Zdjęcie w tle
Cyberchosnek

Cyberchosnek

Gwiazdor
  • 11wpisy
  • 249komentarzy
#ratunku #przemoc #hejtopytanie #detektyw #policja
Tomki i Tośki bardzo potrzebuję Waszej pomocy!
tl;dr: Dobra dziewczyna jest prześladowana przez byłego faceta (detektywi, niedawno ją odwiedził), odeszła od niego, bo ją bił, czegoś dosypywał itd. Dziany gość zza granicy. Ona jest na skraju, myśli samobójcze, ataki lękowe, panika, prochy. Ja nie mam jak dorwać tego skurwysyna, bo ona też nie chce mnie narażać i nic więcej mi nie mówi.
Potrzebuję pomocy (w sensie ona, ale w obecnej chwili ma tylko mnie), co zrobić, żeby pozbyć się detektywów, co zapewni jej bezpieczeństwo? Myślałem o kontrobserwacji, żeby dowiedzieć się, które to mendy mu donoszą i po ludzku z nimi pogadać, zapłacić za pomoc, ale choć zarabiam nieźle to w Polsce nieźle to wciąż zbyt mało, żeby płacić 2k za dobę obserwacji. Ratunku, dziewczyna ledwo żyje.
Wersja pełna: Na studiach miałem cudowną przyjaciółkę z Ukrainy (zresztą ona spiknęła mnie z moją niegdysiejszą wielką miłością). Trzymaliśmy się dobrze, potem kontakt, jak zwykle, trochę się rozmył. Poznała azjatę, bardzo wporzo gość się wydawał, dbał i kochał i był przy forsie, no pierwsza liga. Poznałem go i kibicowałem im.
Okazało się, że zaczął zmuszać ją do wielu rzeczy, bić itd., a gdy się od niego uwolniła to najpierw ją śledził, a nie tak dawno odwiedził. Typ ma moje dane, bo detektywi skurwysyny mnie wyszukali jak niedawno pomogłem jej przy zakupach, albo byliśmy pogadać na kawie. Podkreślam - nie jest to moja dziewczyna, po prostu jest to złota osoba, jedna z lepszych, które znam, dlatego mamy super kontakt, ale jednak nie mówi mi wszystkiego.
Zadzwoniła zapłakana, potrzebuje pomocy, a ja nie wiem co mam już robić. Gość dzisiaj wylatuje do siebie, ale pewnie zostają te skurwysyny co ją śledzą, ona mi pisze, że nie ma już sił, nie wie jak ma żyć. Jej rodzice są za granicą, została sama, ma tylko mnie, ale jednocześnie nie chce narażać mnie i mojej rodziny na tego psychola.
KAŻDA RADA, POMOC, INSTRUKCJA MILE WIDZIANA! Błagam o pomoc dla niej, odwdzięczę się tak jak dam radę. Ona nie zasługuje na taki los, a ja boję się, że nie wytrzyma i coś sobie zrobi. Boi się iść na policje, póki on jest w Polsce, więc pewnie pójdzie jutro, ale wszyscy wiemy jak działa policja, szczególnie w takich sprawach...
Cyberchosnek

@Mr.Mars tak, proponowałem, że z nią pobędę, albo niech ona kima w drugim pokoju, ale ci detektywi tamtemu donieśli nawet, że jadłem kebaba xD Że trenuję boks, gdzie pracuje, że byliśmy na zakupach, że zabrałem ją raz na siłownię na worek żeby się wyżyła, no wszystko.


@Kanciak jutro z nią podskoczę, bo sama się boi.


@Sam_w_domu dziękuję Ci bardzo, wszystko przekażę

Mr.Mars

@Cyberchosnek Czy ona była z nim w zalegalizowanym związku?


Albo ja czegoś nie rozumiem albo jest to bardzo chory człowiek.


Bez znaczenia na powyższe. Błąd, że nie zajeliście się sprawą podczas jego pobytu w Polsce.

Być może naczytałem sie dobrych książek albo ostatkiem sił wierzę w działania policji, ale myślę że była szansa, żeby stróże prawa przynajmniej porozmawiali z delikwentem .


Wróć do pomysłu nie zostawiania dziewczyny samej. Obecność drugiej osoby dużo daje.


Jeśli będziesz mógł informuj o rozwoju sytuacji.

Cyberchosnek

@Mr.Mars


Czy ona była w zalegalizowanym związku?


