Czasami państwo polskie to żart. Drewno na zdjęciu dobitnie o tym świadczy. Nie mogę za bardzo się o tym rozpisywać, ale nie mieści mi się w głowie, to co się odjebało.
#lesnapracbaza


Czasami państwo polskie to żart. Drewno na zdjęciu dobitnie o tym świadczy. Nie mogę za bardzo się o tym rozpisywać, ale nie mieści mi się w głowie, to co się odjebało.
#lesnapracbaza

Panie Kochany, Pan mi lepiej sprzedaj jakiś patent na kleszcze. Jestem 4 dzień na wiosce, w otulienie las, a złapałem już 3 kleszcze. Jakaś tragedia nie pamiętam, żebym kiedyś tyle miał, ciągnie ich do starszych ludzi chyba. Polecasz coś na odstraszenie?
Na miejsce ugryzienia smaruje maścią Betadine https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/27997,Betadine-masc
,
Zaloguj się aby komentować
Dziś mamy 020/xxx #traktorki ,można świętować xd
Na tagu miały być głównie maszyny leśne, a wyszło jak wyszło xd
Z tej okazji omówimy dziś zestaw 0884 od SIKU!
Ale, przecież forwarder już był...
Nie o maszynę chodzi, a o drewno xd
Zestaw składa się z 20 ciemnych kłód. Często inne zestawy zawierające drewno zawierają jedynie sześć sztuk. Nie wygląda to ładnie. Dużo lepiej prezentują się wypchane w opór kłodami xd.
Plusy kłód:
- idealnie pasują do forwardera
- idealnie pasują do przyczepy zrywkowej
Minusy kłód:
- średnio pasują do przyczepy leśnej transportowej ( nie było jej jeszcze na tagu)
- średnio pasują do naczepy leśnej
- nie pasuja do zestawów Maisto oraz Majorette.
Drewno otrzymuje ocenę 9/10. Trochę szkoda, że średnio wyglądają na przyczepie leśnej.
Historia? Od początku zbierania modeli chciałem dokupić drewna, by pouzupełniać przyczepy. Duża część traktorków pochodzi z drugiej ręki, sprzedawcy potrafili dać cztery kłody, albo nie dać ich wcale. Ale również nowe modele załadowane sześcioma sztukami nie wyglądały najlepiej.
Podczas rutynowego przeglądania olxa trafiła się oferta z drewnem. Do kłód dołożone były dodatkowo dłużyce. Piękna sprawa. Od razu kupiłem za około 20 zł.
Zestaw ten chyba nie jest już produkowany i bardzo ciężko go znaleźć. Widziałem jeden na stronie jakiegoś sklepu rolniczego za chyba 60 zł. Dużo, i bałem się brać z jakiejś dziwnej strony
#hobby #kolekcje

Zaloguj się aby komentować
#traktorki 019/xxx
Dziś na tapet wjechał New Holland TV6870 od Matchboxa.
Gdy przyszedł miałem takie wtf, co to jest?. Producent twierdzi, że jest to najbardziej uniwersalny traktor na świecie, skoro tak mówi, to pewnie tak jest( ͡° ͜ʖ ͡°).
Traktorek jest pierwszym łamańcem na tagu. Zawias chodzi lekko, ale nie ma luzów. Wykonany jest z metalu i plastiku. Posiada szyby (no co ty nie powiesz xdd) oraz plastikowe koła. Wygląda jakby miał tura na odwrót zamontowanego. I tak jest, bo w rzeczywistości kierownica oraz siedzenie się obraca w kabinie. Tur chodzi lekko, ale ma kilka punktów, w których się zatrzymuje.
No to najpierw plusy:
-starannie wykonany
-żółty pasek jest intensywnie rzułty. Już tłumaczę. Mam kilka NH od SiKU, i w każdym z nich pasek jest wyblakły. A powinien być rzułty jak twarz znanej bestii z Wadowic.
-nietypowy model, coś innego od zwykłych traktorków.
Kilka minusów:
-za bardzo przypomina zwykły traktorek
-wnętrze jest mało szczegółowe, a przez te ogrome okna dokładnie je widać
- opakowanie kłamie, ( szok xd). Na opakowaniu ma opony podobne do ciężarówek lub przyczep leśnych Siku, w rzeczywistości są wykonane z plastiku i mają zwykły wzór bieżnika.
Traktorek 8/10.
Historia?
Szukałem na alledrogo traktorków od matchboxa. Wśród badziewia za naście zł, którego darmo bym nie chciał, był ten za około 50 dukatów. Spodobał mi się, nie dość, że na licencji, to jeszcze nowa ,,marka" do kolekcji. W ogłoszeniu nie było rzeczywistych zdjęć, dlatego myślałem, że to zwykły ciągnik. Mocno się zdziwiłem zawartością paczki.
Jak tak teraz patrzę, to nie ma więcej sztuk na allegro, może trzeba szukać inną frazą
#hobby #kolekcje

