Jeszcze parę lat temu żegnał się z tym padołem łez.
Grudnik mojej prababci. Korzenie mu wszystek zgniły, nic nie miał.
Tak więc ratowałem jak umiałem.
A teraz się odwdzięcza. :3
#rosliny #kwiaty #ogrodnictwo


Jeszcze parę lat temu żegnał się z tym padołem łez.
Grudnik mojej prababci. Korzenie mu wszystek zgniły, nic nie miał.
Tak więc ratowałem jak umiałem.
A teraz się odwdzięcza. :3
#rosliny #kwiaty #ogrodnictwo


Zaloguj się aby komentować
To ja, Narcyz się nazywam,
Przepraszam i dziękuję...
Ja tych słów nie używam.
Jestem piękny i uroczy...
Popatrzycie w moje oczy,
Jestem przecież najpiękniejszy,
A na pewno najskromniejszy.
Oo! Oo! Oo!
#spiewajzhejto #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Pan Grudnik zakwitł był. Kupując go chwilę temu nie podejrzewaliśmy - ot, ładny, w Kauflandzie na przecenie za równą złotówkę.
No i proszę, jak się odwdzięczył za troskę i uczucie.
Nie żebym ja miał coś z tym wspólnego, z roślin jestem od spraw technicznych, podlewanie i cała reszta jest powyżej moich kompetencji. :P
#kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe #chwalesie



Zaloguj się aby komentować
Nie daje spokoju mojemu awokado :)
Będę chciał je wywinąć w supełek
#rosliny

Zaloguj się aby komentować
Idzie wiosna pomalutku więc taką kompozycję z #rosliny sobie ułożyłam.
Sansevieria ponoć bardzo wytrzymała. Oby bo doniczka nie ma dziurek. Na dnie duuużo keramzytu. Nie mogę się doczekać aż się ustabilizuje
#chwalesie #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Pajączki mi się okociły na drzewku laurowym, żona dostała amoku bo myślała że to przędziorki albo co, ledwo ją powstrzymałem przed zrobieniem im prysznica.
Słodziaki.
#pajaki #dziwnypiesek #rosliny #ogrodnictwo


Zaloguj się aby komentować
Moje roślinki z pestek na parapecie:
Banany z Lidla, tak samo jak awokado i Mango ktore chyba zdechnie...
Figi z Bułgarii i palmy z fueraventury
#rosliny #diy

Zaloguj się aby komentować
Ktoś wie, czy Blu Tack jest szkodliwy dla roślin? Mam taką pelargonię, kupioną jako "mała roślinka do pokoju" i po roku dosłownie wyrosła pod sufit i ugina się pod własnym ciężarem, nawet z podpórkami. Musiałem wzmocnić konstrukcję i jedyne, co mi przyszło na myśl, to przytrzymać całość silną wersją Blu Tacka
Edit: Chatgpt mówi, że nie jest szkodliwy, ale ja jeszcze nie ufam AI
#rosliny #pytanie #botanika


Zaloguj się aby komentować
Szybki update po podmiance i lekkiej przycince. Cieślak ma się dobrze i w końcu zaakceptował towarzystwo. Wszystko ładnie rośnie i nawet kryptokoryny przestają się rozpuszczać. Mnóstwo frajdy daje mi ta kostka
Wciaż czekam na szafkę pod nowy zbiornik. Zastanawiam się wciąż, czy kupić baniak 80x35x40H czy 80x35x45H. Skłaniam się ku wyższemu, pomimo że trzeba by chyba wtedy brać szkło 8mm dla bezpieczeństwa i wyjdzie sporo drożej. Szafka ma mieć 95 cm wysokości. Ja mam 181 i zastanawiam się, czy te dodatkowe 5 cm nie przesądzi o wygodzie serwisowania. Zastanawiam się, czy warto dla tych kilkunastu procent objętości... Chyba w końcu rzucę monetą xD
#akwarystyka #akwarium #zwierzaczki #rosliny

