Zaloguj się aby komentować
O kurła jakie dobre wyszło
#jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Będę dokonywał aktu konsumpcji obiadu
#jedzzhejto
Kurczak coca-cola

Zaloguj się aby komentować
Jak to gdzie!? W Raszynie z @PanNiepoprawny . Kebab sam się nie zje
#jedzzhejto #jedzenie


Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam oliwki!
Kiedyś sobie powiedziałem, że jak się będę przeprowadzał to tam gdzie rosną oliwki i robi się wino. Wino mnie już nie interesuje, ale oliwki jak najbardziej!
#jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
To jeszcze mały mozzarellowy afterek.
Projekt poboczny ricotta
Projekt poboczny "Rivella v2.0"
na fotkach:
wrząca serwatka po mozzarelli. Myślałem, że nic nie wyjdzie, bo nic nie wypłynęło.
serwatka odcedzona po godzinie w spokoju
świeża ricotta po odcedzeniu
dalsze odciekanie na gazikach jałowych. Żonka już zapowiedziała, że mamy szczypiorek...
eksperymentalny napój serwatkowy. Pachniała apetycznie, to dostała sekretne dodatki i poszła do cichej fermentacji.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #festerpichci #foodporn #serowarstwo





Zaloguj się aby komentować
Mozzarella dzień drugi, wszystko poszło książkowo. .
Pomimo odebrania części śmietany produkt przepyszny, żółty, maślany, lekko kwaśny, lekko słony, faktura prawidłowa, lekko skrzypi w zębach.
Przepis sprawdzony i godny polecenia.
Na fotkach:
pocięta masa po nocy w serwatce
masa nasolona
formowanie na gorąco (patent z dwoma łyżkami działa)
kule mocy
w zalewę i do lodówy
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn #serowarstwo





Zaloguj się aby komentować
Miensko z babkom ziemniaczanom i buraczkami
#jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Dostałem niespodziewanie 6L pełnego, krowiego mleka z wieczornego udoju.
Będzie mozzarella.
Robię według przepisu ze strony Vincenzo's plate, zobaczymy co wyjdzie.
na fotkach:
skrzep po 5 minutach od dodania podpuszczki (jakaś turbo się trafiła)
pierwsze krojenie
rozdrabnianie po 10 minutach
kula surowej mozzarelli przed dojrzewaniem
pH przed dojrzewaniem
Teraz do jutra w spokoju, do ukwaszenia, do pH w okolicach pięciu, i zabawa na gorąco.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn





Taka ciekawostka- ostatnio kupiłam normalnie w sklepie mleko z Łukowa - zwykłe mleko w butelce, tyle że kosztuje prawie 6 zł. I potem zostawiłam je otwarte na prawie tydzień w lodowce. Jakie było moje zdziwienie, że zamiast się zepsuć, to ono skwasiało i smakowało jak kwaśna śmietana. Po wyciągnięciu z lodówki na 1 dzień mieliśmy piękne zsiadłe mleko (czy jak to się mówi w moich rodzinnych stronach - kiszkę).
Myślałam, że takie rzeczy to tylko z mlekiem prosto od rolnika, a tu proszę, Łuków zaskoczył:)
Zaloguj się aby komentować
To będzie ciężki weekend. Dwie imprezy urodzinowe...
#jedzzhejto

@Felonious_Gru kabanosy gryzzale od tarczyńskiego mają spoko makro i piratki z Lidla. W ogóle te drobiowe dla dzieci są fajne bo smaczne i nie mają dużo tłuszczu.
W każdym razie- wytrwałości. Pamiętaj, można zjeść ciasta ale rozsądne ilości, mały kawałek, plaster tortu i użyć tej energii na spacer jakiś z rodziną.
Zaloguj się aby komentować
Śniadanie
Owsianka na wodzie, pudding proteinowy, pestki dyni i słonecznika, żurawina, amarantus i aromat waniliowy
#jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Obiadokolacja
Pinsa z mozzarellą, boczkiem, rukolą.
Dodatkowo zrobiłem sobie już obiadek na jutro, duszone warzywa z tofu i pastą miso, z tego przepisu tylko warzywa to marchewka i batat
I przyszła mi dostawa tego super ryżu
#jedzzhejto #gotujzhejto



Zaloguj się aby komentować
Myślałem, że będzie absolutnie niejadalne, a jest... Ciekawe.
Co prawda pewnie nie ma startu do twarzozupki od @owczareknietrzymryjski , ale sobie to oszamię.
Taka o kolacja. Jeszcze mam oprócz tego budżet na 800kcal, więc jakieś 300 by wypadało przyswoić, żeby w nocy nie wstać w trybie odkurzacza przemysłowego.
#jedzzhejto #kolacja


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Apropos dzisiejszego dnia placków ziemniaczanych #ankieta #jedzenie #jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Placuszki ziemniaczane kiedy ja was miałem ostatni raz w mordzie?
#gotujzhejto #gownowpis #jedzenie #jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Śniadanie (albo kolacja
#jedzzhejto #kawa
https://www.jadlonomia.com/przepisy/co-do-chleba-pasta-z-fasoli/

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować