Dzisiejsze polowanie zakończyło się sukcesem.
Udało mi się dorwać karton gier za bezcen
Trzeba zacząć rozglądać się za dodatkowym regałem w jaskini
40 gier Xbox Classic + 3 sprawne pady - 35€
#retrogaming

Dzisiejsze polowanie zakończyło się sukcesem.
Udało mi się dorwać karton gier za bezcen
Trzeba zacząć rozglądać się za dodatkowym regałem w jaskini
40 gier Xbox Classic + 3 sprawne pady - 35€
#retrogaming

Zaloguj się aby komentować
Podziękowania dla Tomka który gdzieś tu wyrzucił link do czeskiej strony z #retrogaming
Wsiąkłem na 3h 🫠

Zaloguj się aby komentować
Ile orientacyjnie dalibyście za 25 letnią grę- stuknie w czerwcu- na pc używaną w orginalnym big boxie np. taką jak poniżej :)?
#retrogaming #staregry #jackorlando #bigbox

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Znalazłem w końcu chwilę na ostateczne podsumowanie mojej obecnej kolekcji gier na pegasusa.
Zdjęcia z uruchomienia każdej z dyskietek pod linkiem do dysku google – zapraszam zainteresowanych do przejrzenia i naładowania się solidną dawką nostalgii.
A poniżej lista gier w moim posiadaniu (zgodnie z kolejnością zdjęć na dysku google):
Double Dragon
Złota czwórka
The Addams Family
The Fantastic Adventures of Dizzy
Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos
Ninja Gaiden III: The Ancient Ship of Doom
Last Action Hero
Back to the Future II & III
Spider Man: Return of the Sinister six
Super Mario 14 (Hack gry pod tytułem: Kaiketsu Yanchamaru 3: Taiketsu! Zouringen)
Felix vs Jerry (Hack gry pod tytułem: Tiny Toon Adventures)
Chip ’n Dale Rescue Rangers
Chip ’n Dale Rescue Rangers 2
172 in 1
Superman
4 in 1
Tecmo Bowl
Ice Hockey
Chip ’n Dale Rescue Rangers
Fighting Road
The Flinstones: The surprise at dinosaur peak
Mario 16 (Hack gry pod tytułem: Joe & Mac)
39 in 1
Power Blade II
R.C. Pro-Am II
Majou Densetsu II : Daimashikyou Galious
Tsuppari Ōzumō
9999 in 1
Doki! Doki! Yūenchi
Blades of Steel
Thundercade
21 in 1
138 in 1
8 in 1
139 in 1
188 in 1
58 in 1
9999999 in 1
9999999 in 1
Educational Computer 32 in 1
Pro Wrestling
Mickey’s Adventures in Numberland
Flight of the Intruder
The Rocketeer
Educational Computer 20 in 1
168 in 1 (niestety nie to kultowe 168 in 1 :P)
The Last Ninja
68 in 1
Bezimienna składanka
#pegasus #retrogaming #retrogry #staregry #konsole #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
#retrogaming #ps3 polecacie jakiś zamiennik pada do PS3? Potrzebuje do konsoli, żeby ją w sumie sprawdzić. Akurat jestem poza granicami kraju a pady zostały w Polsce. Nie chcę kupować też jakiegoś badziewia bo takie też mam i kolejnych nie potrzebuje. Może coś co by się sprawdziło z pc , PS3, switch i android? ;)) I za psie pieniądze oczywiście
Zaloguj się aby komentować
Ale bym sobie Domana ograł, uwielbiam muzykę w tej grze i ten mroczny klimat. Moim zdaniem gra wypada lepiej niż Franko. #amiga #commodore #retrogaming #retro #gry https://www.youtube.com/watch?v=3jxn7CW9eMI&t=2437s&ab_channel=ByUrien84Longplays
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry.
Czy jest tu ktoś zainteresowany Vintage Audio/Starymi komputerami?
Chciałem wiedzieć ilu was jest, zanim zacznę tworzyć content.
