Rogalowe spadki - upadek wykop.pl

Rogalowe spadki - upadek wykop.pl

Przeczytałem te żenujące przeprosiny Michała Białka, którego bezczelność aż wręcz razi, dlatego chciałbym zrobić lekki rys historyczny Wykopu, żeby każdy może miał szersze spojrzenie na temat, bo to jednak kilkunastoletnia historia i łatwo się nagle wszystkiego wypierać albo przerzucać odpowiedzialnością.

 

Mam nadzieję, że przy porannej kapuczynie rogal wam w gardle nie stanie od lektury, a jak wpis spotka się z aprobatą, to zajrzymy też w inne biznesiki proteinowego księcia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Rys historyczny

Autorem i pomysłodawcą Wykopu jest Piotr Chmolowski, który stworzył serwis będąc uczniem szkoły średniej w 2005 roku na podobieństwo amerykańskiego Digga. Serwis tworzył i rozwijał przez ok. 2 lata, a o idei swojego serwisu społecznościowego pisał tak:

Wykop ma być miejscem, gdzie internauci zbierają linki do ciekawych informacji, takich jak artykuły, newsy, czy notki na blogach. Te linki, które uznane zostaną za najbardziej interesujące trafiają na stronę główną. O wszystkim decydują nasi użytkownicy w demokratycznym głosowaniu. Dzięki temu mamy wielkie szanse, że materiały, które do nas trafiają są naprawdę dobrej jakości.

https://di.com.pl/wywiad-z-piotrem-chmolowskim-tworca-serwisu-wykop-13247

 

We wrześniu 2006 pojawia się prywatny inwestor i przedsiębiorca - Tomasz Drożdzyński. Najbardziej znany ze stworzenia serwisu ogłoszeń lokalnych tablica.pl, który został później wchłonięty przez grupę OLX. Drożdzyński, zainteresowany serwisem licealisty, zakupił go za nieznaną kwotę i przez lata pełnił funkcję członka zarządu z takimi poglądami odnośnie wolności wypowiedzi:

Na Wykopie panuje cenzura. Jeżeli komuś taka sytuacja nie odpowiada, serdecznie zapraszam do usunięcia konta.

https://www.wykop.pl/wpis/10885/na-wykopie-panuje-cenzura-jezeli-komus-taka-sytuac/

 

Drożdzyński po przejęciu Wykopu w 2006 poszukał inwestora, którym stał się holenderski fundusz inwestycyjny Garvest należący do Arjana Bakkera, a ten zainwestował wstępnie 600 tys zł w serwis, który przyjął swoją formalną organizację jako Wykop sp z o.o. zostając wpisanym dnia 16.05.2007 do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. Od tej daty można liczyć początek wielkiego biznesu. Co stało się z autorem? Niestety, ale na krótko przed inkorporacją 7.02.2007 ze współpracy z serwisem rezygnuje jego Twórca Piotr Chmolowski.

 

Czas leci, polski Internet się rozwija, a Tomasz Drożdzyński decyduje się sprzedać swoje udziały i w 2012 Wykop zostaje sprzedany Allegro, żeby powrócić do Garvesta w 2015. Nieoficjalnie mówi się, że cena zakupu od Allegro była bardzo korzystna i wynosiła ok 5 mln zł. W tym samym roku długoletni kierownik ds. marketingu, a później dyrektor operacyjny, twarz Wykopu - Michał Białek, zostaje członkiem zarządu Wykop sp z o. o. Jego dotychczasowe stanowisko zajmuje Paweł Ellerik.

 

Afery

I jak niżej zobaczycie, to z grubsza wszystkie afery Wykopu przypadają na ostatnich 10 lat, za pełnienia funkcji dyrektora operacyjnego albo prezesa zarządu przez Michała Białka. To są efekty jego zarządzania, przymykania oka na pewne kwestie oraz romansu z pisowskim reżimem. Skrótowo tylko wymienię najbardziej znane afery, które spotkały się z mocnym sprzeciwem użytkowników serwisu i które jestem w stanie wymienić z głowy.

 

 • 2013 Afera zbożowa z udziałem znanej i szanowanej moderatorki Anny Steckiej
 • 2016 AMA z gangusem o pseudonimie 'masa'
 • 2016 Pobieranie 10 zł za wnioski 500+ przez apkę Białka, reklamowaną na wykopie
 • 2018 Skrypty kradnące maile i hasła użytkowników
 • 2018 Wprowadzenie nowych reklam, które przekierowują na serwisy scamerskie
 • 2018 Afera pedofilska
 • 2020 AMA z Dudą, robienie laski pisowi przed wyborami prezydenckimi
 • 2022 1.6 mln dotacji w tym od Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na "projekty badawczo-rozwojowe: eksperymentalne prace rozwojowe"
 • 2022 Ssanie orlenowskiej parówki, ściąganie znalezisk, bany za krytykę partii
 • 2023 Wykop 2.0, nieusuwanie danych

 

Wykop 2.0

Teraz Białek wychodzi i bije się w pierś, że popełniono błędy, ale Wykop 2.0 tworzył od 3.5 roku, a to nie są proste rzeczy. Jak to działa i wygląda, to nie ma co pisać, bo każdy wie. Pomijam już, że Białek od ponad 8 lat jest właścicielem firmy AppVerk zajmującej się produkcją oprogramowania. Tak, tak. Ma ponad 40 specjalistów w tej dziedzinie, a specjalizacją jest wręcz UX/UI. Użytkownicy zgłaszają problemy, że ich dane nie zostały usunięte i wygląda na to, że Wykop ma problem z retencją danych? No kto by się spodziewał, że właściciel firmy LexDigital, zajmującej się szeroko pojętą tematyką rodo i compliance w dziedzinie ochrony danych osobowych będzie miał takie problemy we własnym serwisie, mimo współpracy z kilkunastoma ekspertami w tej dziedzinie?

 

Co ciekawe, pewnie nikogo to nie zaskoczy, bo wszyscy widzą jak wyglądają wpisy kierownictwa i ogólna komunikacja Wykopu z użytkownikami - jakby pisane w trakcie robienia dwójki, ale spółka ta w swoich strukturach nigdy nie widziała potrzeby stworzenia stanowiska rzecznika prasowego czy jakiegoś community managera i nie zlecała zadań z zakresu PR zewnętrznej agencji, no bo po co, skoro Michał z ekipą robią to doskonale?

