#czolgi #pytaniedoeksperta #militaria co to za czołg?

#czolgi #pytaniedoeksperta #militaria co to za czołg?

Zaloguj się aby komentować
takie tam naprawy
#militaria #wojna #ciekawostki #fotografia

Zaloguj się aby komentować
Nie mogę się doczekać, kiedy na froncie pojawią się szwedzkie Archery. Ta maszyna wzbudza we mnie jakąś chłopięcą radość, wygląda na tym przegubowym wozidle trochę jak zabawka, a trochę jak jakiś owad czy inny skorpion. Poza tym jest obiektywnie cholernie dobra: szybko się rozkłada, strzela, po czym składa i odjeżdża – zanim kacapy się zorientują, że ktoś do nich strzela i odpowedzą ogniem kontrbateryjnym, to Archer będzie już sobie stał daleko i strzelał w inne miejsce. Do tego jest optymalizowany pod amerykańsko-szwedzkie Excalibury, które mają naprowadzanie i zasięg 70 km. I weź tu zwalczaj takiego skurwiela, co jest zbyt daleko żebyś go sięgnął, a nawet gdyby był blisko, to i tak jest za szybki
#ukraina #wojna #militaria


Zaloguj się aby komentować
Wyskakujcie z piorunów, będzie 200 to wołam i robię nowy wpis z #rozdajo z kalendarzami (to, które się nie udało na wykopie bo zepsuli serwis) ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ #glupiehejtozabawy #zadarmo #militaria

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Jeśli jest ktoś z #rzeszow , okolice lub może przejazdem zapraszam w każdą niedzielę o 13:00 do Muzeum Techniki i Militariów. Zorganizowaliśmy tam małą wystawę modelarską, która ma na celu propagowanie modelarstwa. Oprócz tego można zobaczyć sporą kolekcję zabytkowych samochodów i motocykli, a także kilka odrzutowców, czołg i inne maszyny.
Zwiedzanie odbywa się niestety jak wspomniałem tylko w niedziele o 13 (dla pewności trzeba zaglądnąć na stronę www, gdyż w wyjątkowych sytuacjach godzina może się zmienić), choć istnieje możliwość umówienia się na inny termin, gdy uzbiera się przynajmniej 5 osób. Więcej szczegółów i kontakt znajduje się na stronie:
https://muzeum-techniki.rzeszow.pl/
Spacer wirtualny:
https://my.matterport.com/show/?m=VLztf4NSCc3
Spacer nie obejmuje ekspozycji plenerowej, gdzie znajdują się większe eksponaty: czołg T-34-85, odrzutowce TS-11, Su-22, MiG-21 i… tramwaj oraz wiele innych. Niestety nie posiadam dobrych fotek.
Wracając do wystawy:
Na 3 pierwszych fotkach moje modele. Trzy z nich już znacie, a pozostałe poznacie w niedalekiej przyszłości
Zapraszam do obserwowania >>
#ciekawostki #militaria #historia #modelarstwokartonowe #modelarstwo #lotnictwo





Zaloguj się aby komentować
Normandia, 1944
Alianci zmierzają w gorące. Koloryzowane.
Fanów Cobi zapraszam do nowo utworzonej społeczności. #lego taguje dla zasięgu.
#militaria #klocki #cobi #hobby

Zaloguj się aby komentować
Czy kojarzycie kanał polskojęzyczny, który porusza kwestie lotnictwa wojskowego, omawia sprzęt, historię rozwoju, taktykę użycia, przenoszone uzbrojenie i wyposażenie? Coś na wzór kanału Broń Pancerna Świata Damiana Ratki?
#wojsko #ukraina #militaria #lotnictwo
Zaloguj się aby komentować

25 stycznia 1945 roku zakończyła się niemiecka kontrofensywa w Ardenach. Jak wyglądała sytuacja militarna III Rzeszy na przełomie 1944 i 1945 roku? Zapraszamy do przeczytania artykułu.
#historia #iiwojnaswiatowa #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #militaria
Ciekawostka: francuski czołg Leclerc jest prawie tak potężny jak Abrams
https://tenor.com/pl/view/tank-leclerc-french-army-army-char-gif-21920688
Masa bojowa: 62t
Długość" 9,87m (całkowita)
Zasięg: 550 km
Abrams 9,83 m (M1A1)
Masa zbliżona
Zasięg 465km
Francja i Niemcy starają się przezwyciężyć różnice, które ujawniła rosyjska inwazja na Ukrainę, jednocześnie świętując 60. rocznicę podpisania przełomowego Traktatu Elizejskiego. Podczas uroczystości Macron powiedział, że nie wyklucza wysłania Ukrainie czołgów Leclerc.
#czolgi #militaria #wojna

Zaloguj się aby komentować
Liczba czołgów w Europie 2022
#ciekawostki #wojna #ukraina #rosja #europa #militaria

Zaloguj się aby komentować

Jelcz rusza z nowymi inwestycjami, rozbuduje fabrykę i zwiększy zatrudnienie. Polska firma jest na fali dzięki potężnym zamówieniom płynącym z polskiego wojska. Spółka m.in. wyprodukuje i dostarczy pojazdy i podwozia specjalne, które posłużą jako baza do zamontowania wyrzutni rakietowych HIMARS i...

