Łapta trochę kacapskich wysrywów. Statuę Wolnosci pewnie poznacie (a wiecie że z bliska to naprawdę mały pomnik?), to drugie z wykrzywioną mordą to "matka ojczyzna wzywa" rassyi. Ten pomnik ze szkaradną mordą stoi w stalingradzie (niby wolgograd teraz, ale mają zmienic nazwe na stalingrad). Czemu ta w Kijowie lub w Tbilisi może mieć normalną twarz, a ta z rassyi ma ryj wykrzywiony jakby ją dobrze obdarzony Kongijczyk brał pierwszy raz analnie? Ma ktoś jakiś pomysł?
Któraś onuca (a może pożyteczny idiota) na hejto coś piszczała, że już niedługo Bachmut wróci do macierzy i odzyska swoją dawną nazwę Artiomowsk. Myślę sobie - może miasto miało inną nazwę za cara. Taki uj xD W 1924 bolszewicy zmienili nazwę miasta żeby upamiętnić Fiodora Siegiejewa ps. Artiom, który spadł z rowerka podczas testów ruskiego wynalazku: aerowagonu, czyli pojazdu szynowego napędzanego samolotowym silnikiem śmigłowym xD
Projekt antyrosyjski ma swoje korzenie w XIX wieku. Uprawiano ją także w Austro-Węgrzech i Polsce w jednym celu – wyrwać z naszego kraju te historyczne tereny, które dziś nazywamy Ukrainą
Im więcej broni dalekiego zasięgu trafia na Ukrainę, tym dalej jesteśmy zmuszeni oddalić zagrożenie od granic
Nie da się pokonać Rosji na polu bitwy
(Polska i Japonia muszą przepisać chyba swoją historię)
Nie będziemy rozliczać się z tymi, którzy zrobili krok w bok, wycofali się z ojczyzny. Niech to pozostanie na ich sumieniu. Wystawiliśmy im ocenę moralną
słowa dla mieszkańców obwodów „DNR”, „ŁRL”, Chersoniu i Zaporożu – dokonaliście własnego wyboru!
Dodał, że zamierza budować nowe, nowoczesne drogi na terenach okupowanych (szkoda ze zapomniał o starych)
Rodzina każdego zmarłego członka „swo” powinna znajdować się w strefie stałej uwagi. Proponuję utworzenie państwowego funduszu pomocy i wsparcia dla takich rodzin i weteranów. Każdy weteran powinien mieć swojego pracownika socjalnego.
Państwo nie zamierza ingerować w prywatność, ale rodzina to związek kobiety i mężczyzny
wyposażenia sił odstraszania nuklearnego w najnowocześniejsze systemy to ponad 90%, ale taki poziom powinien być w całej armii
Inicjatorzy sankcji karzą się sami. I wmawiają swoim obywatelom, że winni są Rosjanie. Ich celem jest sprawienie, by nasi obywatele cierpieli. Ale ich obliczenia nie były uzasadnione.
Oni (Zachód) próbowali zerwać więzi gospodarcze z rosyjskimi firmami, odłączyć system finansowy od kanałów komunikacyjnych w celu usunięcia naszej gospodarki, pozbawić nas dostępu do rynków eksportowych w celu uderzenia w dochody. To jest kradzież, innymi słowy, naszych rezerw walutowych, próby załamania rubla i wywołania destrukcyjnej inflacji – ale rosyjska gospodarka okazała się silniejsza niż myśleli
Wiemy, co należy zrobić dla pewnego, progresywnego rozwoju Rosji, suwerennego, niezależnego rozwoju pomimo wszelkich zewnętrznych nacisków i zagrożeń
- gdzie piechota NIE powinna znajdować sie podczas współpracy z czołgiem (powinna znajdować się za czołgiem w drugim rzucie, w tej samej formacji co bojowy wóz piechoty);
W Tuwie lokalne władze wręczyły matce zmarłego zmobilizowanego worek pierogów. Prezent został zaplanowany tak, aby zbiegł się z Nowym Rokiem, który obchodzony jest w Tuwie 17 lutego (według kalendarza księżycowego Shagaa)
Źródło: ruski opozycyjny kanał Nie TV.