#kiciochpyta #pytanie #audio #retrogaming
Zaloguj się aby komentować
#komputery #retrogaming
Mój znajomy ma hobby w postaci łażenia po giełdach, halach targowych (Kraków here), grupach śmieciarkowych i zbierania czy kupowania różnych fantów.
Wysłał mi fotkę komputera (głupi go minął i polazł w cholerę). Kazałem mu wrócić i targować...
Utargował spoko, trzy stówki. Podrzucił mi to do uruchomienia i cały weekend miałem z głowy...
Zakurzone, pełno syfu w środku...
Po umyciu okazało się, że bateria za 20zł jest do wymiany, trzeba było nagrać dyskietkę startową z IBM jakąś dedykowaną i śmiga
Sam dysk twardy spokojnie 2kg waży jak nic.
Rocznik 1988, 80286 10Mhz, na Electromanie łapie lagi



Zaloguj się aby komentować
Jako, że są tu miłośnicy starych konsol, chciałbym Wam pokazać, jak ciekawym urządzeniem do #retrogaming stało się #wii (może u kogoś leży i się kurzy?) - 16 lat po jej premierze i 4 lata po doszczętnym jej olaniu przez Nintendo.
Po modyfikacji programowej (opisanej na https://wii.guide - nie trwa specjalnie długo i nie jest szczególnie skomplikowane) konsola nie dość, że "wraca do żywych" (usługi on-line, takie jak News Channel, Forecast Channel czy Everybody News Channel działają dzięki RiiConnect24 , a dzięki Wiimmfi możemy grać on-line m.in. w Mario Kart Wii), to jeszcze staje się ciekawą retrokonsolą, na której programy w gry na:
Wii (co oczywiste)
GameCube (co w sumie też oczywiste, bo Wii zapewniała kompatybilność wsteczną - ale dzięki Nintendont mamy zupełnie inne możliwości)
NES (no, oryginalnych kartridży tak jak @scorp w nią nie wsadzimy, ale możemy uruchomić dowolny, także modowany ROM)
Super NES
SG-1000 (to już naprawdę staroć)
Sega Master System
Sega Genesis (Mega Drive)
... i nie tylko, bo mniej dopracowanych emulatorów jest sporo (te wymienione działają i wyglądają nawet lepiej, niż oficjalne rozwiązania #nintendo w kwestii emulacji). Szczególnie interesujący jest rozwój emulatorów Playstation - w niektóre gry można już z przyjemnością zagrać. Wydawana też jest wersja ScummVM - dla fanów starych gier point'n'click.
Dlaczego uważam, że jest to ciekawe rozwiązanie? Otóż konsola wyposażona jest wyłącznie w analogowe złącze video - podłączamy ją do TV za pomocą kabla Composite lub Component (zalecany) - względnie SCART. Zwłaszcza miłośnicy grania na telewizorach CRT będą zadowoleni - chociaż ja korzystam z dość sporego LCD i efekt jest naprawdę dobry. Ponadto kontroler Wii (bezprzewodowy - można leżeć na kanapie bez martwienia się o kable) pozwala na podłączenie kontrolera klasycznego - Nintendo sprzedaje kontrolery NES i SNES dające się podłączyć do Wiimote, a jak ktoś ma pojęcie o lutowaniu i Arduino, to zmajstruje w zasadzie dowolny kontroler dzięki Arduino Mini.
Także jeśli ktoś ma nieużywane na strychu, albo ma okazję kupić za przysłowiową flaszkę - wgrywać softmod i grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do tego wpisu.
Kurier przywiózł mi dzisiaj pegasusa więc mogłem przetestować kartridże. Zdecydowana większość z nich działa, wymagały one jednak czyszczenia styków za pomocą rozpuszczalnika. Przy weekendzie zrobię album ze zdjęciami kartridży i uruchomionych z nich gier i go zapostuję. Zainteresowani będą mogli poprzypominać sobie co nieco z dawnych lat :D.