No dobrze, może to nie jest jeszcze pełnowymiarowy myśliwiec rebeliantów z Gwiezdnych Wojen, ale z pewnością bardzo go przypomina. Mowa o nowym dronie kamikadze dla amerykańskich sił specjalnych, który właśnie rozpoczął testy.
#drony
#technologia
#ciekawostki
#wojsko
#militaria
Hello world!
Korzystając z pierwszego posta chcielibyśmy powiedzieć wam coś o sobie
ACC to społeczność ludzi zrzeszająca graczy zainteresowanych symulowaniem rzeczywistego pola bitwy przy pomocy gier z serii ArmA.
Graczy ACC łączy chęć wspólnej gry na serwerze i oddawania klimatu rzeczywistych walk. Odbywa się to poprzez naśladowanie wszelkich procedur, taktyk i zachowań, które wykorzystywane są w rzeczywistości i mogą być skutecznie zastosowane w grze.
Mamy nadzieję, że treści jakie będziemy w najbliższym czasie tutaj publikować, znajdą ciepłe przyjęcie ze strony fanów realistycznej rozgrywki komputerowej.
Chmura tagów:
#arma3 #milsim #symulatory #militaria #gry

Zaloguj się aby komentować

Niemiecki minister obrony nakazał sprawdzenie dostępności czołgów Leopard 2 będących na wyposażeniu Bundeswehry. „Der Spiegel” podał, że lista czołgów, które można by przekazać Ukrainie, istnieje od lata 2022 r.
niemcy #rosja #ukraina #militaria #wojna
W ogóle to w dyskusjach na rosyjskich telegramach dowiedziałem się dlaczego Amerykanie nie chcą dać Abramsów Ukrainie.
Powód jest prosty Abrams nie radzi sobie zimą w trudnym terenie. Dziwi mnie, że u nas na ten temat cisza, generałowie przy omawianiu zakupów nie wspomnieli o tym i Wolski również. Będziemy mieli tego na stanie z 200 sztuk a sporą część roku mamy pluchę przymrozki, śnieg. Czy to w takim razie dobry zakup? W dodatku jest strasznie paliwożerny i drogi w eksploatacji.
Czy specjalnie nie mówią na ten temat? Nie wiem chociaż budzi się we mnie nić podejrzliwości.
#ukraina #wojsko #militaria #wolskiowojnie #czolgi
@dsol17 Co Ty za bzdury wypisujesz, w dzisiejszych czasach znaczenie ma właśnie elektronika, radary i jak dobrze udało się ograniczyć wykrywalność dla radarów. Manewrowość nie ma żadnego znaczenia bo z działek to się już nie strzela, bo pojedynki to się kończą jak samoloty są kilkadziesiąt kilometrów od siebie przy pomocy rakiet.
F35 jest 100 razy trudniej wykryć niż cokolwiek Rosyjskiego. Nawet nie będę wspominał o F22. Dodatkowo F35 i jego oporządzenie do zwiadu i walki elektronicznej sprawia, że po stronie Rosyjskie nie ma praktycznie nic co mogłobby się z tym samolotem równać.
Wystarczająco rzeczowo? To teraz idź I usuń konto ruska onuco.
@Coren A słyszałeś, że Abrams jest za ciężki? Waży niecałe 2t więcej od nowego Leo, robionego absolutnie pod walkę w naszym rejonie z russką swołoczą, ale już jest "za ciężki"
BTW> Słyszałem o pierwszym teście bojowym F35 vs 4 sztuki F16. Wynik walki? 4:0 dla F35 przy czym najśmieszniejsze jest to, że żaden z F16 nawet go nie zauważył XD
Waży niecałe 2t więcej od nowego Leo, robionego absolutnie pod walkę w naszym rejonie z russką swołoczą, ale już jest "za ciężki"
No to patrzaj Pan panie mondry:
https://zbiam.pl/czolgi-abrams-dla-wojska-polskiego-%E2%80%92-komentarz/
bo bez tych mostów pontonowych to bryndza i tyle.
To są media mainstreamowe,więc możesz sobie zarzucać że jestem onucą do woli a i tak tego typu pseudoargumentacją NIC nie udowodnisz.
Prawda jest taka,że już z Leopardami jest problem.
Zaloguj się aby komentować
Dla tych niedowiarków, którzy twierdzą, że po tylu latach w wodzie to już tylko złom i nic nie może zrobić. Na zdjęciu niemiecka mina magnetyczna, wydobyta z Morza Czarnego po ponad 70 latach od zakończenia IIWŚ.
#ciekawistki #wojna #militaria

Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich nowych użytkowników Hejto, ależ się nas tu zebrało! Pierwszą aferę mamy już za sobą, będzie tylko lepiej, jestem tego pewny. No ale śmiesznie już było, przejdźmy do rzeczy smutniejszych.
Warfighter umiera (razem z moją nadzieją, że w tym kraju jeszcze kiedykolwiek będzie lepiej), w tym roku Electronic Arts da mu piątkę pavulonu, żonie jego makalony i serwery gry zostaną w pizdu wymazane z czasu i historii. Pavulonik już leci.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, czy jakoś tak.
Jasne, nie była to gra wybitna. Powiem więcej, może nawet nie była to gra bardzo dobra.
Bardziej prawdopodobne, że był to tytuł zwyczajnie...