Dziwny bieg. Niby robiłem spokojną bazę, trzymałem się z tętnem w okolicach 130-134 przy ~6:00 aż tu nagle przyszła 22 minuta i znowu mi wywaliło do ~160 xD.
Tym razem zatrzymałem się i zacząłem obserwować - i rzeczywiście, zegarek wciąż pokazywał wartości w granicach 150-160. Odpocząłem ze 2 minuty, zeszło do 120 i pobiegłem dalej, wciąż trzymając się nisko.
I teraz mam rozkminę: Czy rzeczywiście te ~20minut to mój jakiś "limit" po którym moja baza zamienia się w walkę? Żeby nie było, biec mogę bez problemu dalej.
Czy może mój zegarek właśnie na początku mnie oszukuje i podczas pierwszych kilometrów łapie jakiś "cadence lock" przez co nie mierzy tętna poprawnie.
Czas chyba kupić pas, niedługo będę miał więcej czasu na bieganie to się wróci do jakichś normalnych kilometrów.
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
@rith nawet z paskiem też mam czasem dziwne pomiary. Dzisiaj po minucie biegu przy niecałych 6min/km pokazywał mi ponad 160 z moją Cadence to też się nie pokrywało no ale nic biegłem dalej później trochę spadł HR ale ogólnie był dość zawyżony dzisiaj.
Jutro pierwszy start w tym sezonie, a dzisiaj przechodząc przez barierke poslizgnalem się i zle stanalem na nodze, cos sie zepsulo pod kolanem, teraz czuję jakby caly czas skurcz łydki, nie boli jakos bardzo, ale utrudnia chodzenie, nie jest spuchniete, ani sine, moze jakos voltarenem sie poprawi do jutra? Gemini mowi, zeby odpuscic, ale to tylko 10km, chcialem sobie ponizej 50min zrobić, co sądzicie biegiwe Tomeczki, ryzykowac?
#bieganie
Papaton numer 2 zostal odbyty. Super pogoda, lekkie spoznienie na wschod slonca ale moze to i dobrze bo sie wybralem w krotkich spodenkach i t-shircie przy temperaturze odczuwalnej okolo -2 stopnie xD.
Za 2 tygodnie wielki sprawdzian - "20 Along The Forth 2026", 20 mil w wiekszosci po asfalcie na peryferiach Edynburga i na starym moscie. Nigdy takiego dystansu nawet nie mialem okazji przejsc, a co dopiero biec, wiec pewnie bedzie ciekawie
Dzisiejsze spokojne bieganko. Czekałem dość długo (aż do 10) żeby zrobiło się chociaż lekko ponad +3 stopnie. Niestety to taki minus beskidu wyspowego że ciepło w takie dni to się koło 11 robi, tylko po to żeby po 16 już lecieć na łeb, na szyję. Mimo wszystko aktywność uważam za udaną-fajne tempo, bez wariackiego tętna.
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
W poniedziałek wreszcie powrót treningów na stadion (tory odtajały) i o hesu, jak dobrze się biegało (ale czuję, że miałem przerwę)
Dzisiaj za to plan był, że skończę pracę o 17 i jeszcze w słoneczku i ciepełku pójdę na krótki rozruch. W robocie wysypały się na ostatniej prostej 2 projekty, skończyłem o 19, poszedłem biegać, padłem na podbiegu, a potem zgubiłem się na własnym kwadracie - nowa szkoła mnie zaskoczyła, a droga rowerowa prowadziła donikąd zamiast do Adamowicza ^^
Ehhh... jeszcze będzie przepięknie...
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Mocne rozpoczęcie weekendu. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio była robota na pułapie tlenowym, chyba we wrześniu? Nie wiedziałam czego się spodziewać na dzisiejszym zestawie, tzn. 7x 2’ BT/1’ tr. Oj sponiewierało, same odcinki w sobie nie byłyby takie ciężkie gdyby nie ta piekielna jedno minutowa przerwa xD Była i kolka była i pompa, najs. Średnie tempo odcinków: 3:54. Spodziewałam się bliżej 4:00, miłe zaskoczenie 😃
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin