#heheszki #humorobrazkowy #majsterkowanie #pracaspawaczamnieprzeistacza

#heheszki #humorobrazkowy #majsterkowanie #pracaspawaczamnieprzeistacza

Używanie kawałka złomu do ustawienia parametrów to normalna, świadcząca o dbałości podczas przygotowania się do wykonania złącza sprawa. Rozpoczęcie spawania bez próby niesie ryzyko wykonania wadliwego połączenia lub w najgorszym przypadku zniszczenia spawanego elementu.
Bardzo dobrym nawykiem przed rozpoczęciem pracy jest przetestowanie sprzętu pod kątem obecności i odpowiedniej ilości gazu osłonowego, doboru właściwych nastaw oraz upewnienie się, czy użyte materiały dodatkowe są odpowiednie.
Na zdjęciu po lewej stronie widać właśnie taki kawałek złomu używany do testu przed spawaniem MAG. Natomiast po lewej znajduje się poprawnie wykonane złącze tig.
Można się rozejść 😊
Zaloguj się aby komentować
Powoli zaczynam dochodzić do wniosku że 158Nm to jednak trochę za dużo do domowego użytku i trochę strach o rece przy mojej wadze 75kg xD
Naprawdę boję się używać tego ustrojstwa
#milwaukee #majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #elektronika
Chciałem zrobić kontroler do sterowania 4 paskami LED przy pomocy arduino, i nawet tak prosty projekt mnie pokonał, i paski się nie uruchomiły. Mam problem z dostarczeniem zasilania do paska (sterowanie kolorem mam już osobno zrobione).
Udało mi się uprościć ostatecznie cały problem do następującego schematu:
Plan jest taki, arduino wysyła sygnał PWM, i jest podpięty do 4 tranzystorów (układ z obrazka jest skopiowany 4 razy i podpięty do 4 pinów arduino). Arduino po kolei ustawia na pinach stan wysoki, żeby załączyć tranzystor. Kluczowe dla mnie jest tutaj to, że LED na obrazku jest ZA emiterem, a nie przed kolektorem. Takie rozwiązanie pozwala mi zredukować ilość wykorzystywanych pinów dla arduino.
Problem jest taki, że całość działa z diodą LED wymagającą 2V (układ miga jak powinien), natomiast pasek wymagający 12V w ogóle się nie zapala, i nie przepuszcza żadnego prądu. Myślałem że to kwestia za dużego spadku napięcia, ale nawet jak podbijam zasilanie z 12V w górę aż do 31V, to dalej nic nie działa. Sam pasek podpięty pod 12V działa bez problemu, ale całość się psuje w tym układzie. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?
Tranzystor to BD139 jeżeli to istotne

@redve
Zostaw to.
Użyj MOSFETA.
Potrzebujesz włacznik (klucz) a nie wzmacniacz.
https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-ii-syrena-alarmowa-mosfet-w-praktyce-id15497
Zaloguj się aby komentować
Ale fajowy przedłużacz
#majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
Szukam podpowiedzi u bardziej doświadczonych - jak się zabrać za taką małoobszarową naprawę elewacji (ok metr-poltora na szerokość, pół metra wysokości)? To jest z tego co rozumiem sam tynk na cegle, w kilku miejscach odparzylo i zaczęło odchodzić.
Na początku skuję to co luźne, całość zagruntować, i co dalej? Czego użyć i jak, biorąc pod uwagę że cała naprawa nie może zająć więcej jak 2 dni?
#budownictwo #majsterkowanie

Skuj wszystko co luźne, pozostałości tynku na cegle wyszoruj szczotą drucianą, albo ręczną albo nakładką do wiertary/wrkętary. Są do tego odpowiednie narzędzia, ale nie zainwestujesz w to >1,5kPLN
Teraz co najistotniejsze to powód dlazczego ten tynk odparzył. Jeśłi na niego lała się cały czas woda to będzie nietęgo.
Jeśli mało czasu, to smarujesz betonkontaktem tę cegłe po jej wysuszeniu i jedziesz z tynkiem. Nie wiem czy to tynk wapienny czy cementowo-wapienny, z foto H da się wyciągnąć poza tym że chawira ma co najmniej 40 lat.
Jeśli ten drugi, to najpierw zrobiłbym obrzutkę i dopiero na nią tynkował.
Ale to wszystko to doraźna łatanina i jeśli cała elewacja wygląda podobnie, to szkoda się za to zabierać bo łączenie nowej zaprawy z tym co jest na ścianie i tak trafi szlag w dość krótkim czasie.
Gorzej jeśli tu zachodzi podciąganie kapilarne, wtedy takie łatanie nie ma najmniejszego sensu bez osuszenia a potem zabezpieczenia fundamentów.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
I spojrzał Stwórca dnia Szóstego w dół, na plemię swe, i dzieła ich, w Imię jego stworzone, i zmartwiał.
I w mądrości swej, nieskończonej, zesłał na ziemię, brudną i plugawą, Święty Kątownik, i rzekł, jak oznajmia Pismo:
Macie i jakoś to gówno ogarnijcie, K⁎⁎wa lol, taka jest bowiem wola Moja.
#diy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Lubię sobie czasem kupić pompę skrzydełkową i ją sobie odnowić :)
Zazwyczaj wystarczy rozkręcić wyczyścić, dać nowe uszczelki i tyle, ale tą postanowiłem dodatkowo wypiaskować i polakierować. Chyba będzie korpus czarny i złote napisy, ale to zobaczę jeszcze.
Ogólnie bardzo lubię ręczne pompy wody.
#majsterkowanie #diy #renowacja



