Petr Pavel- Przyszły prezydent Czech
#czechy #heheszki

Petr Pavel- Przyszły prezydent Czech
#czechy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Uff, nareszcie koniec, Petr Pavel rozniósł w II turze Andreja Babisza
Ci którzy czytali moje wcześniejsze wpisy o tych wyborach wiedzą, że byłem całym sercem za panem generałem.
Oficjalne wyniki to 58,32% (3.358.926 głosów) Pavel i 41,67% (2.400.271 głosów) Babisz.
Wybory przeszły do historii, bo na przykład po raz pierwszy kandydat wygrał tak dużą ilością głosów (różnica prawie milion głosów), przy rekordowej frekwencji 70,25%!
Ogólnie - wygrał spokój, opanowanie i wartości pro-europejskie (Pavel miał hasło wyborcze Spokój i porządek).
Z drugiej strony komentatorzy podkreślają, że Czesi byli zmęczeni straszeniem wojną i kłamstwami przez...
Jest dobrze w II turze wyborów prezydenckich w Republice Czeskiej
Po zliczeniu 75.22% głosów prowadzi Pavel 56.14% a Babisz ma 43.85%
Przypominam, że tam maja inny sposób podawania wyników. Nie ogłaszają zwycięzcy w momencie zakończenia głosowania (nie ma exit-poll), tylko dopiero po zliczeniu wszystkich głosów z wszystkich komisji wyborczych. Co zajmuje około 3 godziny :). Wyniki na bieżąco są wyświetlane w TV i internetach
#czechy #polityka
Zaloguj się aby komentować
Na niektóre czeskie strony związane z wyborami prezydenckimi znowu przypuścili atak rosyjscy hakerzy.
Na některé české weby související s prezidentskými volbami podle bezpečnostní firmy Check Point opět zaútočili ruští hackeři v čele s hackerskou skupinou NoName057(16). Napadli mimo jiné stránky Pavla, serveru Hlídač státu nebo ministerstva zahraničí. Útoky mohou pokračovat i o víkendu a zaměřit se na weby informující o výsledcích voleb, uvedla firma. Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že jeho web byl terčem útoku, neměl ale vážnější dopad na bezpečnost dat.
(Aktuálně.cz)
#czechy #polityka
Zaloguj się aby komentować
I tak to jest ...
#wojna #czechy #polska #niemcy #memy #ukraina
Mem memem a jak jest naprawdę?
Odpowiedź tu:
https://www.ifw-kiel.de/topics/war-against-ukraine/ukraine-support-tracker/?cookieLevel=not-set

@SirkkaAurinko
@jjot
tu chodzi o to, że bez nacisku wujka Sama i innych krajów sami z siebie c⁎⁎ja by dali a nie broń ofensywną... można ich było już wyczuć zaraz po rozpoczęciu wojny gdzie też zwlekali z określeniem się.. sprawdźcie sobie jak na reddicie sobie walą konia niemaszki pod 0lafa
Zaloguj się aby komentować
Druga tura wyborów prezydenckich w Czechach. O co chodzi ze zmianami w kodeksie wyborczym? Elon Musk w roli cenzora w Indiach. Płynny metal jak z Terminatora coraz bliżej
Przedstawiamy wam wybór newsów jakie znalazły się w 117. wydaniu Tygodnika Neuropa , który możecie znaleźć na platformie Substack.
Druga tura wyborów prezydenckich w Czechach
Głosowanie odbywa się w piątek i sobotę i jeśli sugerować się pierwszą turą to w sobotę, niedługo po zamknięciu komisji wyborczych można spodziewać się wyniku. Faworytem jest obecnie emerytowany generał Petr Pavel. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ma dla Was podsumowanie kampanii wyborczej oraz...
Witam
Dziś ostatnia debata przed drugą turą wyborów prezydenckich w Republice Czeskiej.
W TV Nova stawią się generał Petr Pavel i były premier Andrej Babisz.
Debatę będzie moderował Rey Korateng, który zapowiedział trudne pytania nt eutanazji i małżeńtw jednopłciowych.
Stay tuned, skomentuję po debacie
Transmisja online: https://tn.nova.cz/tnlive
#czechy
#polityka
powiem tak debata była nudna, kandydaci byli już zmęczeni kampanią, Pavel wciąż nie wyzdrowiał z przeziębienia a Babisz już chyba zdaje sobie sprawę że nie wygra. Wczorajsza debata w CNN Prima, z publicznością, była bardziej intensywna i interesująca. Jutro i w sobotę głosowanie. W sobotę wieczorem poznamy zwycięzcę. Dobrou noc!
Zaloguj się aby komentować
Emerytowany generał Petr Pavel jest już przez wszystkich rozpoznawalny, nie tylko jako charyzmatyczny kandydat na prezydenta Republiki Czeskiej, emanujący wręcz stoickim spokojem w czasie ciężkiej kampanii wyborczej, ale również przez memy przedstawiające jako giga chada.
Zresztą na to miano w pełni sobie zasłużył, i to już 30 lat temu.
Brał bowiem udział w akcji skutecznego uwolnienia 53 francuskich żołnierzy w czasie wojny jugosłowiańskiej w 1993, za którą otrzymał między innymi francuski Order Narodowy Legii Honorowej! Czyli najwyższe odznaczenie Francji.
Cała akcja jest opisana jest np. tu:...
I jedziemy dalej z czeskimi memami
#czechy #czeskiememy

