Czy można gdzieś on-line sprawdzić ilość oddanej krwi?
#krwiodawstwo
Czy można gdzieś on-line sprawdzić ilość oddanej krwi?
#krwiodawstwo
Zaloguj się aby komentować
#krwiodawstwo
Donacja 27.04.2023
Prywatny licznik: 26 350ml
Ostatnio coraz więcej zauważyłem postów i komentarzy na temat sprzedawania krwi i jej składników do podmiotów zewnętrznych. Moim skromnym zdaniem to jest jakaś wojna (dez)informacyjna żeby zniechęcić ludzi do oddawania krwi. Może to kolejny front dla ruskich trolli, może tylko pożyteczni idioci.
Przy okazji prezentuję jakie czekoladki można dostać w WCKIK:
3 x czekolada mleczna
2 x czekolada mleczna z migdałami
czekolada mleczna z orzeszkami ziemnymi i rodzynkami
czekolada mleczna z całymi orzechami laskowymi
czekolada gorzka 70%

Zaloguj się aby komentować
Czekałem 10 miesięcy na operację. Odebrałem wczoraj legitymację ZHDK i jeszcze nic nie zdążyłem zrobić, a już dostałem rano telefon ze szpitala i terminem za 5 dni. Coś w tym państwie zadziałało.

@Szuuz_Ekleer Bardzo w to wątpię, żeby szpitale dostawały takie info i stosowały niezależnie od woli pacjenta. Po prostu zbieg okoliczności.
[pamiętam akcję, kiedy kobiety w ciąży miały mieć specjalistów bez kolejek i w Warszawie dzwoniono do przychodni w sprawie wizyty u kardiologa - w jednej przychodni było za 2 miesiące:
Ale ja jestem w ciąży, miało być bez kolejki!
No właśnie to jest bez kolejki!
A w innej przychodni zaproponowali termin za 11 miesięcy, ciężarnej.
Zaloguj się aby komentować
I drugi raz z hejto zaliczony a będzie ich więcej! Jak na czwartek to wyjątkowo mało ludzi, chyba święta zrobiły swoje
#krwiodawstwo #barylkakrwi

Zaloguj się aby komentować
Kwestionariusz ankiety - rodzaje czekolad w składzie posiłku regeneracyjnego
https://www.gov.pl/web/nck/Kwestionariusz-ankiety
#krwiodawstwo #rckik #krew
Zaloguj się aby komentować
Informacja od MZ: po zakończeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego stracimy 33% zniżki na kolej, niezależnie od daty ważności na zaświadczeniu. Na dziś stan zagrożenia trwa do końca kwietnia.
#barylkakrwi #krwiodawstwo #pkp
Zaloguj się aby komentować
#barylkakrwi #slask #kolejeslaskie #krew #krwiodawstwo
Stary news ale bardzo ciekawy:
Koleje Śląskie mają stałą zniżkę dla krwiodawców:
- bilet dobowy sieciowy w cenie – 1 złoty
- bilet miesięczny sieciowy imienny w cenie – 10 złotych
Podstawą do skorzystania ze zniżki jest okazanie legitymacji „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
http://pckrybnik.pl/bezterminowe-znizki-dla-zasluzonych-honorowych-dawcow-krwi-w-kolejach-slaskich/
Zaloguj się aby komentować
#krew #krwiodawstwo #barylkakrwi
Lubię chodzić we wtorki, bo we wtorki najmniejszy ruch
Po dzisiejszej donacji na prywatnym liczniku 18 800.

Zaloguj się aby komentować
Grupy krwi w Europie
#mapy #mapporn #jakubmarian #krew #krwiodawstwo

Zaloguj się aby komentować
Cześć,
jestem regularnym krwiodawcą, natomiast przy ostatniej donacji pani pielęgniarka namawiała mnie żebym spróbował oddać osocze. Czy oprócz bardzo dobrego nawodnienia organizmu jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć, lub powinienem się jakoś szczególnie przygotować? Jak taka donacja wygląda w praktyce?
#krwiodawstwo
@kolorado samo przygotowanie jest takie same jak przy oddawaniu krwi pełnej
donacja trwa dłużej - około 30-50 minut w zależności od sprzętu, proces odbywa się w cyklach (pobieranie krwi, filtrowanie, wtłaczanie z powrotem odfiltrowanej) pod koniec maszyna wtłacza Ci sól fizjologiczną co jest dosyć ciekawym uczuciem (preparat o temperaturze pokojowej pojawia się w cieplejszym organizmie)
nie ma się czym martwić, personel wszystko wytłumaczy
Zaloguj się aby komentować
#krwiodawstwo #szczecin w rckik podobno pradu nie ma do 13 ale busika mi prawie pod dom podstawili

