Najpopularniejsze grupy krwi na świecie.
#swiat #krwiodawstwo #ciekawostki #mapporn

Najpopularniejsze grupy krwi na świecie.
#swiat #krwiodawstwo #ciekawostki #mapporn

Zaloguj się aby komentować
Pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu po oddaniu krwi :)
#krwiodawstwo #piwo

Zaloguj się aby komentować
Ej #krwiodawstwo , jak to jest z korzystaniem poza kolejnością ze świadczeń NFZ w przypadku dentysty? Też obowiązuje? Są jakieś limity?

Zaloguj się aby komentować
Co może być, że po oddaniu krwi, w sumie tydzień po oddaniu krwi (nie wiem czy wcześniej już to było) w miejscu wkucia się wyczuwam kulkę twardą? Coś jakby kulka od pistoletu na kulki. Żyła (albo miejsce w wkucia) trochę boli na dzień dzisiejszy ale tylko przy naciąganiu. Dodam, że przy ostatnim pobieraniu krwi nie było żadnych problemów z wkuciem się itd..
Co może być z tą "kulką"?
#krwiodawstwo #krew #szpital #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Niby krew można oddawać co 8 tygodni. A czy zdarzyło się Wam, że przerwa ta trwała 7 tygodni? Jest jakaś różnica, jeśli krew odda się w innym mieście? #krwiodawstwo #krew #pytanie
@Miedzyzdroje2005 ostatecznie decyduje lekarz ale jak nie ma super potrzeby to unikają wcześniejszych donacji, czasami pozwalają oddać dzień-dwa wcześniej ale nie tydzień
dodatkowo teraz przechodzą kolejną informatyzację i możliwe że system nie pozwoli na takie obejście
donacja w innym mieście też nie przejdzie bo informacje o banach i ostatnich donacjach są wymieniane między województwami
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Nadal są dwa dni wolnego na krwi ?
#krwiodawstwo
Zaloguj się aby komentować
Dziękuję pan PiS za dwa dni wolnego od kołchozu, mam nadzieję że jak się libki dorwą do koryta to tego nie zniosą. xd
#krwiodawstwo

Zaloguj się aby komentować

1 lipca na pociągi PKP Intercity nie kupimy już biletu z 33-procentową zniżką dla honorowych dawców krwi. Wprowadzona została w styczniu 2021 roku, w środku pandemii koronawirusa #pkpintercity #kolej #covid19 #krwiodawstwo #podroze
Donacja 29.06.2023 tym razem w Olsztyńskim RCKiK
Prywatny licznik: 26 800ml
#krwiodawstwo
Zaloguj się aby komentować
Będę je zjadł.
Data donacji: 27.06.2023
Licznik: 4500 ml
#barylkakrwi #krwiodawstwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Byłem wczoraj rano oddać. Jak zwykle bez problemów. Licznik krwi 13950ml. A po donacji 35km rowerkiem do domu
#barylkakrwi #krwiodawstwo #rower


Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Pozdrawiam z Saskiej Kępy. Rejestracja dziś do 17, ale wbiłem sie wcześniej. Czekam na swój numerek #krew #krwiodawstwo

Zaloguj się aby komentować
Dopiero trzeci raz w życiu, ale nie ostatni. 1350ml. #krwiodawstwo #barylkakrwi #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Trzecia donacja z Hejto 😃
#taktrzebazyc #chwalesie #krwiodawstwo #dawca #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
-darmowe cykliczne badania krwi
-dni wolne
-parę złotych dodatkowych za zwrot podatku
-do lekarza szybciej(znacznie)
-czekoladki (spadek jakości w ciągu ostatnich lat)
-kalendarze, koszulki i inne gratisy
-tańsze leki (z tego nie korzystałem więc nie wiem jak to super jest)
-po jakimś czasie praktycznie darmowa komunikacja miejska
-fajne medale
-czasem jak się fajna pielęgniarka trafi to jest nawet na czym oko zawiesić przez czas oddawania krwi
Przy takich gratisach to ja mam w d⁎⁎ie czy komuś ratuje życie, czy jednak sprzedają te krew na leki badania itp
ODDAWANIE KRWI SIĘ OPŁACA
Zaloguj się aby komentować
Półtora tygodnia odwlekania, ale w końcu wrzucam!
Data donacji: 27.04.2023
Licznik: 4050 ml
#barylkakrwi #krwiodawstwo

Pamiętam jak na początku krwiodawstwa byłem oburzony kiedy pani kazała podpisać od razu wszystkie dokumenty. "Jak to? Mam potwierdzić, że używano zawsze nowych rękawiczek jeszcze przed pobraniem krwi?!" - grzmiałem oburzony. "Musimy sobie ufać"- odpowiedziała pani, kontynuując słowami: "my ufamy, że napisze pan prawdę w kwestionariuszu, a pan niech zaufa, że będziemy przestrzegać wszystkich procedur". Cos w tym jest, choć wciaż czuję pewien niesmak. A Wy, podpisujecie z góry?
Zaloguj się aby komentować
Pękło dzisiaj 25 litrów. Jeszcze chwila i legitke będę musiał wymienić bo się miejsce na pieczątki kończy :D
#krwiodawstwo


Zaloguj się aby komentować