O, mamy przerąbane. Człowiek-koń Ławrow pozyskał w Afryce kolejnego sojusznika i teraz to nie tylko Ukraina, ale i całe NATO powinno zacząć trząść się i bać. Po pierwszych przemowach czlowiek-koń zarżał: bardzo cenię wyważone stanowisko rządu Burundi w kwestii konfliktu w Ukrainie.
Ja osobiście podejrzewam, że może chodzić o pozyskanie zaawansowanych systemów łączności, prezentowanych na filmie, a z którymi rassyja ma nieustanne kłopoty podczas wojny ukraińsko-kacapskiej.
@Walenciakowa Sie śmiej, ale sprawdź ile Sudańskiego złota wyprała sama tylko Arabia Saudyjska dla Wagnera. Ludzie w Afryce są biedni, często zacofani, ale ziemia u nich bogta.
W wieżowcu w nowej moskwie (ul. Atlasowa 11, niedaleko lotniska Wnukowo) doszło do eksplozji i prawdopodobnie na miejscu znaleziono fragmenty drona.
uderzenie nastąpilo na poddaszu nad 25 piętrem budynku. Prawdopodobnie dron leciał wzdłuż zaprogramowanych współrzędnych, a jego program nie uwzględniał obecności wieżowca.
Putin kiedyś coś tam bredził ze celem specoperacji jest denazyfikacja, demilitaryzacja, obrona mieszkańców Donbasu i blablabla
Faktycznie o obronie mieszkańców bielgorodu i moskwy nic nie mówił.
Bardzo dobrze. Niech UA pokazuje moskalom, że ich OPL nie jest taka idealna, że ta wojna się toczy i dotyczy nawet ich daleko od granicy, frontu. Propagandowo zyskała UA dużo.
Jest jakieś oficjalne potwierdzenie, że to UA wali tymi "dronami"? Przecież ten atak wygląda tak słabo, że nie chce się wierzyć, że ktoś go tak zorganizował. 10 ataków, większość nie uzbrojonych, a ten co uzbrojony to niewybuch ?
W dodatku żaden wymierzony w wartościowe cele. Shahedy przy tym to mistrzostwo świata.
Gubernator okręgu Bielgorodzkiego (rassyja) udzielił wywiadu. Tłumaczę. Obejrzyjcie przed tekstem Niewzorova.
Niewzorov wypowiedział się na temat tego wywiadu. Też tlumaczę
==========
Zarówno podczas spotkania w Londynie, jak i we wczorajszym "Napowalu" mówiłem, że: "najsilniejszy wpływ na politykę kadrową putina miał jakucki rzeźbiarz Bapposow. To on pokazał, że gówno to wyjątkowy materiał, z którego można ulepić każdą figurę.
Zainspirowany przykładem Jakuty, putin wykorzystał tę lekcję do stworzenia ministrów, gubernatorów, głów państw i korporacji".
Nie ma innych wyjaśnień na temat „jakości” jego ekipy.
Jednak putin przerósł jakuckiego rzeźbiarza. Gówniane postacie Bapposowa milczą, a gówniane postacie putina mówią.
Nic innego nie może wyjaśnić „uwag” gubernatora obwodu biełgorodzkiego. Tylko gadającemu gównu mogło przyjść do „głowy”, że zaostrzenie koszmaru, eskalacja wojny, wzrost bestialstwa zapewnią „pokój” jego okolicy.
Tak, osoba na filmie sprawia wrażenie obłąkanej, niezdolnej do myślenia, budowania związków przyczynowo-skutkowych, a przynajmniej jakiegoś rozumowania. Poziom jego rozwoju jest niższy niż 4-letniego dziecka.
A ten całkowicie obłąkany typ jest gubernatorem. Kontroluje miliardy, życie i wydarzenia.
To powinno być przerażające, ale lata putinizmu nauczyły nas już, że cała władza w kraju należy tylko do idiotów. Nie ma wyjątków.
