Ale zmienia się po tych wyborach
#polityka

Ale zmienia się po tych wyborach
#polityka

Zaloguj się aby komentować

Tarcia na linii Lewica - Koalicja Obywatelska we Włocławku. Wciąż nie wiadomo, kto i czy w ogóle będzie miał większość w radzie miasta. Nowy prezydent Krzysztof Kukucki (Lewica) mówi, że jest otwarty na współpracę z każdym. Z drugiej jednak strony wypomina sztabowi Koalicji Obywatelskiej walkę nie...

Prokuratura przekazała pierwsze ustalenia dotyczące tragicznego wypadku na ulicy Vogla w warszawskim Wilanowie. Autem, które uderzyło w drzewo i spłonęło, podróżowało dwóch obywateli Ukrainy i Białorusin. Wszyscy trzej zginęli. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość #warszawa...
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio byłem na cmentarzu komunalnym w Gliwicach. Nigdy wcześniej nie byłem na takim, bo wszyscy z bliskich co odeszli, byli Chrześcijanami i pochowani byli przy kościółku standardowo.
Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. To nie był cmentarz. To był de facto Park z cmentarzem. Miejsce, gdzie było schludnie, fajne dojścia do grobów, nie czułem klaustrofobi jak na cmentarzach chrześcijańskich, gdzie grobowiec jest na grobowcu. Nie czułem błota pod nogami jak w cmentarzach chrześcijańskich. Trawka zadbana, niezadeptana.
Widać, że miasto miało pomysł na ten cmentarz, miał plan jak to zagospodarować, by było czysto i schludnie i przyjemnie. Ktoś to zaprojektował z głową, niż byle by upchać jak najwięcej grobów na m2, jak to bywa w parafiach.
Chyba najpiękniejszy cmentarz, na którym byłem w Polsce. Aż tak pozytywnie zrobił u mnie wrażenie, że dzielę się tą informacją tutaj. No i skłonił do refleksji.
#cmentarz #polska #slask #gliwice #cmentarzbonners #chrzescijanstwo



Zaloguj się aby komentować
jak działają fundację- fundacja jest zaznaczona w kółeczku czerwonym, tło to ofiarodawca i osoby potrzebujące

Najlepiej wpakować wszystko do jednego wora i fajrancik.
Sa fundacje których założyciele poświęcili zycie, relacje rodzinne i karierę dla dobra innych, ale o nich nie usłyszysz, bo są zajęci niesieniem pomocy i nie mają parcia na szkło, a tacy którym zależy tylko na forsie są widoczni w mediach społecznościowych, bo celem są zasięgi i forsa.
Z drugiej strony śmiem twierdzić że nie wspierasz ani nie masz zamiaru wesprzeć żadnej fundacji, ale za to masz sporo do zarzucenia, coś jak użytkownicy hejto narzekający na działanie portalu, zbyt dużą ilość reklam i w ogóle, którzy na myśl o wsparciu portalu choćby kwotą 5pln dostają palpitacji
Zaloguj się aby komentować
25 487 148 - 20 = 25 487 128
No cóż, wczoraj nie dałem rady. Więc mam jeden dzień w plecy. Dużo stresu, mało snu. A dzisiejszy dzień zapowiada się jeszcze gorzej.
#pompujwpoprzekziemi
Zaloguj się aby komentować
Kraków, stara pętla tramwajowa Salwator (27.06.2004)
NGT6 #2002 (obecny numer RP602) linia 6
N #20 linia 2
Za: https://www.facebook.com/groups/124907828187769
#krakow #tramwaje

Zaloguj się aby komentować
Biurowiec toruńskiego Metronu na Jakubskim Przedmieściu. Wkrótce zniknie i on #torun #fotografia #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Dziś w Sejmie odbyło się trzecie czytanie projektu ustawy uznającej język śląski za język regionalny. Sejm przyjął projekt ustawy. Za głosowało 236 posłów, przeciw 186, a 5 wstrzymało się od głosu. W związku z wynikiem dzisiejszego głosowania, projekt ustawy trafi teraz do Senatu, a potem na biurko...