https://v.redd.it/4w6svt8xu6ea1/DASH_1080.mp4?source=fallback
tłum. AB: Mogę wam to wyjaśnic? Dacie mi przynajmniej minutę? PP: Tylko minutę!
Zaloguj się aby komentować
Mem a raczej foto wlasnej produkcji. Z jednej knajpy na Poludniowych Morawach
#czechy #czeskiememy

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze jeden czeski mem
#czechy #czeskiememy

Zaloguj się aby komentować
Jeden z komentarzy z czeskiego reddita po palnięciu głupoty przez Babisza:
https://www.reddit.com/r/2visegrad4you/comments/10jl8ss/co_ty_kurwa_miauczysz/
#czechy
#polska
#wojna
#czeskiememy
Zaloguj się aby komentować
Analiza eksperta OSW w Interii w sprawie kandydatów na urząd prezydenta Republiki Czeskiej.
#czechy
#polityka
#ukraina
Zaloguj się aby komentować
Dziś w TV Nova odbył się 2 wywiad przedwyborczy.
Wczoraj był Babisz a dziś gen. Pavel.
Rozmowa była diametralnie różna od wczorajszej szarpaniny i bełkotu Babisza. Pavel emanował spokojem, opanowaniem, odpowiadał krótko i sensownie. Zapowiedział między innymi ograniczenie wielkości i bizantyjskich wydatkow kancelarii prezydenckiej i większe otwarcie urzędu dla ludzi. Powiedział, że chce przywrócić godność urzędu prezydenta. Odnosząc się do chamskiej kampanii Babisza i anonimowych gróżb wobec Babisza stwierdził, że jest jak w powiedzeniu: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
Powiem tak. Jakbym był obywatelem RCz nie miałbym żadnych wątpliwości by wybrać Pavla na prezydenta
#czechy #polityka
Skrót z TV Nova: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/486178-petra-pavla-trapi-nemoc-uterni-plany-rusi-rozhovoru-na-nove-se-ale-zucastni
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Witam
Przypominam również mój cykl artykułów o czeskich filmach wartych zobaczenia
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-filmy-warte-zobaczenia-cz-1-mezczyzni-w-nadziei
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-filmy-warte-zobaczenia-cz-2-kelner-placic
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-filmy-warte-zobaczenia-cz-3-samotni
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-filmy-warte-zobaczenia-cz-4-jak-utopic-doktora-mraczka
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-filmy-warte-zobaczenia-cz-5-adela-jeszcze-nie-jadla-kolacji
Polecam
#czechy
#filmy
Jako że mamy miliard nowych użytkowników pozwolę sobie przypomnieć szereg moich artykułów o nowych czeskich serialach
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-1-niewidzialni
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-2-kosmo
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-3-krasnal
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-4-rapl-furi
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-5-most
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-6-vzteklina
https://www.hejto.pl/wpis/czeskie-seriale-cz-7-osada
Polecam
#czechy
#seriale