Zaloguj się aby komentować
Polecam tego alegrowicza: @3t3r nie dość, że do paczki z #hejtozeszyt wrzucił parę fotek, to jeszcze prywatnie okazał się bardzo miłym człowiekiem i utalentowanym fotografem. Jak obiecałem, tak robię i wrzucam zdjęcie, zdjęcia w ramce. #fotografia #lakedistrict

Zaloguj się aby komentować
Żeby zrobić to zdjęcie specjalnie podjechałem za miasto. No dobra, postanowiłem też znaleźć okoliczne skrzynki geocache, to właśnie dzięki serwisowi opencaching.pl dowiedziałem się o istnieniu tej instalacji lotniczej. Jest to VOR(Very High Frequency Omnidirectional Radio Range). Można ją wykorzystywać podczas lotów na długich i krótkich odległościach jako radiolatarnię trasową (En-route VOR) lub podejściową (TVOR - Terminal VOR) w nieprecyzyjnych procedurach lądowania. Szukając innej skrzynki w okolicy natknąłem się na kolejny ciekawy obiekt - punkt poboru, czy uzdatniania wody (druga fotka), a jak go obszedłem, to zobaczyłem dom pośrodku pól, o którym pomyślalem, że na pomarańczowej kliszy będzie wyglądał jak z Marsa (trzecie zdjęcie). Takie ciekawostki na mazowieckiej wsi. Zdjęcia zrobione aparatem Rollei 35 na kliszy Harman Switch Azure. #fotografia #tworczoscwlasna #fotografiaanalogowa #geocaching #opencaching



@adamszuba Fajnie, że zrobiłeś zarówno takim, jak i takim aparatem ;).
Odnośnie do tej radiolatatni - to jest w zasadzie para DVOR/DME, czyli zestaw składający się z VOR typu dopplerowskiego (Trochę inna zasada działania niż klasyczny VOR i większa odporność na zakłócenia) oraz z DME (distance measuring equipment). Ten konkretny sprzęt nazywa się "WAR".
Zaloguj się aby komentować
Głupi, nie głupi, mi tam takie skrzeczące ptaszory koło domu nie przeszkadzają a wręcz się cieszę, że je mam. Głupsze wydają mi się dźwięki katowania starych gruzów na pobliskim rondzie albo dalszym parkingu nad zalewem lub wszelkiej maści motocykliści na tych swoim pierdzących maszynach co to muszą co chwila niby redukować z międzygazem (taaa....)
Zaloguj się aby komentować
Tuli pany
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna #architektura

@koszotorobur w exif mam 5:54, ale nagrania z drona mam 6:58 więc chyba kamera nie ogarnia zmiany czasu.
btw, film -> https://www.youtube.com/shorts/IvJdQXbIh1Q
Zaloguj się aby komentować
Izraelski żołnierz na okładce włoskiej gazety. żymianski rząd dostaje bialej gorączki krzycząc że to antysemityzm...
Pięknie dobrali
#fotografia #prasa #wlochy #izrael #strefagazy

Zaloguj się aby komentować
Przeróżne bruble i inne kopytne #fotografia #ptaki #zwierzaczki





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kilka fotek z Wrocka, ostatnio strzelam częściej z aparatu niż z drona. Pozdro 600.
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Rocznicowy spacerek z żoną w #piechurwedruje
---------
Miejsce: Dolina Racławki (Wyżyna Olkuska)
Data: 1 kwietnia 2026 (środa)
Staty: 11km, 3h20, 450m przewyższeń
W ramach trasy zrobione dwie pętle: ścieżka dydaktyczna czerwona oraz ścieżka spacerowa żółta. Można przejść tylko jedną z nich (np. z dziećmi), ale ogólnie uważam, że nie ma się co rozmieniać na drobne i lepiej przejść obie.
Informacje praktyczne:
W zależności od tego, skąd chce się startować i co przejść, miejsc do zaparkowania jest kilka, np. tutaj , tutaj , bądź tutaj . Wszystkie parkingi bezpłatne.
Główną atrakcją czerwonej ścieżki dydaktycznej jest Łom Pisarski , który jest jedynym odsłoniętym miejscem w regionie, gdzie widać uskok hercyński - taka rysa między skałami, na pierwszym zdjęciu pokazuję ją ręką.
Co było fajne:
Podobała mi się trasa czerwoną ścieżką dydaktyczną, mimo krótkich odcinków asfaltowych i tego, że prowadzi obok kopalni dolomitu. Trasa przyjemna, choć pod Łom jest trochę stromo.
W tym miejscu można odbić z żółtej ścieżki spacerowej, żeby pooglądać sobie różne formacje skalne, w tym jaskinie i okna - mi sprawiło to przyjemność.
Zobaczyliśmy sarenki
Co było mniej fajne:
Spacer był przyjemny i mogę polecić te ścieżki, niestety klimat psuły trochę wspomniane śmieci.
P.S. Pierwszy raz widziałem pomnik poległych żołnierzy polskich i (tfu) radzieckich - widać go na ostatnim zdjęciu, a znajdował się przy żółtej ścieżce.
#spacer #wedrujzhejto #fotografia #dolinkikrakowskie #wyzynaolkuska





Zaloguj się aby komentować
Ja myślałem, że to kolejny nadwodny brubel a to sieweczka #ptaki #fotografia


Zaloguj się aby komentować
Nie po sionym! https://www.youtube.com/watch?v=iJ9ZoMIa1tk
Tak, wiem, że to pole z ziemniakami a je się sadzi.
Zaloguj się aby komentować
Zapraszam na następny artykuł z cyklu: "Urbex nie śpi..."
Dzisiaj kino, z duża ilością wyposażenia i nadal pod prądem (° ͜ʖ °)
#urbex #urbexniespi #ciekawostki #fotografia #tworczoscwlasna
https://www.hejto.pl/wpis/spozniny-seans

Zaloguj się aby komentować
Urbex nie śpi... #urbex #fotografia #tworczoscwlasna #kino #ciekawostki #urbexniespi Rzadko zdarza się opuszczona miejscówka, która jest świerzynką. Obiektem w którym jest prąd, sporo sprzętów i detali. Takie miejsca są z reguły chronione (choć też nie zawsze). Ale w tym wypadku mamy do czynienia z kinem w stanie likwidacji. Czekałem rok, na publikacje tego artykułu, żeby być pewnym, że miejsce zniknęło z powierzchni ziemi. Bo takie smaczki rzadko się zdarzają. Zapraszam zatem do opuszczonego/likwidowanego kina (° ͜ʖ °) To konkretne kino, było stosunkowo młode, a co za tym idzie, dość nowoczesne. Powstało w 2019r. Nie była to żadna...
Wczorajszy zachód słońca na plaży w Ustroniu Morskim.
#fotografia


Zaloguj się aby komentować
#zachodslonca #tworczoscwlasna #fotografia #suseuspamuje
Zachód słońca nad Pilicą.

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Miały być czaple i jakieś kaczki, a był szok niedowierzanie i miliony pytań bez odpowiedzi. Skąd się u mnie na wsi wziął kolorowy uchodźca? #ptaki #fotografia





Zaloguj się aby komentować