Krótki fragment animaticu do pierwszego odcinka
(zapraszam do śledzenia tagów #pajonganimacje #pogotowiemagiczne )
#animacja #tworczoscwlasna

Krótki fragment animaticu do pierwszego odcinka
(zapraszam do śledzenia tagów #pajonganimacje #pogotowiemagiczne )
#animacja #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować

Część wszystkim! Stworzyłem taki krótki film animowany na bazie książki Brandona Sandersona - Droga Królów.
Przedstawia połowę otwierającego rozdziału - więc dla niezaznajomionych z pisarzem może być to fajny zwiastun do książki.
Spędziłem nad tym 4 miesiące. Wiem, że nie jest idealnie - ale może...
Tato! Tato! Tato! - kliknij link by przejść do Playlisty!
Tato! Tato! Tato! to opowieść o przygodach dwóch najszlachetniejszych pod Słońcem ptaków - ORŁÓW BIELIKÓW.
Pierwszy z nich to dorodny samiec - LEON - w którego życiu najważniejszy jest honor, mądrość oraz orla duma z bycia bielikiem.
Drugim orłem jest maleńki, świeżo wykluty z jaja synek Leona - SZPUNDEK - ciekawe świata dziecię, które zadręcza swego ojca pytaniami z wszystkich możliwych dziedzin życia.
Każdy odcinek rozpoczyna się wrzaskliwym wezwaniem Szpundka: "Tato-tato-tato!!!".
Rodzicom szczególnie polecam odciek Dobranoc!
#seriale #animacja #heheszki
Zaloguj się aby komentować
hej Hejtki!
rok temu moja animacja o "Nocnym pociągu bez mięsa" została nominowana do Grand Video Awards
i wygrała wszystko , oprócz nagrody publiczności
i cóż, w tym roku 2 moje animacje dostały nominacje! ( "Ryż i Kurczak" w kategorii Wideoklip i "BYŁ SOBIE CZŁOWIEK" w kategorii Komedia i Rozrywka )
można oddać tylko jeden głos TUTAJ , więc wybierzcie mądrze!
nie trzeba zakładać konta, tylko potwierdzić maila,
ogólnie nie nastawiam się na nic bo konkurencja ma milionowe zasięgi, ale wśród głosujących ponoć jedna osoba otrzyma jakąś nagrodę, więc może komuś z Was się uda (
wyniki 10 października, wtedy dam znać wszystkim na swoim tagu: #w8jek
no, to tyle, dziękuję za uwagę!
#animacja #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Po prostu WOW.
Dzisiaj na tę animację trafiłem, a tu się jeszcze okazuje, że ma być serial animowany od tych samych twórców.
Premiera serialu 19 października, czyli za niedługo. Ciekawe jak to wyjdzie.
#animacja
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co to za rodzaj animacji? Jaki autor?
@koszotorobur Masz to w awatarze, to może wiesz?
#gif #animacja #sztuka

Zaloguj się aby komentować
Z cyklu Historia Internetu:
Studio Animusic znane jest z animacji komputerowych generowanych na podstawie dźwięków MIDI.
Animowany film krótkometrażowy Pipe Dream, pokazany w Electronic Theater SIGGRAPH w 2001 roku, jest pierwszą animacją studia.
Animacje studia zostały wydane w kompilacjach Animusic (HD) oraz Animusic 2 na VHS, DVD oraz później Blu-ray.
W 2012 roku powstała zbiórka na Kickstarterze w celu ufundowania Animusic 3 - lecz pomimo zebrania wymaganej kwoty, kompilacja nie została do tej pory wydana - pomimo sporadycznie pojawiających się zapewnień, że nadal powstaje.
Pipe Dream na żywo w wykonaniu firmy Intel: https://youtu.be/ic5YgT_g89E
Archiwum Animusic zawierające wszystkie animacje stworzone przez Animusic oraz różne filmy z nimi związane: https://www.youtube.com/@AnimusicArchivalProject/videos
#historiainternetu #animacja #grafika3d #muzyka #muzykaelektroniczna
Zaloguj się aby komentować
Kontynuując swoją podróż po Historii Internetu, dzisiaj na tapecie:
Narwhals - animowany teledysk o narwalu z wpadającą w ucho piosenką.
Narwal to takie morskie stworzenie z długim zębem, który wygląda jak róg jednorożca.
W piosence prezentowana jest lista "faktów" na temat tego, dlaczego narwale są w pytę.
A tutaj emulowany (zapętlony) oryginał wykonany w technologii Flash: https://archive.org/details/narwhals_20210323
#historiainternetu #animacja #flash
Zaloguj się aby komentować
Świetny i bardzo klimatyczny zwiastun serialu, który łączy #koty z #dungeonsanddragons
Serial będzie produkcji francuskiego studia Watch Next i będzie opowiadał o przygodach czterech kociąt: Fiba, Precious, Suds i Ruffles, które zostały wygnane z Kociego Królestwa. W poszukiwaniu skarbu, który będzie ich biletem do domu, zanurzają się w mroczny i tajemniczy świat, gdzie każdy krok niesie ze sobą własny zestaw wyzwań. W obliczu niezliczonych niebezpieczeństw będą musieli wykazać się przebiegłością i odwagą, ale co najważniejsze, nauczyć się współpracować.
Produkcja ma być skierowana do dzieci, ale: Dzięki swojej wyjątkowej estetyce i ujmującym postaciom, Dungeons and Kittens ma cechy, które podbiją serca całego pokolenia dzieci – a także ich rodziców!
#fantasy #seriale #animacja #d&d