Zaloguj się aby komentować
Trzebież wczesna pozytywna:
Wiek lasu: 25
Gatunki: świerk, dąb, modrzew, brzoza, buk, lipa (kolejność nieprzypadkowa)
Powierzchnia: 6 hektarów
Czy się zapłakałem: Nie. Nie ma podszytylu, więc szybko szło
Czy zwątpiłem: Tak xd Dwa razy
Czy zapłacze się zulowiec: Tak, drzew od groma, a masy nie ma.
Czy zapłaczą się w marketingu: Dopiero tydzień temu pogonili ostatnie metry świerka, a tu znowu wpadnie na stan Xd
Nie mam siły do samochodu wracać, dlatego napisałem tę głupotę xd
#lesnapracbaza #pracbaza #las

Zaloguj się aby komentować
Pułapki feromonowe na zwójki zieloneczki zwane potocznie namiotami.
W górnej części wisi feromon, dolna jest posmarowana klejem.
Powinny wisieć około 3-4 metry nad ziemią.
Powinno się je sprawdzać dwa razy w tygodniu.
Nie przepadam za nimi xd
Pierwszym powodem jest to, że trzeba je samemu złożyć. Bardzo łatwo urobić się w kleju przy tym, a klej bardzo ciężko schodzi .
Drugim powodem jest ro, że w lesie, w którym wiszą jest przepełniony komarami, nie widziałem miejsca, w którym byłoby ich więcej
#las #lesnapracbaza #pracbaza

@Airbag Ogółem to sobie wyobraźcie taką zwójkę zieloneczkę, co to leci laskiem czy tam innym parkiem. Nagle czuje ten zapach feromonów. Leci w jego kierunku i napotyka to pudełko. Zagląda do środka a tam jakaś orgia. Cała masa zwójek zieloneczek jedna koło drugiej wiją się i kręcą wśród fetorku feromonu, krwi i gunwa. Niezła orgia. Wlatuje do środka a inne zwójki wzdychają tylko ciężko i mówią "ziom, to pułapka, nabrali nas."
Zaloguj się aby komentować
Nie czuję się komfortowo, gdy liczę w terenie kwotę, którą będą musieli zapłacić klienci za drewno.
Często jest reakcja typu ,,ileeeee?" I wzrok spod byka.
Nie wiem, to tak jakbym w biedrze naładował w opór cebuli do worka, a potem miał przy kasie pretensje do kasjerki, że muszę 30 zł za 5 kilo cebuli zapłacić. W ogóle cebula u nas po 6zł bez grosza jest, co za kraj...
Prawie zawsze trafia się pytanie: ,,Panie, ile na oko to będzie?"
Ciśnie się na usta odpowiedź: Na oko to chłop w szpitalu zmarł.
Ale nie można, trzeba kulturalnie wytłumaczyć, bo ludzie na skargę mogą pójść. I prawidłowo, chamstwo trzeba tępić.
Chyba że jest się leśnictwem 07, tam to walą prosto z mostu, nie możemy się z leśniczym nadziwić, że im to przechodzi płazem xd
No ale ja wolę nie ryzykować, kultura musi być.
Takie żale przy poniedziałku xd
#pracbaza #lesnapracbaza

