Zaloguj się aby komentować
Chłop co se wymyślił że w domu kaburę wypiecze bo drogo się zrobiło żeby zamówić u kogoś kto się zna, efekt jak widać
#bron #kydex

Zaloguj się aby komentować
Wrzucałem w komentarzach, ale stwierdzam, że film jest na tyle zacny, że zasługuje na osobny wpis.
Lepiej wytłumaczyć, jak działa bolt carrier w AR15, co się może zużyć, co się zacznie dziać jak poszczególne elementy przestaną trzymać wymiary, jakie usterki albo zużycie innych elementów może nastąpić się nie da.
Myślę, że niejeden rusznikarz mógłby się dowiedzieć czegoś nowego.
AR-15 Bolt Carrier and Rifle Cut Away Demonstration - YouTube
#dummytag #bron #strzelectwo #rusznikarnia
Zaloguj się aby komentować
Podoba się to dla mnie. Oby kiedyś trafiło do małego sklepiku na Wrzecionie
#bron
Zaloguj się aby komentować

UE przekazała Finlandii 242 miliony euro na rezerwę strategiczną, czyli na zwalczanie zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych (tzw. zagrożenia CBRN) - poinformował we wtorek resort spraw wewnętrznych w Helsinkach.
#finlandia #ekonomia #pieniadze #ciekawostki #bron
Pytanie do posiadaczy ałerów z termosem - jak sobie poradziliście z blowbackiem? Wieje z portu rączki aż dech zapiera. Słyszałem o doszczelnianiu silikonem rączki przeładowania. Kto sprawdzał? (wołam @Polinik)
#bron

Zaloguj się aby komentować
Witam kolegów, zapewne wielu z #braterstwo
Pochwalę się swoim #diy czyli oklejeniem szafy filcem + podświetleniem aktywowanym ruchem, na zywo wygląda całkiem ok.
W każdym razie mam #pytanie o #bron
Polecicie jakąś pukawkę na .lr22?
Ja strzelam 9mm, .223 i 12, ale chciałbym coś dla znajomych, niedrogiego w eksploatacji, bo przy obecnych cenach amunicji to magazynek .223 kosztuje niemal stówkę.
Szukam czegoś taniego, ale idioto odpornego, dla amatorów. Może być coś długiego i krótkiego.
I jeszcze jedno, przymierzam się do zakupu CZ Škorpion EVO III. Ma może ktoś z was? Chętnie bym posłuchał opinii od realnego użytkownika. Drugą opcją jest HK SP5, ale cena trochę boli.
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe czy Pan Marcin już skończył spłacać Helmuta.
#dummytag #bron #prawo #heheszki #bekazpodludzi

Zaloguj się aby komentować
Heńki, #bron już mam, przyszedł czas na kupowanie szpeju taktycznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co będzie mi potrzebne? Jakaś kamizelka z miejscem na wkłady balistyczne (przyszłościowo), pas i szelki, do tego pewnie jakieś pokrowce na magazynki AR/AK, worek zrzutowy, apteczkę, scyzoryk, latarkę, tego typu pierdoły. Zupełnie nie wiem co kupić na początek. Oczywiście budżetowo bo cebula stronk jak zawsze, wolę wydać na amunicję niż tacticool akcesoria za miliony monet od 5.11 czy helikona (może jakiś demobil z niemiec?) No i żeby się nie świeciło w NV jak psu jaja XD