Zaloguj się aby komentować
Z serii Historia Internetu polecam:
OSTRZEŻENIE: Nie dla dzieci!
Happy Tree Friends to seria krótkich, animowanych, brutalnych i krwawych kreskówek zapoczątkowana w 1999 roku i oryginalnie publikowana w technologii Flash.
Filmiki zdobyły niezwykłą popularność nie tylko ze względu na swoją treść oraz charakterystyczny motyw muzyczny, ale także dzięki użyciu grafiki wektorowej wpływającej na rozmiar pliku SWF, który zazwyczaj wynosił poniżej jednego megabajta - co umożliwiało łatwą dystrybucję w raczkującym internecie.
Pierwsze odcinki w formacie SWF do pobrania: https://archive.org/download/happy-tree-friends-swf-collection
Pliki SWF można odtwarzać w przeglądarce dzięki emulatorowi Ruffle: https://ruffle.rs/demo/
#historiainternetu #animacja #flash

Mój ulubiony: https://youtube.com/watch?v=nmXL6-F3vZQ - Eye Candy
Zaloguj się aby komentować
dziękujemy wszystkim za wczoraj!
może wygrać się nie udało, ale oba nasze klipy zajęły trzecie miejsce ex aequo,
co uważam za ogromny sukces bo konkurowały z wysokobudżetowymi produkcjami z całego świata:
Madly → 4,03
Before I Died → 3,96
Nabita lufa → 3,92
Ryż i kurczak → 3,92
Rush → 3,88
jeszcze raz, dzięki wszystkim, którzy przyszli i głosowali!
a po kolejne nowinki zapraszam na mój tag: #w8jek
p.s. chcecie właśnie tu też takie wpisy czy tylko kawałki animacji?
#animacja #chwalesie #tworczoscwlasna

@w8jek świetny wpis, doceniam napracowanko z memem
kurcze, weź wpisuj więcej z takimi właśnie wstawkami
na swoich społecznościówach typu fb/ig nie wrzucasz takich zajebistości (´・‸・ ` )
anieczekaj, na zjebuku widziałem wpisa, ale tak jakoś nie takoś luźno
bo tu wrzucasz nie tak powściągliwie jak pod komarami
po twojej topowej produkcji czeknąłem w "oryginał" blitza, i ... no było mocno punkowo
jakość kręcenia kartoflem przy 1 lampie też była mocno punkowa xD
ps. podlinkujesz do tych zwycięskich wysokobudżetowych animacji?
bo nawet nie wiem jak i gdzie tego szukać
pps. poza animacjami jestem w opór ciekaw jak wygląda taki proces twórczy
jakieś foty ze studia czy meetingu
nie musisz cenzurować pustych flaszek i pełnych popielniczek
Zaloguj się aby komentować
Wonderful Days - w swoim czasie najdroższy film animowany w historii koreańskiej kinematografii.
Historia dzieje się w przyszłości której cywilizacja ludzka w wyniku ciągłych wojen i zanieczyszczenia środowiska została zniszczona.
Części ludzi udało się uciec i założyć nowe miasto Ecoban, które energię czerpie z otaczających je zanieczyszczeń.
Trailer: https://youtu.be/zgjC7LW6UEc
Film dostępny na CDA.
#filmy #animacja #korea
Zaloguj się aby komentować
Gdy internetem rządził Flash ludzie zachwycali się interaktywną żabą w blenderze:
Koniecznie włącz dźwięk i naciskaj przyciski na blenderze od lewej do prawej słuchając co mówi żaba.
Flash został usunięty z nowoczesnych przeglądarek internetowych ale dzięki emulatorowi Ruffle możemy znowu cieszyć się animacjami Flash w przeglądarce!
#historiainternetu #animacja #flash