Zaloguj się aby komentować
Da się gdzieś kupić taki pstryczek?
#elektronika #elektryka #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Młot udarowy DrillPro vs DeWalt: Czy warto oszczędzać na młocie udarowym? - Test
https://www.youtube.com/watch?v=ELYSAo2lET0
Link z Kuponem w opisie pod filmem.
#lowcychin #majsterkowanie #budownictwo #budowadomu #dewalt #drillpro #cebuladeals
Zaloguj się aby komentować
Ale te lisice z Milwaukee są OP to jest bania mała. Teściu się śmiał że to zabawka na baterie ale jak zobaczył tempo z jakim to ustrojstwo masakruje drzewo razem z gwoździami i wkrętami to mu mina zrzedła. Fajnie uczucie mocy, wystarczy naładowana bateria, nowe brzeszczoty i można samochód w pół przeciąć albo sąsiadowi domek letniskowy do gołej ziemi zdemolować.
#narzedzia #diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Do czego można wykorzystać zalegający stojak na ubrania z Ikea? Na przykład jako stelaż do podwiązywania krzewów pomidorów w przyblokowym ogródku



Zaloguj się aby komentować
Kolejna wersja bezprzewodowych mikrofonów od Rode, tym razem Wireless GO II czyli druga iteracja modelu, którego sam producent nie serwisuje
Drugi model ma drobne usprawnienie względem poprzedniego, akumulator ma wtyczkę, nie jest potrzebna lutownica do jego wymiany!
Oprócz tego po staremu, brak śrubek, całość klejona i zgrzewana, typowa jednorazówka za 1500 zł
https://www.youtube.com/watch?v=KdUpBo7YLtE
#rode #filmowanie #youtube #majsterkowanie #elektronika #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj zwieńczenie dwudniowej walki z wodą i kanalizacją. W skrócie: wyprowadzenie wody z WC na korytarz gdzie docelowo pralka spocznie w szafie i samej wody z WC przez salon (he he he, wiem, brzmi dziwnie) na balkon + odpływ z z pralki na korytarzu do WC. Finalnie wszystko działa i nie cieknie. W międzyczasie zdobyłem skilla jako dwuręczny wtryskiwacz do rovera @macgajster z opcją depilacji żywym ogniem
Aż się boję pomyśleć co się wydarzy jak zaczniemy naprawiać sterownik bramy
#remontujzhejto #remonty #majsterkowanie #zrobtosam





Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #warsztat potrzebuję małego kompresora 6l, na działkę, do napompowania, przedmuchania czegoś, nic więcej. Coś sensownego polecicie? Za ok. 4-5 stówek sporo firm ma, Stanley, Meec z Juli, Metabo, AirPress itd
@jedzczarnekoty jeżeli konstrukcje są podobne i cena też, to różnica jest pewnie tylko w logo producenta 😀
Stanley i Metabo jakoś wyglądają poręcznie na tle konkurencji.
Mam większego stanleya i daje radę od paru lat. Zresztą mam do stanleya sentyment bo mam dużo ich narzędzi więc nie wiem czy mam napisać że polecam czy przyznać się że nie jestem obiektywny 😀
Zaloguj się aby komentować
Nadszedł czas na komin ałt. Dodatkowo, kolega ucieszy się z ruchu na stronie i jutubie (tylko nie spalcie serwerów ;))
Pojęcie jak robić, czym robić i poziom zaangażowania w swoich robotach czerpię od tego oto zacnego pana-firmy:
Wrzucam w społeczność samochody, bo raczej tu bardziej pasuje do zwiedzania.
#mechanikasamochodowa #samochody #zawszegratem #prestizowygruz2 #dziwniesatysfakcjonujace #diy #zrobtosam #majsterkowanie #macmajster
Zaloguj się aby komentować
Cześć Tomki, a może i Kasie, potrzebuję pomocy, krajzega odmówiła mi posłuszeństwa, mam dość reanimacji trupa więc szukam nowej, coś takiego będzie nadawało się do czegokolwiek czy szkoda kasy?
https://www.morele.net/pilarka-tarczowa-dewalt-dwe7492-2000-w-250-mm-6304406/
sprzęt będzie służył do użytku prywatnego, użytkowanie sporadyczne więc szkoda mi kasy na jakieś profesjonalne marki, chyba że jestem w błędzie i warto dopłacić, chętnie się dokształcę
#stolarstwo #majsterkowanie #diy
pozwolę sobie zawołać @L4RU55O bo chyba masz całkiem niezłe pojęcie w tym temacie
Zostałę ekspertę XD
A tak na poważnie to co chcesz tym ciąć? Na markę specjalnie nie patrz byle była jakaś (Makita, DeWalt, Metabo i pokrewne). Patrz na obroty i czy ma miękki start, ja używam Metabo UK290 ale to już zabytek zmęczony życiem. Soft start pomaga bo nie wybija korków u klientów (raz czy dwa się przydało) i całkiem szybko się kręci więc nawet na tarczy że średnią ilością zębów można ładnie coś uciąć bez wyrwań.
Czekam tylko kiedy Metabo umrze i będziemy chyba brać Makitę bo wg mnie daje najlepszy stosunek cena/jakość i może ciąć nawet na 60mm a dla mnie to ważne.
Pilarki stołowe makiity chociaż mają swoich wiernych fanów ale to dziadostwo. Blaty trafiały się krzywe a jednopunktowe mocowanie przykładnicy odginało się przy cięciu.
Zresztą jak masz stół roboczy z miejscem na pile to pewnie sanki do niej też masz. Może będą nawet pasowały.
Ja parę lat temu też się zastanawiałem nad jej zakupem ale dołożyłem parę złotych i kupiłem starego scheppacha z wózkiem bocznym jeszcze niemieckiej produkcji. Jak masz miejsce moze popatrz w stronę starych niemieckich albo francuskich pił.
Zaloguj się aby komentować
Wyciszanie samochodu skonczone. To bylo dobrze wydane 400zl, Jimny w końcu nie hałasuje przy 100kmh.
Ogólnie cały dzień roboty, wyciszona podłoga, maska, drzwi, tylne nadkola. Zastanawiam się jeszcze nad wyciszeniem dachu.
#motoryzacja #samochody #majsterkowanie #zrobtosam #diy #mechanikasamochodowa


@dildo-vaggins widzę żeś oporny
przed: https://streamable.com/gxcf53
jedna mata: https://streamable.com/n3navd
cały dach: https://streamable.com/5winuo
To wszystko rezonuje podczas jazdy.
Przekonany?
Zaloguj się aby komentować
Dotarł dawca częsci dla mojej STIGA #hokej. W planie #diy w kolejnosci:
- wymiana tafli
- odnowienie/odmalowanie "hali"
- nowe reklamy na bandach
- przemalowanie zawodnikow
- wymiana pleksi na przezroczystą
- zamontowanie elektronicznej tabeli wynikow
- nowe bramki z czujnikami ruchu i diodami sygnalizujacymi gol
Całosc najprawdopodobniej będzie odwzorowywać polską hokej ligę #phl
#majsterkowanie
Bede wrzucał okresowo update z postępu prac (jeśli jakis bedzie)


@GrindFaterAnona
Nie umiem tu napisać na priv więc jak możesz napisz do mnie mail [email protected]
Zaloguj się aby komentować
Łapcie kolejny zapis z live z weryfikacją oraz naprawą płyty głównej z macbook pro 15 cali z roku 2015 - model a1398.
Najwazniejszja kwestia to skrobanka pcb, dużo skrobanki skalpelem i poprawa lutowania układu zasilania GPU
Sprzęt ma jednak więcej problemów i finalnie nie wstał z powodu uszkodzonego akumulatora
https://www.youtube.com/watch?v=NKl8q7iJUaI
#majsterkowanie #laptopy #macbook #apple #elektronika
@Pan_Slon - mam starego MacBooka Pro z 2012 roku - taki Frankenstein bo płyta główna padła i trzeba było wstawić inną oraz baterię wymienić bo nie trzymała. Od lat mam na nim Linux Mint (na drugim dysku macOS - bo dysk dosyć łatwo się podmienia) i wybudza mi kompa samoczynnie albo na sekundę wchodzi sam w stan uśpienia - resetowałem różne rzeczy ale to nie pomogło
Zaloguj się aby komentować