 

Tymczasem Hejto, serwis-żart zrobiony w 24h, po 2 latach bije Wykop na głowę designem i funkcjonalnością. Hobbystyczny projekt bez zaplecza i wielkich dotacji wręcz ośmiesza to magnum opus Białka, który jest niby marketingowcem, a nie potrafi się komunikować z użytkownikami serwisu ani nie potrafi poznać ich potrzeb. 

 

Holenderska inwestycja

Pewnie wielu z was zadaje sobie pytanie, dlaczego po 10 latach Białek zaczyna pajacować plusując i komentując wpisy? Macie rację, że chodzi o kasę, ale o jaką dokładnie? Postanowiłem to z grubsza policzyć. Nie jest to jakaś profesjonalna analiza, bo niestety, nie mam dostępu do sprawozdań finansowych sprzed 2017, ale zysk/strata Wykopu wygląda z grubsza tak:

 

 • 2014(?) - 300k przed zakupem Garvestu
 • 2015 - ?
 • 2016 - strata 184k
 • 2017 - 300k
 • 2018 - 41k
 • 2019 - 900k
 • 2020 - 1m
 • 2021 - 800k

 

To daje ok 2.85 mln zysku, oczywiście nie znamy jeszcze sprawozdania finansowego za rok 2022 i nie wiem do końca ile Wykop zarobił/stracił w roku zakupu przez Garvest, ale wątpię, żeby 2022 był rokiem rekordowym. Dlatego z grubsza można przyjąć, że za prezesury Białka, Wykop nie zarobił więcej niż 4 mln złotych, a jak sobie przypomnicie, że Garvest go kupił za 5 baniek, to zakup się jeszcze nie zwrócił i może już nie zwrócić.

 

A jaki jest obecny stan rzeczy w spółce?

Mało osób o tym wie, bo nikt raczej nie sprawdza hobbystycznie KRSu regularnie, ale 100% udziałów Wykopu posiada już wyżej wspomniana spółka AppVerk sp z o.o., w której to udziałowcami oraz członkami zarządu są Michał Białek i syn właściciela Garvesta Brecht Bakker, który nawet pracował w Wykopie jako Junior Mobile Developer.

 

A czym Michał Białek zajmuje się za pośrednictwem AppVerk i co jeszcze kontroluje oraz jakie ma powiązania? Jeśli ten wpis zostanie solidnie wygrzmocony, to może sobie to sprawdzimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

#wykop #hejto #ciekawostki #prawo #biznes

Komentarze (157)

Fajny artykuł. Trochę krótki ale podstawy są spoko. Dziękuję

Otóż to! w dodatku ja spełniałem się tam jako jeden z modów.

Dobrze napisane, bardzo proszę kolegę grzmocić. Nieuki.

o cholera… mocne!

Przyjemnie się czytało do porannej kawki. Pozdrawiam i grzmoce wpis xD

Poprosimy więcej, a admina o odznakę "dziennikarz śledczy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielkie dzięki za ten wpis, byłem od jakiś 8 lat regularnym użytkowaniem i nie miałem pojęcia, że tak wyglada struktura właścicielska. Byłem przekonany, że wykop to projekt Bialkova od początku do końca, a on jest jakimś piwnicznym deweloperem, a tu proszę - rekin biznesu, klasyczny oskarek tylko trochę starszy. Tym bardziej szokujące, że mając takie zaplecze ten portal tak działał przez lata, ignorancja i chciwość aż bije po oczach

No całkiem fajny opis

Ten Brecht Bakker to jakie ma korzenie?

m_b ciekawe czy czyta hejto pozdrawiam.

@ShutDown holenderskie

Doceniam napracowanko ale poco się roztrząsać nad wykopem? Upadł i rozbił sobie ten głupi ryj i to nie przez rumuna tylko przez swoją własną głupotę. Leży i sra pod siebie. Dziękuję dobranoc. Mozna zaorać dyski po tym śmietniku internetu

Spoko pomysł na artykuł. Brakuje jeszcze paru afer i cytatów wypowiedzi samego MB, że zaprasza choćby do usunięcia konta, albo konkretnych screenów z wypowiedziami w trakcie AMA z masą ich oraz samych użytkowników pod znaleziskami - sporo ludzi wtedy usunęło konta. Bo jednak sedno każdej afery sprowadza się do bezczelności i hipokryzji.

 

Znalazłem takie linki, może pomoże.
https://wykop.pl/artykul/4715149/wielkie-podsumowanie-afer-na-wykopie-w-2018-roku/

 

https://www.ckm.pl/m/lifestyle/wykop-pl-sie-wykopal,9586,a.html

@wutermelon o taki wpis nic nie robiłem leci piorun

Za takie wpisy szanuję, leć w gorące i wywlecz wszystko co możesz - Przynajmniej zasady zobowiązują do równego traktowania, a ludzie mają prawo znać prawdę.

Fajna analiza. Bez robienia laski i ssania parówki, byłby jeszcze lepszy

2013 Afera zbożowa z udziałem znanej i szanowanej moderatorki Anny Steckiej

 

Ło panie, to już 10 lat by było? To ja lurkowałem na wykopie dłużej niż myślałem, bo pamiętam pobudkę i zbożowe obrazki pewnego dnia...

 

No i zgadzam się, na pisanie kroniki i historii wykopu przyjdzie jeszcze czas, może za parę miesięcy. Żeby dodać odpowiednią adnotację w Wikipedii, na temat upadku popularności...

@wutermelon Ale bialek powinien beknać prawnie za pobieranie oplat za wnioski 500+ gdyż nawet rząd tego nie robi, bo wysłanie tego wniosku jest darmowe

no to nieźle, wchodząc tam przez 15 lat nie zastanawiałem się kto i jak to prowadzi ale jeśli faktycznie jest tak jak opisane to chyba nie ma nawet sensu tam wracać żeby usuwać konto

@wutermelon mogłeś jeszcze wspomnieć jak za Białka wykop zaczął agresywną sprzedaż każdej przestrzeni na reklamy tak, że bez adblocka serwis był kompletnie nieczytelny i nieużywalny. Najlepszy przykład to jeden ze znanych streamow Wonzia https://youtu.be/WGZkkq7q3BQ

@Artur Ciekawe ile bialko zarobilo i jaki ma majatek czy wszystko poszlo w przelew? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo podobno ma dlugi

Co do wątpliwości w sprawie rekordu w 2022. No nie wiem. Przecież to rok Orlenu. Tam mogły pójść naprawdę grube pieniądze i teraz partner oczekuje wyników. Co może być kolejnym powodem do tego pajacowania.

