Dzisiejszy mecz Iga Świątek [2] vs. Caroline Garcia [9]
ćwierćfinał China Open (WTA 1000):
https://doods.pro/e/kmua4eivrz9o
#matchreplay #sport #mecz #tenis #wta #igaswiatek
Dzisiejszy mecz Iga Świątek [2] vs. Caroline Garcia [9]
ćwierćfinał China Open (WTA 1000):
https://doods.pro/e/kmua4eivrz9o
#matchreplay #sport #mecz #tenis #wta #igaswiatek
Zaloguj się aby komentować
Kolejny #matchreplay dla tych co byli w pracy lub mięli inne zajęcie.
Pierwsze, historycznie spotkanie Świątek (WTA2) z Linette (WTA25)
1/8 turnieju w Pekinie WTA1000
https://www.youtube.com/watch?v=nlO16nslQEQ
#sport #mecz #tenis #wta #igaswiatek #magdalinette
Zaloguj się aby komentować
To uczucie, kiedy niezaszczepiony Djokovic wygrywa nie tylko turniej ale i "strzał dnia" sponsorowany przez Modernę. Covidianom muszą serca z rozpaczy pękać
#heheszki #sport #tenis #covid

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jako że zaczął się właśnie wielkoszlemowy US Open pragnę przypomnieć o nierównościach płacowych jakie są w świecie tenisa. Otóż mężczyźni za tą samą prace dostaną w US Open połowę mniej pieniędzy a raczej dostaną tyle samo pieniędzy za pracę o połowę większą ponieważ muszą rozgrywać 3 setówki zamiast 2 setówek.
Pragnę przypomnieć że WTA, ATP i ITF to są różne organizacje (różne firmy) i nie można mieć pretensji za to że firma A (czyli WTA jest gorzej zarządzana od firmy B (ATP) wobec czego ma mniej pieniędzy na pensje dla swoich pracowników (tenisistek).
Natomiast firma C (ITF) która zarządza turniejami wielkoszlemowymi już jak najbardziej dyskryminuje mężczyzn płacąc im tyle samo co kobietom ale każąc im wykonywać o wiele większą pracę (3 zamiast 2 setów) i nie płaci im za te nadgodziny.
I to jest właśnie ta prawdziwa a nie urojona dyskryminacja w pracy.
#tenis #sport #pieniadze #praca
#lewackalogika #urojenialewakoidalne #dyskryminacja #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet

@4pietrowydrapaczchmur Gdyby patrzeć tylko i wyłącznie na czas pracy, to czy informatyk, czy sprzątacz ulicy, prezes banku i urzędnik powinni mieć dokładnie taką samą stawkę pieniężną (przy założeniu, że pracują tyle samo czasu).
Ale chyba nikogo nie dziwi, że tak nie jest. Czemu? Bo ich praca przynosi zupełnie inne korzyści i na ich podstawie są wynagradzani.
W przypadku tenisa, czyli w zasadzie rozrywki, kluczem jest oglądalność czy też atrakcyjność dla sponsorów. I tutaj jeśli chodzi o oglądalność, to wyniki (przynajmniej za 2018 rok, bo takie mogłem znaleźć) są bardzo podobne: w 2 finałach Wielkich Szlemów wygrywają kobiety, w 2 mężczyźni.
Natomiast znacząca różnica dotyczy zainteresowania mediów, bo tu wyższa jest zdecydowanie w przypadku mężczyzn (pytanie na ile wynikało to z tego, że w przypadku mężczyzn mieliśmy wielką trójkę będącą na szczycie tenisa od wielu lat, a u kobiet w sumie takiego ścisłego mocnego topu nie było)
https://www.signal-ai.com/blog/gender-media-coverage-in-tennis
Można się jeszcze pobawić w zasięgi mediów społecznościowych najlepszych zawodników i zawodniczek, etc.
Niemniej zrównywanie tego do prostego "mężczyźni grają dłużej" jest nielogiczne, podobnie jak nawoływanie do równej płacy dla 4 kobiet wnoszących szafkę na 4 piętro w porównaniu do dwójki mężczyzn robiących to samo. Efekt jest ten sam, więc i płace za wykonaną robotę (wygranie turnieju) z czysto takiego punktu widzenia, jaki przedstawiłeś, powinno być takie samo.