Problem jest w tym że seria gubernatorów działaczy, parlamentarzystow to głównie pożyteczni idioci, tak jest w kazdym państwie gdzie władze trzyma jeden człowiek. Tacy ludzie będą pi⁎⁎⁎⁎lic totalne głupoty w każdym zakresie tylko po to by krzyczeć głośniej od drugiej a ten drugi od trzeciego, bo to chce usłyszeć ten jeden, który jest przeważnie zdziadzialym tetrykiem. Dzięki temu że w takim monologu pokazuje że nie ma kręgosłupa i bedzie wykonywał wszelkie rozkazy jest dobrym materiałem żeby go gdzieś wsadzic na wyższe stanowisko. Gdyby tak nie krzyczał nikt by go nie zauwazyl
@Walenciakowa Jak zabezpieczyć obwód Biełgorodzki? Zająć Charków. Po zajęciu Charkowa gdy tam będą bombardować? Zająć następne obwody. Takim złotym myśleniem nie dziwie się że potrzebują rosję od Władywostoku do Lizbony. To logiczny ciąg myślowy w ich zjebanej mentalności
Mieli ruscy sprzedawać przez "ocieplenie klimatu" więcej gazu,a jak przyszło co do czego ocieplenie klimatu wyszło im bokiem i żadne bojówki "ekologiczne" nawet w niczym nie pomogły.
@Barabarabasz7312 zawsze mnie ciekawi o czym tacy ludzie rozmawiają. Normalni ludzie przy alkoholu śmieszkują, albo poruszają życiowe lub poważne tematy... a tacy jak na obrazku są już na tyle przepici i bez innych zajęć, że niewiele kumają
@Walenciakowa To nie jest chrześcijański duchowny, tylko zwykły raszystowski telewizyjny ku⁎⁎⁎⁎zon. Od Sołowiowa i Skabiejewej różni się kilkoma szczegółami, m.in. tym, że nosi inne ciuchy, podlega agentowi FSB ps. "patriarcha Cyryl", ma mniejsze zasięgi i inną grupę docelową, a poza tym puszcza w świat tę samą narrację.
Dotyczy jeszcze sprawy z wtargnięciem ochotniczego Legionu Rosyjskiego (walczacego po stronie Ukrainy) na teren okregu bielgorodzkiego (rassyja). Do oczyszczenia terenu kacapy wyznaczyly gen. Lapina. To nie jest pijany chorąży na ćwiczeniach. Generał pułkownik (powyżej tylko generał armii) Łapin ukończył Szkołę Dowodzenia Pancernego, Akademię Pancerną, Akademię Sztabu Generalnego, wydział przekwalifikowania starszych oficerów tej samej akademii i był szefem Akademii Wojsk Lądowych. I tak, on naprawdę myśli, że w tych filmach z akcji wyzwolenia, przekazanych ruskim mediom, wygląda jak fajny dowódca.
Rosja postanowiła nie tylko pokonać Japonię, ale także ustanowić kolejny „dzień zwycięstwa” 3 września.
Cóż, to świetnie. Ponieważ pokonanie Ukrainy jest ewidentnie niemożliwe, zdecydowaliśmy się (my, rosjanie) pokonać Japonię. Możemy pokonać Japonię nawet nie w trzy dni, ale w trzy godziny.
Dokładnie tyle czasu zajmie zebranie kilku papierów i głosowanie za zdecydowanym zwycięstwem rosji nad Japonią.
Najprzyjemniejszą rzeczą w tej historii jest to, że nie będziemy musieli ponownie się hańbić, ponieważ nie ma potrzeby walczyć w tej wojnie.
Wystarczy ukraść zwycięstwo, które odnieśli alianci w II wojnie światowej, dzięki użyciu przez Amerykanów broni nuklearnej.
Jeśli pamiętacie, Japonia skapitulowała, podpisując swoją klęskę na pokładzie pancernika Missouri (US Navy) 2 września 1945 roku.
Tutaj duma panstwowa proponuje grać w „naparstki”: zapomnieć o decydujących uderzeniach na Hiroszimę i Nagasaki, zwycięskich operacjach koalicji antyhitlerowskiej „Okinawa”, „Iwo Jima”, pancerniku „Missouri” i wszystkich innych prawdziwych wydarzeniach.