Dzięki za ten wpis.

@wutermelon trochę się zakręciłeś wokół 2020 i AMA z Dudą. Na Wykopie od dawna są AMA z kandydatami w wyborach prezydenckich. Był jeszcze Krul, Palikot i inni kandydaci

@Shagwest Hajsy mogły pójść do jakiegoś podmiotu powiązanego pośrednio lub bezpośrednio z Wykopem.

@Torian Ale z Dudusiem był jednak najbardziej promowany - nie mówię tutaj o działalności kupionych kont a ogólnej promocji przez sam portal. No i z tego co kojarzę, to chyba nie dawali info, czy sami wychodzili z zaproszeniem do innych kandydatów i czy odmówili albo nie udzielili odpowiedzi na zaproszenie.

" znanej i szanowanej moderatorki Anny Steckiej" że qrwa co?

@Miedzyzdroje2005 Nie wiem czy wszystkie AMA były tak dobrze moderowane jak to i wzbudziły tego typu kontrowersje
@Tofik123 Nie jest kwestia roztrząsania samego wykopu, ale pewnego rodzaju wiarygodności w biznesie
@Morguliusz Na pewno sporo brakuje, ale to miał być szybki wpis do kawki + nie chcę kierować ruchu na wykop @CzajkaRuchajka: Powiedziała CzajkaRuchajka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Artur To jest powód, dla którego wykop został odkupiony od Allegro w 2015. Białek uważał, że można to dużo lepiej monetyzować.
@LukB Nie zrobił niczego nielegalnego. Kreator na starcie i na końcu informował o opłacie. Problem polega tylko na tym, że aplikacja była łudząco podobna do tej rządowej i reklamowała się na wykopie.

zacny materiał, czekam na więcej.

@JurekKiller biauek był wykopkiem który się wkręcił w serwis i potem go przejął

Quality content.

Dobry materiał, liczę na to że ten wykop z Białkiem upadnie i ten głupi ryj sobie rozwali. Za długo tam byłem, zacząłem procedurę usuwania konta. A tutaj zostaje. Strona bardzo fajna, przypomina stary wykop co mi odpowiada, jedyne minusy to to że po wyłączeniu strony notorycznie mnie wylogowywuje, da się coś z tym zrobić? Czasem pewnie i serwery nie wytrzymują bo strona się ładuje dość długo ale nie dziwi mnie to patrząc co odjebał wykop. Dla perfekcji, fajnie było by jakby dało się zmieniać wygląd strony na biały/ czarny wg własnych preferencji. I tak podsumowywując jest tu o niebo lepiej niż na tym gównie zwanym wykop.

dopisałbym że Wykop wziął dużą tarczę covidową przeznaczoną dla firm które miały straty z powodu lockdownu. Wg mnie to wyludzenie środków z budżetu państwa

Ciekawy wpis. Rób więcej!

Wykop dostał to na co zasłużył. Czas pokaże czy to koniec czy może coś jeszcze uda się tam uratować. Ja jednak mam podejście 'stoickie' - to że wykop pada na pysk, nie znaczy że od razu pałam nieograniczoną miłością do hejto jak wielu zdaje się z automatu robić. Zobaczymy koniec końców czyje będzie na wierzchu. Moim zdaniem im więcej dobrej jakości konkurencji tym lepiej. Zerojedynkowe podejście jest mocno ograniczone.

@qebeq za duze rozbicie uzytkownikow tez nie jest dobre. Pamietam jeszcze jak na wypoka wchodzilem poczytac ciekawoski ze swiata(gimby nie znajo) tak mniej wiecej do 2014 roku, to tam duzo ciekawych artykulow latalo.
Pozniej im czesciej wchodzilem - tym czesciej czytalem, za granico lepi, polityka, polityka, polityka, ten to chuj a tamten w sumie tez. Tylko napis dobrze robia....
Szukalem alternatywy, ale nic nie ma... byc moze to uzytkownicy sie zestarzeli i jestesmy teraz tym, czym byli nasi rodzice w 2005 roku na interi...

@wutermelon zostałeś wygrzmocony, a teraz skrob dalej, a ja idę po popcorn ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Artykuł pieruna godzien!

Rzeczowy artykuł, o takie hejto nic nie robiłem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tego fragmentu:
"Dlatego z grubsza można przyjąć, że za prezesury Białka, Wykop nie zarobił więcej niż 4 mln złotych, a jak sobie przypomnicie, że Garvest go kupił za 5 baniek, to zakup się jeszcze nie zwrócił i może już nie zwrócić."

 

nie do końca się zgadzam. Na sprawozdaniu jako wynik finansowy widzisz już uproszczoną sytuację. Analiza kosztów takiej spółki dałaby odpowiedź na to ile zarabiają tak na prawdę Białek oraz Garvest, poprzez wysokość kosztów wytworzone przez podmioty pozostające pod ich kontrolą (np. prace informatyczne zlecone firmie Białka czy opłaty za logo i licencje do spółki właścicielskiej).

 

Trochę jak zagraniczne korporacje, które transferują zyski za granicę, dzięki czemu przychód powstaje po stronie właściciela, firmy - matki, a korporacja wykazuje zerowe, lub zaniżone zyski w Polsce.

 

Nie mówię że taka sytuacja na pewno ma miejsce w przypadku wykopu gdyż nie mam danych, ale jest ona dosyć prawdopodobnym scenariuszem.

2016 AMA z gangusem o pseudonimie 'masa'

 

Do tej pory jak sobie przypomnę jak się Białek i Stecka jarali na facebooku, że siedzą i z tym ludzkim odpadem prawdopodobnie wielokrotnym gwałcicielem rozmawiają o życiu i kobietach to mnie skręca z żenady

Tych afer było sporo więcej, ale też już nie pamiętam.

 

— Tolerowanie grup interesu (głównie Neuropa, ale nie tylko) które w kilka minut potrafiły wypromować setkami plusów dowolny wykop albo w ten sam sposób uwalić niewygodny news.