A tymczasem zmykam łupać w Ninja Gaiden'a 3. Najlepszą grę ever! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za dzieciaka przechodziłem ją w całości tylko po to żeby usłyszeć ten soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=O12yoXFKZHU
#pegasus #retrogaming #retrogry #staregry #konsole #nostalgia

@scorp polecam ogarnąć sobię jakiś programator do ogrywania hacków oraz gierek, których nie będziesz w stanie za bardzo kupić:
https://allegro.pl/oferta/pegasus-kardridz-krzysiocart-micro-sd-everdrive-8291640896
Krzysiocart obsługuje obecnie zapisy gier, co raz więcej hacków ich używa.
A co do samej sceny romhacków to ta pięknie się rozwija, poniżej link do chyba największej bazy:
Polecam Super Mario Bros. 3MIX, Mario Adventure, improvement Castlevani 2, tłumaczenia do karcianek Dragon Ball czy Wonderland Dizzy z 2015 albo Mystery World Dizzy z 2017 (dwie ostatnie są chyba na stronkach poświęconych serii Dizzy).
Zaloguj się aby komentować
Witajcie
Dziś na tapecie klasyk gier sportowych
Poprawcie mnie jak ktoś zna wiekszość odsłon, ale chyba tylko w tej była możliwość rozegrania meczu na hali sportowej.
Bonus w formularzu rejestracyjnym była opcja czy jestesmy w zwiazku, singlem wdową/wdowcem czy w separacji- po co to było producentom gier kij wie :).
#staregry #retrogaming #ocalicodzapomnienia




Zaloguj się aby komentować
Hej retro świry! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Turrican II jest już dostępny na emulatory #amiga i działa znakomicie!
Link do pobrania: Turrican II - The Final Fight - AGA by Sonic Sloth (itch.io)
Kto jeszcze nie miał szansy, aby zapoznać się z tym klasycznym tytułem - powinien to obowiązkowo nadrobić. Szczególnie, że autorzy przeszli samych siebie przy tym porcie oraz widać, że naprawdę im na tej grze zależało.
Miłego grania!
#retrogaming #turrican #commodore #staregry #emulacja
Doom na NES (nie SNES).
W kartridżu jest komputerek raspberry na którym jest uruchomiona gra i który strumieniuje ja do konsoli NES. Konsola jest w stanie fabrycznym i nie jest w żaden sposób zmodyfikowana ani przerobiona. Możemy w taki sposób na NESie odpalać praktycznie wszystko co pójdzie na raspberry Pi.
Autor filmu wspomina, że niektórzy powiedzą że to "oszustwo" omijając w ten sposób ograniczenia i limity sprzętu ale to samo robili producenci konsol i wydawcy tak jak w przypadku gier np. Doom czy Star Fox na SNES - w każdym kartridżu z grą był umieszczony procesor graficzny Super FX odpowiedzialny za renderowanie grafiki 3D i zaawansowanej grafiki 2D. Było to takie Voodoo 3dfx dla konsol.
#ciekawostki #retrogaming #nintendo #gry
Zaloguj się aby komentować
Pograłbym z kolegami w Little Fighter 2, w 4 osoby na jednej klawiaturze, ale te czasy już nie wrócą (╥_╥)
#gry #retrogaming #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Witam w ten sobotni poranek, dziś takie na pół retro/na pół współczesny remaster pewnej bardzooo starej gry. Nie oszukujmy się podnośimy ręke do góry kto to grał w ten "zabytek" :)? "SOŁTYS" produkcji LK Avalon to gra która "..rozgrywa się w realiach polskiej wsi. Naszym zadaniem jest odnalezienie niejakiego Leona, który podczas ceremoni ślubnej uciekł córce sołtysa sprzed ołtarza." Gra nie odniosła jakoś spektualnego sukcesu stąd była niszowa, ale Ci którzy w nią zagrali zapamietali z charakterystycznego humoru znanego o kawałach o Wąchocku :). Pudełko zrekonstruowano tak jak w orginale w te same grafiki i dodatki. Zawierało instrukcje obsługi, koperetę z opisem przejscia gry -gdyby ktoś miał problem z przejsciem a nie byla ona łatwa- 3 dyskietki z grą plus w remasterze jest też na pamięci usb- i dość orginalnie ścieżka z muzyką na kasecie :). To chyba jedyna pozycja, którą pamiętam, że była wydana z kasetą jak na lata 90' orginalny pomysł. Interfejs gry był dosć toporny. Pomiędzy planszami przechodziliśmy po kliknieciu na nr lokacji-a nie jak to przyzwyczaiły Nas przygodówki przejście na koniec ekranu. Sam nie przeszłem jej do końca nie mialem orginału z solucja a dostęp do interentu w 95' był jeszcze w powijakach w momecie wydania gry :).
