Okuratne niedzielne śniadanie chłopskie:
2 kiełbaski z wczorajszego grilla odgrzne w piekarniku
Ajwar pikantny od Podravki
Wiejski domowy chlebek.
#gotujzhejto #jedzenie #grill #chlopskakuchnia

Okuratne niedzielne śniadanie chłopskie:
2 kiełbaski z wczorajszego grilla odgrzne w piekarniku
Ajwar pikantny od Podravki
Wiejski domowy chlebek.
#gotujzhejto #jedzenie #grill #chlopskakuchnia

Zaloguj się aby komentować
Tradycyjny okuratny sobotni grill chłopski.
#gotujzhejto #jedzenie #grill #steak #chlopskakuchnia



Zaloguj się aby komentować
Souvlaki w picie z sosem tzatziki. Zapisuje sobie na przyszłość.
Ukradzione z IG Webera, ale poprawiłem nieco formatowanie, żeby to czytelne było XD
Mięso już w marynacie, za 20h będzie robione
#gotujzhejto #grill

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Też tak macie, że boli Was anus od bycia ciężko rypanym przez monopolistów?
"Chcesz zrobić grilla?
Pewnie masz sporo pieniędzy, więc dorzucimy 300% marży. Kupujesz?
Za drogo? Ponad 20zl za worek węgla drzewnego to uczciwa cena.
Bierzesz? Czy idziesz sprawdzić w sklepie na rogu? Nie możesz? A no tak... Nasza sieć pokrywa 3/4 sklepów w twojej okolicy..."
2023...
Tymczasem węgiel od producenta wychodzi w granicach 7-9zl.
Wolny rynek... Wyborów....
#chlopakizdzialeczek
#przemyslenia #grill #polska #ciekawostinwestycyjne




Zaloguj się aby komentować
Tradycyjny sobotni aby tradycji stało się zadość, Amen.
#grill #gotujzhejto #jedzenie #chlopskakuchnia #jedzzhejto



Zaloguj się aby komentować
Przygotowania do grilla chłopskiego sobotniego tradycyjnegoa
Przepis na salse cirolle:
wszystkie składniki ze zdjęcie wedle potrzeby umyć pokroić w drobną kostkę i wymieszać w misce
czosnek przeciskamy przez praskę, ostre papryczki rozcieramy w moździerzu
miąsz z pomidorów wyrzucamy aby salsa nie była wodnista
proporcje octu i oliwy 1:1 na taką ilość ok 60ml oliwy i octu łącznie
ilość soli pieprzu czosnku i ostrych papryczek dowolna według gustu i uznania
przygotować 30 min - 1 godz przed podaniem
można dodać ocet z czerwonego wina zamiast białego, salsa będzie miała bardziej wyrazisty smak, można czarnyy pieprz zamienić na czerwony
dziś i wczoraj w biedronce promocja 1+1 węgiel drzewny i 12+12 piw
tym sposobem kupiłem 48 piw i 4 worki węgla chociaż piwa wcale nie pije na grillu będzie oczywiście wino
#grill #gotujzhejto #jedzenie #biedronka #jedzzhejto



Zaloguj się aby komentować
Gdzie kupujecie wołowinę i cielęcinę na stek i burgery?
A także gdzie kupujecie inne mięsa poza wieprzowiną którą dobrej jakości można dostać w Polsce wszędzie.
Cielęcinę, jagnięcinę, baraninę, jeleninę i wszelką dziczyznę, królika etc..
#gotujzhejto #jedzenie #grill #chlopskakuchnia #wolowina



@SiostraNieZdradziDziewczynaTak
Dla mnie burgery to nic aż tak specjalnego żeby piękną wołowinie mielić. Wiec mięso kupuje najczęściej w olewniku, czasami nawet w Carefour mi się zdarzy. Lidla nie polecam.
Ze stekami jest trochę inaczej. Ale tez najczęściej olewnik (mam pod nosem) czasami Sokołów.
Ale tu również jestem zdania ze steki maja być prostym pożywnym daniem przygotowanym na szybko, tak jak obie te potrawy zostały stworzone zanim pojawiła się „magiczna otoczka” robiąca z prostego dania „sztukę kuchenną”.
Zaloguj się aby komentować
Tradycyjny sobotni grill chłopski (z braku czasu po raz kolejny przeniesiony na Niedzielę)
Stek z antrykotu, kiełbasa wiejska, chimichurri, salsa cirolla, wino.
Trafił mi się wyjątkowo brzydki stek (biedronka znów podpadła) więc przy oczyszczaniu wyciąłem z niego 3 malutkie
wyszło 7/10
-----------------------------------
Przez ten tydzień nie będę pewnie nic wrzucał, następny wpis za tydzień, jakimś cudem firma mi się zaczęła rozkręcać i nie mam na nic czasu. Muszę ograniczyć siedzenie na necie.
#gotujzhejto #jedzenie #grill #chlopskakuchnia