Nie. Myślała o przyszłości z nim, a potem zaczął stopniowo wprowadzać przemoc. Tu ją nadepnął, tam dziabnął. Potem jak uderzył ją w twarz to zaczęła się bać od niego odejść. Dopiero jak jej czegoś dosypał (ecstasy czy coś) i miała przez to atak paniki to zerwała znajomość, bo zaczęła sie bać, że zrobi jej większą krzywdę jak z nim zostanie. To mi powiedziała wczoraj.

Oczywiście padły teksty, że to nie do uwierzenia, bo był taki kochający i dbający, a czasami potwór.


Albo ja czegoś nie rozumiem albo jest to bardzo chory człowiek.


On też jest od kilku miesięcy na terapii, bo jest w niej obsesyjnie zakochany, dobrze, że przynajmniej ona nie chce czekać na efekt terapii, tylko postanowiła to skończyć.


Błąd, że nie zajeliście się sprawą podczas jego pobytu w Polsce.


Ja też tak chciałem załatwić, ale przecież do niej nie pojadę i nie wyciągnę jej na siłę. Ona w ogóle się boi, że on tam u siebie dostanie jakieś powiadomienie, że ona to zgłosiła na policję taka jest przerażona.


Wróć do pomysłu nie zostawiania dziewczyny samej. Obecność drugiej osoby dużo daje.


Wczoraj długo z nią gadałem przez telefon przed snem, dzisiaj się zobaczymy już i pójdziemy na policję. Ogólnie taki jest plan, żeby nie była sama, jak będzie jakiś napad lękowy czy coś.


Jeśli będziesz mógł informuj o rozwoju sytuacji.


Jasne, będę wołał.

Zaloguj się aby komentować

Halo taktyczne Tomki i Tośki, potrzebuję pomocy!
Powiedzcie mi czy Helikon to ma jakąś kosmiczną rozmiarówkę? Jak bym się nie mierzył to wychodzi, że XS jest dla mnie idealne/z minimalnym luzem, a nie jestem małym chłopem (187 cm, 88 kg, całkiem szeroki w klacie, bo trochę ćwiczę, ale żaden sportowy świr) xD
Chciałbym kupić Urban Tactical Hoodie od nich, bo bardzo mi się podoba ten krój, a chyba tylko oni mają go w "cywilnych" kolorach, oliwkowych i coyote ciuchów mam już i tak nadmiar, zresztą mam już "taktyczną bluzę" z Texara właśnie oliwkową...
#hejtopytanie #helikon #modameska #texar i trochę #militaria
Cyberchosnek

@frk nie mają takiego rozmiaru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Devcio

@Cyberchosnek myślę że tak, dla mnie ze spodniami i koszulami od nich nie było problemów z rozmiarówką

Cyberchosnek

@Devcio dobra, zasugerowałem sie recenzjami na Alledrogo i zamówiłem L, najwyżej wymienię. Dzięki

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Uwaga, uwaga, moje #pokazmorde w formie pixelartu (16 bit) wg midjourney xD Dziwnie, bo z niektórymi promptami sobie radzi świetnie, a z niektórymi pół na pół. Za to bazując na wysłanych zdjęciach to już jest totalna ruletka jeśli chodzi o wyniki.
Nie wiem czemu np. włosów już nie obowiązuje #pixelart
01e384c2-e799-4876-b35b-6247ce93f697

Zaloguj się aby komentować

Tomki i Tośki, czy warto nabywać już Baldura 3? Ile tam jest czasu rozgrywki?
W związku z tym, że się starzeję niedawno porzuciłem większość dynamicznych multiplayerów i wróciłem do rpgów, więc wreszcie ograłem DoS2 i zakochałem się w tej grze. Fakt, że moim zdaniem trochę traci na jakości i od 3/4 już w dużej mierze zraszowałem do końca (w Fort Joy spędziłem około 30h, tak mi się podobało rozkminianie okolicy xD), ale gra jest wybitna - plus gra na padzie jest super wygodna, więc mogłem się rozwalić na krzesełku i czerpać przyjemność z rozwiązywania zadań.
No i teraz mam smaka na Baldura, szczególnie, że wygląda przepięknie. Pytanie czy warto kupować już czy poczekać. To Larian, oni dowożą, więc o scam się nie boję - raczej mam obawy przed tym, że dostępną teraz zawartość przejdę szybko i znowu będzie pustka.
Mam też Deadfire do ogrania, bardzo mi się podobają buildy i autorski system, niestety po DoS2 ciężko się przestawić na inne tempo rozgrywki i muszę albo odpocząć chwilę od rpgów i wrócić do Deadfire za jakiś czas (ostatnio w wolnym czasie pogrywam FM2023, bo jest mało zobowiązujące, a ja mam dużo pracy, więc to nie będzie problem), albo kupić BG3.
#gry #rpg #baldursgate3 #larian
Cyberchosnek

@Sawa3114

BG3 niewiele ma wspólnego z DOSem w kwestii rozgrywki.