@Airbag bo ludzie mają typowy syndrom janusza ekonomii, że chcieliby zarabiać miliony, a wszystko dostawać za darmo, albo za przysłowiowego grosza. Natomiast ja się już dawno nauczyłem, jak dowiedzieć się +/- co ile może kosztować jak przykładowo zastanawiasz się nad domówieniem czegoś i sprzedawca nie ma cennika przed oczami, a nie chcesz być c⁎⁎⁎em i bić piany. Po prostu pytasz ile to może ekstra kosztować w rzędzie wielkości- 1000, 5000, 10000 i zawsze dostaję odpowiedź.
I potem przynajmniej jak przyjdzie do umawiania i płacenia to nie ma żadnego sapania, bo się liczę z tym co było umówione. Jak mi gość powie, że coś może kosztować dodatkowo do 5 tysięcy i się na początku zgodzę na na taką kwotę, to potem mogę albo zapłacić te 5 tysięcy, albo się miło zaskoczyć jak będę musiał zapłacić tylko 3500. Temu jak przyszli do mnie budowlańcy to sami mówili, że chcieliby ze wszystkimi mieć taki układ jak ze mną, gdzie od początku jest ustalana kwota z buforem i albo się godzimy na to, albo zmieniamy i nikt nie patrzy bokami, bo po prostu nie ma czegoś takiego jak chorobliwe wytrząsanie się nad każdym groszem.
Zaloguj się aby komentować
Jestem w szoku. Trzy lata minęły od momentu, kiedy ostatni raz widziałem dziki. Asf, wilki i myśliwi zrobili swoje.
A tu dziś na środku drogi stoi sobie wataha składająca się z trzech dorosłych osobników i sześciu pasiaków i ma radość z życia
Piękna sprawa.
Widywałem od dłuższego czasu ślady ich obecności, ale samych czarnych świnek nie mogłem spotkać.
Fajnie poobserwować jak się bawią.
I pomyśleć, że te parę lat temu w każdym krzunie siedział dzik, a teraz spotkać go to rzadkość.
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
#traktorki #18/xxx
Wpis został zmieniozmieniony po komentarzu @szczelamseczasem , dzięki za podpowiedź
Dziś ̶s̶i̶e̶w̶n̶i̶k̶ rozsiewacz samojezdny do nawozu MBX od... Matchboxa.
MBX to fikcyjna marka.
̶̶Traktorek wykonany jest z plastiku (dolna część) i metalu (górna). Plastikowe koła o dość mocnym bieżniku znajdują się na osiach, które nie posiadają luzu.
Może się wydawać, że z góry powinna być jakaś pokrywa, ale niestety zbiornik jest odkryty.
Minusy:
- skala: tak
- ̶b̶r̶a̶k̶ ̶s̶i̶e̶w̶n̶i̶k̶a̶ ̶w̶ ̶s̶i̶e̶w̶n̶i̶k̶u̶,̶ ̶n̶i̶b̶y̶ ̶j̶e̶s̶t̶ ̶n̶a̶ ̶b̶o̶k̶u̶ ̶w̶z̶ó̶r̶,̶ ̶k̶t̶ó̶r̶y̶ ̶m̶a̶ ̶g̶o̶ ̶i̶m̶i̶t̶o̶w̶a̶ć̶,̶ ̶s̶l̶e̶ ̶w̶o̶l̶a̶ł̶b̶y̶m̶ ̶r̶o̶z̶k̶ł̶a̶d̶a̶n̶e̶ ̶,̶,̶s̶k̶r̶z̶y̶d̶ł̶a̶"̶
- nie jest to model.
Plusy:
- posiada szyby
- metalowa część sprawia wrażenie dobrze wykonanej.
Dałbym mu 4/10. Jest to fajny samochodzik, ale słaby traktorek.
Historia? Widywałem tę zabawkę na olxie za 8 zł z przesyłką, ale nie brałem go, bo tamten egzemplarz był w słabym stanie, farba strasznie zeszła z niego. Mój pojawił się z miesiąc temu również na olxie, również w cenie 8 złotych polskich. Kupiłem, bo chciałem coś od Matchboxa w kolekcji.
Dziś przyjdzie drugi Matchbox, tym razem będzie to model, jestem ciekawy co sobą zaprezentuje.
#hobby #kolekcje