Zaloguj się aby komentować

Naukowcy i studenci SGGW jako pierwsi na świecie udowodnili, że pod wpływem środków znieczulających u roślin zostaje zahamowana fotosynteza. Anestetyki obniżają wydajność fotosyntetyczną nawet o 65 procent.
Eksperymenty na roślinach przeprowadził profesor Hazem M. Kalaji z Instytutu Biologii Szkoły...
Więcej liści zrzuć debilu.
Chyba czas na przycinanie.
#rosliny #hmmmmmmmmmmmm

Zaloguj się aby komentować
Hej kwiatowe świry!
W #rzeszow 24-25 lutego odbędzie się Festiwal Roślin, akurat wtedy mam propozycję wyjazdu, ale w sumie kusi mnie ten festiwal. Ktoś był i poleca/odradza? Chciałabym kupić dobrej jakości kwiaty, takie naprawdę dobre bez chorób czy robaków, warto czekać? Słyszałam zarówno pochlebne opinie, jak i takie, że się przepłaca a jakość słaba. Ewentualnie ktoś w Rzeszowie zna dobra kwiaciarnie?
#rosliny
@Wido Nie jestem ekspertem, ale nie wiem czy końcówka lutego to dobry czas na kupowanie kwiatów. Temperatura jest wciąż niska, a przecież niektóre kwiaty są wrażliwe na zimno (niektóre nawet na przeciągi). Nie sądzę, że ktoś w transporcie jakoś się specjalnie cacka z roślinami. Myślę, że lepiej kupować kwiaty na wiosnę.
@Wido Pytanie czy na tym wydarzeniu będą hobbyści czy handlarze. Moim zdaniem handlarze, tak samo jak te wszystkie jarmarki świąteczne nie mają za wiele wspólnego z wyrobami regionalnymi. Może poszukaj na olx? Ludzie często tam oddają za symboliczną kwotę, a będziesz mogła wziąć kwiatka prosto z czyjegoś mieszkania, bez transportów;)
@Wido nie warto. Ceny wysokie, a ponieważ fama idzie że niskie to ludzie się zjeżdżają i trudno przejść, nie wspominając o zaparkowaniu. Przyjechaliśmy w zeszłym roku w kwietniu z żoną, jakoś później niż tuż po otwarciu, i wydarte prawie do zera
Zacytuję znajomą, która "siedzi w temacie kwiatków" trochę bardziej:
Ludzi tłum a nie dość ze drogo to jeszcze te rośliny gówniane
@Wido z polecanych kwiaciarni to chwalili "Cuda wianki" czy jakoś tak, na Lewakowskiego. Ale, kupiliśmy u nich dość drogą i dużą jukę - i padła nam jakoś szybko. I nie, nie była to nasza wina, bo pozostałe jakie mamy trzymają się dobrze. Zresztą, wystarczy spojrzeć na ich Facebooka i troszkę się odechciewa. Marketing jak na poziomie stron/sklepów handlujących butami z Chin: WYPRZEDAŻ KOCHANI REZERWUJCIE
Zaloguj się aby komentować

Ruszają gminne dofinansowania do zakupu przydomowego kompostownika w 2024 r. Dowiedz się, na jakich zasadach, o ile możesz się ubiegać oraz do kiedy można sięgnąć po dotacje do kompostownika do domu i nie tylko.
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Dzień 535/541
Liczba elementów 758
Zestaw z roku 2024
Cena katalogowa 249,99 zł
#lego #legodamwa #rosliny

@Ziutson już wolałbym na allegro albo al.to kupić (skoro cena podobna) -> tam przynajmniej sprzedawcy potrafią zapakować zestaw, żeby kurier go nie roz...olił po drodze. Ostatnie 3 paczki z amazon.pl wszystkie dotarły rozwalone, albo nawet bez jakiegokolwiek kartonu ochronnego z chamską naklejką adresową na froncie.
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator przedstawia #ciekawostki ze świata #rosliny
Znacie określenie trzaskające mrozy?
W czasie silnych mrozów naprężenia w drzewach są na tyle duże że potrafią doprowadzić do pęknięcia drzewa. A jak coś pęka to i wydaje głośny trzask.
Tak opowiada Piotr #Horzela na YT.
No i tu jest przykład co się dzieje później. Z takiego pęknięcia sączą się soki drzewa tworząc sople z płynów ustrojowych.
Zaloguj się aby komentować
Pan rozmaryn umiera i nie mamy pomysłów czemu.
#ogrodnictwo #rosliny #ziola

