NCK robi kolejną ankietę, tym razem o posiłkach regeneracyjnych:
#krwiodawstwo #krew #barylkakrwi i #krwiodastwo
NCK robi kolejną ankietę, tym razem o posiłkach regeneracyjnych:
#krwiodawstwo #krew #barylkakrwi i #krwiodastwo
Zaloguj się aby komentować
Wybieram się na krwiodawstwo po raz pierwszy w życiu i trochę mnie to stresuje xd nie lubię pobierania krwi - patrząc na to u innych nie odczuwam jakiegoś mocnego dyskomfortu, ale gdy dzieje się to ze mną to jednak wrażenie jest wyraźnie nieprzyjemne. Liczę że się przyzwyczaję ale pierwszy raz będzie najgorszy
Czy macie jakieś rady jak przełamać strach? Nie chce odpaść już na starcie albo zemdleć gdzieś w trakcie
No i zastanawiam się czy przed jest ważenie? Bo oscyluję w okolicach 50 kg to pewnie trzeba będzie się najeść przed xd
#krwiodawstwo

Zaloguj się aby komentować
Jak idę pierwszy raz oddać krew to odrazy mam dwa dni wolne od pracy czy za pierwszym razem jest badanie, a później dopiero mogę oddawać?
#pytanie
#krwiodawstwo
#pracbaza
Pytam bo wkurwili mnie w pracy i muszę przełożonemu trochę nosa utrzeć :)
Zaloguj się aby komentować
halko #krwiodawstwo
czy przy regularnym, możliwie najczęstszym oddawaniu krwi zauważyliście u siebie spadek odporności?
może jakieś inne dolegliwości?
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
14 czerwca 1901 roku Karl Landsteiner odkrył grupy krwi.
Dziś Światowy Dzień Krwiodawcy, dziękujemy!
#krwiodawstwo #barylkakrwi
Zaloguj się aby komentować
#krwiodawstwo dobrą robotę robicie
W 2023 r. liczba krwiodawców wyniosła 640,2 tys. osób. Pobrano 1 501,4 tys. donacji krwi i jej składników, czyli o 74,2 tys. więcej niż w roku poprzednim.
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/zdrowie/zdrowie/krwiodawstwo-w-2023-roku,18,3.html

Zaloguj się aby komentować
Jak miałem miesiąc temu zabieg z szyciem to raczej nie mogę jutro oddać krwi, prawda?
#krwiodawstwo
@cebulaZrosolu to nie jest dobry pomysł, możesz zaszkodzić zamiast uratować życie
@DiscoKhan @GODPL @bojowonastawionaowca przecież on zapytał czy może, a Wy od razu przyklejacie mu łatkę oszusta
@the_good_the_bad_the_ugly "4 miesiące w przypadku dużych zabiegów chirurgicznych i innych zabiegów medycznych wykonywanych sprzętem wielokrotnego użytku i przebiegających z naruszeniem skóry lub błon śluzowych" https://krwiodawstwo.pl/dla-krwiodawcy/kto-moze-oddawac/
Zaloguj się aby komentować
Donacja 10.06.2024r.
Prywatny licznik #krwiodawstwo
Zaloguj się aby komentować
Jak długa jest banicja na oddanie krwi po wyleczeniu się z salmonelli? #krew #krwiodawstwo #pytanie #salmonella
Zaloguj się aby komentować
Częstujcie się.
Można po dwie żeby się nie zmarnowały bo nie jadam słodkiego xD
#krwiodawstwo #czekolada


Zaloguj się aby komentować
Czujecie ten zapach? Tak pachnie szybszy, czterodniowy weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i Armaf Club De Nuit Iconic Blue, którym zagazowalem całą przychodnie xD Powoli zbliżam się do 18L
#gownowpis #krwiodawstwo #barylkakrwi

Zaloguj się aby komentować
Dobrze, że im powiedziałem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#krew #krwiodawstwo #barylkakrwi #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Nowe przepisy dotyczące odstępów między donacjami.
Jak dobrze się wstrzelisz to można co tydzień odwiedzać RCKiK oddając naprzemiennie płytki krwi i osocze ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
btw. Limit 33 donacji osocza w ciągu 12 miesięcy jest nie do osiągnięcia nawet jakby każdy miesiąc miał 31 dni xD
#krwiodawstwo #ciekawostki #barylkakrwi

Zaloguj się aby komentować
#krwiodawstwo #barylkakrwi #chwalesie
Dzisiaj donacja wyjątkowa z dwóch powodów:
1. Odebrałem odznaczenie
2. Oddałem krew w rekordowo krótkim czasie - od momentu wjazdu na parking do skończenia donacji minęło 35 minut 😁
Na liczniku łącznie 21 250 ml.

Zaloguj się aby komentować
Czy to prawda, że jak ma się legitymację z WOT, to można jeździć komunikacja miejska i PKP za friko? Jakoś coś mi nie pasuje, to nie są żołnierze zawodowi.
#wot #krwiodawstwo #pkp
Zaloguj się aby komentować
I myk. Udało się tym razem zrobić fotę z oddawania. Zawsze babeczki upominają, że nie wolno. Nie wiem czemu xD
#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #rckik

Zaloguj się aby komentować