę sobie pogadaliśmy, pokazał mi pęknięcia na zderzaku po sarnie, ogólnie fajna niespodzianka przy niedzieli.
#kononowicz
Zaloguj się aby komentować
Szukam na wieczór jakiegoś filmu w tematyce UFO, mile widziane starsze produkcje dostępne na YT, Netflix lub Prime byle nie komedie. Polecicie coś fajnego?
#filmy

Zaloguj się aby komentować
Ostatni papież nosząc to imię czyli Leon XIII jest najstarszą osobą(ur. 1810) uwiecznioną na filmie. Był on papieżem który otworzył naukowcom dostęp do archiwum Watykanu. Ponadto ciepło odnosił się to ruchów demokratycznych i był on orędownikiem idei chrześcijańskiej demokracji.
#katolicyzm #historia
Zaloguj się aby komentować
Stawiam na kardynała Pizzaballa albo Turksona!
Tak czy tak Habemus Papam!
#katolicyzm
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję porady od szanownych kolegów, zamierzam w to lato zabrać się za spinning ale jestem totalnym nowicjuszem.
Lepiej będzie pierwszy zestaw złożyć na okonia czy na szczupak?
Jaki ciężar wyrzutowy kija i rozmiar kołowrotka powinienem rozważyć w obu przypadkach?
Będzie łowione na jeziorach i dużych rzekach(Wisła głównie), wyłącznie z brzegu.
Czy macie jakiś konkretny sprzęt godny polecenia? Na co warto zwrócić uwagę?
#wedkarstwo

Na okonie inna i na szczupaka inna. Nie da rady inaczej :-) Ja próbowałem zacząć od uniwersalnej no i nie da się. Którą wybrać - to zależy jakich ryb jest koło ciebie więcej. Na okonie mogę polecić Savage Gear SG2 Ultra Light Game 271cm 2-10g u mnie się sprawdza. Jeśli będziesz łowił z brzegu raczej kup sobie dłuższe wędzisko (myślę, że min. 240 cm), będzie łatwiej rzucać, zwłaszcza lekką przynętą.
Zaloguj się aby komentować
Piekę 3 chleb w tym tygodniu xD Niech rośnie bydlak duży.
PS: Jaką mąkę preferujecie?
#bojowkapiekarska #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Mamy może w naszym gronie jakiś żołnierzy zawodowych?
#wojsko #wojskopolskie
Zaloguj się aby komentować
Oglądam właśnie Rycerzy i scena z workiem z Bożątkiem w brzuchu trolla rozbawiła mnie do łez xD
#walaszek
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś może polecić dobre książki na temat Japonii sprzed ery Meiji? Interesują mnie czasy szogunatu i wojen domowych.
#historia #japonia
@Merkury po polsku nic specjalnego nie widzę, po angielsku możesz się wspomóc takim linkiem: https://www.reddit.com/r/Samurai/comments/1e00tia/best_books_about_shogunatesamuraifeudal_japanese/
@bojowonastawionaowca https://lubimyczytac.pl/cykl/25604/musashi Link dla tego jednego człowieka który przez przypadek trafi tu za kilka lat z tym samym problemem
Zaloguj się aby komentować
W ramach delikatnego podbicia oszczędności kupił wczoraj swoje pierwsze srebrne monety!
Jak następnym razem będę miał wolną gotówkę to wleci 1/10 uncji złota.
#inwestycje #oszczedzanie

Zaloguj się aby komentować
Ta seria memów z sąsiadami nigdy mi się nie znudzi.
#memy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Najbardziej wyraźnym sygnałem że nie należę już do młodzieży jest to że mam ulubioną aptekę i farmaceutkę...
#gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym wam dziś podrzucić polską wersją Ay Carmela, pieśni republikańskiej z czasów hiszpańskiej wojny domowej. Świetne wykonanie które w pełni oddaje ducha oryginału.
#muzyka
Zaloguj się aby komentować
Amazon popierdoliło. Jak kupowałem wczoraj to dostawa miała być na czwartek. Czyżby celowo kapitaliści ograniczali ludowi dostęp do myśli socjalistycznej?
#ksiazki #amazon

@Merkury świat książki mówi, że wysyłąją w 10dni
Empik też - https://www.empik.com/homage-to-catalonia-orwell-george,p1267255624,ksiazka-p
@Merkury Anuluj zamówienie na Amazonie (po przesunięciu daty na pewno możesz to zrobić z ich winy) i weź może Empik z dostawą do salonu i płatnością przy odbiorze. Ja książki po angielsku zacząłem kupować w Empiku bo są często tańsze niż w innych księgarniach i mogę wybrać płatność przy odbiorze przy kasie
Zaloguj się aby komentować
Trzeba coś pomyśleć nad tymi rangami.
Czemu po tak zaszczytnych tytułach jak Sum, Tytan i Kosmonauta jest jakaś marna Osobistość? (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#rangi

Zaloguj się aby komentować
Takim małym sukcesem się pochwalę. W 3 miesiące z 92kg zjechałem na 85-86kg. Wszystko za sprawą ograniczenia cukrów, tłustych dań oraz regularnymi posiłkami bez podjadania. Chłop szczęśliwy ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#odchudzanie
Zaloguj się aby komentować