Dlaczego generał Petr Pavel jest giga chadem?

Dlaczego generał Petr Pavel jest giga chadem?

Emerytowany generał Petr Pavel jest już przez wszystkich rozpoznawalny, nie tylko jako charyzmatyczny kandydat na prezydenta Republiki Czeskiej, emanujący wręcz stoickim spokojem w czasie ciężkiej kampanii wyborczej, ale również przez memy przedstawiające jako giga chada.

Zresztą na to miano w pełni sobie zasłużył, i to już 30 lat temu.

 

Brał bowiem udział w akcji skutecznego uwolnienia 53 francuskich żołnierzy w czasie wojny jugosłowiańskiej w 1993, za którą otrzymał między innymi francuski Order Narodowy Legii Honorowej! Czyli najwyższe odznaczenie Francji.

Cała akcja jest opisana jest np. tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewakuacja_z_bazy_Karin

 

A potem został szefem szef Sztabu Generalnego Czeskich SIł Zbrojnych (2012–2015) a potem szefem Komitetu Wojskowego NATO (2015–2018) jako pierwszy żołnierz dawnego bloku wschodniego.

 

Jego wpis na wikipedii jest też imponujący:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Petr_Pavel

 

Dlatego też podczas jednej z debat przed wyborami prezydenckimi gdy jedno z pytań brzmiało: czy czuje się Pan bohaterem? Pavel spokojnie odpowiedział - ja się nie czuję bohaterem, ja jestem bohaterem!

 

Giga chad!

 

#czechy

#wojna

#polityka

Komentarze (12)

U nas prezydent też jest twardy. Zaprawiony w boju. Czy taki Pavel, walczył kiedyś z ostrym cieniem mgły? Pozamiatane...

@razALgul di sis di dis di sis aaaa ju noł!

@SirkkaAurinko weri, weri, weri...

@razALgul nasz prezydent to jest zaprawiony co najwyżej w obsłudze długopisu

@razALgul @konto_na_wykop_pl to jest przykład dwóch skrajnie różnych zdań, z którymi oboma się zgadzam

Istotne wątpliwości ze strony mediów i opinii publicznej podczas kampanii wywołała kwestia komunistycznej przeszłości Pavla. We wrześniu 2022 niespójności w jego wypowiedziach wykazał historyk Petr Blažek(cz.)[41]. Pavel twierdzenia Blažka określił jako kłamstwa, przy czym nie wskazał, gdzie się rozmijał z prawdą

 

prawa do małżeństwa dla wszystkich bez względu na płeć i prawa do adopcji przez osoby homoseksualne oraz do wprowadzenia eutanazji[55]. Jest przeciwinikiem kary śmierci

 

Taki trochę ,,lewicowy" kandydat

@FourF a to ciekawe bo wojsko jednak kojarzy się mocno z prawicą, tym lepiej dla Czechów.

To nie jest wcale taki super człowiek, bo jednak lekko arogancki, o małej wiedzy na wiele tematów i otwarcie sterowany przez Amerykanów.

 

Aczkolwiek w porównaniu z Babisem, który jest jeszcze większym bufonem i pajacem, w dodatku z sympatiami niemiecko-putinowskimi, to Pavel rzeczywiście wypada bardzo pozytywnie.

Z jednej strony chad i wygrywanko wizerunkowe, ale z drugiej mam trochę opory przed tym żeby oddawać wojskowemu władzę nad krajem patrząc przez pryzmat historyczny na świecie... Oczywiście nie musi się to skończyć źle i jakąś dyktaturą w tym wypadku, ale obawy o to jakieś są. Trzeba też pamiętać, że politycy zawsze są aniołami PRZED wyborami.

@Artur w RCz prezydent ma nawet mniej uprawnień niż w Polsce, jest to funkcja reprezentacyjna. A po koszmarnych 2 kadencjach Zemana taki człowiek, uosabiający spokój i porządek jest im bardzo potrzebny. Szczególnie jeśli mają wybór między nim a hochsztaplerem i burakiem Babiszem. Który oprócz tego że jest ruską onucą, a do tego wpatrzoną w Macrona i Orbana jak w obrazek to chce de facto uciec przed prokuratorem na urząd prezydenta.

@d41m3k fajnie że postkomunistyczna lewica górą

Zaloguj się aby komentować