 

— Tolerowanie ruskich trolli po agresji Rosji w 2022, bezpodstawne usuwanie i banowanie userów którzy wrzucali niewygodne dla rosji treści

 

— Afera z anonimowemirkowzwania - nie pamiętam szczegółów ale Białek jakoś tam szantażował i zastraszał twórcę tego dodartku

 

— Afera z Lennyface - niby pierdoła ale o ile pamiętam banowali ludzi za lennyface, bo im nie pasiło, w którymś momencie dodali je do serwisu

 

Może kiedyś jakąś pełniejszą listę wspólnymi siłami zmontujemy.

@Kiedys_mialem_fejm ja miałam 2 konta na wykopie i pierwsze usunęłam właśnie po AMA z Masą, to było dla mnie niepojęte jak można promować ludzi którzy reprezentują najbardziej obrzydliwe wzorce i uważać to za normalne czy interesujące

Jezu, dlaczego mi się ciągle pokazują te nudy wykopowe pomimo zablokowania tagu?! Od rana do wieczora wykop, białek, wykop, białek. BLEEE!

Pysznie wujku

m_b jeszcze reklamował kuchenkę gazową solgaz

45e1cb8e-cf67-47f3-95f4-dca3b8234bb1

@ciszej Masz w tym oczywiście rację, że należałoby się pochylić nad sprawozdaniami i sprawdzić ogólnie całą grupę kapitałową, ale nie mam możliwości szybko i za darmo przejrzeć sprawozdań finansowych znajdujących się w Poznaniu. Jeżeli komuś się chce takie rzeczy robić, to proszę bardzo. Mogę nawet wskazać sygnatury akt. Inne podmioty będą przedmiotem odrębnego wpisu

@Tedbundy Jak chcesz zmieniać motyw miedzy białym, a czarnym, to lewy górny róg koło loga. Klikasz 3 paseczki, a następnie w słoneczeko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wutermelon wszystko fajnie, dzieki za wpis ale Twoj obiektywizm skonczyl sie kiedy wspomniales o hejto - niepotrzebnie

bardzo dobry wpis, ja sam tych wszystkich afer nie pamiętałem albo nawet nie znałem a takie uporządkowanie zawsze jest na plus

@Opornik Proszę pana, tutaj raczysz waść wymieniać "neuropę" jakby nieco nie zauważając kuców konfederacji?

@johnyB SOLGAZ to nie Białek, tylko Jakub Biel, który swojego czasu robił furorę na mikroblogu, ale zaliczył typowy cykl życia wykopka

 

Tu go masz: https://www.youtube.com/watch?v=2j7qol0TTHo

 

Tu podsumowanie afery z nim: https://wykop.pl/artykul/3542815/solgaz-a-wykop-pl/

ależ napracowanko

Nawet ja mam tam konto dłużej od proteinowego księcia. Pamietam jak przyszedł i pamietam, jak miało być fajnie.

Co ty pierd... człowieku
5 baniek to oni na reklamach lekko robią w rok

e96db17a-6693-4a56-b4f0-bdeb7ed2f1a1

@PDSCH Kuce na Wykopie mają mniejszą siłę przebicia jak losowy tag z pięcioma obserwującymi. Po co ma ich wymieniać? Neuropa praktycznie ich zniszczyła. Prędzej mógłby szury wymienić, bo oni stanowią całkiem sporą społeczność wbrew pozorom.

Bardzo dobry artykuł/wpis.
@wutermelon Wydaje mi się, że wykop co roku wstawiał taka dokładną tabelkę nt. przychodów i strat za rok poprzedni.

 

Również, z chęcią przeczytam następny wpis o tym serwisie, chociaż nie byłem tam jak niektórzy od początków istnienia, a zaledwie 3 lata.

@wutermelon bardzo fajny pomysł na początek szerszego artykułu. Co do próby analizy finansowej to podajesz wynik netto spółki czyli to ile pieniędzy zostało na koniec roku w firmie. Jeżeli mówimy o tym wykopie https://rejestr.io/krs/280651/wykop i wchodząc na stronę do przeglądania dokumentów finansowych https://ekrs.ms.gov.pl/ to po wpisaniu KRS wykopu dostajemy publicznie dostępne informacje, raporty, które jak każda inna spółka posiadająca KRS musi publikować. To co jest interesujące to nie zysk netto a po prostu sprzedaż netto w danym okresie rozliczeniowym. Cytując dodatek do rocznego sprawozdania finansowego za rok 2021 "Spółka osiągnęła w roku 2020/2021 przychody ze sprzedaży towarów i usług w kwocie 3.325.613,28; w tym na rynki zagraniczne w kwocie 310.761,62". Nie wiem jak wygląda cennik reklam wykopu i czy zarabiają tylko na reklamach, ale wiadomo, że zarobili razem 3.45M PLN. Odejmiesz z tego na wypłaty i inne koszty i straty - zostaje wynik finansowy spółki. Od razu zaznaczam, że nie jestem ani księgowym ani analitykiem finansowym, ale jak ktoś potrafi i chce pociągnąć temat to tam na tym ekrs jest też plik w formacie xml, który się bardzo źle czyta (może ktoś to umie ładnie sformatować). W pełnym raporcie w formacie xml jest więcej szczegółowych informacji. Tak czy siak 3,45M PLN ze sprzedaży to nie jest mało ale też jakoś nie jest spektakularnie dużo. Pytanie jak wykop wypada na sprzedaży reklam w porównaniu do onetu czy innych firm. Pozdrawiam.

@PDSCH bo kuce to były dzieci w piaskownicy w porównaniu do neuropy, która raz, że była skuteczna, dwa, że ciągle ich ośmieszała i rozgrywała jak dzieci.

Ja to jestem bardzo ciekaw czy wykop dostał jakąś kasę ostatnio od Orelnu i PIS?. Jebać Pis ***** ***

Coś czuję, że Wykop będzie upadał na hejto jak Wyborcza na Wykopie.

@wutermelon To jeszcze zobacz sobie to:
https://wykop.pl/wpis/70082695/ja-tam-sie-nie-znam-ale-testerow-warto-sluchac-odn

 

Ciężko powiedzieć jaka jest wiarygodność, ale jeśli to prawda, to mamy do czynienia z największym zaniedbaniem jakie widział polski internet xD

Spoko napisane, ale:

 1. Z perspektywy całej inwestycji nie możesz patrzeć tylko na Wykop sp. z o.o., ale na wszystkie spółki z tej grupy, bo np. AppVerk też ma zyski i zapewne są one skorelowane z zyskami wykopu. To samo z LexDigital (pomyśleć, żem iałem tam pracować, hehe).

 

Dla ułatwienia siatka spółek:

7677af0e-47a7-497d-8091-c3ad339198b0

@wutermelon jasne, mój post to było bardziej rozszerzenie tematu sprawozdania i ofc szanuję za Twoją włożoną pracę w cały wątek, tym bardziej że sama nie mam czasu żeby zagłębiać się mocniej w temat - dobrze że ktoś w ogóle porusza takie sprawy.

 

Z jednej strony absolutnie szanuję prawo do zarabiania na wykopie, hejto czy jakimkolwiek innym portalu, ale jednak niesmak co do tego w jakim kierunku podążył wykop i w jaki sposób zaczął te zyski maksymalizować pozostał. I warto o tym wspominać chociażby dla tego, że tworzy się teraz hejto i nikt nie chciałby aby powtórzyło błędy poprzedniej strony.

Na wypoku nie miałem konta, tutaj założyłem dla samej satysfakcji by białkowa dupa pękła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To daje ok 2.85 mln zysku, oczywiście nie znamy jeszcze sprawozdania finansowego za rok 2022 i nie wiem do końca ile Wykop zarobił/stracił w roku zakupu przez Garvest, ale wątpię, żeby 2022 był rokiem rekordowym.

 

@wutermelon to nie jest do końca tak. Nie po to się zakłada taką spółkę, żeby w niej akumulować kapitał, tylko żeby z tego kapitału korzystać. Więc generuje się różnorakie koszty (np. na rzecz spółki-właściciela albo członków zarządu), co siłą rzeczy obniża zysk roczny - ale wyłącznie ten księgowy.

@johnyB Kolego, sprawozdania finansowe są w necie za darmo - nie trzeba przeglądać nic w sądzie.

Białek to śliski krętacz - spółki, spółeczki, fundacje, zarządy. Byle nic nie zrobić a zarobić.

Brechtbakker - pamietam typa. Zajmował się tworzeniem apki wykopu na iOS i późniejszymi „poprawkami”.
Trzeba przyznać jedno, włodarze potrafią jednak coś zrobić bardzo dobrze - wszytko spierd@lic xD

Zgrywacie się, a i tak w większości wrócicie na wykop

@wutermelon niech spierdala

Jedziesz tego białkova

Kurcze!!! W koncu moge sie zarejestrowac bez podania numeru telefonu.
Na wykopie bylo to niestety niemozliwe : (

bo kuce to były dzieci w piaskownicy w porównaniu do neuropy, która raz, że była skuteczna, dwa, że ciągle ich ośmieszała i rozgrywała jak dzieci.

 

@Opornik Przeciez "neuropa" to po prostu pisowczyki z teczowymi avatarami XD

a03d8dbc-81bd-45c8-9a0f-b41782ab4449

Skąd są dane o stratach? Masz jakieś linki?

Białek to śliski krętacz - spółki, spółeczki, fundacje, zarządy. Byle nic nie zrobić a zarobić.

 

@tak_bylo też chciałbym móc zarobić, a się nie narobić. Czy to czynie ze mnie krętacza?

 

Spółki to tylko forma prowadzenia działalności. Nie rozumiem w jaki sposób miałoby to negatywnie wpływać na cokolwiek. Każda spółka z o.o. ma zarząd, to chyba logiczne.

 

Wyjaśnisz co konkretnie miałeś na myśli w tym komentarzu?

@staryhaliny wszystko się zgadza. biel był twarzą solgazu a bialek reklamował.

@GordonLameman wiem, ale to ty dzwonisz

Pięknie przeanalizowane i podsumowane. Dokładam piorun do istnej burzy przy tym znalezisku! ( ͡o ͜ʖ ͡o)

@johnyB Sorry, chciałem innej osobie odpowiedzieć.

@GordonLameman Dziękuję, znam te powiązania. Jeszcze raz napiszę, że nie robię tutaj profesjonalnej wyceny Wykopu, bo mnie to nie obchodzi i też nie dziwi, że ktoś zarabia pieniądze. Raczej chodzi o pokazanie pewnych trendów i zależności.
@sowiq Mam tego świadomość, ale j/w
@Freddy Masz mnie. Hejto zamówiło u mnie ten wpis za ekwiwalent rogala i najadła się cała moja rodzina do 3 pokoleń wstecz
@tomek-krzysiu Dziękuję, wiem jak pozyskiwać informacje. No i za 2021 zostaje im zysku brutto 800k, tak jak to napisałem w artykule, a to co podałeś, to nie jest zarobek, a przychód. Jak sobie przejrzysz uchwałę o podziale zysku to mowa jest o 700k+ zysku netto. Zdaję sobie sprawę, że mają obowiązek publikować, ale obowiązek składania sprawozdań finansowych w formie elektronicznej wszedł dopiero za rok obrotowy 2017, wcześniejsze dane możesz pozyskać z mediów lub bezpośrednio udając się do KRSu. Zresztą, raczej chodziło o pokazanie trendu, a nie przepływu każdej złotówki.

Widać napracowanko. I dobrze niech ten białkowy portal sobie tej głupi ryj rozwali. Za ich wszystkie afery, za moderację i za to jak traktowali swoich użytkowników.

@paliwoda ah witam pana. Może screenik?

8a6dfaea-f644-4d24-b0d8-d15c4a261e72

@tomek-krzysiu
To co nas najbardziej interesuje jest na rejestr.io (ja mam premium, taki zawód).

 

Można się pobawić, ale najistotniejsza pozycja to "Usługi obce" tam są faktury za B2B czy każdą firmę zewnętrzną

0d7fbefa-fa15-44c7-a2ab-ce29c21eafa9

Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Szwecji wykop upadnie i sobie ten głupi ryj rozwali.

Cześć wszystkim. Kiedyś byłem na wykopie, dziś pierwszy komentarz tutaj. Strasznie ten wypok upadł i sobie brzydką buzię rozwalił

wykop umar po wprowadzeniu nowej wersji, nie bede tesknil

Moim zdaniem, na wykopie w tej chwili postuje farma (pewnie tych samych co orlenowe), trolli. Co oznacza, że jeśli nie idzie, to Pan B. będzie próbował WSZELKICH metod. Następnym będzie postawienie zarzutów z dupy przez prokuraturę Twrcom Hejto (moje domysły). On ma do stracenia więcej i nie pozwoli, żeby "jakieś dzieciaki", zespuły mu biznes, z którego buduje sobie domy, kupuje samochody, etc. Polecam myśleć o jakimś dobrym prawniku i wykupieniu silniejszych serwerów.

