Ale piniondz dziś wpadł, tyle wygrać [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
Na pewno nie #scam nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba odpiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gownowpis #spam

Ale piniondz dziś wpadł, tyle wygrać [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
Na pewno nie #scam nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba odpiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gownowpis #spam

Zaloguj się aby komentować
Pracuję od niedawna przez pośrednika typu gigakorpo dla jednej z topowych amerykańskich firm (też gigakorpo). 3 vpno-firewalle, śledzenie ruchu https, komputer tak zablokowany, że praktycznie nic nie można, pracuję w bardzo ograniczającym środowisku (przez co dużo wolniej), a nad tym wszystkim są umowy z drakońskimi karami za dosłownie wszystko. Napieprzają ciągle o zarządzaniu ryzykiem i bezpieczeństwie na meetingach i mailingach.
Tyle teorii.
W praktyce:
wyciekli mojego maila (catch all, każdy ode mnie dostaje unikatowy e-mail, więc jak wycieknie to wiem od kogo), wraz z danymi osobowymi typu adres (bo scamy są targetowane) w pierwszy dzień mojej pracy tam,
(niektórzy) pracownicy pracują z prywatnych komputerów - i te wszystkie firewalle ich wpuszczają, mimo, że powinny wyłapać, że ktoś łączy się z Linuxa, który w firmie nie jest akceptowany
a niektórzy nawet radośnie commitują tak, że w treści wpisane jest, że stosowali niedozwolone w firmie AI
Nie wierzcie nikomu, kto pisze, że dba o bezpieczeństwo i Waszą prywatność xD
#programowanie #bezpieczestwo #scam i #spam
@TheLikatesy
Wiedza o bezpieczeństwie w społeczeństwie jest słaba, a temat naprawdę trudny do ogarnięcia w pełni. Każda firma składa się z mnóstwa takich słabych ogniw, które doprowadzą do problemu w mniejszej lub większej skali w końcu.
Nie cały świat tak funkcjonuje, ale wiara w dobre intencje korpo to imo spora naiwność. Mam inne przykłady też:
Byłem w innym dużym korpo, tam jak się zaczął szał na bannerki z cookies to wstawialiśmy atrapę - zapisuje wartość, ale nic z tym nie robi. Może teraz jest inaczej.
W innej gównofirmie jeszcze przed rodo szefowa jawnie mówiła, weź tu z projektu X osoby zapisane do mailingu i dopisz ich do mailingu firmy Y.
Wycieki na catch-all złapałem już kilka razy. Od księgowej np.
Wszystkie te gray patterny przy przełącznikach prywatności, newsletterach i innych takich to imo też "ruchanie" ludzi.
Nie mówiąc o magicznych telefonach od fotowoltaiki/aparatów słuchowych/itd, nieraz dziwnie powiązanych z zakupami w różnych miejscach
Więc jak chcesz z ufnością podchodzić do tego, co robią firmy wszelakie - droga wolna. Ja zalecam maksymalną nieufność.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#zalesie Pamiętam w wieku 15 lat (w wakacje) poszedłem do sąsiada budował dom w tym przypadku zalewał stropy. Ja odbierałem z kastry do wiaderek beton (tak nie było wtedy gruszek z betonem) nalewałem i bloczkiem do góry wciągałem. Stawka wtedy wynosiła 9zł za godzinę. To c⁎⁎j j⁎⁎⁎ny powiedział mi że jestem za młody żeby takie pieniądze zarabiać i dał mi tylko połowę z tego. J⁎⁎ał go pies!
Co do tematu nie powinno tak być. Dziecko powinno być beztroskie i się bawić czerpać z dzieciństwa.
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wysłałem do hamerykańskiej firmy oficjalną skargę na złamanie przez nich GDPR. Dosyć długa wiadomość wraz ze wszystkimi paragrafami.
W niecałe 24h odpisał do mnie CEO firmy, przepraszając, dostosowując się do każdego z moich żądań, pokazując screeny potwierdzające usunięcie moich danych, wraz z informacją o tym że ich system będzie teraz poprawnie wykrywać klientów z EU i nie będzie automatycznie ściągać danych osobowych z niewysłanych (!) formularzy zamówień (rozmyśliłem się).
Żeby jeszcze Polskie firmy tak samo podchodziły do skarg RODO to bym nie musiał tracić czasu na pisanie do UKE oraz (P)UODO.
#prawo #spam #rodo #ochronadanychosobowych
Nakryłem na tym samym https://beesafe.pl/ chciałem z ciekawości ceny ubezpieczeń sprawdzić. Podałem w formularzu mój numer telefonu, ale przed wysłaniem numer skasowałem. I nawet nie pamiętam czy wysyłałem formularz czy nie, ale pamiętam że następnego dnia miałem telefon czy zdecydowałem się już na ubezpieczenie.
Później troche potestowałem te ich formularze i rzeczywiście wysyłają dane nawet jak się je z formularza skasuje.
Nigdzie niestety tego nie zgłosiłem
@Acrivec ja kiedyś napisałem do teksańskiego first financial Bank bo ktoś zakładając konto podał mojego maila i zaczęły mi przychodzić promocje i wyciągi z banku. Napisałem że na podstawie GDPR to przetwarzają mój mail nielegalnie więc proszę o usuniecie a w ogóle to wysyłacie mi wyciągi obcej kobiety.
Ich odpowiedź - nie swiadczymy usługi w eu więc ich GDPR nie obowiązuje. Wyciągów nie dostaje ale promocyjny spam już tak....
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na posiedzeniu rady nadzorczej wpadłem na pomysł i zrealizowałem go na kolanie.
Jak podoba wam się taka forma spamu?
Teraz to przykładowe grafiki, do kolejnych wpisów będę wybierał selektywnie by były "ciekawe"
#spam #ankieta