Zaloguj się aby komentować
Koniec tej nierównej walki.
8 hektarów dwudziestoletniego lasu przeznaczone/wyznaczone.
Będzie to pierwsza trzebież w tym lesie.
Zapłakałem się jedynie cztery razy xd
Teraz zapłaczą się zulowcy, którzy będą to wycinać xd
Zostało pojechać po korniki, motyle, i można zaczynać weekend
W tle kałuża zagłady, co nie jedną ciężarówkę pokonała
#pracbaza #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Kiedy poprawiasz trzebież, którą znaczyłeś dwa lata temu, i zastanawiasz się co za gamoń wyznaczył te drzewo do wycięcia, i nagle uświadamiasz sobie, że tym gamoniem jesteś ty xd
Drzewo dziuplaste oznaczone literą E, lokalizacja zostanie naniesiona na mapę.
Nie wiecie, jaka batalia była u nas w nadleśnictwie by móc używać czerwonej (pomarańczowej) farby do oznaczania drzew ekologicznych. Biuro po wielu długich rozmowach się zgodziło, wcześniej upierali się przy zielonym.
W ogóle u nas lubią się głowić nad kolorami, ale to inna historia xd
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
#traktorki 017/xxx
Samochód ma przyjechać za pół godziny to mam chwilę czasu.
Druga przesyłka z Chin: Takara Tomy Isuzu z drewnem.
Powiem wam, że trochę się zawiodłem. Po wzięciu w rękę zabawka sprawia wrażenie chińskiego badziewia. Zero masy, kółka jak w samochodziku za pięć złotych, ośki mają sporo luzu. No słabo ogólnie. Ciągnik jest wykonany z metalu, ale chyba z blachy, z której składali Matizy, bo jest tak cienka, że głową mała. Przyczepa natomiast z plastiku. W zestawie otrzymujemy trzy dłużyce, które można rozłożyć na 9 kłód.
Minusy można znaleźć w poprzednim akapicie, no to parę plusów:
- drewno, które można łączyć
-ładny przód, starannie wykonany
-... yyy... Nie wiem, może to, że jest z drewnem, a ja zbieram pojazdy powiązane z lasem
A, warto wspomnieć, że przyczepa odczepia się tak jak w SIKU, ale nie jest kompatybilna z niemieckim systemem, bo siodło jest za wąskie.
Traktorek znalazłem pół roku temu na alie, pewnie ci, co czytają wpisy na tym tagu kojarzą historię.
W skrócie, pół roku temu kosztował 30 zł, nie kupiłem, czekałem jak cena znowu wróci do tej kwoty, nie wróciła xD wzrosła dwukrotnie xd. Kupiłem, bo miłościwie nam panujący zapowiedzieli wzięcie się za alie i temu.
Boli mnie te 60 złotych, moim zdaniem zestaw warty max 30. Zwłaszcza, że niemiecka ciężarówka kosztuje właśnie mniej więcej tyle, a używaną można znaleźć często za 20 zł, i to już z przesyłką.
No ale trafił do kolekcji i jest.
Teraz tylko brakuje mi żółtej ciężarówki od SIKU, która, przestała być produkowana. Jest jedna na olxie, ale w zestawie za 300 zł z jakimiś gruzami przerzutymi przez psa. Trochę za drogo. Mniej więcej pięciokrotnie za drogo xd.
#kolekcja #hobby