Zaloguj się aby komentować
uwaga ludkowie z #katowice i #okolice!
ci co obserwują mój tag: #w8jek
może pamiętają "nabitą lufę" do muzyczki Hioba Dylana? a może jazgot Blitzed z klipem "ryż i kurczak"?
otóż oba te klipy zakwalifikowały się do Ars Independent i będą walczyć o tytuł Czarnego Konia Wideoklipu!
ja oraz Cat (z którą zrobiłem "ryż i kurczak") będziemy tam i przy okazji poopowiadamy trochę o rysowaniu takich rzeczy i o innych głupotach i w ogóle będzie też głosowanie na swój ulubiony klip, który może wygrać 500€
poniżej trochę info o festiwalu, wpadajcie oglądać i głosować, będzie fajnie:
Jesienna odsłona Ars Independent odbędzie się w czwartek 21 września (19:00 - 22:00) w multitapie Absurdalna (ul. Dworcowa 3, Katowice).
Bilety w cenie 16 zł (8 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) są do nabycia online w sieci Interticket lub na bramce przed wydarzeniem (w miarę dostępności miejsc). Bilet obejmuje pokaz 2 setów wideoklipów (po ok. 1 godz. każdy) z krótką przerwą pomiędzy oraz ogłoszeniem wyników po seansie.
W konkursie zobaczymy wideoklipy z lat 2021-2023. Do konkursu zgłoszono 550 produkcji z całego świata, spośród których grono selekcjonerów wytypowało ponad 20 nominowanych. Reżyserzy i reżyserki powalczą o tytuł Czarnego Konia Wideoklipu i nagrodę pieniężną w wysokości 500 €. O zwycięstwie zadecyduje publiczność w wyniku głosowania po seansie.
>>>https://arsindependent.pl/news/czarny-kon-wideoklipu
#animacja #tworczoscwlasna

@w8jek Marzy mi się żeby kiedyś w Polsce twórcy takiego contentu jak twój mogli żyć tak jak FlashGits, PapaMeat, GreasyTales, THE BIG LEZ SHOW czy inni, czyli rzucić "day job" i żyć z patronite i innych, w zamian dostarczając nam fajny content.
Ale chyba jeszcze jesteśmy jako Polacy na to za biedni.
@LoudFartStudios chyba? Człowieku, nawet Niemcy są na coś takiego za biedni, jak robisz coś po angielsku to masz sponsorów z całego świata, zupełnie inna sytuacja.
My mieliśmy szczęście z Walaszkiem, że tyle dobroci naprodukował, nie ma co narzekać, bo pod tym względem u nas jest bardzo dobrze.
Zaś wysokiej jakości animacje to są naprawdę wysokie koszty, nawet Egzorcysta to jest jakość zbyt wysoka jak na YouTuba.
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj polecam przepiękne pełnometrażowe animowane dzieło pod tytułem Metropolis!
Metropolis (2001) to tragiczna opowieść o robocie, który nieświadom swego nieludzkiego pochodzenia marzy o tym, żeby pewnego dnia odnaleźć rodziców. Prawdziwy dramat zacznie się, gdy marzenia te legną w gruzach, a maszyna zbuntuje się przeciw ludzkości.
Anime bazuje na mandze pod tym samym tytułem, zainspirowanej kilkoma zdjęć z niemego filmu Fritza Langa z 1926 roku które Osamu Tezuka zobaczył w latach 40. XX wieku. Tezuka osobiście filmu nie widział, tak więc przedstawiona w jego mandze opowieść jest inna od scenariusza filmowego Langa. Niezmienne pozostały jednak obecność robotów oraz podział na klasę robotniczą i inteligencję.
Film dostępny na CDA.
Trailer: https://youtu.be/lj9ruL8B310
#filmy #anime #animacja
Zaloguj się aby komentować
hej Hejtownicy
może część z Was obserwująca mój tag: #w8jek pamięta jak w maju chwaliłem się, że udało mi się wygrać finansowanie autorskiej animacji krótkometrażowej w Studiu Munka?
więc temat nie umarł, tylko od tego czasu jest w realizacji!
nie dużo mogę na ten temat na razie napisać, ale razem z Cat Kaczmarek przez ostatnie 10 dni uczestniczyliśmy w warsztatach animacyjnych i łataliśmy dziury fabularne, scenariuszowe, logiczne i wszystkie inne aż ostatecznie chyba mamy zamknięty animatik całości!
To był ciężki i intensywny czas, ale warto było!
Może niedługo będę mógł wspomnieć o tym coś więcej,
a tymczasem macie jakieś plany na czwartek?
#warsztatowykitku #animacja

@w8jek lepiej uważaj z tym kotem https://www.youtube.com/watch?v=xClAilx2n_8
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=r16GL3N4PdM
Jak Działa Jamniczek - polski, mocno surrealistyczny film animowany, muskający temat wartości życia i rozróżnienia między istotami żywymi a maszynami. Kto zna ten doceni, kto nie zna, pewnie będzie zaskoczony tym jakie rzeczy ludzie kręcili w 1971.
#animacja #surrealizm #filozofia
@Xianth Jeśli wierzyć wiki i jej źródłom, to jest wyprodukowane w 1971, a w 1972 zdobywało już nagrody w konkursach: https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=42493
Zaloguj się aby komentować
Badger badger badger – animacja-mem z czasów gdy memy dopiero raczkowały w internecie.
YouTube - godzinna zapętlona wersja
Oryginał - emulowany w przeglądarce
Badger Badger Demoscene version - przeróbka z fajną muzyką stylizowaną na 8bit
#historiainternetu #meme #animacja #flash
Zaloguj się aby komentować
Breaking up with Adobe
Boskie.
https://www.youtube.com/watch?v=dJBEAZFP0aA
#animacja #grafika #photoshop #adobe #heheszki #humorobrazkowy
Zaloguj się aby komentować