@bojowonastawionaowca oho. Kremovka nowym Nostradamusem
Ale pójdźmy w to:
Może po części masz racje i wina leży również po stronie mediów (które w większości sa lewackie np Eurosport należy do Discovery i to też on wymaga by dane mecze były w danych godzinach np żeby słabszy mecz mężczyzn był w lepszej porze oglądalności przy ustawianiu grafiku meczów przez dyrektorów turniejów) jednak nie zmienia to faktu że ta sama firma (ITF) wymaga by mężczyźni pracowali dłużej za te same pieniądze oraz że to WTA podpisuje takie a nie inne kontrakty i tak a nie inaczej zarządza swoją marką.
Dam mały przykład. Otóż pół roku temu odbyły się finały WTA
https://wykop.pl/wpis/68553907/finaly-wta-prosze-panstwa-osiem-najlepszych-tenisi
WTA w tym roku NADAL nie ma nic podpisanego i zapowiada sie że znów będa szyli coś na ostatni moment. A gdzie tu jeszcze promocja turnieju oraz czas dla kibiców na przygotowanie do wyjazdu na niego?
Wciąż nie wiadomo, kiedy i przede wszystkim gdzie zostaną rozegrane WTA Finals. Rok temu też długo zwlekano z decyzją, aż wreszcie, dopiero we wrześniu, ogłoszono, że najlepsze tenisistki zagrają pod Dallas w Fort Worth w Teksasie. Już sama lokalizacja prestiżowych finałów okazała się nieporozumieniem, a impreza - marketingowym niewypałem. Na dodatek termin WTA Finals kolidował w datą BJK Cup Finals, co bardzo zirytowało tenisistki, m.in. Igę Świątek, która była zmuszona wycofać się z tych drugich zawodów. - Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej jak kalendarz ważnych rozgrywek i dały nam zaledwie dzień na podróż i tak dużą zmianę strefy czasowej - powiedziała wtedy Iga Świątek.
WTA jest po prostu gównianie narządzana i Mouresmo o tym wspominała.
Ale to nadal nie przeszkadza ITF dyskryminować mężczyzn.
ps. ta sama Mouresmo (która chce dobrze dla kobiet i jest dyrektorką French Open) na lepsze godziny i korty ustawiała mecze niżej rozstawionych panów bo przyciągają więcej kibiców.
Przypomnijmy: Amelie Mauresmo jako dyrektor turnieju French Open odpowiedzialna jest za układanie terminarza gier. Zarzucono jej faworyzowanie męskiego tenisa, gdyż w sesji wieczornej, przyciągającej najwięcej ludzi na kort centralny, aż dziewięć z dziesięciu meczów było rozgrywanych przez panów. – Szczerze mówiąc, u pań ciężko znaleźć mecze dnia – broniła swoich decyzji była liderka światowego rankingu. – W czasach, w których jesteśmy, jako kobieta, była zawodniczka, nie czuję się źle mówiąc, że większą atrakcyjność, większą siłę przyciągania mają mecze mężczyzn – dodała i wywołała burzę.
O jakiej frekwencji ona mówi? Już tłumaczę:
Półfinał nie byle jakiego turnieju bo WTA 1000 w Cincinnati (USA 19 sierpnia 2023)
Grają 2 zawodniczki z pierwszej 10 WTA (1 i 6) w tym zawodniczka gospodarzy (Iga - Coco Gauff).
Jest sobota, godzina 12, ładna pogoda.
A trybuny tak bardzo świeca pustkami że może sa zapełnione w połowie. To screen z początku 3 (decydującego) seta gdzie trybuny były juz "zapełnione". A i tak widać mnóstwo wolnych krzesełek.
Co do atrakcyjności tenis mężczyzn stoi na dużo wyższym poziomie jednak oczywiście nie zawsze jest to wyznacznik frekwencji. Ja np wole oglądać mecze kobiet gdyż u nich mniejszą rolę pełni serwis co doprowadza dio większej ilości przełamań.

Zaloguj się aby komentować
Iga wygrała, Magda Fręch również, późnym wieczorem trzymamy kciuki za Magdę Linette i będzie dobra pierwsza runda US Open, jutro swój marsz (oby jak najdłuższy) zaczyna Hubert
Tymczasem dla nostalgii foteczki z okolic nowojorskiego turnieju sprzed 8 lat:
#tenis #usopen #sport


Zaloguj się aby komentować
#bingotenisowe #usopen #tenis #sport
Zaczynamy zabawę! Jeśli ktoś chce dołączyć na mahjongowy discord tenisowy by dyskutować o tenisie i komentować mecze na żywo - wpiszcie komentarz, wyślę zapro.