Zaloguj się aby komentować
Call Of Duty: Black Ops Cold War w mojej opinii jest całkiem udana grą. Kampania fabularna jest drugą najlepszą w całej serii (zaraz po Modern Warfare 2019), a troche staroszkolny multiplayer (ponownie, na tle Modern Warfare 2019) sprawia sporo frajdy. Abstrachując (naprawdę za⁎⁎⁎⁎ście mocno abstrachując) od naprawdę kretyńskich skinów, jak ten:
Treyarch tym razem naprawdę ciężko popierdoliło.
Ten:
Co to k⁎⁎wa ma być, utopiec z Wiedźmina?
Czy, ja pi⁎⁎⁎⁎lę, ten:
Eh.
Stylistyka zimnej wojny i lat osiemdziesiątych bardzo do mnie przemawia. Wyjątkowo interesującą kwestią w grze, którą dziś się zajmiemy jest broń. Naturalnie mamy zimnowojenną...
Ciekawy film z 1940, przedstawiający proces tworzenia amunicji do karabinu.
Nie spodziewałem się takiej automatyzacji już w tamtych czasach
https://www.youtube.com/watch?v=wXNXUpOozDg
#historia #bron #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) wyraził otwartość wobec polskiego planu dostarczenia Ukrainie produkowanych w Niemczech czołgów głównych Leopard. - Niemcy nie powinny stać na drodze, gdy inne kraje podejmują decyzje o wsparciu Ukrainy - powiedział w czwartek w Berlinie.
Ukraina od pewnego czasu upomina się o dostawę czołgów Leopard. W środę prezydent Polski Andrzej Duda powiedział we wspólnym wystąpieniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, że jego kraj jest gotowy dostarczyć te czołgi bojowe w ramach międzynarodowej koalicji.
Gotowość do dostarczenia Leopardów Ukrainie deklarowały też Finlandia i Dania.
Zanim...
Polecacie jakieś książki/artykuły o broni i strzelectwie? Mam na myśli, te książki z których dowiem się bardziej szczegółowo o typach konstrukcji, zasad działania itd. W oko wpadła mi niedostępna już nigdzie książka Sebastiana Nowaka "Broń krótka. Strzelanie bojowe i sportowe z pistoletu", ale nigdzie nie mogę jej znaleźć.
Do wszelkich encyklopedii typu Broń Strzelecka XXI wieku, podchodzę raczej sceptycznie.
Dzięki z góry za wszelkie polecajki
#bron #strzelectwo #ksiazki #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Pakistańska firma spedycyjna i brokerska Project Shipping planuje wysłać w drugiej połowie stycznia 159 kontenerów z amunicją przeznaczoną dla Ukrainy z portu w Karaczi do Gdańska.
Ładunek przewiezie statek BBC Vesuvius. Wcześniej Pakistan odegrał kluczową rolę w transferze broni w imieniu Wielkiej Brytanii do Ukrainy.
Pakistan dostarczy m.in. pociski kalibru 155 mm, ładunki miotające M4A2, spłonki M82 i zapalniki PDM.
W zamian Pakistan może otrzymać ukraińską pomoc w modernizacji śmigłowców Mi-17. Według mediów w modernizacji pakistańskich śmigłowców pomaga ukraińska firma zajmująca się produkcją silników lotniczych oraz przemysłowych...
Tomki, jak montujecie flaszkę na karabin? Uchwyt na bidon fituje? :)
#dummytag #bron #strzelectwo

Zaloguj się aby komentować
Sytuacja jedna na nawet nie milion, pewnie na miliard...
Z drugiej strony -- fajnie pokazuje, jak bardzo nabój poza lufą nie stanowi większego zagrożenia.
#dummy#bron #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wiem, że tu pewnie nie ma odpowiedniej grupy docelowej, ale zaraz ruszają zapisy na tegoroczną edycję zawodów Lekka Piechota.
W tym roku uzupełnione o doświadczenia z Ukrainy - obsługa dronów, więcej medycyny pola walki, naprowadzanie artylerii, obsługa granatników.
#bron #strzelectwo

@Nebthtet jak widać duże, skoro 84 miejsca rozeszły się w pół godziny, a kolejne tyle wleciało na listę rezerwowych w kolejne pół godziny. :)
To głównie zasługa Polenar Tactical, bo zanim przyjechali to trwało ze 2 tygodnie, zanim uzbierało się minimum zawodników. A po ich udziale i filmie - boom, w tym dużo osób zza granicy.
A co do MONu - może lepiej niech się ograniczą do nieprzeszkadzania. Nic tak skutecznie nie zniechęca do zdobywania skilla obronnego jak MON. :)
A poza tym przy obecnym poziomie upolityczniania absolutnie wszystkiego - pewnie KSI by od razu miałoby nagonkę, że pisowskie aparatczyki i sprzedajne k⁎⁎wy. :|
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować