żegnajcie, bo na⁎⁎⁎⁎ia tak że aż się jasno robi i szyby drżą w oknach, a jeszcze nawet padać nie zaczęło #burza #kotlinaklodzka #pogoda #latonapierdalaj


żegnajcie, bo na⁎⁎⁎⁎ia tak że aż się jasno robi i szyby drżą w oknach, a jeszcze nawet padać nie zaczęło #burza #kotlinaklodzka #pogoda #latonapierdalaj


Zaloguj się aby komentować
No dobra. Mimo, że urlop generalnie zaplanowany i atrakcje wybrane to jednak zawsze warto spytać o coś mniej oczywistego.
Po latach wracamy do Kotliny Kłodzkiej (no dobra trochę obok), tym razem w miejscowości Zlaté Hory.. bo u sąsiadów wyszło taniej za Hotel ¯\_(ツ)_/¯ No i będę się mógł na socialach chwalić, że byłem ZA GRANICO - całe 2km, ale nikt tego nie sprawdza!
Jedziemy z córką lvl 6, więc głównie pod nią 'atrakcje', ale może coś dorzucicie 'po trasie' lub w promieniu powiedzmy 100km od Głuchołazów, a i zmianę planów wezmę pod uwagę bo sztywnego planu co do dnia i godziny ani miejsc nie mam.
Jadę z dwiema kobietami więc harmonogram godzinowy nie ma prawa się udać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co zobaczymy w losowej kolejności:
Zoo we Wrocławiu
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (tak mam bilety)
Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Biskupia Kopa - szczyt z listy korony gór Polski
Szczeliniec i Błędne Skały
Spacer w chmurach i wiszący most na Dolnej Morawie
Przejeżdżając obok Kłodzka na pewno Park miniatur
Twierdza Srebrna Góra (w Kłodzkiej byłem, zresztą we większości miejsc byłem - córce chcę pokazać ;P)
Brno (tu jeszcze totalnie nie wiem co jest do zobaczenia, ani jak ugryźć)
Głuchołazy no i Zlate Hory (jeden dzień bardziej lokalnie, bez wyjazdów)
Poza zwiedzaniem i łażeniem, chciałbym córkę wrzucić do jakiegoś 'parku rozrywki', 'sali zabaw' czy czegoś w podobnym stylu - może ktoś coś zna..
#urlop #turystyka #kiciochpyta #wakacje #kotlinaklodzka #dolnyslask #wczasy #zuchpostuje #glucholazy


@zuchtomek Masz tu mały przewodnik od osoby, która jeździ tam co roku:
Jeśli ci się uda to szukaj biletów do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Córka będzie na pewno zachwycona warsztatami z tkania papieru.
Oprócz tego mając na uwadze dziecko polecam:
- spływ Nysą Klodzką do Barda albo rafting
- W Dolni Moravi jest sporo atrakcji dla dzieci przy Skywalku, ale w Ceskie Petrovice jest taki mały kameralny ośrodek https://maps.app.goo.gl/1N1ELrZs15Pm9nPQ9
- Obok Ceskich Petrovic polecam rezerwat Zemska Brama - piękne miejsce na piknik
- Jeśli akurat coś będzie (a często są eventy) to jedźcie do Neratova. Sama mała wioska składa się z Browaru, ślicznego kościoła zwieńczonego szklanym dachem i gospody
- Jakby było wam za gorąco polecam kąpiel w zimnej wodzie na Zalewie w miejscowości Pastviny
- w Ceskiej Trebovej często są parowozy i jazda pociągiem zabytkowym
Jest jeszcze profil na FB co się dzieje w Kotlinie Kłodzkiej (jakoś tak)
I przypomniało mi się, w Radkowie jest piękny park wodny z dmuchanymi przeszkodami.
Zaloguj się aby komentować
Moje osiedle na którym mieszkałem z mamą zanim wyprowadziłem się do Wrocławia. Zdjęcia z dzisiaj. Mama wyszła do koleżanki przed 12:00, obecnie nie ma jak wrócić do domu. Na szczęście koleżanka ją będzie nocować dopóty dopóki sytuacja się nie uspokoi.
Jestem załamany i przerażony. Już drugi raz za mojego życia moje ukochane miasto rodzinne niszczy powódź.
#powodz #klodzko #kotlinaklodzka #dolnyslask

Zaloguj się aby komentować

Paczków nie jest może miastem, do którego koniecznie trzeba jechać przez pół Polski, ale jeśli jesteśmy na Dolnym Śląsku, a jeszcze lepiej w Kotlinie Kłodzkiej, na pewno warto wstąpić i zobaczyć atrakcje Paczkowa. Chociaż trzeba też przyznać, że miasto ma niewykorzystany potencjał.
Na samym...