Po odrzuceniu tych wszystkich „drobiazgów” można ogłosić klęskę Japonii jako kolejne „zwycięstwo rosyjskiej broni” i potężną zemstę za sankcje nałożone dziś przez Japonię na rosyjskich biurokratów.
Taka niesamowita rakozebra*.
Jeśli to „zwycięstwo” zostanie przedstawione poprawnie propagandowo, to w mętnej świadomości narodu rosyjskiego zostanie przekształcone w zjawisko całkowicie nowoczesne. Niewątpliwie pocieszy to masy i stłumi najostrzejsze poczucie wstydu.
* - pewnie jakieś ruskie powiedzonko. Ja nie ogarniam, jakby co.
Skoro rosja świętuje SWOJE zwycięstwo nad Trzecią Rzeszą (z którą prawdopodobnie by przegrali gdyby nie pomoc aliantów) to logicznym krokiem jest świętowanie zwycięstwa nad Japonią, z którą w ogóle nie walczyli. Następny w kolejce będzie pewnie Afganistan z którym przegrali, bo dlaczego nie?
Jeśli ten gównokraj przetrwa w takim stanie jakim jest teraz to za rok małpy będą świętować na miarę dnia (pa)biedy zdobycie gruzów, które kiedyś było miastem i nazywało się Bachmut. Będą trzepać do tego swoje kapucyny, będą jarmarki z darmową porcją kaszy z gównem, tańce i śpiewy. Małpy tak lubią.
Zatrzymano kobitę pasażerkę rejsu moskwa-wladywostok za czytanie książki w języku ukraińskim. Jeszcze w październiku 2022 putin bredził coś że niezależnie od okolicznosci rassyja ma wielki szacunek do ukraińskiego narodu, kultury i języka, ale nie brałbym na poważnie jego pierdolenia
Edit: znalazlem putina:
„Zawsze i pomimo dzisiejszej tragedii i dziś z wielkim szacunkiem podchodzimy do narodu ukraińskiego i kultury ukraińskiej, języka ukraińskiego, literatury i tak dalej”. 5.10.2022
szefowie mediów ruskich otrzymali pismo z informacją że wspominanie o Wagnerze i Prigozinie od 25 maja będzie traktowane jako dyskredytacja armii rf.
Rzecznik rosyjskiego legionu ochotniczego Wolność Rosji, walczącego po stronie Ukrainy, o pseudonimie Cezar, udzielił wywiadu, w którym poinformował, że mieszkańcy Bielgorodu poprosili Legion Wolność Rosji o przeprowadzenie operacji pokojowej i obronę.
Ajjj ale głupi ci Wolni Rosjanie, przecież to stara kacapska strategia, wpuścić wroga na swoje terytorium i poczekać aż przyjdzie zima. Nic im nie zazdroszczę jak będą sobie odmrażać tyłki nad jeziorem Ładoga i nad Wołgą.
@szasznik Putin ciagle absolutnie kontroluje krym, donbas, luhansk, maja bezposrednie ladowe polaczenie z morzem czarnym mimo wsparcia calej eruopy i usa, pozbyl sie ludnosci znaczej czesci ludnosci cywilnej, przejal kontrole nad elektrowniami, minuje pola uprawne, zablokowal czarne moze dla handlu morskiego. Kompromitacja jak c⁎⁎j xD
Niczym sie nie roznicie od tepych ruskich orkow ktore to lykaja wszystko z polykiem.
@domlepultu I to kosztem tylko 200 tysięcy orków, sankcji, dalszych strat i patowej sytuacji, bo że nie zajmą Ukrainy to już chyba wie każdy kacap. Z rannymi to pewnie 300-400 tysiecy wyeliminowanych orków. Amerykanie w czasie pustynnej burzy stracili aż 300 zabitych i 700 rannych. No sukces kacapii, że klękajcie narody.
@Walenciakowa w krajach Pribaltiki, gdzie orków dość dużo jest, niektóre miejscowości wyglądają tylko nieco lepiej.
Nie ale 3.lata temu pracowałem w Paldiskach, w Estonii. Miasto 50km na zachód od Talina (dystans tak +/-). Kiedyś miało 15k mieszkańców, teraz jakieś 5k.