Zaloguj się aby komentować
Co słychać w lesie? Dawno nie było, winne jest temu moje nygusostwo xd
Od dwóch miesięcy żadna piła w lesie nie została uruchomiona. Dlaczego? Pierwszym powodem jest pozyskanie świerka w marcu. Nacięliśmy od groma, i teraz się z nim bawimy. O dziwo dział marketingu działa sprawnie dzięki czemu powoli, ale sukcesywnie znika z składnic.
Drugim powodem jest brak zbytu na inne gatunki. Brzoza, która zawsze znikała w mgnieniu oka, leży od stycznia.
Nie jest ciekawie w branży leśnej, a jak dopier#olą podwyżkę prądu będzie jeszcze gorzej.
W tym roku zmienił nam się wykonawca usług leśnych. Straszyli nim okrutnie, a ja po pół roku nie mogę złego słowa powiedzieć o nim. Najważniejszy powód - ma pracowników leśnych, a nie lumpów z pod sklepu, którzy otrzymują wypłatę w ,,ziołowym gorzkim" ( takich mieliśmy rok temu) Znają się na robocie, robią w miarę dokładnie, są wydajni, widać, że przyszli do pracy zarobić, a nie z nudów. O dziwo mają nawet UOP, kto to widział.
W tym roku dostaliśmy cztery pułapki na korniki. Wpisy że zbiorów pojawiały się często. Widać tarło się skończyło, bo w piątek łącznie nawet 40 nie było. Teraz czekać na generację siostrzaną trzeba. Najgorsze w zbieraniu jest to, że droga do pułapek jest tragiczna.
Wywiesiliśmy też dwie pułapki na motyle (zwójki dębowe). Niecierpię ich sprawdzać, bo w tamtym miejscu od groma komarów, szlag mnie trafia tam.
Durny świer jak to świer nie chce rosnąć. Rok temu posadziliśmy uprawę, wypadło z 80 procent, na wiosnę dosadziliśmy nowych sadzonek, zaś schną. Ja bym to klonem obsadził.
A co do klonu. Posadzony wiosną pięknie rośnie. Bałem się, że będą problemy, bo dostaliśmy 1,5 metrowe sadzonki ( nie wiem skąd takie wzięli xd), ale właśnie obszedłem uprawę, i jak to mawiał Bonus BGC ,,jest dobrze w #uj". Jedynie pojedyncze okazy, które miały ponad dwa metry się nie przyjęły. Btw, bardzo ładnie posadzone przez robotników, nie ma się do czego przyczepić.
Do lasu kupiłem za tysiaka grata. Były jego zdjęcia wstawiane. Nie wiem czy pięć dni pojeździł, bo się zepsuł xd Po naprawie pojeździł dzień, bo znowu stanął. Tak bywa. Gorzej, że dzień wcześniej golf rozkraczył xd
Całe szczęście znajomy mechanik poskładał vaga na szybkości. Jeszcze mu nie zapłaciłem, powiedział, że skasuje łącznie z naprawą sajaka. Już się boję.
Zbieram sobie na autko, ale jak na razie słabo idzie, bo cały czas coś.
Wcisnęli mnie w obchody Bożego Ciała. Nie podobało mi się to okrutnie, ale co zrobisz, przyszło oficjalne pismo, to mus iść.
Stałem z baldachimem. Gorąco jak diabli było. W sumie nie było tak źle, na początku nerw mnie trzymał, ale na koniec kupiłem sobie Świderka czekoladowego i mi przeszło
W ogóle niezły cyrk był z ubraniami. Szef wyskoczył, że mamy mieć mundur letni wyjściowy nowego typu, wariant z krótkim rękawem. Aha. Dzień przed akcją. Nikt z naszej czwórki takiego nie miał. Ja mam starego typu z długim rękawem. Nikt go nie zdelegalizował, to sobie w nim chodzę od święta. Naszywaliśmy na koszulki odznaki by chociaż trochę zbliżyć się do wzoru.
W ogóle mundury to żart, o którym można zrobić osobny wpis, ale to kiedy indziej.
Jedna rzecz mi się nie podobała szczególnie. W zabawie udział brało dużo dzieczacków, na oko z osiem lat. I przy jednym z przystanków wodzirej zaczął czytać list jakiejś wariatki, która najpierw przyjebała się o ubiór ludzi chodzących do kościoła, a potem opisywała sposób w jaki przybijano Jezusa do krzyża. Dokładnie, ze szczegółami, w sadystyczny sposób. Jaka kość pękała, jakie ścięgno, jakie odgłosy wydawał itp. Gdzie do ch#uja. Ja wiem, że teraz dzieci siedzą na sadolu i oglądają nożownika z Niemiec, ale i tak byłem zniesmaczony.
Pomijając to, że to był chyba najdłuższy przystanek, a słońce dogrzewało okrutnie.
W czerwcu zaczną się koszenia. Jest to dość ciężki czas, bo odkąd stawka za tę pracę stała się godna (albo nawet lepiej) lasy starają się jak najwięcej oszczędzić, co powoduje zgrzyty z zulowcem, a na pierwszej linii jest podleśniczy z leśniczym.
Nie wiem, może dlatego, że byłem pilarzem, to też rozumiem punkt widzenia drugiej strony. ,, Biuro lubi wyskoczyć sobie z poleceniem ,,Wstrzymujemy pozyskanie do zera. Elo xd"
No dobra, tylko zulowcy też muszą z czegoś utrzymać. Nie ma pozyskania, nie ma wypłaty.
Nie jest to zbyt fajna sytuacja.
I tak to się żyje w tym lesie, korniki, motyle i samochody po świerk.
A, i jeszcze wyremontowaliśmy parking. O dziwo nikt go jeszcze nie podpalił i iczego nie ukradł
#lesnapracbaza #pracbaza
Kolejny Wpis za pół roku. Może nie xd