Żadnych komentarzy nie będzie bo mi ręce opadły. Tłumaczenie moje.
30 listopada na forum inwestycyjnym Putin zapewnił biznesmenów, że inwazji nie będzie.
8 lutego, po negocjacjach z Macronem, dyktator poinformował, że wojska przemieszczają się w obrębie Federacji Rosyjskiej i nie było dla niego jasne, dlaczego „sąsiedzi czują się zagrożeni”.
22 lutego, ogłaszając uznanie ldnr, Putin zapewnił, że „to nie jest wojna”.
3 listopada. Zacharowa
( The Washington Post 30 października donosił o koncentracji wojsk rosyjskich na granicy i przygotowaniach do inwazji.) Przedstawicielka MSZ Maria Zacharowa trzy dni później nazwała te wiadomości „nieformalną salwą i fałszywką”.
12 listopada. Pieskow
Rzecznik Putina powiedział, że informacje zachodnich mediów to „pusta eskalacja napięcia. Rosja nikomu nie zagraża”.
26 grudnia. Pieskow w telewizji zapewnił, że „Rosja nigdy nie była pierwszą, która kogokolwiek zaatakowała”.
21 stycznia. Wyjście Ławrowa
Na konferencji prasowej w Genewie po spotkaniu z sekretarzem stanu Blinkenem szef rosyjskiego MSZ został zapytany o przyczyny ataku. „Twierdzicie, że zaatakujemy Ukrainę, chociaż wielokrotnie wyjaśnialiśmy, że tak nie będzie” – odpowiedział Ławrow.
24 lutego. Inwazja
Wypowiadając wojnę, Putin nadal kłamał: „Nasze plany nie obejmują okupacji terytoriów ukraińskich. Nie będziemy niczego wymuszać”.
Kłamstwa Kremla zrobiły z niego okrutny żart. Zachód nigdy nie uwierzy już ani jednemu słowu Putina i jego kliki.
145 osób oblało się zimną wodą w Błagowieszczeńsku na znak poparcia dla wojny z Ukrainą.
„Pokażemy, jak niezwyciężony jest naród rosyjski, jak silni jesteśmy” – wyjaśniła znaczenie akcji Nadieżda Bagrowa, deputowana do parlamentu regionalnego. Ona sama powstrzymała się od oblania.
PS: to okręg amurski, temperatury zimą rzadko są wyższe niż minus 10⁰C.
Z cyklu sankcje nie działają. Tldr: mieli wrocic do moskwy, ale się popsuł. Przyleciał drugi, ale też się popsuł.
Pasażerowie linii lotniczych Pobeda 2 dni nie mogli wrócić z Dubaju do Moskwy z powodu dwóch wadliwych samolotów. Poinformowała o tym RBC służba prasowa taniego przewoźnika.
"Lot Pobeda DP992 (moim zdaniem chodzi o lot DP888) z Dubaju (DXB) do Moskwy (Vnukowo) został opóźniony z powodu awarii samolotów. Dla klientów został zapewniony lot rezerwowy (ktory przyleciał nastepnego dnia). Jednak po wejściu osób na pokład samolotu rezerwowego otrzymano informację o awarii samolotu rezerwowego. Klientom zapewniono ciepłe posiłki, napoje oraz zakwaterowanie w hotelu na czas opóźnienia" - podała spółka.
Wylot z Dubaju do Moskwy (DP992) zaplanowany był na poniedziałek wieczorem, 13 lutego.
Według kanału telegramu Baza, pasażerowie weszli na pokład samolotu około godziny 18. Jednak samolot nigdy nie wystartował, załoga zgłosiła awarię i o godz. 20 zostali zawróceni na lotnisko. Do północy wiadomo było, że lot został przełożony na rano. Pasażerom zaoferowano hotel, który znajdował się 70 km od lotniska, a za taksówki trzeba było zapłacić na własny koszt - zauważa Baza (w Dubaju taksówki są tanie, ale to nadal co najmniej 70 euro w dwie strony -przyp. Moj).
