Przynajmniej ten jeden problem, wystrojenie gaźników, można skreślić z listy dzięki nieocenionej pomocy, wiedzy i narzędziom @knoor
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa
Przynajmniej ten jeden problem, wystrojenie gaźników, można skreślić z listy dzięki nieocenionej pomocy, wiedzy i narzędziom @knoor
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa
Zaloguj się aby komentować
Knoor carb tuning session #5 or so
@knoor
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa #nocnazmiana

@macgajster "Hey Tristen don't buy that Subaru"
Zaloguj się aby komentować
Dziś przepis na tagu #dildonadiecie
Wiem że wielu z was będzie sceptycznie nastawiona do tego typu wynalazków, ja parę lat temu stosowałem wersję „sklepową”, ale pomyślałem że nie potrzebuje tych wszystkich dodatków smakowych i witamin i wolę lepszy stosunek makro oraz bez oleju rzepakowego.
Sklepowe nazywa się np. Huel który stosowałem kiedyś jako szybka i zdrowsza alternatywa na śniadanie (lepsze niż hamburger czy jakieś śmieciowe pieczywo).
Kiedyś postanowiłem zrobić to sam - bez większego powodzenia. Ostatnio podszedłem do tego bardziej naukowo, technicznie i inspirując się przepisami ze strony completefoods.co oraz z pomocą chata gpt.
Zależało mi na użyciu źródła białka zwierzęcego (huel używa roślinnego), użyciu oleju kokosowego oraz lnianego ze względu na dobry profil omega 3 i 6, oraz żeby miało mało węgli i dużo błonnika oraz minimum dodatków technicznych.
Skład jednej porcji:
45g białka WPC
16,5g oleju kokosowego
8,5 g mąki lnianej
6,5 g inuliny
6,5 g błonnika bambusowego
2g lecytyny słonecznikowej
0,2-0,5g gumy ksantanowej i tyle samo gumy guar
Opcjonalnie 25g mąki owsianej (drobno zmielonej).
Wartości odżywcze (bez mąki owsianej) porcja 90g:
Kalorie: ~500 kcal
Białko: ~44–45 g
Tłuszcze: ~22–23 g
w tym nasycone: ~15–17 g
Węglowodany: ~10–11 g
w tym cukry: <2 g
Błonnik: ~8–9 g
Sól: ~0.2 g
Cholina: ~140 mg
(Wyliczone przez ChatGPT).
Sposób wykonania:
Używam białko KFD, zwykle robię partie od razu z całej paczki białka, łatwiej się to miesza i waży lżejsze składniki.
Odważamy sypkie produkty w takiej ilości ile porcji chcemy zrobić, w osobnym naczyniu podgrzewamy delikatnie odważoną ilość oleju kokosowego (lub innego który preferujemy), płynny olej wlewamy małymi porcjami do proszku i mieszamy dokładnie ręcznie (coś jak zagniatanie ciasta i rozcieranie w palcach). Olej dobrze się wchłania w błonnik, całość możemy od razu używać, przechowujemy zamknięte i w ciemnym miejscu.
Jedna porcja to 90g proszku i 500ml wody. Jeśli konsystencja produktu jest dla was zbyt płynna można zwiększyć ilość gumy guar i ksantanowej nawet dwukrotnie.
Z przepisem można eksperymentować, zamiast wody użyć mleka, można użyć aromaty albo słodziki, można użyć olej MCT w proszku jak ktoś woli.
Cena jednej porcji to około 4,5zl. Lecytyna oprócz źródła choliny jest emulgatorem, guma guar jest zagęstnikiem ale tworzy zdrową barierę w jelitach, guma ksantanowa to tylko zagęstnik, bezpieczny i naturalny, inulina to rozpuszczalny błonnik i prebiotyk, błonnik bambusowy poprawia perystaltykę jelit, jest pożywką dla baterii jeslitowych i zmniejsza ryzyko nowotworów jelita. 500ml w śniadaniu dobrze nawadnia na początek dnia co pewnie pochwali @Wrzoo
#gotujzhejto #diy #hejtokoksy #sport


Zaloguj się aby komentować
W sumie to mógłbym posadzić młodych, żeby się czegoś nauczyli i obserwowali ojca przy pracy.
#diy #heheszki #rodzicielstwo

Zaloguj się aby komentować
Bodajze w gmnazjum (z 15 lat temu), a moze w liceum dostalem na wiglii klasowej taki narzadz. Uwielbiam tego skurwysynka :D
#diy #narzedzia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wspomniana tutaj zwrotnica naprawiona
#diy #lego #niepoprawnelego



Zaloguj się aby komentować
Będzie pani zadowolona.
Gęste zaczyna się w 26:30, trasowanie i dłutowanie wielowpustu, poezja.
#pakitek #mechanikasamochodowa #diy #heheszki #gownowpis
@koszotorobur jak to szło- https://youtu.be/a-CwwPXQl7Q?t=42
Zaloguj się aby komentować
Separator popiołu se zrobiliśmy z panem majfirendem.
Ta beczka to średnio się nadaje bo ją wygina podciśnienie więc w środku dostała pierścień z paska blachy, takiej 2 mm. Ale u mnie to chodzi pod centralnym odkurzaczem a bydlę ma spory ciąg.
Gx
#diy
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
#diy
Zawsze chciałem napierdalac fireballem z magicznego kosturu.
To se jednego zrobiłem.
A serio to pierwsze podejście do #cosplay na wakacyjny festiwal.
Ofc jeszcze dużo pracy przede mną.