Zaloguj się aby komentować
Druga donacja z Hejto
#taktrzebazyc #chwalesie #krwiodawstwo #dawca #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Pierwsza klasa w pociągu Dart kosztowała mnie 16 złotych. Z ulgą dla krwiodawców. Podróż z Torunia do Warszawy. Pierwsza klasa od drugiej różni sie zasadniczo trzeba rzędami siedzeń zamiast czterech oraz lepiej położonymi kontaktami - przy fotelikach a nie pod nimi #pociagi #krwiodawstwo #ed161 #pesadart #pkpintercity
W nawiązaniu do tego wpisu: https://www.hejto.pl/wpis/13-marca-jade-z-warszawa-do-torun-i-z-powrotem-za-oba-bilety-ze-znizka-33-zaplac


Zaloguj się aby komentować
#anonimowehejtowyznania
Członek mojej rodziny walczy o życie. Potrzebne jest dużo krwi dla szpitala w Łodzi. Jeżeli jesteście dawcami to podajcie proszę poniższe dane szpitala przy następnej okazji. Być może czyta to ktoś, kto kiedyś oddawał krew ale z jakiegoś powodu przestał - jest to dobry moment na wizytę w RCKiK. Możecie uratować komuś życie.
Grupa krwi nie jest istotna, można oddawać w dowolnym miejscu w Polsce.
Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
92-213 Łódź, Pomorska 251
Klinika kardiochirurgii
Pododział intensywnej opieki medycznej
#krwiodawstwo #rckik #zdrowie
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6411cf1a4e71d58aa00cc7c4
Post dodany za pomocą AnonimoweHejtoWyznania: https://anonimowehejto.pl - Zaakceptowane przez: HannibalLecter
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polacy oddają krew za darmo w wyniku chęci czynienia dobra, a pisowskie Ministerstwo Finansów zarabia na tym gruby hajs. Cała zarobiona kwota powinna zostać wydana na rozwój regionalnych Centrów Krwiodawstwa, albo powinna zostać rozdana krwiodawcom, lub też pieniądze te powinny zostać przeznaczone na inny szlachetny cel np. na wsparcie walczących Ukrainek i Ukraińców. A w chwili obecnie są pewnie przepierdalane nie wiadomo na co.
#wiadomoscipolska #krwiodawstwo #pieniadze #zdrowie



@PrzegrywieNieOtwierajBuziNiepytany Jedyną niegodziwością jaką tu widzę jest roztrwanianie kasy przez PiS , przekazywanie nadwyżek jest jak najbardziej ok.
Za to uchwalenie dwóch dni jest jeszcze bardziej złe jak spytamy kto za te dwa dni płaci, zgadliście pracodawca (Państwo ma zysk, pracodawca płaci)
Zaloguj się aby komentować
Statystyki donacji krwi z lat 2019-2022
Jest coraz lepiej ale wzrosty nie są imponujące.
#barylkakrwi #krew #krwiodawstwo

@KrwawyBot Pytanie ile osób mogłoby więcej oddawać krew przy aktualnej infrastrukturze i dostępności personelu? Wydaje mi się, że to może być największe ograniczenie, które nawet przy dużym wzroście chętnych osób, nie umożliwiałoby dużych wzrostów w donacjach krwi. Nie pamiętam czy kiedyś trafiłem przy moich oddawaniach krwi na brak kolejki...
Zaloguj się aby komentować
#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew
Mamy projekt zmian ustawy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie
https://krwiodawcy.org/projekt-nowej-ustawy-o-krwiodawstwie-i-krwiolecznictwie-opublikowany
z ciekawszych rzeczy:
– 2 dni wolnego na stałe (dzień donacji i następny) (ta zmiana była dopisana w ramach ustawie o onkologii ale senat ją wykreślił, póki co ustawa czeka w senacie)
– nowa odznaka po 40/50 litrach – odznaka Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu I stopnia (stara odznaka za 20 litrów otrzyma nazwę Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu II stopnia)
– doprecyzowanie przepisu dotyczącego dnia wolnego dla pracy zmianowej. Obejmuje całą zmianę roboczą a nie tylko do końca dnia czyli 24:00
Zaloguj się aby komentować
#chwalesie #krwiodawstwo
Po zebraniu zaświadczeń okazało się że wpadło już 25,9 litra
#czujedobrzeczlowiek
Ostatnia donacja: 09.02.2023
Prywatny licznik: 25 900ml
Zaloguj się aby komentować
Po raz 15 oddaję krew w #uk - czyli oznacza to, że dziś pękło 7 litrów przelanej krwi. I to jeszcze jak jakiś bezbożnik robię to w niedzielę.
#krwiodawstwo #barylkakrwi

Zaloguj się aby komentować