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co zaczęło dolegać moim kwiatkom? Już jeden mi padł, teraz leci na drugi.
#rośliny #botanika #florystyka

Zaloguj się aby komentować
Update z cieślakarium xD Coś zbyt dobrze to idzie póki co. Wiem, szyby do czyszczenia, ale poza pyłem na szybach w akwarium absolutnie 0 glonów! Cieślak dostał pokrywę, bo jednak okazał się skoczkiem. Zastanawiam się nad usunięciem filtra, bo jednak ruch wody męczy bojowniki i wydaję mi się, że bez filtra ryba chętniej pływa po całym zbiorniku. Ale to dopiero za jakiś czas, gdy będę pewien stabilności biologii w zbiorniku. Z tyłu za skałami zostawiłem rybkowi trochę za dużo miejsca i bardzo lubi tam siedzieć. Dodatkowo ewidentnie wkurza go jego odbicie w tylnej szybie. A mnie też wkurza, że tam siedzi, bo czasem muszę go szukać, a jest tak ładny, że chciałoby się, żeby cały czas pokazywał się na froncie. Ale nie ze mną te numery. Dosadzę gęsto badyli i może dojdzie jeszcze jakiś kamień.
#akwarystyka #akwarium #zwierzaczki #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Dziś zapadła ostateczna decyzja o likwidacji alwarium. Wreszcie z niechęcią wziąłem się za przycinkę i podmiankę. Szybko stwierdziłem, że już nawet nie ma sensu wydłubywać z trawy kilku różnych odmian mchu (co najmniej jeden przyniesiony przypadkowo z jakąś rośliną). Ogarnąłem z grubsza co większe plechy, a resztę przyciąłem na (w miarę) równo.
Po blisko pięciu latach, dwóch przeprowadzkach i kilku restartach ciężko utrzymać w ryzach akwarium, które służyło głównie za poligon doświadczalny do nauki akwarystyki. Wciąż znajduję tam fragmenty roślin, które oficjalnie wyrzuciłem 2 lata temu xD Może nawet udałoby się ten bajzel ogarnąć, ale chyba nie warto. Szkoda trochę to rozbierać, bo poza odrobiną glonów zbiornik jest zdrowy. Ostatnio z niemałym zaskoczeniem odkryłem, że dobrze się mają nawet kiełże - gapowicze sprzed pół roku.
Wrzucam zdjęcie świeżo po pobieżnych porządkach.
Pozostaje pytanie, co zamiast tego baniaka. Oczywiście nowy i większy
#akwarystyka #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Zima przyszła, to grupa (pardon - społeczność) ogrodnicza świeci pustkami.
Enyłej, @UmytaPacha niedawno pytała, co u dzbanków, więc wypadałoby wrzucić jakiś update, tym bardziej, że kiedyś pisałem, że tak zrobię. Od ostatniego wpisu minęło pół roku, @Zielonypomidor zdążył już pewnie kilkanaście razy usunąć i założyć konto.
Lecimy ze zdjęciami od lewej:
Główny bohater tagu dość szybko zaczął umierać, a dziś jest już cały brązowy - to ten po prawej. Co ciekawe, starszy brat nadal żyje i ma się całkiem nieźle, zbrązowiał tylko do połowy. W styczniu skończy rok, o ile dotrwa.
W międzyczasie urus jeden nowy dzbanek, jeszcze mniejszy od poprzedniego (16 cm), ale ma się całkiem dobrze. Poza tym są trzy nowe liście, ale nie wiadomo, czy coś z nich wyrośnie. Ciasno się robi w terrarium.
Być może niektórzy pamiętają, że po sąsiedzku rośnie jeszcze jeden dzbanecznik, N. x dyeriana, którego pokazywałem tutaj. Dziś tak wygląda ów dzbanek (2/3 już brązowe), a obok (zdj. 4) jeden z nowszych - 18 cm wysokości.
#codziennydzbanek
#rosliny
#botanika




Zaloguj się aby komentować