Zaloguj się aby komentować
Więcej pudełek z motywami runicznymi
Więcej szpargałów twórczych z Pracowni Apaturium tradycyjnie na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #diy #tworczoscwlasna #runy #magia




Zaloguj się aby komentować
Doskładałem co trzeba było, podpiąłem akumulator, dodatkowe zegary, założyłem pokrywę koła zamachowego (od dołu) i był to moment decydujący.
Na początek dwa dłuższe zakręcenia żeby na samym rozruszniku nabić paliwa i oleju. Za trzecim, na ssaniu, zakreciłem i... żyje! Docieranie trwające 5 minut zakończone.
Wnioski: poprawić czujnik ciśnienia, bo z tego gwintu cieknie. Zobaczyć co jest nie tak z ładowaniem, bo go nie ma. Taki jest też plan na piątek i sobotę, a ponadto wyciągnąć grzdyla z garażu, założyć zderzak i klapę.
#macmajster #diy #zrobtosam #fiat126p #maluch
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na dziś tyle.
Silnik wrzucony, podłączony gaz, ssanie, paliwo, elektrozawór, artenator, masa, czujnik ciśnienia.
Tymczasowo musiałem dać oryginalny, zapyziały, tłumik. Planuję jednak wycieczkę docierawczo-dopasowującą. Z jednej strony cylindry dotrą się z tłokami, a z drugiej dopasujemy tłumik na tip top.
Dziabnąłem też zderzak strukturą żeby jutro zrobić hop siup i załadować go na samochód. Profesjonalna komora malarska z odpylaniem itede na zdjęciu
W środku muszę dorobić zasilanie dodatkowych zegarów, a przede wszystkim zamontować je. Przewody sygnałowe w izolacji silikonowej powinny wytrzymać temperaturę w komorze silnika, ale użyję jakieś 5 mb do przekazania sygnału niebędącego w żaden sposób wcześniej kondycjonowanym. Żyły przewodów to stal albo aluminium. Na razie giętkie.
#macmajster #maluch #fiat126p #diy #zrobtosam


Zaloguj się aby komentować
Nie można pić piwa ani wody, trzeba robić!
Pacjent gotowy do przyjęcia wszczepu. Dorobiona wiązka pod nowe czujniki czeka.
#macmajster #maluch #fiat126p #diy #zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
Takie tam z wężykiem
Zbliża się Dzień Matki, więc jeśli ktoś chciałby sprawić mamie prezent w postaci magicznego pudełka na biżuterię lub inne drobiazgi, zapraszam do kontaktu
Więcej szpargałów twórczych z Pracowni Apaturium jak zawsze na #apaturiart
#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #magia #alchemia #weze #gady i tak trochę #sztuka





Zaloguj się aby komentować
Aktualizacja stanu złożenia.
Skrzynia uszczelniona, elementy eksploatacyjne zmienione, zalany nowy olej. Mocowanie założone ze śrubami odwrotnie - będę mógł wykręcić same śruby i wyjąć skrzynię, łapy zostaną przykręcone. Jedyny mankament to urwany pin od czujnika wstecznego. Czujnik o dziwo tani nie jest.
Lewa strona silnika złożona, gaźnik z dodatkową przekładką siedzi.
Prawa strona jest problematyczna. Osłona jest pogieta i koniec końców nie pasuje jeden otwór pod śrubę M8. Śruby też gdzieś mi wcięło. Termostat wymaga nowej podkładki zabezpieczającej (jedzie). Czekam też na podkładki do miski.
Dopiero w kolejnym tygodniu pojadę po szpilki łap tłumika i aparatu.
Do przykręcenia po jednej śrubie zabieraka jak już się przetoczy furę.
#macmajster #diy #zrobtosam #maluch #fiat126p #cygańskiezłoto




Zaloguj się aby komentować
Możecie mi polecić dobry płyn do myjki ultradźwiękowej? Zastosowanie to głównie części samochodowe czyli oleje, smary i rdza. Ten co mam słabo sobie radzi nawet z luźną rdzą. #majsterkowanie #diy #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Ehh przy zakręconych wszystkich kranach zużycie 4 litry wody na godzinę. Niby drobnostka, ale 3 kubiki miesięcznie spływają tym sposobem. Spłuczka podtynkowa mi cieknie (bo słychać w niej plumkanie, chociaż woda nie wycieka do sedesu - przelew?) i trzeba wziąć się za majsterkowanie #diy #dom
Zaloguj się aby komentować