#retrogaming #staregry #ocalicodzapomnienia





Zaloguj się aby komentować
Stwierdziłem że pochwalę się swoją skromną kolekcją kartridży do pegasusa. Ostatnio były odpalane jakieś 4 lata temu i jeszcze były sprawne - niestety nie mam obecnie pegasusa żeby je sprawdzić, ale już do mnie jedzie ;). Nostalgia mocno.
Poza tymi na zdjęciu mam jeszcze 20 kartridży - ale to jakieś randomowe składanki powtarzających się gier, więc nic ciekawego. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj złota czwórka, niestety okładka pomazana przez młodszego brata lata temu xD.
Chyba moją ulubioną grą z tych wszystkich był Ninja Gaiden 3 - kartridż w pierwszym rzędzie u góry, drugi od lewej.
Na pegasusie spędzałem większość swojego czasu za gówniaka, prowadziłem swój zeszyt z kodami do gier. Potrafiłem siedzieć godzinami nad jakąś grą, wklepywać randomowe ciągi znaków i odkrywać w ten sposób kody. xD Może go gdzieś odgrzebię na strychu, to z przyjemnością go zapostuję.
A Wy - macie jeszcze coś na stanie?
#pegasus #retrogaming #retrogry #staregry #konsole #nostalgia

@scorp ja je kupiłem całkiem niedawno (złotą czwórkę, piątkę i 168 in 1). Resztę miałem z czasów dzieciństwa, ale nie miałem za młodu Pegasusa tylko podróbkę ze stadionu. Czyli podróbkę podróbki
Nawet myślałem kupić jakiś mały telewizor kineskopowy, ale ostatecznie kupiłem kartę TV do kompa i tak podłączałem.
Zaloguj się aby komentować
N-Gage Classic
N-Gage był bardzo ambitnym urządzeniem, które prawdopodobnie wyprzedzało swoje czasy o kilka dobrych lat. N-Gage wykorzystywał system operacyjny Symbian i został stworzony w celu rozszerzenia działalności firmy Nokia na rynek gier przenośnych.
N-Gage został zapowiedziany w listopadzie 2002 roku, ale do sprzedaży trafił dopiero w październiku 2003 w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i grafitowej. Powodem opóźnienia w dostawie był przede wszystkim dodatkowy czas wymagany do wdrożenia kompleksowego rozwiązania służącego do zarządzania prawami cyfrowymi (Digital Rights Management) aby uspokoić deweloperów, którzy obawiali się, że ich gry będą piracone na potęgę (co absolutnie się nie udało, bo zabezpieczenia konsoli zostały złamane już w ciągu pierwszych tygodni po jej wejściu na rynek). Gdy N-Gage trafił w końcu do sprzedaży w 2003, wyprzedził Nintendo DS o rok i Sony PSP o dwa lata.
