Co za poranek, elegancko, przyjemnie chłodno. Żona śpi, ja z córą chillujemy od 5:30 #poranek #gownowpis

Co za poranek, elegancko, przyjemnie chłodno. Żona śpi, ja z córą chillujemy od 5:30 #poranek #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
#kawa #poranek
Kawusia i lecimy 💪. Miłego owocnego dnia! Mam nadzieję że wasze miejsca pracy mają klimatyzacje. Ja dziś skosze trawę u klienta i robię wolne. A weekend na single track 👊

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry wszystkim w tym pięknym niedzielnym #poranek. Od bladego świtu promienie słońca delikatnie muskają jeszcze to mrożoną ziemię. Szpaki wiosennym gawędożeniem dają o sobie znać pod podbitką dachową. A żurawi klangor, jak syrena strażacka postawił mnie na nogi.
Ale nie o tym. Dzisiaj temat: rozmnażanie. Rozmnażanie roślin doniczkowych.
Ale takie inne. Bo chodzi tu o Papirusa czy Ciborę papirusową.
Dziwnym zrządzeniem losu stalem się właścicielem kilku sadzonek tej rośliny.
Zapytacie jak?
I nie byłoby w tym nic ciekawego, ponieważ normalnie jak z każdą inną zaszczepką kwiatka czy to sadzonką zielną czy zdrewniałą, wsadzamy ją do ziemi lub do wody. Czasem używamy ukorzeniacza a czasem lecimy na żywca. To w tym przypadku procedura jest troszkę inna.
Pozyskaną sadzonkę, czyli ten cienki pęd z pióropuszem liści na końcu.
Pęd skracamy do 5-10cm , skracamy również o połowę liście te z rozety.
I tak przygotowane sadzonki. Najlepiej ukorzeniają się bezpośrednio w wodzie. Nawet literatura, mówi aby to był pojemnik przezroczysty, muszą docierać promienie słoneczne.
Tak przygotowane sadzonki wkładamy do pojemnika z wodą. Ale uwaga ważne nie wkładamy tego jak rosną. Wkładamy je do góry nogami. Cała ta rozetka musi być zanurzona w wodzie a wystawać ma tylko łodyżka.
Tak przygotowana sadzonka powinna puścić korzenie w około dwa tygodnie.
Zobaczymy.
#ciekawostki jakie wyczytałem dzisiaj rano w jakże naukowej i mądrej książki nazywającej się "Encyklopedia roślin pokojowych"
Mówią o tym że papirus dobrze nawilża powietrze w pomieszczeniu. Do tego papirus przynosi sukcesy w biznesie i pomaga stać się bogatym. A energetyka papirusa poprawia krążenie krwi w mózgu pozytywnie wpływa na ludzi i ich wzrok.
Czy komuś jeszcze przyda się taka roślina?
#ogrodnictwo
#roslinydoniczkowe
#rosliny
#ogrod
#kwiaty
#kwiatki




Zaloguj się aby komentować
To ja też się pochwalę swoją dzisiejszą kawą
#chwalesie
#kawa
#gownowpis
#poranek

@Pirazy akurat z tej palmiarni mam dwa rodzaje kawy.
Brazyliana intens oraz Brazylia Santos. Obie są fajnie aromatyczne. Chodź Brazylia intensje trochę lepszą crema.
Chodź na moim delonghi to tak trudno oszacować jakby to mogło smakować z droższych ekspresów. Jeśli chodzi o same ziarno czyste. Równo wypalone. Bez żadnych dodatków. Typu spalony cukier czy coś takiego. Zanieczyszczeń brak. Więc mogę polecić.
Na pewno mogę polecić nostro cafe mieszankę Brazylia mogiana .
A również przypadła mi do gustu palarnia coffee & sans a z niej włoska robota.
Coś więcej również może powiedzieć @PanNiepoprawny
Zaloguj się aby komentować
Ja kiedy nagle wyłączyło mi się podświetlenie nocne w telefonie
Chyba na serio ustawię je na 24h na dobę.
#zdrowie #oczy #poranek #paczenie #bekazsiebie


Zaloguj się aby komentować
Blearghmorning.
Śpijcie, głupcy, póki możecie.
#blearghmorning #poranek #gownowpis #ktoranowstajetenjestniewyspany #sen #bezsennosc


Zaloguj się aby komentować
Brr ale paskudnie. Jakieś Silent Hill albo inny Stalker...
#jesien #zima #poranek #mgla #przyroda #drzewa


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No pięknie, tylko że -7 i wygwizdów.
#zima #wschodslonca #oporniksamnawsi #poranek


Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
czemu Robin nie utył?
bo wschód.
#gownowpis #wschodslonca #poranek


Zaloguj się aby komentować
bądź u siebie na wsi
zero ludzi, zero potomstwa, zero problemów
lodówka pełna
tylko ty, i twój ziomeczek kotopies
super pogoda, super klimat
nic nie musisz, możesz robić co chcesz, możesz spać do oporu
. . .
wstań o 6 jak dobrze wytresowany brudny goj którym jesteś
wykop_fejs.jpg
bleargh
#oporniktojednakjestpojebany#jesien
#poranek #deszcz #wies #bleargh #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zabawne jak przez pięć godzin cisza a równo o 6:00 Hejto się rozbudziło.
Do roboty bracia prole, nie ma opierdalania siem!
#niebo #chmury #poranek #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W sumie czemu by nie 😁😅
#poranek #dziendobry #heheszki

Zaloguj się aby komentować