Okolice Starej Morawy: Jaskinia Niedźwiedzia, Kopalnia Uranu oraz dwa szczyty Korony GP
Ziemia Kłodzka w okolicach Starej Morawy oferuje wiele ciekawych atrakcji np. piękną Jaskinię Niedźwiedzią, unikalną Kopalnię Uranu czy ciekawy ogród japoński wokół Wapiennika Łaskawy Kamień. W okolicy można też...
Zachodnia Kotlina Kłodzka. Zamek Sarny i 4 szczyty Korony Gór Polski
Zamek Sarny w Ścinawce Górnej to klimatyczny kompleks o średniowiecznych korzeniach. Dziś, po latach zaniedbań jest on przywracany do życia. Posłużył on nam jako baza wypadowa w liczne pasma górskie Kotliny Kłodzkiej. W okolicy polecamy szczyty: Orlica, Jagodna, Wielka Sowa czy Kłodzka Góra.
#polskieszlaki #podroze #podrozujzhejto #polska #gory #kotlinaklodzka #dolnyslask
Informacje praktyczne:
Zamek Sarny można odwiedzać codziennie od 11-20.
Wstęp bezpłatny
Na zamku działają restauracja, kawiarnia i hotel
Więcej informacji u nas na blogu:
https://www.polskieszlaki.pl/zamek-sarny-w-scinawce-gornej.htm
Na szczyty prowadzą proste i krótkie szlaki (najdłuższy około 4 km).
Na ich początkach są darmowe parkingi za wyjątkiem Wielkiej Sowy. Tutaj parking kosztuje 20 zł/dzień.
Na każdym jest bezpłatna wieża widokowa. Wyjątkiem jest znów Wielka Sowa. Jej wieża jest też bezpłatna, ale czynna tylko w weekendy (w sezonie zimowym).





Wołam wszystkich zainteresowanych.
@szon_konery @anabel2023 @MG78 @SzaloneWalizki @mateoaka @antekwpodrozy @WObiektywie @places2visit.pl @wposzukiwaniu @motokate @blackrei089 @wieczniewolni @e5aar @lukasz-latacz @Gamba @mariosky @zuchtomek @gingerowl @Slavica @jerekp @Moron @mhu @bbwieli17 @Tomekku @zielak @Ewcias @Budo @Sorokawojcie.ch @konski @smigool @pietroo89 @Aktezik @Sceptyczny_utracjusz @ostry_cien_mgly @kamil-bednarek-1 @wojtek_krks @Parezywek @pawcio__ @UjekWujek @HerrJacuch @Deirdreable @Wis @epsilon_eridani @Kremovka @Farmer111 @artur200222 @yoowki @Scoville @Berdonzi @Pirazy @Siejek @Ljopkelsej @ColonelWalterKurtz @UbogiKrewny @Danadel @Bajo-Jajo @Sebgat @bernsteinka @Bajo-Jajo @Fausto @Proxsimus @zjadacz_cebuli @marcin-3 @onoofry @Rieper @WyskoczNaWakacje @Garnitur @Mork @leon_xm
@lukasz-piernikarczyk wspomnieć o schronisku PTTK Jagodna, a nie wspomnieć o racuchach, zgroza. Plusik za ciekawostkę z Jagodną Północną, odpaliłem specjalnie, żeby zobaczyć, czy będzie
Zaloguj się aby komentować
Czy mamy tutaj ludzi zamieszkujących/często bywających w Kotlinie Kłodzkiej? Poszukuję rzeczy wartych zobaczenia, które nie są oczywistymi atrakcjami. Głównie zależy mi na przyrodniczych rzeczach, ale jakimś fajnym muzeum nie pogardzę. W Kotlinie byłem już 2 razy, ale dawno temu i niektóre rzeczy chcę powtórzyć. Aktualnie w planie mam:
szczyty KGP
Błędne skały
kaplica czaszek
muzeum filumenistyczne
Jaskinia Niedzwiedzia
kopalnia uranu
kopalnia złota
autostrada sudecka
wodospad wilczki
czaszkę i narożnik (konkretnie miejsce śmierci Anny i Roberta) w Górach Stołowych
skalne grzyby, bastiony w Górach Stołowych
#polanicazdroj #gorystolowe #klodzko #gory #wycieczki #kotlinaklodzka #dolnyslask