Gry na N-Gage były sprzedawane na kartach multimedialnych opartych na standardzie MMC. Niestety zaraz po wejściu telefonu na rynek, okazało się, że pierwszy model N-Gage ma kilka poważnych wad głównie, jeśli chodzi o komfort użytkowania:
Aby zmienić grę, użytkownik musiał wyłączyć telefon, zdjąć tylną pokrywę i wyjąć baterię. Oznaczało to, że telefon musiał być ponownie uruchomiony za każdym razem, gdy użytkownik chciał zagrać w inną grę.
Ponieważ głośnik i mikrofon były umieszone na boku urządzenia, na zachodzie telefon otrzymał przydomek "Telefon Taco". Takie ich umiejscowienie, oznaczało, że trzeba było trzymać telefon bokiem do ucha co wyglądało całkiem zabawnie. W czasie, gdy N-Gage trafił do sprzedaży, opinia publiczna bardzo niepokoiła się o wpływ promieniowania telefonu komórkowego na zdrowie użytkowników, ponieważ telefony stawały się coraz cieńsze i anteny były umieszczane bardzo blisko głowy. Podobno projektant firmy Nokia, Frank Nuovo, wpadł na pomysł "rozmowy na boku", aby odsunąć antenę od głowy, co pozwoliło na zmniejszenie pomiarów współczynnika SAR (Specific Absorption Rate), który szacował absorpcję energii częstotliwości radiowej przez ciało.
Klawisze na urządzeniu zostały zaprojektowane z wykorzystaniem doświadczeń Nokii z produkcji telefonów więc były one celowo trudne do naciśnięcia, aby uniknąć wykonywania przez użytkowników pozorowanych połączeń, gdy telefon znajdował się w kieszeni. Oznaczało to jednak, że klawisze te były nie wygodne do grania i wymagały dużej siły do ich naciśnięcia, pozostawiając użytkowników z bolącymi palcami po intensywnej rozgrywce. Jedna z pierwszych gier dostarczonych z urządzeniem, Tony Hawk's Pro Skater, okazała się niezwykle trudna do opanowania ze względu na solidną klawiaturę i wymaganą szybkość reakcji.
Wiele gier miało również problem z niską jakością animacji spadającą nawet poniżej 20 klatek na sekundę.
Ekran był też bardziej wyższy niż szeroki mając współczynnik proporcji 11:13. Nie było to niezwykłe dla telefonów w tamtych czasach, ale proporcje te raczej nie sprawdzają się dobrze w grach wideo, które są zwykle projektowane na ekrany o szerokich proporcjach.
Jeśli chodzi o zalety, N-Gage był wspierany przez wielu czołowych producentów gier, w tym EA, Sega i Ubisoft co wyróżniało go wśród konkurencji. Dzięki temu w ofercie znalazły się mobilne wersje znanych gier, takich jak FIFA, Rayman, Sonic, Tony Hawk's Pro Skater, Call of Duty czy Tomb Raider. Nokia zainwestowała również w tworzenie własnych gier, i w listopadzie 2004 roku samodzielnie wydała grę Pathway to Glory. Chociaż N-Gage nie sprzedawał się nawet w ułamku tak dobrze jak jego ówczesny konkurent Game Boy Advance, N-Gage był technicznie o wiele lepszym urządzeniem, oferującym gry w 3D, na lepszej jakości ekranie LCD z podświetleniem i w większej rozdzielczości. Dopiero Game Boy Advance SP AGS-101 wypuszczony prze Nintendo we wrześniu 2005 oferował ekran LCD z podświetleniem od dołu ekranu tak jak N-Gage a nie jak poprzedni model GBA SP AGS-100 po bokach, ale GBA SP AGS-101 dalej nie oferował prawdziwej grafiki 3D.
Oprócz funkcji grania w gry z kart MMC, N-Gage posiadał również obsługę Bluetooth, możliwość podłączenia do internetu mobilnego WAP, grania w gry multiplayer poprzez usługę N-Gage Arena, odtwarzanie muzyki w formacie MP3, radio FM jak również inne funkcje oferowane wtedy przez telefony Nokia z wyższej półki.