Niech giną. Kilka miesięcy temu nałożyli na mnie bana za "konto zawieszone do wyjaśnienia". Jak zapytałem o co chodzi odpisali mi, że ktoś uzyskał dostęp do mojego konta pocztowego z którego się rejestrowałem(xD) i muszę dla bezpieczeństwa zmienić hasło i wtedy odblokują konto. Po zmianie hasła już nie zdjęli bana bo zaczęli tłumaczyć się, że nie mają pewności, że to ja jestem właścicielem konta na wypoku i nie wiedzą jak to zweryfikować. Proponowałem by użyć do weryfikacji numer telefonu który mam podpięty do konta odkąd pamiętam, ale w tym momencie przestali odpisywać na zgłoszenia. Niech giną.

@johnyB szybka kaszka kiedy dziecko płacze To był akurat "magik marketingu" od Solgazu, który wkupił się w łaski wykopu kubkami

To jest WAŻNE bo trzeba było napisać NOWY wypok bo stary był ZŁYYYY. Nowe UI, nowe API, nowa baza, nowe fszysko.
Bez otwartej bety. Bez canary release. Czaicie?
Portal, z którego korzystają tysiące użytkowników dostał upgrade w ciągu nocy, z przyczajki i w pełnej niespodziance. A jedyną informacją od deweloperów po premierze nowej wersji było małe okienko, które tłumaczy, że naprawiono tagi.

 

Wyobrażacie sobie na przykład takiego Facebooka, który pewnej nocy po prostu bierze i aktualizuje serwis, nie informując o tym nikogo? Albo lepiej - stronę banku, która z dnia na dzień ulega zmianie i rano dostajesz popup, że teraz domyślnie płacisz Blikiem. Ale ni cholery nie wiesz jak, bo wszystko jest już inne i zmienione.

 

A Wykop to nie jest taka sobie mała firemka, której stronę odwiedza dziennie 10 osób. Plan wdrażania nowej wersji z informacją dla użytkowników to jest absolutne minimum. Już nie mówiąc o sposobie wdrażania aplikacji, która z pewnością nie przeszła testów obciążeniowych. UAT to zdaje się nie istniał.

 

To jest dopiero kpina i brak szacunku dla użytkowników.

@Opornik lepsze były z neuropą gdy wyciekły ich antypolskie screeny z discorda w którym potwierdziło się że wykopywali/zakopywali znaleziska i manipulowali treściami. O życzeniach śmierci dla Polaków nie wspomnę. Chorzy z nienawiści ludzie. Dostali pokazówkowego bana na tydzień i rozeszło się po kościach. Kilku trolli z neuropy pozmieniało konta i modki dalej to tolerują.
Jedna z lepszych afer to afera "murzynowa" gdzie słowo murzyn nagle z dupy zostało uznane za rasistowskie i modki zaczeły ludzi za to banować. Portal zalały treści z murzynami (ciasto, bajka, etc).
O banowaniu użytkowników za dodawanie pojedyńczych literek słowa nigger, ***** *** czy treści antyorlenowe już nie wspominam, bo to już dawno przekroczyło granice absurdu co się odpierdala na tym portalu.

@rain To nie jest legitny paliwoda. Ale z dużym prawdopodobieństwem "Paliwoda" (z wielkiej litery) to użytkownik, którego poszukujesz. Niestety nie został przyjęty ze zbyt dużym entuzjazmem więc nie pisze od paru dni. ¯\_(ツ)_/¯

@wutermelon W 2022 Rafał Zaorski chciał kupić wykop za 10 mln, ale Białek Odmówił https://streamable.com/i95gpw ciekawe dlaczego

Ciekawe opracowanie. Cóż, wygląda, że rzekomo od nowa napisany kod, rzutem na taśmę wprowadzony bez większych konsultacji ze społecznością jest pewnie realizacją wymuszoną deadlinem rozliczenia pokaźnej dotacji NCBiR. Swoją drogą ciekawe co nowatorskiego i rozwojowego wprowadzono, skoro poszło tam tak dużo kasy z naszych podatków.

@senpai To raczej taka anagnotka, bo to przecież od Białka nie zależy czy sprzeda Wykop

It's over dla chłopa wykopa

@Thereforee czyli to jakiś "podszyw"? Eh.. trudno, screen się nie zmarnuje

@wutermelon dzięki za wrzutkę, wszystko przejrzyście opisane. Najciekawszy etap to oczywiście ponowne okupienie serwisu przez Garvest. Trochę przypomniało mi moje doświadczenia inwestycyjne
Pamiętam wszystkie afery poza pedofilską, ale to sobie doczytam w wolnym czasie. Chociaż konto postanowiłem założyć trochę później, to jak widać o każdej z afer dało się usłyszeć nie będąc nawet stałym użytkownikiem.

@wutermelon W aferach zapomniałeś jeszcze dopisać afery serwerowej i afery rumuńskiej 2018-obecnie.

@JurekKiller

Tym bardziej szokujące, że mając takie zaplecze ten portal tak działał przez lata, ignorancja i chciwość aż bije po oczach

 

Ja mam wrażenie, że białek teraz stwierdził, że ten koń już go więcej nie powiezie i trzeba go dojechać na tyle, na ile się da, a potem albo sprzedać w pizdu nawet za cenę domeny, albo zawinąć się w cholerę i niech się kto inny martwi.

białek jest w stanie prowadzić jeszcze 2 całkiem spore firmy? jakim cudem xD

@LemaN działa faktycznie jest taka opcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki

@sowiq chłopie, co innego uczciwie pracować, a co innego zakładać fundację do prania kasy, sępić od państwa dodatki covidowe i robić scamerskie aplikacje.

@pasmo Może to być na przykład automatyczna cenzura postów niezgodnych z linią partii. Rozwój jest rozwój, pieniądze przytulone, wszyscy zadowoleni.

@mistejk da się, o ile we wszystkich gówno robisz xD

@SpasticInk No więc widzisz jaki ten serwis jest porąbany. Z jednej strony - od 2015 jest skrajnie antypisowski, kiedy zalały go masy ludzi - albo trolle, albo POwcy oderwani od koryta (nie bronię pisu tylko stwierdzam fakt). Z drugiej strony - kupa (naszego) hajsu od pisu, i pis gówno z tego ma. Z trzeciej strony - skrajnie antypolskie neuropki, nawet nie lewacy, tylko czystej wody rasowe komuchy, zapewne w większości dzieci starych PRLowskich komunistów - robiący na Wypoku co chcą.

