Znowu ten las... Nie no żartuję xd
W zeròwce złapało się na oko dwa tysiące kornikòw, ciekawe co będzie dalej xd


Znowu ten las... Nie no żartuję xd
W zeròwce złapało się na oko dwa tysiące kornikòw, ciekawe co będzie dalej xd

Zaloguj się aby komentować
Może pamiętacie, że od dłuższego czasu polowałem na isuzu z drewnem, by go dodać do swojej leśnej kolekcji.
Bolało mnie, że w swa tygodnie cena wzrosła razy dwa na alie, czekałem, aż znów spadnie.
Nie spadła xdddd
Wczoraj kupiłem go jednak za pełną cenę. Dlaczego? Bo jakiś polityk powiedział, że na alie ,,ceny są skandalicznie niskie i nie może tak być".
Widać Polacy nie lubią niskich cen, za to lubią gorsze składy produktów i olej palmowy.
Ja jednak wolę kupić go w tej skandalicznie niskiej cenie, niż kupić go drożej, albo nie kupić w Polsce, bo go po prostu nie ma u nas.
Dobrałem też traktorek od tego samego producenta. Za 30 zł. W Polsce jest jedna sztuka na allegro za ponad osiemdziesiąt z przesyłką. Prawdziwy Polak powinien wydać patriotycznie osiem dych. Jedynie zdrajcy narodu kupują po 30 jak jakieś zwierzęta.

Zaloguj się aby komentować
Jako że jest już lepiej to dziś na tapet w wlatują traktorki 014/xxx oraz 015/xxx.
Dlaczego dwa? Już tłumaczę.
Pierwszy to czerwona przyczepa do drewna, która była sprzedawana osobno. Była, bo od kilku lat jej nie produkują.
Drugi to zestaw, który można kupić obecnie bez problemu. Składa się z zielonej przyczepy oraz Fenta. Przyczepa różni się jedynie kolorem.
To przechodzimy do omówienia. Przyczepy są wykonane bardzo dobrze, są metalowe, żuraw obraca się, łamie się, jest wykonany bardzo dobrze. (Chyba jedynie żuraw od harvestera jd był wykonany lepiej). Na przyczepie powinno leżeć sześć kłód. Koła posiadają gumowe opony.
Ogólnie przyczepy są 10/10, bardzo fajnie wykonane.
No to czternastka dostała dychę, co z pietnastką, która zawiera dodatkowy traktorek? Dałbym jej 8/10. Dlaczego?
Strasznie nie lubię tego fenta. Jest średnio szczegółowy, brak szyb, plastikowe opony. Ale nie o to chodzi. Boli mnie to, że jest on wpychany do wielu zestawów. Deszczownia - jest. Rębak - jest. Przyczepa - jest. I tak dalej, i tak dalej. Sam mam takie trzy, a staram unikać się go jak ognia.
Jaka historia za nimi stoi? Czerwoną kupiłem na olxie w zestawie z trzema krowami i odśnieżarką za kilkadziesiąt złotych xd.
Fent z przyczepą był pierwszym zakupem po powrocie do zbierania traktorków (razem z harvesterem). Dałem za zestaw około 40 złotych polskich na alledrogo. Jest powszechnie dostępny, jak ktoś ma chęć to nie trzeba dużo szukać.
#traktorki #hobby #kolekcje
W komentarzu porównanie SIKU i Maisto, w skrócie, fent Francuzów zjada niemieckiego dupom, natomiast przy przyczepach sytuacja odwraca się o 180 stopni.

Zaloguj się aby komentować
Chyba coś mi jest, klimatyzacja w samochodzie na 22 sttopnie, a mi gorąco jakby 80 było,
Albo samochód do naprawy, albo ja.
W sajaku to by dopiero ubojnia była
Nie, nie wsiadłem do nagrzanego auta, jechałem 40 minut, teraz zatrzymałem się by odpocząć
#zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Dziś przegląd urządzeń łowieckich.
Widocznie hiszpańskie wino jest potrzebne, by polowanie się udało.
Są dwie opcje:
Pierwsza, że butelka leży tu kilka lat i pamięta czasy chlania na umur, ale to by oznaczało, że myśliwi są syfiarzami i nie potrafią wynieść jednej butelki z lasu;
Druga, że nadal potrzebują wspomagaczy podczas polowania.
Ambona nie jest stara, więc osobiście kierowałbym się do opcji numer...
#lesnapracba #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Trzy pułapki, ciekawe ile wlazło
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Poczta Polska to nieśmieszny żart.
Mama czekała na wezwanie na komisję lekarską. List nie przychodził, więc zadzwoniła.
,,To jeszcze nie przyszedł? Za trzy dni ma pani komisję."
Aha66.jpg
No to pojechała.
Tydzień później przychodzą dwie koperty, w jednej decyzją, w drugiej wezwanie xd
Xdddd
Jak w tym kraju ma być dobrze.
#pocztapolska #wpolscejakwlesie nie, #wpolscejakwchlewie