@Zielczan Z mniej oczywistych rzeczy polecam:
Góry Bystrzyckie jako całość. Są turystycznie prawie puste, bardzo mało ludzi, za to dużo szlaków pieszych i rowerowych i poczucie bycia na końcu świata. Zwłaszcza polecam Torfowisko pod Zieleńcem, okolice Dusznik (z parkiem zdrojowym), resztki pruskich fortyfikacji (forty Fryderyka i Wilhelma) czy malownicze wioski ukryte w tych górach (Spalona, Młoty, Huta, Zalesie, Wójtowice)
Góry Bialskie jako całość - troszkę na uboczu i dużo mniej ludzi w porównaniu do mocno obłożonych okolic Śnieżnika i Czarnej Góry, za to mega szlaki i widoki - Puszcza Śnieżnej Białki, Rudawiec, wieża widokowa na Czernicy
w Górach Stołowych jest kilka mniej znanych miejsc, które jak dla mnie są przepiękne - polecam mocno np. Pasterkę i okolice (Ostra Góra, Karłówek) albo trasę na Skalne Grzyby z Batorowa
Uzdrowiska. Wszystkie kłodzkie uzdrowiska są fajne, polecam się przejechać na kawę do każdego. Kudowa i Lądek typowo powolno-emeryckie, ale i tak warto zobaczyć na chwilę. Polanica bardzo ciekawa planistycznie i fajnie położona. Długopole wygląda jak wioska. Duszniki moje ulubione, najfajniej położone i najfajniejsze szlaki dokoła.
@ZdrowyStolec
w Bystrzyckich wejdę na Jagodną, bo do KGP. Więcej bym może i chciał, ale nie wyrobię się
Bialskie mam zamiar zaliczyc w ten dzien, co będę w Kletnie - pojde na Śnieznik, zejscie do miedzygorza, zobacze wodpospad wilczki i powrot innym szlakiem do kletna
na skalnych grzybach na pewno bede, bo juz wczesniej ogarnialem, pasterke wpisze do planow do researchu
z uzdrowisk to mam kwatere w polanicy, wiec tam spedze najwiecej czasu. Polecasz moze jakies miejsca gastronomiczne?
@Zielczan Trochę trzeba wyjechać z Kotliny w niektórych przypadkach, ale może coś Ci się spodoba:
Białe Skały (mniejszy tłok), a jak wypad do Czech na jeden dzień ok, to i Broumovske Steny.
mnóstwo wież widokowych jest wartych odwiedzenia - sporo nowych powstało w ostatnich latach (np. Kłodzka Góra, Borowa - hardcorowe podejście, Jagodna). Możesz wejść na Śnieżnik zobaczyć Blender.
pałaców do zwiedzania jest mnóstwo: np. Gorzanów czy Pałac na Skale. Żelazno i Bożków niestety niedostępne.
dłuuugi tunel kolejowy w Jedlinie Górnej, nitka bez torów, bo druga jest czynna! - niby nie wolno, ale nikt nie pilnuje, fajnie jest stanąć na środku, prawie nie widać światła na końcu.
mniej znane jaskinie - np. Radochowska (bez wielkich bajerów, ale zawsze to pod ziemią) - byłam w zeszłe lato jeszcze w jednej, dzikiej, ale nie mogę sobie przypomnieć, gdzie, były ruiny zamku w okolicy. Bardziej popularne jaskinie oferują trasy ekstremalne. Podobało mi się też w kopalniach - Nowa Ruda (węgla) czy Szklary-Huta (opalu i niklu). Ogólnie w upały polecam. Ze śmiesznych tras podziemnych - Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku - dość ludycznie. xD
@motokate
białe skały dodaję, zobaczę je przy okazji wycieczki na czaszkę i narożnik. Do Czech jakbym jechał to jednak do Adrspahu, bo nie byłem tam z 20 lat
wszystkie wieże, które są na szczytach KGP zobaczę, bo idę po wpisy do książeczki - tak więc Kłodzka góra, jagodna, snieznik odhacze
pałace odpadają, bo nie interesują mnie tak mocno, a i tak się nie wyrobię
kurde, tunel kolejowy dla mikola to super, na pewno dodam do planu!
Podziemna Trasa w Kłodzku - faktycznie, czytałem o niej, zapomniałem, że też miałem tam pójść
Zaloguj się aby komentować