Zaloguj się aby komentować
Pięć losowo wybranych fotografii wraz z niezweryfikowanymi opisami.
#spam





Podpis pod zdjęciem: „Misza i Tola są fanami Beatlesów”.
#heheszki #spam

Zaloguj się aby komentować
Pięć losowych zdjęć z niezweryfikowanymi opisami.
#spam





Zaloguj się aby komentować
Symulowany spacer po Księżycu na polu wulkanicznym San Francisco w północnej Arizonie 16 maja 2024 r.
https://images.nasa.gov/album/JETT5FieldTestForArtemis?page=1
#spam





Zaloguj się aby komentować
#spam





Zaloguj się aby komentować
#spam




Zaloguj się aby komentować
Zdjęcie Księżyca wykonane podczas misji Apollo 15 w 1971 roku.
Budowa Burdż al-Arab, 1998
(Dzisiejsza równowartość tej ceny to około:
13 600 USD
(W przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie to ponad 54 000 PLN) #ai
#zdjecia #fotografia #historia #historiajednejfotografii #tagujeboowcapatrzy #spam





Zaloguj się aby komentować
Bruce McCandless podczas swojego legendarnego spaceru kosmicznego w 1984 roku. Bez linki zabezpieczającej.
Kontrola pojazdów – pomiar emisji dwutlenku węgla, 1985
Apollo 9, kosmos, 1969.
Naprawa anteny na szczycie World Trade Center w Nowym Jorku, 1979.
Automat do sprzedaży jaj kurzych, 1955
#historia #historiajednejfotografii #zdjecia #spam #tagujeboowcapatrzy





Zaloguj się aby komentować
Sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay Sherpa na szczycie Everestu. Himalaje, Nepal. 1953. Pierwszy zdobywca Everestu.
Poczekalnia na dworcu autobusowym. Los Angeles, 1969.
Budowa pomnika Chrystusa Odkupiciela, symbolu Brazylii, lata 30. XX wieku.
Kino samochodowe w Stanach Zjednoczonych, lata 50. XX wieku.
#niewiemjaktootagowac #tagujeboowcapatrzy #fotografia (?) #zdjecia #spam #historia (?)





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować