Trzebież wczesna pozytywna, jak ja cię k#rwo nienawidzę
#las #pracbaza #lesnapracbaza


Trzebież wczesna pozytywna, jak ja cię k#rwo nienawidzę
#las #pracbaza #lesnapracbaza

Trzebież wczesna pozytywna to zabieg leśny polegający na selekcji i usuwaniu drzew słabych, krzywych lub konkurencyjnych w młodym lesie (zwykle 20-50 lat), by wspierać wzrost i jakość najwartościowszych drzew, zapewniając im więcej światła, przestrzeni i lepsze warunki do rozwoju. Termin „pozytywna” podkreśla, że celem jest wybieranie i promowanie najlepszych drzew, co przyspiesza naturalne dojrzewanie lasu, poprawia jego odporność na wiatry i choroby, a także dostarcza surowca drzewnego.
Zaloguj się aby komentować
Pierwsze starcie z systemem kaucyjnym w Polsce.
Reklamówka zapełniła się puszkami więc trzeba je wywieźć. No to w drogę do biedronki zajebanej. Wchodzę, nigdzie nie widać miejsca, w którym mógłbym puszki oddać, żadnego oznaczenia, nic. Szybki spacer po sklepie, no nie ma. Na sklepie kobieta rozpakowuje warzywa, idę się zapytać. Baba ewidentnie wnerwiona, że jej d⁎⁎ę zawracam, jak w ogóle śmieć śmie śmieć, ale każe mi iść za sobą. Okazuje się, że za kasami samoobsługowymi jest mały kartonowy pojemnik.
,,Aplikację poproszę, bo pieniędzy pan nie dostanie." wypowiedziane takim tonem, żeby człowiek poczuł się jak ostatni robak.
Szczerze, to lekko się zagotowałem i odpowiedziałem, że zgodnie z prawem jeśli będę chciał to mają prawny obowiązek dać mi pieniądze, ale że nie chce mi się z nimi teraz przepychać to niech jej będzie ta aplikacja.
W ogóle dobrze, że matka ją miała, już widzę jak moja babcia na alcatelu typu motorolka v3 ją instaluje. Może nie pije monsterków jak ja, ale wodę w butelkach kupuje.
No dobra, zeskanowała puszki zebrą, niby 4,50 wpadło do aplikacji.
No i teraz pytanie, czy mogłem gruby hajs z kaucji wykorzystać podczas zakupów?
NIE XD
Gdyż iż ponieważ matka miała kupon na 15 zł z jakiejś promocji i kaucja z nim się pogryzła xd. Albo kaucja, albo kupon. Gdzie do ch#ja, co do k#rwy?
Dlaczego w Polsce zawsze musi być jak w chlewie? Korzystałem z systemu kaucyjnego w Holandii, w Niemczech, w Szwecji i nie było żadnych cyrków. Ale nie u nas, tu zawsze musi wyjść gówno
#blog #biedronka #systemkaucyjny #wpolscejakwchlewie

@Airbag ale te biedne wyprane chujki naokoło będą bronić systemu jak Niepodległości (co ja gadam niepodległość to dla nich zwrot za plastik)
A do tego pewnie 90 procent jedzie z tymi butelkami autem.
Jedziesz z tym jak menel tarmosisz ten k⁎⁎wa plastik i jeszcze sucz ci każe aplikacje dawać. Dramat.
Zaloguj się aby komentować
Całe boże dwa lata, albo i więcej, gniazdko działało po wifi bez zarzutu.
Do dziś.
Włącz Bluetooth, albo cha ci w de
Co je naszlo, nie wiem, ale boli mnie to
#blog #zalesie #elektronika

Zaloguj się aby komentować
Udało się samemu wydostać. Przy okazji zaliczyłem trzy przystanki, ale koniec końców samochód stoi przodem do wyjazdu.
Strasznie dziś opony nie kleją. Już rano miałem problem ruszyć spod domu.
Co z tego, że bieżnik nielichy jak nie klei.
Dzięki szmacie, gumowej wycieraczce i szufli misja zakończona połowicznym sukcesem.
#lesnapracbaza #pracbaza #zima

Zaloguj się aby komentować
Przybory do szkółki na 2026 kupione.
Ciekawe ile wytrzymają xd
Btw, nie polecam allegrowicza, Miarki chamsko wrzucone do koperty. Poobdzierały się, jakieś upierniczone, niby mają robić robotę, a nie wyglądać, jednak niesmak pozostał
#lesnapracbaza #pracbaza #amazon

@Airbag kilka miesięcy temu kupiłem w action fajną miarę - 5m, szeroka taśma, która do 2 metrów nie się załamuje. 2 blokady taśmy (dodatkowa od dołu by przytrzymać jak to zwykle robię palcem xD). 13zl jakoś kosztowała i na razie działa lux :)
O to ta: https://www.action.com/pl-pl/p/3210191/miara-zwijana-werckmann/
Zaloguj się aby komentować
Rozwalił mnie ten opis xdd
,,Przedłużenie żarówki dla entuzjastów"
Zawsze byłem sympatykiem żeńskich kostek H4 xdd
Wiedzieliście, że żółw od tyłu to włóż, a H7 j3bane jest? xd
#gownowpis #amazon

Zaloguj się aby komentować
Gdy przedzierasz się przez zaspy jest jedna zasada:
,,Kto hamuje ten przegrywa."
Jednak przyznam się, że zrobiło mi się ciepło, gdy na szybę wpadło tyle śniegu, że wycieraczki go z 10 sekund zrzucały, a z dwóch stron miałem rowy głębokie na dwa metry.
#lesnapracbaza #pracbaza #las #zima

Zaloguj się aby komentować
#pytanie do użytkowników motorolek
Wziąłem do ręki telefon matki i zdębiałem. Reklamy w galerii zdjęć i menadżerze plików?
Coś naklikała, czy kogoś do reszty pogrzało?
#smartfony #android #motorola

Na ksjajomi używam trochę substytutów do fabrycznych chłamów. Imo proste, robią co mają robić, działają i nie kontaktują się z bazą: https://simplemobiletools.com/
@Airbag lol? Pierwsze słyszę. Nawet nie wiedziałem że ma fabrycznie zainstalowaną jakąś galerię. Jeżeli kiedykolwiek jakaś była, ( 5 lat temu) to musiałem ją wywalić bo od razu zainstalowałem Simple Gallery.
A tak w ogóle to gdyby nie beznadziejny aparat, bardzo fajny telefon. No i gesty Moto, nie wyobrażam sobie bez nich życia teraz.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kolejny rok jakoś się udało
btw, j3bać kleszcze
#pracbaza #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Na luziku fiku miku fą fą fą
#oswiadczenie
Zaloguj się aby komentować
2/3, czy będzie jackpot?
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
No to się rozstaniemy¯\_(ツ)_/¯
I tak trzymałem to dziadostwo jedynie ze względu na ojca
#disneyplus #streaming

Zaloguj się aby komentować
Aldi było fajnym sklepem, a teraz się tak zepsuł, że głowa mała.
Mimo że jest na końcu świata to i tak lubiłem tam jeździć
Teraz jedynym plusem są czeskie czipsy, a tak to do zaorania. Polecam, nie ma lepszych polskich czipsów niż te.
Na sklepie sam chłam.
Ceny wcale nie takie atrakcyjne.
I ten nowy sposób opisywania promocji, przeczież nawet biedra tak nie r⁎⁎ha na cenówkach. Promocja na co drugą, co trzecią sztukę.
Nie po to idę do sklepu by liczyć całki oznaczone żydowską metodą.
Hmm, czipsy, EF OD IKS, DLA EWELINY I JEJ CHŁOPAKA - POLSKICH ZWIERZĄT! Aha, cztery złote za paczkę.
Chyba przestanę tu przyjeżdżać
#blog #sklepy #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Ojciec przywiózł burgera z kfc.
Czy był smaczny? No był
Ale gdzie do uja, żeby w 3/4 przypadków kończyć po konsumpcji na kiblu.
Czego oni tam dodają, xenny extra?
#kfc