@wutermelon: wow, świetny styl dziennikarstwa śledczego + opisu. Czyta się rewelacyjnie. Oczywiście piorun wpadł. Dzięki.

@arczer a to jeszcze ciekawsze, dobry typ

Nie mam teraz czasu czytać wszystkich komentarzy, może to ktoś już napisał: zysk spółki niekoniecznie oznacza ile właściciel na tym zarabia. Tam może być postanowione, że dyrektor naczelny zarabia jakąś pensję np. 1 mln złotych rocznie, są różne faktury dla pobocznych firm, które mogą też należeć do zarządu, A DOPIERO TO CO ZOSTANIE to jest zysk dla udziałowców, te nędzne 4 miliony przez 8 lat. Weź to pod uwagę.

Cyt: "@wutermelon W 2022 Rafał Zaorski chciał kupić wykop za 10 mln, ale Białek Odmówił https://streamable.com/i95gpw ciekawe dlaczego"

 

@senpai Bo pewnie musiałby spierdalać z swojego stanowiska

O co chodzi z tym, że tutaj się pisze, że niby na wykopie pustki itp? XD Dyskusje tutaj po 200-300 piorunów a obecnie w gorących wykopu po 1,5k plusów? Tak samo główna tutaj po 30-40 piorunów XD Jak wykop umiera to hejto już jest trupem.

Ciekawy wpis rób więcej

@ShutDown Podobno to imię wzieło się z tego, że po porodzie ten syn miał smieszny nos i ojciec za każdym razem widząc go wpadał w brecht

Witam wszystkich. Wlasnie sie desantowalem z tego kurwidolka i dostalem bana na dowidzenia

Jeden z lepszych wpisów! Szanuje za włożony czas w napisanie tego. Oby więcej takich wpisów.

@Tofik123 Ja mam wrażenie, że wszyscy się troszkę za mocno skupiają na Wykopie i tym co się z Tym portalem stało. Teraz większość contentu na Hejto dotyczy wykop.pl. Jeśli ludzie nie zaczną dodawać więcej "neutralnych" wpisów to uzytkownicy zmęczą sie gadką o wykop.pl i albo wrócą tam, albo po prostu znajdą bardziej pożyteczne zajęcia

 

Pozdrawiam

Baardzo dobrze, zamknąłem etap z wykopem raz na zawsze mimo że usunąłem konto 2 lata temu czytałem co jakiś czas głównie posty o UKR. Teraz najwyraźniej był czas żeby sie wymixować.

@johnyB dokładnie, afer było więcej, choćby kosmonauta by daleko nie szukać. W sumie raport to wersja 1.0, może zawsze wyjść update.

2018 Afera pedofilska

 

Ta afera trwa do dziś, bo wykop jest największym hostingiem CP w Polsce (zdjęcia nie są usuwane z serwerów).

Przez ostatnią aferę z wykopem 2.0 przyszedłem tutaj i założyłem konto. Zobaczymy jak na długo tutaj ugoszczę

Nie pytaj się tylko dawaj dalej. Przyjemnie się to czyta bo fajnie napisane.

Masz grzmota i czekam na więcej

Też tak macie że we wpisach mówiących prawdę o #wykop najpierw piorun a potem wchodzicie i czytacie?

@Miedzyzdroje2005 Ale tylko podczas tego AMA Białek był obecny bezpośrednio fizycznie jako członek PR'owego teamu prezydenta i widział jak Prezydent (NIE) odpowiada we własnej osobie na zadane pytania.

 

Pozatym znaleziska nie dało się zakopać w przeciwieństwie do innych podobnych AMA

 

edit; Jeszcze było kłamanie że AMA się nie udało przez DDOS opozycji a nie przez ziemniaczane serwery wykopu

O jakich przeprosinach bialkova mowa? Macie link?

@wutermelon do listy można dodać jeszcze AMA z Wałęsą, po którym prezydent usunął konto oraz dodanie playera, który nie działał, a Białek chciał kosić dodatkową kasę za reklamy

@HolQ to nawet dobrze żeby ci niestabilni wrócili do tego szamba. My możemy się skupić na tym jak nas Orlen jebie na paliwach

@wutermelon Dodałbym jeszcze ciekawą sprawę na przyszłość do sprawdzenia, Appverk ma także spółkę Appverk Assets wg. rejestru Appverk Assets należy 50:50 do Białka i tego Holendra oraz została założona w 2022.

Moim zdaniem wykop nie ma zarabiać, ma działać tak jak każda popularna telewizja - jako medium propagandowe, dotowane przez władzę.

@Tofik123 Ogólnie jesli chodzi o ceny czegokolwie kto jest jakaś makabra...jak mi siostra ostatnio wysłała zdjęcie, ile zapłaciła za dwie piersi kurczaka to ja pierdole.

@pawlo1 na 100% tu jest i szpieguje

@wutermelon dodam że nowy nie mogłem aktywować konta na wykopie(brak linka aktywacyjnego), bo mam skrzynkę outlook, kazali mi założyć specjalnie pocztę na gmailu, założyłem swoją drogą poczta od giganta nie wymaga podania numeru telefonu a wykop już tak
Nie udało się gówniane nic nie pomagające odpowiedzi na mój problem trwało to 9dni.
Niestety na mojego ostatniego emaila już nie odpisali

c6955dbe-1f78-4308-96de-2cda5ac9615c

@pawlo1 bankowo, po takiej porażce

@Sakta pewnie już kombinuje jak przejąć ten serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O kurwa (test przekleństw). Wiedziałem, że Wykop ma korporacyjną przeszłość, ale nie że do takiego stopnia. wykop fejs. A ja tam ponad 15 lat siedzę, z czego prawie 10 aktywnie.

Brakowało mi przeklinania w komentarzach. Białek myślał, że tak rozładuje toksyczność na portalu i przypodoba się reklamodawcom ale coś nie pykło. Niech sobie banują ludzi którzy wyzywają innych, ale jak ktoś sobie rzuci po prostu kurwą bo temat jest gruby to bez przesady.

Wykop ma gdzieś swoich użytkowników. Mnie jakoś pod koniec ubiegłego roku zbanowali totalnie bez powodu 11-letnie konto. Poszedł ticket z zapytaniem o powód - niby pierwotnie kazali zmienić hasło i bana zdjęli. 24h później to samo mimo, że nie zdążyłem wykonać choćby jednej akcji.