To czemu krążą opinie, że to bardziej DoS 3 niż BG3 pod względem rozgrywki?


@3mortis Pełna zgoda. I te walki (np. w twierdzy na drugiej mapie) w zależności od tego jak do niej podszedłeś toczyły się zupełnie inaczej. W pierwszym podejściu wszedłem przez główną bramę to mnie rozwalili w dwóch turach, bo byłem otoczony z każdej strony i mieli przewagę wysokości.


Wczytałem i podszedłem od boku, od strony murów, tak, że to ja byłem na górze. W ten sposób ta walka była jedną z łatwiejszych na tej mapie.

No i rozwiązywanie questów na różne sposoby, często uzależnione od składu drużyny. Bawiłem się świetnie.

FinestHour

@3mortis


jakims pomyslem na siebie


Z „jakimś” to dobre określenie, bo dobry pomysł to nie był.


Generalnie walki zaczynają się tak, by komputer miał uch och combo lub przewagę (tak jak w jedynce), zaś gracz ma kombinować bardzo wyrafinowaną taktykę zbijania cudacznych pancerzy, które ma praktycznie każda żywa istota w tej grze. To co było normą w jedynce, czyli spamowanie efektami unieruchamiania, tutaj zostało spowolnione przez przebijanie się przez magiczne i niemagiczne bariery. Pojęcia nie mam kto uważał to za dobry pomysł, może ta sama osoba, która skopała inicjatywę, obcięła efekty statystyk względem jedynki etc.

Sawa3114

@Cyberchosnek

<br />

Pewnie temu, że część ludzi oczekuję po prostu BG2 w 3D i nawet nie kupili i nie zagrali w nią. Stare Baldury były w czasie rzeczywistym, bardziej liniowe i można było mieć większą drużynę i ludzię oczekują tego od BG3.

Obie grę opierają się o inne systemy rpg i twierdzenie, że BG3 to DOS3 bo beczko wybucho jest niemądre, a tak wielu tych opiniodawców twierdzi.

DOS to system od podstaw zbudowany na potrzeby gry video, w BG po prostu implementują papierowego rpg z paroma odstepstwami(nie wiem jakimi, nie dostrzegłem).

BG jest bardziej filmowy, nie masz takich murów tekstu z opisami co postać robi, tylko zwyczajnie postać to robi i to widzisz. Mimika postaci jest bardzo dobra i do mnie bardziej przemawia tego typu ekspozycja niż mozolne czytanie - jestem na to za stary i wolę czytać z papieru niż monitora


Po necie krąża też opinię o tym, że w ogóle nie jest podobny, to twój wybór uznać kto ma rację.


Mnie DOS odrzuca za każdym razem, a przy BG bawiłem się dobrze.

Zaloguj się aby komentować

Już zapomniałem, że to w ogóle istnieje
#lurker #wykop #heheszki
4ee14f15-68c6-45a1-ac36-f5615b948e86
airwolf

@Cyberchosnek najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że ta stronka sama w sobie nie jest zła no ale ludzie tam no widzisz sam

Cyberchosnek

@airwolf właśnie tak, stronka jest przejrzysta, ładna, działa spoko, przynajmniej przez tych kilka minut, które miałem (nie)przyjemność tam spędzić. Tylko tego co tam wrzucają to nie da się przeglądać...

Deg

"zaproszenie na marsz z kamratami. dno xd"


@Cyberchosnek Kamraci mają tam więcej minusów niż plusów, a spadają na ogół treści prorosyjskie. Ale że jest bieda frekfenkcyjna to fakt.

Zaloguj się aby komentować

Ciekawe kiedy hejto zaliczy cykl mikroblogera i uwielbienie zmieni się w hejt Jest to nieuniknione, a szkoda, bo korzysta się przyjemnie.
Swoją drogą jak na was mówić, bo "mirki" przywraca złe wspomnienia?
#hejtopytanie (kiciochpyta hyhy) #bekazwykopu #niewiemjaktootagowac
tripplin

wnioskuję o nazywanie bab Tosiami, możecie zacząć ode mnie

tripplin

HejTomki i HejTosie i gra gitara (czy nie?)

Cyberchosnek

@tripplin jak dla mnie masz wygranko

Zaloguj się aby komentować

Był jakiś reset kont, czy co? Założyłem konto na hejto zaraz po pierwszej informacji, że coś takiego jest, a teraz nie wiem czy zapomniałem na jaki email i jaki nick czy po prostu było czyszczonko

Zaloguj się aby komentować