Zaloguj się aby komentować
Tego roku komary będą dokuczać okrutnie.
Idę ja, a za mną ze 200 komarów, gdzie do ch#ja.
2k23 był pod tym względem dużo lepszy
Nie polecam wycieczek do lasu bez wspomagaczy
#lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
@Airbag Czujnik temperatury z boku chłodnicy nie włączył wentylatora - albo sam czujnik padł, albo wentylator. Roboty na kilka godzin, bo trzeba spuścić całą żuburę z układu chłodzenia, a potem zalać nową i odpowietrzać na pracującym silniku. Uszczelka pod głowicą nie pada tak od razu i nie będzie się od tego przegrzewał tak, żebyś nie zauważył wcześniej szarpania obrotów. Najprościej sprawdzić działanie wentylatora wypinając wtyczkę czujnika i mostkując ją kawałkiem przewodu.
Miałem taki model kilka lat, tyle że z silnikiem 1.1, a nie 900 jak tutaj. Co chwilę coś do naprawy było, tyle dobrego, że średnia cena części zamiennej wynosiła 35 zł.
Umieszczenie chłodnicy jest bardzo nieszczęśliwe - na dole wstydliwie upchana w zderzak ze zbyt małymi otworami. Coś ty se myślał Luigi?
Zaloguj się aby komentować
Mam dość tej k#rwy.
Stanął i ma radość z życia, nie mam siły do niego.
Wczoraj po trzech tygodniach w końcu odebrałem sajaka, 700 zł mnie to kosztowało.
By następnego dnia golf się zjebał.
Zawsze coś
Miał mieć jeszcze jedną, ostatnią naprawę, ale teraz to się poważnie zastanawiam, czy go k#rwy do huty nie oddać
O jebaneeeeee.
#zalesie #pracbaza #lesnapracbaza #motoryzacja

@ColonelWalterKurtz @BajerOp
To sa rzeczy mechaniczne i jest wiele czynnikow ktore o tym decyduja.
Inna sprawa,ze przy aucie 10+ i byciu kolejnym wlascicielem trudno to okreslic jak dbali poprzedni wlasciciele.
Najlepsze auto uzywane jakie mialem to byla Honda Civic kupiona u typowego handlarzyna- umowa z nizsza wartoscia,krecony licznik,papiery na przypale,rejestracja holenderska.
A najgorsze uzywane? Toyota Avensis od pierwszego wlasciciela,starszego pana( jeszcze byla faktura zakupu,71 000 zl w 2001 roku avensis 1.6 vvti).
Dlatego nie ma reguly.
A najlepsze nowe w rodzinie? Renault Megane I,calkowicie bezawaryjne( potem sie zaczelo sypa,bo niedoszli zlodzieje cos narozrabiali z kablami i nie szlo naprawic xD).
A najgorsze? Toyota Hilux- silnik od 2-3 roku eksploatacji spalal olej,a i zawieszenie sie sypalo rowno,chyba za slabe na polskie drogi xD
Zaloguj się aby komentować
Wycieczka po korniki.
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
#traktorki 016/xxx
Pierwsza paczka z Chin przyszła.
A w niej traktorek japońskiej marki Takara Tomica wyprodukowany w Wietnamie xD
Jest to model ciągnika Yanmar. Markę bardziej kojarzę z koparek, ale widać maszyny rolnicze też robi.
Jest to moja druga zabawka od Japończyków.
Zacznijmy od plusów:
- posiada dużo szczegółów, zwłaszcza felgi, nie widziałem jeszcze tak szczegółowych felg.
- posiada metalowe wstawki (maska)
- naklejki są przyklejone, bałem się, że będzie trzeba samemu się z nimi bawić
- posiada szyby, bardzo duże szyby
- na zdjęciu tego nie widać, ale lakier posiada głębię
To teraz parę minusów:
- największy: nie posiada zaczepu przez co nie da się zrobić żadnego zestawu
- opony są plastikowe, bieżnik nie jest genialny
- w plusach były duże szyby, gorzej, że przez nie dobrze widać wnętrze, które jest średnio szczegółowe.
To chyba tyle. Traktorek jest dobrze wykonany, wszystko jest sztywne, ośki nie latają nadmiernie. Podoba mi się podejście japończyków do robienia modeli. Model otrzymuje mocną dziewiątkę.
Kurde, oceniam te traktorki jak polscy recenzenci (którzy nie mają pojęcia co robią) gry komputerowe xd nie było chyba jeszcze niższej oceny niż 7/10 xd
Traktorek widziałem już dawno temu na alie, ale nie chciałem go kupować. Dopiero ostatnio wypowiedź jakiegoś posła o tym, że na alie ceny są skandalicznie niskie i trzeba to zmienić, zmotywowała mnie do zakupu (jak wiadomo Polacy lubią wysokie ceny, bo nas kuhwa stać)
Za swój egzemplarz dałem 30 punktów wsparcia kanału. Jak ktoś chce wesprzeć polską gospodarkę to na alledrogo była sztuka za 80 florenów.
#hobby #kolekcje

Zaloguj się aby komentować
Szybkie głosowanie, czerwony, czy zielony?
#traktorki

Zaloguj się aby komentować
Taka sytuacja:
,,event jest organizowany, są chętni pomóc? Zgłaszać się do czwartku”
<-chętnych brak->
,,polecenie_wykonania_pracy_w_godzinach nadliczbowych.pdf
Aha66
No tak bywa
#pracbaza #lesnapracbaza
Zaloguj się aby komentować
Traktorki #016/xxx
Dziś różowy traktorek Mauly od SIKU.
Nigdy nie słyszałem o tym producencie traktorów.
Traktorek jest dobrze wykonany, liczba szczegółów jest wystarczająca. Posiada gumowe opony z napisem ,,siku".
Dzięki temu możemy stwierdzić, że został wyprodukowany w Polsce, bo tylko ta fabryka umieszcza napisy na oponach.
Traktorek jest dostępny również w kolorze czerwonym.
Historia? Zabawkę tę dostałem na urodziny od ojca wraz z inną maszyną.
Na początku nie podobał mi się strasznie. Widziałem go w necie, ale nie kupowałem, bo nie trafiał w moje gusta xd
Jednak gdy trafił na półkę dużo zyskał z powodu swojego unikatowego koloru. Fajnie się wyróżnia na tle zielonych fentów, zielonych deutzów oraz zielonych jd (nie łączyć z orkiem).
A, ocena. Powiedzmy mocne 8/10. Dobrze wykonany traktorek.
Model ten jest powszechnie dostępny, kosztuje z przesyłką pewnie nie więcej niż 30 punktów premium z plemion.
#hobby #kolekcje

Zaloguj się aby komentować