Do godziny 10:00 przybył samolot zastępczy, ale i on nie mógł wystartować z powodu awarii. "Niektórzy pasażerowie postanowili nie czekać na Pobedę - linia lotnicza zwróciła im pieniądze, a pasażerowie kupują bilety innych linii lotniczych" - pisze Baza.
RBC rozmawiała z kilkoma pasażerami tego lotu.
"Lot był przekładany co godzinę. Ktoś dostał hotel, ktoś nie. Za pierwszym razem nakarmiono nas dopiero rano. Są tu małe dzieci, ludzie czują się chorzy, niektórzy mają epilepsję. <...> Przez dwie godziny nie wypuścili nas z lotniska, nie wydali nam bagażu, nikt nie potrafił nic wyjaśnić. Ledwo co, my, jedna grupa, wzięliśmy teraz taksówkę. Inni nadal tam tkwią, nie ma w ogóle taksówek (co ta ruska bredzi, tam są kolejki taksowek na DXB - przyp moj)- powiedziała RBC pasażerka odwołanego lotu. Dodała, że klienci chcą zbiorowo pozwać linię lotniczą.
"Nie podano dziś wody, nie podano jedzenia. Teraz znowu zabierają nas do hoteli. Lot został przesunięty na jutro. Dostałam SMS od linii lotniczej, że lot wystartował o 00:00 15 lutego. W tym samym czasie, wczoraj nie było taksówki do i z hotelu" - powiedziała RBC pasażerka Asya Gracheva.
Sprawdziłem se z ciekawości ile kosztuje lot tą Pobiedą do Dubaju i z powrotem na za miesiąc. Ano 49.000 rubli czyli jakieś 3000 zł. Byłem w Dubaju 6 razy i nigdy nie zapłaciłem więcej niż 860 zł (flydubai) w dwie strony. Czeszą kacapow z hajsu na biletach pięknie.
Już wiele lat temu radziecki uczony Schodow, popatrując na ludzi wchodzących na piętra swoich domów po linach i drabinach, wymyślił rozwiązanie, znane potem wszystkim jako klatka schodowa. Rosyjscy uczeni nie ustają jednak w tworzeniu kolejnych innowacji w tej dziedzinie.
Proszę przewijać dalej, tu nie ma nic ciekawego. Ot, pani przyszła do pracy na poczcie w Nowosybirsku. A wy nigdy nie szliście do pracy?
Malkontentom i krytykantom od razu wyjaśnię, że rassyja ma teraz ważniejsze sprawy na głowie, wojuje z całym NATO i z szatanizmem. Nie będzie zatem rozdrabniać się i zajmować jakąś pocztą.
Państwo pozwolo, że przedstawię Dmitrija Iwanowa ze Srańska. A nie, czekaj. Z Sarańska. (Саранск). Dmitrij to dość rozrywkowy gość. Dostał 9,5 roku więzienia za narażenie życia 5-miesięcznej córeczki i pobicie policjanta.
Oprocz tego ma na koncie umyślne zadawanie obrażeń ciała, pobicia, niszczenie mienia innych osób oraz usiłowanie zabójstwa ojca.
PKW „Wagner” wyciagnal do niego pomocną dlon i teraz Dmitrij walczy o tytuł gieroja rassiji w Ukrainie. Jak dostanie, ci co go aresztowali, skazali i posadzili, beda musieli odnosic sie do niego z najwyzszym szacunkiem. To właśnie takich „bohaterów” kultywuje putinowska Rosja.
@Walenciakowa rosja w pigułce. Jeden chłop wymachuje własnym dzieckiem przez okno drugiego piętra, a drugi ryzykuje zdrowiem a może i życiem żeby uratować tego bobasa (a może chciał tylko wpierdolić temu pierwszemu).