 

Ponowne zgłoszenia - olewka. Aż w końcu kazałem im usunać konto bo skoro i tak nie mogłem korzystać to nie widziałem sensu aby nadal przetwarzali moje dane. Po miesiącu odzewali się tylko z pytaniem czy potwierdzam usunięcie i to wszystko. Zero wyjaśnien na temat przyczyn bana czy cokolwiek.

 

Oczywiście contentu, który tam wurzuciłeś i którego jesteś autorem nie chcą usunąć. Dlaczego? Bo trzepią na tym kasę i mają świadomość, że jakby każdy użytkownik, którego banują za byle bzdurę typu mem z astronautą, kazał im usunąć wszystko to hulałby tam wiatr (i to jeszcze zanim wdrożyli wersję 2.0).

 

Rzecz jasna łamią w ten sposób prawo autorskie i generalnie można ich za to pozwać bo to, że oni napiszą sobie w regulaminie, że po usunięciu konta nie kasują treści treści, których użytkownik jest autorem, nie znaczy, że ma to wyższość nad ogólnymi przepisami prawa, które obowiązują w tym kraju. Teraz jeszcze okazuje się, że nie kasują nawet samych danych użytkownika - za coś takiego powinni dostać taką karę, że dotację od Orlenu by tego nie pokryły.

 

Ogólnie tam nie zmieni się nic dopóki wykop będzie w rękach tych samych właścicieli i świty z moderacji. Żadne afery i wykopywanie bzdur nic nie da. Jedyna szansa na zmianę --> masowy odpływ użytkowników i spadek odsłon --> Białek w popłochu sprzedaje to komuś innemu.

 

Osobicie już nawet tam nie wchodzę, mimo, że gdybym chciał to mógłbym utworzyć z 10 multikont kont i nawet by się nie połapali. Skoro nie szanują użytkowników, którzy tworzą content na którym oni zarabiają to niech giną.

@nieujawniony

Oczywiście contentu, który tam wurzuciłeś i którego jesteś autorem nie chcą usunąć. Dlaczego? Bo trzepią na tym kasę

 

I to jest niestety sedno, dlatego utrudnia się w sposób maksymalny usuwanie treści. Kiedyś był np. skrypt do tego, ale naturalnie - przestał działać. Jak to wygląda teraz? Musisz przeklikać przez wszystkie strony swoich komentarzy i usuwać ręcznie, a wiadomo, ze się ludziom nie chce. Niektóre tagi to jest kopalnia wiedzy eksperckiej, którą można mieć na wyciągnięcie ręki. A żeby było jeszcze trochę bardziej ironicznie i absurdalnie, to niektórym użytkownikom utrudnia się wrzucanie wartościowych treści albo wręcz uniemożliwia np. AnonimoweMirkoWyznania.

Ten cały Białek władca wykopu obecnie cuchnącej kupy gówna to ma konto na Hejto ? Jeżeli tak to podajcie jego nick / namiary.

Romans z pisowskim reżimem xd dlatego pewnie wykop to siedlisko antypisowskiej propagandy, kodziarzy i silnych zrazem

Sam przybyłem tu niedawno z wykopu i raczej tam nie wrócę.

@ShutDown Przypadkowe

Szanowni Państwo przecież ja stanowiłem około 2% całego wykopu a teraz jestem tutaj. Strata mnie na wykopie to strata kogoś co ma rozum i wypowiada się kulturalnie. To niepowetowana strata a więc Wykop upadnie już niechybnie. Bez ściemy tak to wygląda.

Pamiętam początki wykopu, wtedy to był naprawdę dobry portal, ale teraz to szkoda strzępić ryja. Dla mnie przygoda skończona.

Protein jest nikim więcej jak podrzędnym Pisowcem, taka mniejszą wersją Kurskiego co steruje podrzędną szczujnią. Ręki bym typowi nigdy nie podał. Mam nadzieję, że marnie skończy kiedy wreszcie pisowcy spotkają się ze sprawiedliwością.

Jeb** ten wykop. Przed chwilą się wylogowałem bo chciałem sobie hasło zmienić, no i już się nie zaloguję bo jak biorę przypomnij hasło to w ogóle nie przychodzi mejl z wykopu żeby móc zresetować hasło haah. Piękny upadek.

 

Witam portal hejto

Chciałem dodać to jako znalezisko na wykopie. Nie da się. Komunikat: "Podany adres nie odpowiada". Chyba jakaś ukryta cenzura czy coś?

Komentuję na Wykopie jakieś znalezisko lub komentarz. Ktoś mi odpowiada bo zapala się czerwona kropka przy dzwoneczku. Klikam na to powiadomienie i jestem przenoszony na początek wątku. Ale gdzie jest odpowiedź tamtej osoby? Muszę scrollować cały wątek, żeby ją znaleźć. Niestety, odpowiedzi są poukrywane i musiałbym klikać każdy niebieski przycisk "rozwiń", żeby znaleźć odpowiedź, której szukam. Minęło już ile? 2 tygodnie od wprowadzenia tej "innowacji" i ciągle to jest nienaprawione. Wykop jest teraz tak #!$%@?, że to głowa mała. Przestaję tam zaglądać, bo to po prostu nie ma sensu. Nawet nie mogę wyfiltrować swoich komentarzy z poziomu profilu, wyświetlają się tylko moje znaleziska.

@nieujawniony Nigdy nie rozumiałem, czemu były bany za memy z astronautą. Przecież są dużo gorsze memy, bardzo wulgarne, a ten to był po prostu fruwający astronauta.

To ja też spróbuję to Hejto

Szkoda, że i tym razem biaukov nie pochwali się statystykami UU tak jak równo 4 lata temu https://twitter.com/mihau81/status/1088426962576687107 Może czeka, aż bunt minie i wszyscy potulnie wrócą tak jak po aferze zbożowej? Otóż nie tym razem

13cadc8e-5079-4129-be7a-88090c62f4ae

Niech ginie

Przesiedziałem na wykopie kawał czasu. Po aferze zbożowej usunąłem konto, bo mnie wkurzyli z ingerowaniem w profile (dodawanie tagu polityka), ale teraz juz przegięli. Nie cofną tego, korporacja nie może się mylić.

Zaloguj się aby komentować