Zaloguj się aby komentować
Czy chińska piła elektryczna za 200 zł to dobry sprzęt?
Odpowiedź brzmi: adolf hitler nie wiedział o mistrzostwach w szachach dla debili
Plusy:
-prowadnica 16 sięga dość daleko, kilka razy przydała się do przecięcia grubego wałka
- moc - ciągnie w grabie 3/4 prowadnicy bez większego problemu
-mała masa
Minusy
-Prowadnica 16 częściej przeszkadza niż pomaga. Wiąże się to z drugim minusem:
-beznadziejna plastikowa ostroga, która nie pozwala zapierać się o drzewo
- brak wychwytnika: bhp? Nie słyszałem
- zero amortyzacji, trzęsie się jak poj3bana
- mała masa. Ciężka piła sama wchodzi w drewno. Tej trzeba pomóc.
Ogólnie nie polecam.
A, i pudełko kłamie. Jest na nim napisane, że łańcuch to 3/8. No to kupiłem zapas 3/8. Otwieram pudełko, a tam .325, o j3baneee. Dobrze, że kupiłem jakieś ścierwo krysiaka, bo bym się zapłakał jakbym zapłacił 1k golda za jakiś markowy. Teraz mam paczkę krysiaka na sell
#lesnapracbaza #opinia #drewno #bricomarche

@Airbag @GazelkaFarelka @NiebieskiSzpadelNihilizmu @Byk Ja zakupiłem piłę za 200zł spalinową "harder" 1,2 kunia z 9 lat temu. Za zadanie miała pociąć całą stodołę + dach z domu no i zahaczyła o orzecha obj ponad 100cm i franca przez 8 lat nie chciała zdechnąć bo jeszcze zarobkowo skakałem po sadach. Odmówiła posłuszeństwa w sposób że "pi⁎⁎⁎⁎le nie robię" ja jej gaz a ona zgasła. Sprzęt oddałem ziomkowi za free, ziomek oddał ją do drugiego ziomka do naprawy i śmiga dalej. Teraz kupiłem "sterwins" za 200zł póki co 4 lata bez zarzutu ale ta jest łagodniej traktowana bo na mokrym drewnie.
Oszczędność w c⁎⁎j nie najmujesz pilaża, kupisz za flaszkę z wysokiej półki zjebie się oddasz na gwarancje lub wyjebiesz na złom. Nie pierdolisz się z serwisantami wymiana części cię nie obchodzi.
Tak samo jeśli chodzi o kosy spalinowe robię identycznie żadnych serwisów żadnych strat.
Zaloguj się aby komentować
Jestem u babci i lecą w tv barwy szczęścia
Ludzie wy tu tak żyjecie?
Przecież to jest na poziomie komedii z Milowiczem...
Co ja mówię, wolałbym jakąś komedię z Michałem obejrzeć, by zobaczyć coś bardziej zbliżonego do aktorstwa
#tvp #telewizja #tv

Ja wiem że poziom polskich komedii jest równy poziomowi mułu w Bałtyku, ale barwy szczęścia nie miały być komedią i to dlatego nie są śmieszne xd
Rozumiem o co chodzi, jak jadę do rodziców i widzę co leci w TV to też zadaję w głowie pytanie, czy oni tak tu żyją xd i te cuda są jeszcze przerywane reklamami na które nie masz wpływu, nie wiesz ile potrwają, a jak się spóźnisz to nie cofniesz sobie filmu XD jak w średniowieczu
Zaloguj się aby komentować
Dziadu i Dziadu grzeją się na słońcu.
#pokazkota #koty

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mały dziadu 2a grzeje się na słońcu
#pokazkota #koty

Zaloguj się aby komentować