Zaloguj się aby komentować
#traktorki 013/xxx.
Dziś class legion wyprodukowany przez Siku (już tyle razy pisałem, że to niemiecka marka, że chyba wystarczy. Kto ma wiedzieć ten wie xd).
Kombajn jest średnio szczegółowy. Posiada ruchomą rurę oraz nagarniacze ( zapomniałem jak się ta część nazywa xd).
Warto zzauważyć, że rura trzyma się sztywno.
Wykonany jest z metalu oraz plastiku.
Zapytacie się o skalę. Odpowiem: ,,tak".Producent nie podaje. Nie jest to typowe 1:87.
Podsumowując, dałbym mu mocne 8/10. Niczego nie brakuje, ale szału też nie ma.
Swoją sztukę kupiłem na amazonie za około 20 zł, nie pamiętam dokładnie. Wziąłem go, bo brałem też coś, co bardzo chciałem mieć, a przesyłka była darmowa, więc trzeba było skorzystać z okazji xd
#hobby #kolekcje trochę #pokazkota

Zaloguj się aby komentować
Sobota, a korniki wzywają.
W piątek wyszło, że pułapki klasyczne osiągnęły Maksim swoich możliwości i trzeba je jak najszybciej wywieźć, by z pułapek nie zamieniły się w wylęgarnię.
Zrywkarz mógł dopiero dzisiaj przyjechać. Pojechałem z nim by nie szukał ich po całym lesie.
Dwie godziny i po robocie, można wracać do domu
#lesnapracbaza #las #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Tak sobie oglądam audyt obywatelski i mnie jedna rzecz zastanawia. Że tam nikt nie pomyślał:
,,Kurde, nie jesteśmy zbyt lubianą formacją za strajk kobiet, maseczki itp. Większość spraw przeciw temu gościowi przegrywamy, a jak już wygramy, to u zjebanego sędziego, który nawet nagrania nie odtworzył, bo mu się nie chciało, a tak wygrać to jak przegrać.
Przez tego gościa kilkaset tysięcy osób widzi jak się błaźnimy.
Tu jest instrukcja na jedną kartkę a cztery, roześlijmy to po całej Polsce, w poniedziałek na odprawie niech im dowódca nakreśli sprawę.
Przyjeżdżacie, mówicie, że może nagrywać zgłaszającemu, i cyk można wracać na komisariat grać w Wolfensteina 3D (#pdk ciekawe czy ktoś kojarzy do czego nawiązuję xd).
Wizerunek policji nie ucierpiał, jak wprowadzą ten znak i da się złapać to mu dopi3rdolimy, jak nie da, to trudno¯\_(ツ)_/¯ "
#audytobywatelski #policja
Btw, obrazek to #pdk vol. 2 xd