Nokia miała duże oczekiwania wobec N-Gage i miała nadzieję, że sprzeda kilka milionów egzemplarzy w pierwszym roku dostępności, ale niestety sprzedaż okazała się znacznie niższa.
Nokia QD
Nokia starała się rozwiązać niektóre z problemów z oryginalnym N-Gage, i w maju 2004 wypuściła na rynek ulepszony model o nazwie “N-Gage QD”. Model ten był mniejszy (lecz troszkę grubszy) i bardziej “okrągły” co przekładało się na większą wygodę użytkowania. Poprawiono też problem z umiejscowieniem gniazda na karty z grami, wprowadzając wygodniejsze gniazdo z boku urządzenia, zamiast za baterią i dodano gumowe zaślepki gniazda na gry, ładowarkę i słuchawki. Przeniesiono również głośnik i mikrofon z boku na przód urządzenia, dzięki czemu nie można już było śmiać się użytkowników i nazywać N-Gage telefonem Taco
Nokia QD działała na tej samej wersji oprogramowania, co jej poprzednik, mimo że nowszy “Symbian 7.0s Series 60 2nd Edition” został dostarczony już na kilka smartfonów do czasu ogłoszenia N-Gage QD. Niestety, aby obniżyć koszty i rozmiary, niektóre funkcje dostępne w oryginalnym modelu, takie jak systemowe odtwarzanie MP3 (aczkolwiek N-Gage QD nadal mógł odtwarzać pliki MP3 za pomocą oprogramowania innych firm, ale tylko w mono 16 kHz), odbiór radia FM i łączność USB, zostały usunięte. Aby połączyć telefon z komputerem, użytkownik musiał użyć Bluetooth lub oddzielnego czytnika kart MMC do przeniesienia plików do pamięci urządzenia poprzez kartę MMC.
Kolejną zmianą w stosunku do oryginalnego urządzenia była pomarańczowo-szara kolorystyka samego urządzenia, jak i systemu, lecz niektórzy uważali, że jest to niechciana zmiana z bardziej kolorowego systemu oryginalnego N-Gage’a. Na szczęście na rynku były dostępne aplikacje, które wzbogacały interfejs lub zastępowały powłokę systemową innymi motywami lub kolorystyką. Jako telefon, N-Gage QD nie obsługiwał też już wszystkich trzech pasm częstotliwości GSM 900/1800/1900 a zamiast tego pojawił się w dwóch dwupasmowych wariantach, jeden na rynek amerykański, a drugi na rynek europejski i azjatycki.
N-Gage QD Silver Edition
Ostatnią próbą uratowania N-Gage’a było wypuszczenie srebrnej edycji konsoli. Model ten został udostępniony na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki 1 września 2005 roku. Jedyną odczuwalną zmianą wprowadzoną w tym modelu (poza inną kolorystyką urządzenia) było zastąpienie przycisków 7 & 5 na klawiaturze urządzenia normalnymi mniej wyczuwalnymi przyciskami. Do 2007 roku Nokia sprzedała tylko trzy miliony sztuk N-Gage i zrezygnowała z dedykowanego sprzętu do gier na rzecz "platformy" N-Gage”, która oferowała gry w ramach szerszego portfolio smartfonów.
Źródła:
silicon.co.uk
mobilephonemuseum.com
wikipedia.org
Wiedza własna
+ tłumaczenie, edycja i redagowanie
#retrogaming #staregry #retrocomputing #hobby #konsole #nostalgia





@Sensination N-Gage wygląda niby "cool", ale jak sobie wyobrażam te przyciski (po samym zdjęciu) to mnie wzdryga. Mam wrażenie, że wciskają się maksymalnie płasko, a potem zalepione brudem wydają się niewciskalne.
Widać, że w kolejnych mutacjach starali się poprawić tę sprawę. Widziałem pierwszego N-Gage u kolegów, dobrze Wormsy na tym chodziły. Akurat tych "zasobniejszych" kolegów i w sumie kolega to trochę za mocne słowo.
tak to spoko ale wykopki jak zwykle pierdola, wiekszosc gier byla niegrywalna, czesciej na tym filmy ogladalem i gralem w pegazusa. jako telefon byl calkiem spoko na tamte czasy ale bardziej gdzies w 2004, do psp i ds to nie mialo podejscia. fakt ze dalo sie zrobic skladanki gier na kartach pamieci i dawalo to jakas proteze rozrywki
@Sensination dorzucę jako ciekawostkę, choć niezwiązaną z grami, bo mało kto pamięta o tym telefonie - Nokia w tamtym okresie wprowadziła na rynek również model 3300, nawiązujący kształtem do N-Gage'a. Był to swoisty następca 5510 (no, tylko bez QWERTY), ponieważ był to telefon "muzyczny", miał tuner FM i obsługę mp3. Oczywiście nic związanego z grami. Ale jakoś niedługo po wprowadzeniu, jak ludzie marzyli o N-Gage'u, pożyczyłem go od sąsiada - miałem takiego rok młodszego, który miał dużo za⁎⁎⁎⁎⁎tych telefonów, bo jego ojciec, Włoch, pracował w ten sposób że wisiał większość dnia na słuchawce dopinając jakieś interesy i co chwilę dostawał nowe komórki. Sam chyba, klasycznie, używał 6310i a nowe brał młodemu. BTW nie jestem pewien czy młody nie miał wtedy właśnie N-Gage'a bo u kogoś się nim bawiłem, bliższy ziomek miał takiego dopiero parę lat później. Tak czy siak jak z przyszedłem do szkoły z 3300 to wszyscy siedzący w temacie myśleli że to N-Gage na pierwszy rzut oka xD a to taki zwykły średniak z Symbianem i radiem, grał spox, ja wtedy miałem 5510 właśnie więc podobało mi się. Tak czy siak ciekawy sprzęt z racji designu.
https://image.ceneostatic.pl/data/products/259081/i-nokia-3300.jpg
Zaloguj się aby komentować
Diablo 2 remake wygląda jak zwykłe Diablo 2 w naszych głowach ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#gry #retrogaming

W legacy nie chodzi tylko o rozmycie czy pikselozę, ale też mocno o FPS i silnik graficzny. Oryginał miał silnik 2D oraz sprity, gra chodziła 25fps, jak zacząłeś przyspieszać ruch/szybkość ataku to gra dropowała klatki, by się zmieścić z animacją ataku w 20fps. Nowy silnik jest już w 3D, więc łatwo przyspieszać animację by wyglądało to dobrze. Ta gra jest po prostu zbyt dynamiczna na 25fps. W takim Baldurs Gate to przechodziło, bo gra nie była interaktywna tak jak Diablo. Mechanika dalej ciśnie na 25fps, ale animacje już nie, i gra to dobrze maskuje.
Zaloguj się aby komentować
#retrogaming #staregry #emulatory
Witam, ktoś z Was używa emulatora c64 VICE? bo już mnie szlag trafia z ustawieniem tego. Robiłem wszystko tak jak pokazał Borg na retrogralnii, ale nie działa poprawnie. Jaaa..
@groovy ustawiłem w input joystick na klawiaturę. Jeden i drugi. Odpaliłem grę creatures no i mam problem.. widać że gra shackowana po pierwszym obrazie gdzie mogę wybrać nieskończoność żyć..ale nic nie mogę wybrać dopóki nie wyłączę emulacji joysticka.. wtedy z klawiatury wszystko działa.. mogę ustawić..przechodzę do gry i znowu nic nie działa.. aniz emulacja joy ani bez. Słońcu wciskając wszystko na klawiaturze włączyła się gra.. ale sterowanie przebiega tak, że muszę trzymać cały czas spacje i wtedy jak wcisne "bo" albo v na klawiaturze to ludzik idzie w lewo.. a jak.n lub m to w prawo. Oczywiście cały czas musS trzymać spacje by to działało,. Nie wiem co jest.
Zaloguj się aby komentować