Zaloguj się aby komentować
#tenis #sport #usopen #igaswiatek
Hejo! Robimy tenisowe bingo na US Open i szukamy propozycji (na obrazku jak wyglądało wimbledońskie bingo).
Jak ktoś jest chętny to czekamy na propozycje w komentarzach. Niestety nie będziemy wszystkich uwzględnić, ale liczymy, że będziecie się świetnie z nami bawić! - pozdrowienia z tenisowego diskordu
Jeśli ktoś chce dołączyć na nasz kanał dyskusyjny o tenisku- zapraszamy - na prive albo zapro w linku.
Ale jeśli nie chcecie obserwować binga na discordzie to na Hejto też postaramy się wrzucać regularnie pod powyższymi tagami
Link do DC tenisowego dla chętnych: https://discord.gg/bz2HSgP6j

Zaloguj się aby komentować
Te wszystkie bonusy u bukmachera Superbet to jedno wielkie oszustwo. Nawet ten za pobranie aplikacji został odrzucony... #sport #pilkanozna #koszykowka #tenis #bukmacherka #oszustwo #januszebiznesu #superbet

Zaloguj się aby komentować
I Iga w półfinale w Montrealu — jutro półfinał z Pegulą, za to dziś wyleciała Sabaka, oby ten sam los czekał Rybę
#tenis #igaswiatek
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wyborcy #konfederacja wg sondaży trzeciej siły politycznej w przyszłym parlamencie i prawdopodobnie koalicjanta #PiS. Tak "pogratulowali" Idze udanego udziału na Wimbledonie.
W #polska nigdy nie było ksenofobi i #antysemityzm. odc. 2137.
Taka jest i była Polska. Taki wasz obraz... Jesteście dumni?
#tenis #bekazkonfederacji#polityka #bekazkatoli #bekazprawakow #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#tenis #gownowpis #chcepogadac Siemano kolano, moi drodzy jest sprawa (krótko i na temat)
Tenisowy discord na którym można pogadać na luzie o tenisku? W przyjemnej atmosferze? Ale i nie tylko o tenisku bo nie tylko nim człowiek żyje i w sumie to można pogadać o wszystkim? O sportach, o hobby, o humorku czy zmalau czy urus? No to mam dla was miejsce idealne.
^^^ zapraszam serdecznie! Malborasek i puszka coca-coli dla każdego świeżaka GRATIS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Brawo Hubert, jeszcze 2 takie sety!
#tenis #wimbledon
Zaloguj się aby komentować
Nie mogę patrzeć jak WTA każe grać zawodnikom z Ukrainy z tymi gównami rusko białoruskimi. Po prostu chce mi się rzygać jak widzę to łajno na kortach.
#tenis
@kwahu666 Jak mi jeszcze ktoś napisze - tylko w jakikolwiek sensowny dla zdrowego umysłowo człowieka - co ma k⁎⁎wa losowy ruski sportowiec do tematu wojny to będę zachwycony. Chciałbyś urodzić się kacapem? Pytanie retoryczne. Odpowiedzialność zbiorowa jest okej? Rozumiem, że od lat się biczujesz bo kiedyś najechaliśmy Czechosłowację? Aaa, lepiej nie odpowiadaj.
@Jim_Morrison po prostu jak widzę takie obrazki, to przychodzą mi na myśl igrzyska z naziolami. Ci "sportowcy" jak ich nazywasz, mają tak olbrzymie środki finansowe i życie poukładane na zachodzie, że spokojnie mogliby zachować się jak ludzie i publicznie potępić swój obsrany kraj i zgniłego dyktatora. Wtedy niech sobie grają. Nie czuję odpowiedzialności za najechanie Czechów bo nie było mnie wtedy na świecie. Gdyby obecny rząd najechał sąsiada, to owszem, czułbym wstyd i publicznie bym to wyrażał.
Zaloguj się aby komentować
#tenis #mecz
Denerwujem siem
@madnesh teraz z perspektywy to nie wiem o którym meczu mówisz
Szczerze powiedziawszy myślałem, że Iga to przerżnie bo pierwszy set to kwintesencja niewykorzystanych szans. Bencic grała swoje.
Natomiast obrona meczowych w 2 secie to ja już się żegnałem z Wimbledonem, stres jak cholera ale kurde dała radę. Dalej uważam, że serwis jej nie leżał i popełniała sporo błędów, ale najważniejsze jest to że w końcu melduje się w ćwierćfinale.
A Hurkacz? 6:3 w tiebreaku i przegrana 6:8 złamała mi serduszko. Tak samo drugi set po podwójnym mini-breaku w tiebreaku. No nic, tenis Hurkacza zawsze będzie przynosił emocje ale najważniejsze jest to, że Djokovic musi się natrudzić a sam mecz jest na wysokim poziomie.
Zaloguj się aby komentować
Paula Badosa trochę niespodziewanie odpadła w drugiej rundzie Wimbledonu. Oto zapis fragmentu konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu:
#heheszki #tenis

Zaloguj się aby komentować
Cos musialo mnie ominac (nie mowie o wojnie :P) ale dlaczego BBC nie pokazuje flagi ruska? Nikogo nie bronie, po prostu nie rozumiem tej cenzury, skoro dopuscili ruska do gry to po kiego usuneli flage?
#tenis #wimbledon #uk

Zaloguj się aby komentować