Klatki w blokach zajechane, stare meble wyrzucane z balkonów, niektóre bloki w połowie były pustostanami.
Widok sąsiadki wracającej wężykiem z pracy o 10 rano nie był niczym niezwykłym. Raz wracała tak na⁎⁎⁎⁎na, że rzygała na siebie idąc bez przerwy slalomem.
Większość mieszkańców to ruskie, co zostały po upadku CCCP. Miasto niby unijne ale pokazuje ile Polska miała szczęścia w nieszczęściu. Tragiczny PRL to i tak kraina miodem i mlekiem płynąca, w porównaniu do tego co by się stało z krajem i co mielibyśmy teraz gdyby zamiast PRL zostalibyśmy Polską Socjalistyczną Republiką Sowiecką.
Ruscy po prostu muszą być j⁎⁎⁎ni przez władzę i ogłupiani propagandą o wielkości swej i matuszce rassiji jako oblężonej twierdzy - wtedy są szczęśliwi.
@anonekzforczana jest też możliwość, że ci mówiący o upadku cywilizacji po prostu się mylą. Myślę, że z tych mówiących o "zgniłym zachodzie" i upadającej cywilizacji wszyscy mają na myśli tu i teraz, a nie że za 100, 200, 500 lat upadnie ten "zgniły zachód".
@dzangyl Tu i teraz to dzieci tańcują na drag queen show, są oddawane pedofilom pod opiekę a w USA powstały już szkoły w których można zdać nie potrafiąc czytać i pisać.
Cywilizacje nie umierają z hukiem tylko pierdnięciem. Jak balon z którego uchodzi powietrze.
Ten ork powinien mieć ksywę "kindybał" tak jak to kacapskie wunderwaffe co jest nie do zestrzelenia. Widzicie? Nawet jeśli chodzi o sołdatów to "niet anałoga w mirie".
Dzieci przeciwko nauczycielom, nauczyciele przeciwko dzieciom, rodzice i nauczyciele przeciwko sobie. Kto pisze donosy polityczne w rosyjskich instytucjach edukacyjnych?
Absurdalne donosy szkolne są na porządku dziennym. Dosłownie każdy pisze je na każdego:
Dzieci przeciw nauczycielom
W Penzie uczniowie napisali donos na nauczycielkę za słowa „Jesteśmy krajem pariasów, jesteśmy Koreą Północną” . Na podstawie artykułu „o fejkach” nauczycielka została skazana na 5 lat w zawieszeniu i 3 lata zakazu nauczania.
Nauczycielka języka angielskiego w mieście Korsakow została ukarana grzywną w wysokości 30 000 (ok. 375 usd) na podstawie artykułu „o dyskredytacji” po tym, jak jedna z jej uczennic nagrała jej antywojenne wypowiedzi i przekazała je policji.
Nauczyciele przeciw dzieciom
Dyrektor Szkoły w Niekrasówce złożył skargę do MSW na piątoklasistkę, która umieściła żółto-niebieskie kwiaty na swoim zdjęciu profilowym i uruchomiła ankietę dotyczącą świata na czacie klasowym. Dziewczyna została zabrana na policję prosto z lekcji.
Rodzice przeciw nauczycielom
W obwodzie kurskim sporządzono protokół przeciwko nauczycielowi nauk społecznych w sprawie „zdyskredytowania” wojska z powodu skargi dziesiątoklasisty. Uczeń nagrał „niepożądane” wypowiedzi nauczyciela na dyktafon, przekazał plik dźwiękowy rodzicom, a oni spisali oświadczenie.
Nauczyciele przeciw rodzicom
Matkę piątoklasistki Warii z Moskwy oskarżono o „nienależyte wykonywanie obowiązków wychowania nieletnich” w związku z tym, że jej córka nie uczestniczyła w „rozmowach o ważnych sprawach” (ruski przedmiot szkolny służący do prania mozgu). Dyrektor złożył zawiadomienie na policję.
Źródło: ASTRA stowarzyszenie dziennikarzy opozycjonistow.
≈=========
Od czasu ruskiej agresji na Ukrainę liczba donosów wzrosła o kilkadziesiąt %. No nie pojeby?