"Ja tymi śląskimi bebokami będę promować Śląsk i śląską godkę. Ja chcę odczarować śląską godkę. Śląskiej godki nie można się bać. Śląską godkę trzeba kochać, tak jak my kochamy Śląsk i śląską godkę” – mówiła posłanka Ewa Kołodziej
W środę, 24 kwietnia 2024 roku, z mównicy sejmowej zabrzmiały...
Coraz lepsze kandydatury wychodzą
#warszawa #polityka #hgw #hannagronkiewiczwaltz #reprywatyzacja #afera #europarlament #wybory #bekazpo

@libertarianin Chodzi o fetor jaki był wokół prezydentury HGW, a teraz liczy na krótką pamięć wyborców. Co jeszcze, mam linki podrzucić, że było referendum na odwołanie HGW i nie było ważne, bo PO zapraszało na grzybobranie?
Jakikolwiek inny typ z PO byłby lepszy niż ta kobieta. Serio, po prostu chodzi o nią, a nie o partię.
Zaloguj się aby komentować
Zapłaciłam £81 za 15min wizytę u dentysty, żeby dowiedzieć się, że mam dwie plomby do wymiany za łączną kwotę £400, plus kolejne £81 za czyszczenie z polerowaniem. Trochę mi szczęka opadła.
W czerwcu lecę na Podlasie to sobie to sobie naprawię;)
#zalesie #uk
@Today jeszcze odnośnie różnicy kosztów ciekawostkę zapodam w przypadku usług weterynaryjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak pies ma paszport unii europejskiej to przy podróży wystarczą ważne szczepienia wpisane w tymże paszporcie przez weta. Jak pies jest wyspiarski i chcesz się dostać do Francji to musisz wyrobić certyfikat potwierdzający dobry stan zdrowia psiaka. By go zdobyć potrzeba £120-140 i jest ważny na 2 tygodnie od badania ( ͡° ͜ʖ ͡°) dodam też, że koszt identycznego zestawu szczepień w Polsce kosztuje 80-110 PLN a w uk wynioslo mnie £130 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No i nie ma opcji dla mnie by nie mieć ubezpieczenia na psa. Znajomi z parku jak mi opowiedzieli, że koszt leczenia ich psa po wypadku wyniósł ponad £2500, a leczenie polegało na wsadzeniu w usztywniane skarpety (coś jakby w gips, nie wiem do końca) dwóch przednich łap na 3 tygodnie... No i raz sam musiałem psa brać do weta by podali lek na wymioty bo zezarl czekoladę - koszt leku £300. Cale szczęście ubezpieczalnia pokryła i praktycznie już się zwrócily składki za cały rok ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
xDDDD Oni myślą, że w Polsce to jak w Rosji. W UK szpitalu na prześwietleniu płuc pytali się kiedy w Polsce ostatno było robione prześwietlenie i czy w ogóle u nas są / robi się takie rzeczy jak CT lub RMI xD Ale za to nie dezynfekują miejsc na wkłucia i na czczo nie trzeba być do pobrania krwi… i pełen serwis herbaciany na SOR xD
Zaloguj się aby komentować
Hej mieszkańcy Łodzi.
Czy wiecie że władza właśnie szykuje sie do likwidacji bodaj czwartego największego rynku (i jednego z najtańszych rynków) w mieście czyli Wodnego Rynku?
Część mieszkańców może go nie znać bo bliżej mają Bałucki, Górniak czy Zielony ale spora część mieszkańców dzielnicy Widzew mogła go odwiedzić nie raz gdyż to najbliższy im rynek. Po drodze do centrum, za Placem Zwycięstwa.
Więcej informacji: https://bolodz.ddv.pl/viewpage.php?page_id=62
#lodz #handel

Zaloguj się aby komentować
PepsiCo wycofuje w stanach ze sprzedaży Schweppes Zero Sugar Ginger Ale Caffeine Free, bo kazało się, że ma normalnie cukier. ;d
https://www.simplyrecipes.com/schweppes-zero-sugar-ginger-ale-recall-april-8631058
#theus #pepsi
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#krakow
W sumie to 192 niedociągnięte do Lotniska słabo. Pewnie dla mieszkańców Olszanica Bory żeby się nie jebali z turystami we wszystkich autobusach.

Zaloguj się aby komentować
Głosujcie na Nippleroara, dlaczego nie głosujecie?
„Głównym kluczem kampanii Bodnar była zmiana, do której wyborcy dążyli pod wpływem emocji. To tak, jak na złość babci, nie zakłada się czapki i odmraża się uszy.”
#wroclaw #wyborcza #polityka
@libertarianin Na tym etapie nie odnoszę się już nawet do postaci kandydatów. Po prostu uważam, że Wyborcza ujawniła się wprost jako gazetka partyjna w tych wyborach. Zero w ich działaniach subtelności. Dziwnym trafem dotyczy to wyłącznie Wrocławia, bo nie widziałem takich tekstów wobec np. Krakowa, gdzie też odbędzie się druga tura.
Zaloguj się aby komentować