Prace nad tramwajem z #hejtopaka trwają. Motorniczy widać bardzo zaangażowny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@twombolt #modelarstwo





Prace nad tramwajem z #hejtopaka trwają. Motorniczy widać bardzo zaangażowny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@twombolt #modelarstwo





@SilverMonkey Cieszę się, że prezent sprawia przyjemność, jak widać panu motorniczemu też!
A sam jestem zafascynowany dbałością o szczegóły w tym zestawie, nie spodziewałem się takiego odwzorowania wózka tramwajowego z usprężynowaniem 1 i 2 stopnia (jeśli zaciekawiłem to polecam https://www.transportszynowy.pl/Kolej/kolopiswozki-usprezynowanie )
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Affinity vs Photoshop: Time to Switch... Really?
Is it really time to switch from Photoshop to Affinity just because it’s free? In this video, we compare real-world editing workflows that actually matter if you’re serious about photography, compositing, retouching, or photo editing in general. We’ll walk through noise removal, smart selections, Raw processing, photo cleanup, masking, AI-powered tools, and overall speed and reliability to see whether Photoshop still pulls ahead and remains the industry standard after 35 years.
#affinity #photoshop
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Smutne święta, rodzina, zabawa pewnie tego dzbana co dorzucił ekran z rekomendacjami na kasach samoobsługowych w Żabce nic złego nie spotkało.
#zabka
Zaloguj się aby komentować
Odrobina lata w środku zimy
Przy takich projektach można zapomnieć o pogodzie za oknem
#handmade #rekodzielo #diy #prezent #gry #ogrod #pracowniaapaturium




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pomimo tego, że rdzeń kawalerii armii Kartaginy stanowiły wojska sojusznicze i najemne, złożone z Numidów, Iberów czy Galów, to istniały także oddziały jazdy obywatelskiej, złożone z młodzieńców z najbogatszych punickich rodów.
W czasach II wojny punickiej uzbrojenie kawalerzystów punickich nie różniło się zbytnio od wyposażenia jeźdźców rzymskich, czy helleńskich. Oczywiście bogaci szlachcice kartagińscy mogli sobie pozwolić na lepsze uzbrojenie pod względem zdobienia czy lepsze szaty, ale podstawą uzbrojenia były włócznie, oszczepy i miecze oraz hełmy, pancerze i okrągłe tarcze jazdy.
W czasie oblężenia Saguntum, Hannibal zakłada pancerz swojego ojca, zrobiony z pozłacanej, żelaznej łuski. Nosił także, pozłacaną, potrójnie (sic!) tkaną kolczugę. Tarcza wodza Punijczyków to prawdziwe arcydzieło sztuki brązowniczej, polerowana, przedstawiająca sceny z życia Hannibala, sceny mitologiczne, religijne a także przedstawienia dzikiej przyrody. Jego brat, Hazdrubal zażywa tarczy posrebrzanej, niejako podpisanej, bowiem przedstawiono na niej jego własny portret. Rzymianie zawieszą ją jako trofeum nad drzwiami Kapitolu.
Tarcze zwykłych żołnierzy także były zdobione. Na przedstawieniach figuralnych widzimy najczęściej przedstawienia religijne- maczugę Baala-Melkarta, schematyczne przedstawienie Tanit, ochronne oko czy motywy lunarne.
Sztandary kartagińskie jakie widzimy na przedstawieniach to najczęściej lunarne symbole związane z boginią Tanit. Czasem zdobione są dodatkowo wstęgami materiału.
Teraz słowo o moich figurach. Dowódca (być może sam Hannibal Barkida…) otrzymał złocony pancerz, takąż tarczę oraz purpurowy, wyzłacany płaszcz oraz taką samą derkę a także błękitną tunikę. Chorąży dzierży sztandar z wyobrażeniem księżyca- kolejny religijny element, symbol bogini Tanit. Jak pisałem we wpisie wcześniejszym, jeźdźcy ubrani są różnokolorowo, w kolory bogate. Część jeźdźców nosi pancerze płytowe z brązu, część kolczugi, a część lniane pancerze. Uzbrojeniem jest miks włóczni i mieczy. Na godło na tarczach wybrałem numizmat kartagiński z czasów II wojny punickiej, z przedstawieniem konia i palmy. To srebrna tetradrachma bita przez Hannibala. Z wcześniejszych wpisów wiemy już, że równiny północnej Afryki słynęły z doskonałych koni. Palma z kolei nawiązuje do kolejnego źródła bogactwa Kartaginy- palm daktylowych.
Niech błogosławieństwo Tanit będzie z Wami!
Fot.1 Kwinkunks rzymski z okresu II wojny punickiej, na awersie głowa Marsa, na rewersie jeździec w galopie.
Fot.2 Tetradrachma punicka z okresu II wojny punickiej, na awersie głowa Tanit, na rewersie koń oraz palma daktylowa.
Fot.3 Stella nagrobna z przełomu II i I wieku pne z przedstawieniem bogini Tanit, sztandarów i motywów astronomicznych.
#malowaniefigurek #basicimpetus #grybezpradu #bitewniaki #wargaming
#grybitewne #gryplanszowe #kartagina #historia



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#rytownictwo Fantôme et Chevalier. / Nline Gravure, Français, XIXe Siècle.

Zaloguj się aby komentować
Woda zamarzła w oczkach wodnych #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Henry Mosler, Christmas Morning (1916)
#sztuka #malarstwo #swieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #ilustracja autor: Norman Rockwell (American, 1894–1978) | Little Girl Looking Downstairs at Christmas Party | Oil on canvas | 71.1 x 73.7 cm | Cover of McCall's magazine | December, 1964

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #ilustracja autor: Greg Hildebrandt | illustration for Charles Dickens "A Christmas Carol" | 1983

Zaloguj się aby komentować
Korzystając z chwili przedświątecznej wolności machnąłem moich jezdnych.
Z racji zamożności nie bałem się kolorów, niebieski, czerwony a dla dowodzącego purpura i złoto. Starałem się też pomalować na niektórych tarczach godła inspirowane numizmatami punickimi- wyszło tragicznie
Po świętach, odpowiednio napiętnowany, wrzucę rys historyczny.
Czółko!
#malowaniefigurek #basicimpetus #grybezpradu #bitewniaki #wargaming
#grybitewne #gryplanszowe #kartagina

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Abundance Engine
03 Abundance Engine (Lost Cycles of Humanity)
Fajne. Inne filmiki też niezłe.
https://youtube.com/shorts/gYXFrbFp2jA
#aiart #aivideo #apokalipsa #scifi #postapo #horror


Zaloguj się aby komentować
@Spleen robilo sie to tak, z tego co wiem, że robiono na szybko studium jakichs konkretnych elementow, szkice, i potem to sie wszystko w studiu w cieple jak czlowiek malowalo na wlasciwy obraz. Nikt raczej nie stal i nie robil wszystkiego od zera do konca w plenerze. Chyba ze impresjonisci ale to tez nie zawsze
Zaloguj się aby komentować