@mk-2 co ciekawe mięso było kruche i smaczne nawet smaczniejsze niż zwykle są te steki w biedronce
tylko od spodu za mocno poprzerastane tłuszczem, krzywo wycięte (z jednej strony cieńsze) i rozpadało się na dwa kawałki
muszę wreszcie się przemóc i zamówić mięso przez internet, teraz nawet Auchan ma czarnego angusa a USA i Wagyu z Australii

Zaloguj się aby komentować
No co za uj o 8 rano w poniedziałek kiełbasę grilluje. Siedzę przy oknie i tak mi tu pachnie, że mam ochotę coś zjeść (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#kurwamac #grill #jedzenie
Zaloguj się aby komentować
Chłopski grill okuratny sobotni właśnie się zaczął, potrwa do 22 jeszcze druga butelka czerwonego wina czeka w obwodzie i butelka musującego winka się chłodzi (ale to pewnie do filmu będzie pite bo chłop spiracił z internetu klasykę kina „obcy przymierze” ) sałatka doprawiana jest i skrzydełka z kurczaka wlecą zaraz.
Brak tylko niewiasty dla chłopa, żeby w tym wieku do rodziców na grila samotny kawaler jeździł - śmiechu warte
Ważne ze mu się jeszcze chce coś robić, jakoś czas spędzać inaczej niż gnicie przed kompem w piwnicy- jest nadzieja dla chłopa jeszcze???
#wychodzimyzprzegrywu #grill #gotujzhejto



Zaloguj się aby komentować
Grill poprawinowy czas zacząć.
Bardziej nie mogę się doczekać wspólnego grillowania ze świadkiem niż zabawy z gośćmi xD
#grill #gotujzhejto #ogrodnictwo


@Rdzawo-brody98 nie, specjalnie dużo przygotowań nie ma. Średnio co 2tyg taka imprezę na działce robię xD
Mięso ogarniałem dzień po ślubie, a w niedzielę od rana w kuchni robienie szaszłyków czy tam sałatek
Natomiast goście byli zadowoleni, że nie muszą siedzieć zamknięci w jakimś domu weselnym czy coś xD
Zaloguj się aby komentować
3kg karkówki już w solance, jak tak dalej pójdzie dorobię się kałduna taktycznego XD
#gotujzhejto #grill

@madhouze https://www.youtube.com/watch?v=ERymjLi4QVk&ab_channel=GrillBastards robione z tego.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś u chłopa większa impreza 1.4 kg karkówki 20 skrzydełek i ok 1.4kg kiełbasy dwa rodzaje.
rodzinka cała z dziecmi małymi i ciotki a chłop jak to przegrywa za grilmajstra i kelnera robi. Alkoholu nie pokazuje ale jest trochę
#grill #gotujzhejto #jedzzhejto #mieso



Zaloguj się aby komentować
Sobotni grill chłopski na ukojenie nerwów po całym tygodniu pracy w trudzie znoju.....
#gotujzhejto #jedzenie #dieta #chlopskakuchnia #grill



Zaloguj się aby komentować
Jak tam grillujecie?
#jedzenie #grill #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Sobotni uczciwy i sprawiedliwy grill Chłopski.
Nietradycyjny bo nie ma wołowiny dla jego. Nie było ładnych steków w biedronce więc pojechał do mięsnego ulubionego gdzie najlepszą karkówkę mają i jeszcze kiełbasę wiejską wziął.
#gotowanie #gotujzhejto #dieta #chlopskakuchnia #grill


Zaloguj się aby komentować

Byłem podczas długiego weekendu w okolicznych lasach województwa lubuskiego. Panuje tu ekstremalne zagrożenie pożarowe. Pojechałem wytaplać psa w jeziorach i praktycznie na każdej dzikiej plaży, była grupka ludzi lub rodzinka z grillami. Szczerze to może komuś się przyda taki filmik, ale wydaje mi...
2,5kg brykietu z marketu za jakieś 14zł, gdzie weberowy kosztuje 50zł za 4kg i ma być super hiper, a nie ma takich temp.
Myślałem, że termometr popsuty, ale jednak nie XD Prawie 500*C na brykiecie, a gazownicy d⁎⁎a cicho ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Nie, zdjecie nie jest przekłamane - chłop pokazuje zimny grill i pi⁎⁎⁎⁎li o 500*C xD
#grill



@Pan_Tomat właśnie nie XD chciałem tylko rożen brudny przepalić i byłem ciekaw ile t en brykiet wyciągnie, bowiem ziomki z grill bastards zachwalali tego markeciaka. Gdzie zwykle z webera to maja wszystko. Rozpalenie brykietuy jakies 30min od podpalenia pod kominem, te około 500*C od zamkniecia pokrywy w 4min maks. Z ziomkiem staliśmy i jak dzieci darlismy morde "uuuu kurwaaa rośnie, już___**C" xD
Zaloguj się aby komentować