Zaloguj się aby komentować
Niecierpię tej drogi. Jest to jedyna, która prowadzi do pułapek kornikowych. 3,5 kilometra między polami. Wąska, z każdej strony oborana przez bambròw.
Mam drogi, które są bardziej nieprzejezdne, ale zawsze mają jakieś alternatywy.
Natomiast ta nie ma. A do kornikòw dwa razy w tygodniu mus jeździć.
Najgorzej, że nie jest leśna. Tak to by się naprawiło, a w obecnej sytuacji nie można zrobić nic.
Plus jest strasznie zdradliwa, 5 minut deszczu i masz Tokio Drift
No to modlimy się do szatana o łaskę przyczepności i trakcji xd
#lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Nowa instrukcja ochrony lasu wprowadziła kilka zmian związanych z obserwacją korników. Wcześniej określało się na oko ile ich jest. Nie pamiętam dokładnie jakie to były stopnie, ale na pewno były:
do 10
nie zakrywają dna butelki
zakrywają dno butelki.
Teraz dodali trochę roboty, bo trzeba je policzyć.
Można to robić ręcznie, ale machajacy_papiez.jpg
Mądrzy ludzie ustalili, że 2,5 mililitra to 100 korników. Mamy cylinder do miareczkowania xd
Wychodzi, że jest ich ̶o̶d̶ ̶z̶a̶j̶e̶b̶a̶n̶i̶a̶.. ... dużo
A, i weszła zasada, że wszystkie druki mają być w wersji elektronicznej robione. Skąd wziąć excele? Sam se znajdź, my ci damy pdfy xd Ja swoje znalazłem na stronie zakładu ochrony lasu w Szczecinku. Gdzie Szczecinek, gdzie ja xd. Ale trzeba przyznać, że fajnie mają na stronie ich zolu ogarnięte. Wszystkie druki dostępne, do nich instrukcja, nie to co u nas.
Pracowanie w rytm freefall to piękna sprawa, noga sama rwie się do machania xd
Btw, w pracy mamy open office, strasznie go nie lubię. Wolę wziąć swojego lapka i na nim działać.
#lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Zamieniłem 13-15 na 16-18.
Trochę słabo, ale czasem trzeba.
Na zdjęciu po prawej stronie widać tak zwane jeże. Są to nieokrzesane wałki. Mogą powstać, gdy pilarz nie może obrócić wałka, bo na przykład jest za ciężki, (chociaż w takiej sytuacji powinien mieć dźwignioobracak, ale mniejsza). Ale nie oszukujmy się, w większości powstają, bo pilarz jest nygusem i nie chce mu się schylać.
A, i może powstać jak głowica harvestera nie obetnie wszystkich gałęzi.
,,U siebie" w leśnictwie mam straszny problem z jeżami, czy to po pilarzach, czy to po maszynie.
Jak ja byłem pilarzem, to były dni, że zanim drewno zostało zerwane szliśmy i poprawialiśmy wszystkie wałki po maszynie. Na koniec dnia poprawialiśmy stosy (zrywkarz odkładał jeże na bok, drugiego dnia dokładał poprawione do stosu).
Tu tego nie ma, byle wjebać do stosu i elo, masa!
Niereformowalni są
#lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Babkę można zjeść na Wielkanoc. Można ulepić z piasku. Kiedyś na kobiety mówiło się ,,babki"
W lasach babki lepimy z korników xd
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Papierki, książka, taka sytuacja
#lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
#lesnapracbaza
Nie chce mi się xdddd
A jeszcze trzy kornikowe pułapki zostały.
Od tego roku doszła dodatkowa zabawa w instrukcji ochrony lasu
Wcześniej wystarczyło mierzyć długość chodnika i określać etap ,,korniczej pracy"
Teraz po czternastu dniach od wyłożenia pułapki określą się stopień zasiedlenia.
Na powierzchni 50 cm X 2/3 obwodu pnia liczy się wgryzy lub zdziera korę i liczy komory godowe.
Ja osobiście preferuję drugą metodę, bo wgryzy mogą mi się pomylić z otworami wentylacyjnymi.
Potem liczbę wgryzòw dzieli się przez powierzchnię w decymetrach.
Do 0,5 jest ok, dalej nie pamiętam, ale chyba do jednego jest średnio, a powyżej jednego tragicznie.
U mnie wyszło średnio/tragicznie xd
Ale dobrze mi w tych krainach, nie chce mi się stąd ruszać xd
#pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Drugi mają negatywnie wpływa na wydajność w pracy xd
Godzinę temu powinienem skończyć tę robotę xd
A jeszcze do kornikòw mus jechać na drugi koniec leśnictwa....
#las #lesnapracbaza #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Dziś mierzę luki poświerkowe.
30 arów świerka uznało, że weźmie i se zdechnie.
A została jeszcze druga do pomierzenia.
Nie lubię świerka. W to miejsce jesienią na 90% zostanie posadzony dąb, którego też nie lubię xd
#las #pracbaza #lesnapracbaza

@Man_of_Gx W Pl mamy dwie granice obecności świerka, które się ze sobą nie stykają (tak zwany pas bezświerkowy).
Jest to pozostałością po zlodowaceniach. Jeden postanowił uciec do ruskich, drugi przezimować na południu europy. Jest jeszcze trzeci, ale nie pamiętam, gdzie on zwiał, coś mi się z DE kojarzy.
I tak.
Ten pas jest spowodowany niewystarczającą ilością wody, ogólnie wilgotności, zarówno w ziemi, jak i powietrza.
I tak, pas ten się powiększa, przez co jest coraz mniej miejsc, w których są dobre warunki do życia.
Mówią, że jest duża szansa na to, że jego miejsce zajmie jodła
Zaloguj się aby komentować
A co tu się wydarzyło? XD
Nowy bolid, ksywa gracior nabyty za tysiąc tibiacoinsòw xD
#pracbaza #las #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
Pszczółka w lesie
#lesnapracbaza #las #pracbaza

Zaloguj się aby komentować