Aleja Sakur we Wrocławiu, ciąg dalszy...
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna ( #ogrodnictwo ? )

Aleja Sakur we Wrocławiu, ciąg dalszy...
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna ( #ogrodnictwo ? )

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Śnieg na Śnieżnicy? Kto by pomyślał. Zapraszam na #piechurwedruje
---------
Szczyt: Śnieżnica (Beskid Wyspowy)
Data: 9/10 kwietnia 2026 (czwartek/piątek)
Staty: 9.6km, 3h50, 580m przewyższeń
Powrót na część trasy, którą próbowałem przejść z młodszą Myszą w nosidle, ale zrezygnowałem ze względu na duże nachylenie (tak naprawdę w ogóle nie powinienem był próbować).
Informacje praktyczne:
Samochód zostawiłem w tym miejscu , jednak była tam informacja, że parking jest tylko dla klientów (nie wiem czego, czy apartamentów, czy stoku).
Załączona trasa nie nadaje się dla dzieci ani na spacer z nosidłem przez ten odcinek czarnego szlaku - jest to jedno z bardziej stromych podejść, z jakimi miałem do czynienia w Beskidach.
Przy szczycie znajduje się polana , z której czasami startują paralotniarze. Można z niej zobaczyć między innymi Ciecień.
Ten fragment trasy prowadzi dawnym szlakiem niebieskim, który został wyłączony z użycia ze względu na trasy rowerowe i narciarskie. W dzień zalecane jest korzystanie z wyciągu krzesełkowego, a w nocy...
Niedaleko stoku jest mały cmentarz z I Wojny Światowej - nagrobki są bezimienne.
Co było fajne:
Udało się podeptać jeszcze śnieg, którego na szczycie leżało zaskakująco dużo. Nocny, zmrożony i biały od śniegu las skrzący się w świetle latarki to coś, co uwielbiam.
Czarny szlak, mimo, że wymagający, ogólnie na plus.
Co było mniej fajne:
Ogólnie całkiem spoko wypad. Gdyby ktoś chciał wejść na Śnieżnicę łagodniejszą trasą, to można to zrobić startując z przełęczy w Gruszowcu.
#gory #wedrujzhejto #fotografia #beskidwyspowy





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#tworczoscwlasna #fotografia #martwanatura
Entliczek pentliczek bielutki stoliczek...

Zaloguj się aby komentować
#tworczoscwlasna #fotografia #czarnobiale #odrealnienie

Zaloguj się aby komentować
Moje ulubione osiedle Karwiny.
#gdynia #fotografia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#tworczoscwlasna #fotografia #suseuspamuje
Zielonogórska Palmiarnia.





Zaloguj się aby komentować
#fotografia #tworczoscwlasna #suseuspamuje
Wieża Bismarcka w zielonym lesie w Żarach, do tej da się tylko wejść. Obok można zrobić ognisko.





Zaloguj się aby komentować
#fotografia #tworczoscwlasna #suseuspamuje
Widok z wieży widokowej w zielonym lesie w Żarach, widać stad, Śnieżkę, Szrenicę, Ješted itd.




Zaloguj się aby komentować

Meksykanka Citlali Fabián otrzymała tytuł Fotografki Roku za cykl „Bilha, Stories of my Sisters”, który ma inspirować dziewczynki pozytywnymi wzorcami. Prestiżowy konkurs Sony World Photography Awards ogłosił laureatów edycji 2026, wyłonionych spośród ponad 430 tys. zgłoszeń z ponad 200 krajów i...
Wrzucałem już Armagedon na Wiejskiej, pora na Belweder. Aż chciałoby się zacytować fragment piosenki KNŻ, ale to nie parlament #pdk Zdjęcie zrobiłem aparatem Rollei 35 na kliszy Harman Switch Azure. #fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Japońskie pieski
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna #pieskiezycie

Zaloguj się aby komentować
Trochę nieobrobione, ale to żółte maleństwo to nie kanarek 😅 #ptaki #fotografia



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Oczopląsu można dostać!
Na tej fotce widać błąd paralaksy w moim ulubionym ostatio Rollei 35. Chodzi o to, że wizjer jest odrobinę przesunięty względem obiektywu, tak więc widoczny przez niego obraz jest różny od tego, który widzi obiektyw. Zazwyczaj nie ma to znaczenia, ale na prezentowanym zdjęciu wydawało mi się, że widoczny w kracie kwadrat idealnie nakłada się na wylot korytarza, przez co żółty krzak będzie pięknie obramowany. No cóż. Wyszło jak zwykle. Nauczka jest taka, żeby do takich kompozycji używać lustrzanki, bo tam widzimy dokładnie to, co będzie na zdjęciu - patrzymy przez obiektyw. No ale grę cieni udało mi się uchwycić. Rollei 35 + Kodak Vision 3 500T #fotografiaanalogowa #fotografia #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Zamierzeniem tego zdjęcia było uchwycenie kontrastów centrum Warszawy. Neoklasycystyczny kościół, obok PRLowski blok, w tle nowoczesny wieżowiec. No, ale wyszło to jak jakaś rakieta kosmiczna gotowa do stratu. #fotografia #tworczoscwlasna #fotografiaanalogowa

Zaloguj się aby komentować
Aleja Sakur, czyli mały skrawek Japonii we Wrocławiu.
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna #japonia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jednym z moich ulubionych nurtów w fotografii jest piktorializm. Chodziło o uznanie fotografii za dzieło sztuki, twórcy celowo upodabniali swoje prace do obrazów. Nie liczyło się oddanie rzeczywistości, a nastrój, od ostrości ważniejszy był klimat zdjęcia. Dużo zdjęć staram się robić w podobny sposób, choć piktorializm, jako nurt w fotografii skończył się gdzieś na początku dwudziestego wieku, do mnie jednak przemawia. Zdjęcie zrobione aparatem Rollei 35 na kliszy Harman Swich Azure. #fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna

@adamszuba o proszę, człowiek uczy się całe życie. to ja w ramach rewanżu podzielę się wiedzą z klasycznej harmonii muzyki:
jeśli chcesz poruszać równolegle dwa dźwięki (w górę lub w dół), to najlepiej i najbezpieczniej robić to w tercji lub sekscie.
zabronione jest poruszanie się w kwintach lub w kwartach.
Zaloguj się aby komentować